Sizce haksız mıyım ?

Yahu illa küfür mü etmem lazım sizi memnun etmek için ben biraz yumuşatıp öyle dedim. Ben kin tutmasın demiyorum ama kendi kendine kin tutmuş aman abisininde çok umrumda ya herkese istediğini vermiceksin bu hayatta o adamda böyle olucağını biliyor kimsenin ekmeğine yağ sürmeyin demek istiyorum. Ben asla kavga etmem kimseyle kavga ettiğim kişilerde kendi kendine konuşur konuşur ben tepkisiz kalınca istediğini vermeyince oturur sinirden ağlar. Neden sakin kalmak yerine kadını iyice dolduruşa getiriyosunuz. Eşi nasıl biri bilmiyorum ama aile sorunlarını da bu kadar bilmemeli zamanı gelince başına kalkar o zaman daha kötü şeyler olur.
Buyurun, öyle rahatlıyorsanız küfür edebilirsiniz. Asla kavga etmiyorsunuz ama küfür ederim diyorsunuz, ilginç. Ben tepkisiz kalırım kendi kendine konuşur yazdınız, ya kendi kendine konuşmayıp kafanıza yumruk atıp kulak zarınızı patlatırsa? O zaman da tepkisiz oturur musunuz? Çocukluk travması diye bir şey duydunuz mu? Belki o abiyi her gördüğünde yediği dayakları, kulağına aldığı darbeyi hatırlıyordur. Ölümle karşı karşıya gelmiş kızcağız. Organ hasarı kaybı oluşmuş, siz okuyor musunuz konuyu? Abi dövmüş anne seyretmiş, bunun nasıl yaralar açtığını anlamak istemiyorsunuz. Tek tokatla ölen insanlar var, ya o yumruktan sonra beyin hasarı alsaydı felç kalsaydı? Kadın niye bunlarla yüzleşsin tekrar? Abi nedir abi kimdir ya? Aynı anneden doğdu diye bunları yaşamak zorunda mı?

Vay be, kadınlar klubünde öldüresiye dayak atan erkeklerin suyuna git denmesini de mi görecektik. Fiziksel psikolojik yara almış kadınlara ya nolcak alt tarafı kulağın sağır olmuş, abindir döver de sever de sen git geçmiş olsun de utandır onu demeyin. Kız aramak sormak gitmek istemiyor, burada kendine destek arıyor.

Üzüleceğinizi bile bile yazdım çünkü bir kez yüzleşip üzülürseniz prangalarınızdan kurtulursunuz. Ömür boyu travmayla üzüntüyle yaşayacağınıza bir kere kahrolun silin atın huzurla hayatınızı yaşayın, üzüldüğünüz yeter bir ömür bu yükü çekmenizi istemiyorum bir insan olarak.
Konunuz ve şu yazdıklarınız çocuğum babasına çok düşkün çocuğum için boşanmıyorum diyenlere ibret olsun
Tüm kalbimle diliyorum İnşaallah çok sağlıklı çok mutlu çok huzurlu çok rahat bir hayatınız olur bundan sonra
❤️
Bende artık huzurlu güzel bir yaşam istiyorum sürekli aklımın bir köşesinde beynimi kurcalasın istemiyorum.Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için elimden geldiğince uygulamaya çalışacağım 🙏🏼🧡

ne arayın ne gidin
o da yapmamış bunların hiçbirini değil mi?
anneniz ne diyor bu duruma olsun sen büyüklük yap vs diyor dimi :)

yapmayın büyüklük falan
üstelik hastalık değil estetik dimi?

Çocukları düzenli dayak yiyen şiddet gören kadınların boşanmamak için bahanesi olamaz. Parası pulu varlığı maddiyati gayet yerindeymiş. Kocasını oğlunu ve düzenini tercih etmiş. Her doğurana otomatik anne kutsallığı yükleniyor. Anneniz iyi biri olabilir ama iyi anne olmamış. Her dayak yediğinizde üzerinize kapanıp ağlayacağına çekip çıkarsaymış sizi ve kendini o ortamdan. Kimse benim kızlarıma dokunamaz dünya bir yana çocuklarım bir yana dememiş. Ne kocamdan ne evimden varlığımdan ne de kızlarımdan olmayayım demiş ama feda etmesi gerekince sizi edivermiş.

Ben de anneyim kızlarım var, kocam öz babaları olduğu halde saç tellerine dokunamaz.
Annem babamın kardeşlerinden kayınvalidesinden babamdan kendi çocuğundan bile dayak yemiş bir insan.Hep bastırılmış ve korkutulmuş.Kafasını her o delikten çıkarmak istediğinde kafasına kafasına vurulmuş.Artık bir yerden sonra öğrenilmiş çaresizlik onunkisi.Bir yerde çok kızıyorum ama böyle düşününcede bilemiyorum.Ama herzaman çok iyi vijdanlı bir anneydi bize karşı.Onun hakkını yiyemem fakat sürekli olarak o evde kendisinin ve bizim dayak yememizin sebebi yine kendisidir.Keşke boşansaydı.Ama hep o keşkeler.Ben evlendim artık onlarla aynı evde yaşamıyorum.Fakat geçmişin bende bıraktığı acılar,izlerde çok büyük.Çoğu zaman kendi hayatıma bile bakamıyorum.Psikologa gidiyorum bunları unutabilmek için.Babası tarafından sevilen abisi ile arası güzel olan insanlara herzaman imrenmişimdir.Para,pul,mal,mülk hiçbirşeyde gözüm yok sadrce güzel bir ailem olsun isterdim.Umarım her kadın çok güzel bir ailede yetişir babaları çok sever onları,evlendiklerindede aynı değeri eşlerinden görürler 🙏🏼

Haklısınız ama bende onun kardeşiydim 4 saat ameliyetta kaldım bende ameliyatta ölebilirdim o da bu şekilde düşünmedi beni aramadı sormadı diyorum.Bu düşünce içimi kemiriyor sürekli.Ben 23 yaşındayken kafama yumruk atıp beni bayıltmıştı sebebi ise bana montunu vermişti as bunu askıya diye bende koltuğun üzerine koymuştum hırkamı giyip geliyorum hemen asıcam demiştim ama ondan sonrasını hatırlamıyorum.Kafama darbesi ile kulak zarım yırtıldı 28 yaşındayım hala kulak zarım yırtık ve işitme kaybım var hasarlı olan kulağımda.Bunları düşününcede içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor.Yorumunuz için teşekkür ederim sağolun
Ya böyle abi geberse bile üzülmem ben ya.
Hatta oh iyi olmuş derim. İsteyen gaddar desin isteyen başka bir şey desin. Sırf aynı aileden doğduk diye sevmek zorunda değiliz hiç kimseyi.

Buyurun, öyle rahatlıyorsanız küfür edebilirsiniz. Asla kavga etmiyorsunuz ama küfür ederim diyorsunuz, ilginç. Ben tepkisiz kalırım kendi kendine konuşur yazdınız, ya kendi kendine konuşmayıp kafanıza yumruk atıp kulak zarınızı patlatırsa? O zaman da tepkisiz oturur musunuz? Çocukluk travması diye bir şey duydunuz mu? Belki o abiyi her gördüğünde yediği dayakları, kulağına aldığı darbeyi hatırlıyordur. Ölümle karşı karşıya gelmiş kızcağız. Organ hasarı kaybı oluşmuş, siz okuyor musunuz konuyu? Abi dövmüş anne seyretmiş, bunun nasıl yaralar açtığını anlamak istemiyorsunuz. Tek tokatla ölen insanlar var, ya o yumruktan sonra beyin hasarı alsaydı felç kalsaydı? Kadın niye bunlarla yüzleşsin tekrar? Abi nedir abi kimdir ya? Aynı anneden doğdu diye bunları yaşamak zorunda mı?

Vay be, kadınlar klubünde öldüresiye dayak atan erkeklerin suyuna git denmesini de mi görecektik. Fiziksel psikolojik yara almış kadınlara ya nolcak alt tarafı kulağın sağır olmuş, abindir döver de sever de sen git geçmiş olsun de utandır onu demeyin. Kız aramak sormak gitmek istemiyor, burada kendine destek arıyor.
Açıkçası bende sizinle aynı fikirdeyim.Yüzüne baktığımda bana sadece geçmişi hatırlatan bir insanla bir araya gelmek istemiyorum.Benim burda yazıklarım sadece olayın çok küçük bir kısmı.Daha neleri var duyanı şok eden.Ablamın üzerine kolonya döküp onu yakmaya çalışan bir abi bu.Çocukluğumda tek hatırladığım şey acı.. Allah kimseye yaşatmasın bu tarz şeyleri.Mesela en ufak bir örnek vereyim kendimden.Geçmişte yediğimiz dayaklardan dolayı eşimle aynı evin içinde bile olsak ben mutfakta işle meşgul olsam o da mutfağa gelse korkuyorum bir anda irkilip ağlıyorum.O da bunu bildiği için önce gürültü yapıyor benim bulunduğum ortama geldiğini belli etmek için sonra giriyor içeri.Veya ışığı açıp kapatıyor ben anlıyorum ordan onun geldiğini.Bu çok basit bir örnekti mesela.

ne arayın ne gidin
o da yapmamış bunların hiçbirini değil mi?
anneniz ne diyor bu duruma olsun sen büyüklük yap vs diyor dimi :)

yapmayın büyüklük falan
üstelik hastalık değil estetik dimi?
Evet estetik.Anneme bunu söylediğimde o da beni aramadı sonuçta bende 4 saatlik ameliyat geçirdim.Annemin söylediği o kimseyi aramaz biliyorsun huyunu halan kalp ameliyatı oldu onu bile aramadı dedi.Bende bırak halayı ben onun kardeşiyim sözde haladan önce gelmez miydim neden aramadı dediğimde tepki gösterdi bu sefer haklı olduğumu o da biliyor çünkü.Ne yapmak istiyorsan onu yap ben karışmıyorum artık bıktım vs dedi kapattı telefonu.Sonra pişman olup geri aradı.Uzun uzun konuştum bize geçmişte oğlunun ve kocasının yaptıklarını bir kez daha hatırlattım kendisine

Ben bazı şeyleri anlamakta zorlanıyorum, elbette anneniz çok fedakar ve iyi davranmış olabilir size, siz öyle dediğiniz için söylüyorum bunu, bu profildeki bir kadın nasıl oluyor da oğlunu da kendine ait olarak yetiştiremiyor, hadi baba kötü onu normalleştirmek imkansız ama kendi doğurduğu çocuğun üzerinde hiç hakimiyeti yokmuydu annenizin? inanın yargılamak için değil sadece kafamda bu boşlukları dolduramadığım için samimiyetle sorduğum bir soru bu.

Ben bazı şeyleri anlamakta zorlanıyorum, elbette anneniz çok fedakar ve iyi davranmış olabilir size, siz öyle dediğiniz için söylüyorum bunu, bu profildeki bir kadın nasıl oluyor da oğlunu da kendine ait olarak yetiştiremiyor, hadi baba kötü onu normalleştirmek imkansız ama kendi doğurduğu çocuğun üzerinde hiç hakimiyeti yokmuydu annenizin? inanın yargılamak için değil sadece kafamda bu boşlukları dolduramadığım için samimiyetle sorduğum bir soru bu
Annem kendi istediği gibi yetiştiremedi oğlunu.Sadece tek bir erkek evlat olunca baba bütün sevgisini ve ilgisini bu dünyada en çok sevdiği kişiye yani oğluna verdi onu kendi gibi yetiştmek istedi.Annem her ne kadar oğlunu düzgün bir şekilde yetiştirmeye kalksada baba rolüde çok büyük burda izin vermedi.Oğlu bizi döverdi akşam olunca baba dediğimiz kişiye şikayet ederdik o da “İyi yapmış eline sağlık keşke gebertip öldürseymiş sizi aferin oğlum bir daha ki sefere daha fazla döv göz açtırma bunlara”derdi.Sürekli onu öğütlerde kendi gibi olması konusunda.Bir evin içinde erkek çocuk kendine rol model olarak babayı aldığı için böyle bir canavar çıktı sonra ortaya.Aslında kendisi bile bu kadarını beklemiyordu bence oğlunun bu kadar canavarlaşabileceğini.İşini iyi yapmış bir baba emeklerinin karşılığını aldı

Haklısınız ama bende onun kardeşiydim 4 saat ameliyetta kaldım bende ameliyatta ölebilirdim o da bu şekilde düşünmedi beni aramadı sormadı diyorum.Bu düşünce içimi kemiriyor sürekli.Ben 23 yaşındayken kafama yumruk atıp beni bayıltmıştı sebebi ise bana montunu vermişti as bunu askıya diye bende koltuğun üzerine koymuştum hırkamı giyip geliyorum hemen asıcam demiştim ama ondan sonrasını hatırlamıyorum.Kafama darbesi ile kulak zarım yırtıldı 28 yaşındayım hala kulak zarım yırtık ve işitme kaybım var hasarlı olan kulağımda.Bunları düşününcede içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor.Yorumunuz için teşekkür ederim sağolun
Cenazesine bile gitmem boyle abinin. Bu kadar dusunup konu acmaniza bile gerek yok. Annenize de hicbir sey aciklamak zorunda degilsiniz. Ameliyat mi olcakmis, tamam diyin gecin. Neden ben aramam etmem diye kendinizi anlatiyorsunuz ki?

Merhaba kızlar
Bir konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.Benim abimle aram hiç iyi değildir.Birbirimizi arayıp sormayız ben olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum.Evliyim ve istanbulda yaşıyorum.Abimi sevmememin sebebi ise evlenmeden önce beraber aynı evde yaşadığımız zamanlarda küçüklükten beri hep şiddet gördük kendisinden ve babamdan.Annem ve 2 kız kardeşimde dahil hep ezildik.Hem psikolojik hemde bedensel şiddete maruz kaldık yıllarca.Evlendim kendi hayatımı kurdum görüşmeyi tercih etmiyorum.Arada ailemin bulunduğu şehire gidiyorum annemleri ve kız kardeşlerimi görmek için o zamanlarda yüz yüze gelirsek merhabalaşırız sadece.Babamlada aram bu şekildedir.Konu şu yarın abim ameliyat olacakmış istanbulda burun estetiği ameliyatı.Babam gelmiş onunla beraber yanında refakatçi olarak kalacakmış.Ben ne hastaneye ziyarete gitmek istiyorum ne de geçmiş olsun demek için aramak istiyorum.Bu düşüncelerimi anneme söylediğinde ise tepki gösteriyorlar benim kin tuttuğumu böyle yapmamam gerektiğini söylüyor.Bende 4 yıl önce burun estetik ameliyatı oldum 4 saat sürdü ameliyatım aynı şehirde değildik abimle ama geçmiş olsun demek için bile aramadı beni.Ablam yanımdaydı refakatçi olarak.Şimdi aynı şeyleri o da yaşıyor,sizce ben gitmemekte ve aramak istememekte haksız mıyım ? Eşimin araması veya hastaneye geçmiş olsuna gitmesi gerekiyor mu sizce ? Fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim 🙏🏼🌷
Tavrınız çok doğru.
Böyle devam edin bence.
Şiddet bu tabi ki kini tutulacak bir konu.

Açıkçası bende sizinle aynı fikirdeyim.Yüzüne baktığımda bana sadece geçmişi hatırlatan bir insanla bir araya gelmek istemiyorum.Benim burda yazıklarım sadece olayın çok küçük bir kısmı.Daha neleri var duyanı şok eden.Ablamın üzerine kolonya döküp onu yakmaya çalışan bir abi bu.Çocukluğumda tek hatırladığım şey acı.. Allah kimseye yaşatmasın bu tarz şeyleri.Mesela en ufak bir örnek vereyim kendimden.Geçmişte yediğimiz dayaklardan dolayı eşimle aynı evin içinde bile olsak ben mutfakta işle meşgul olsam o da mutfağa gelse korkuyorum bir anda irkilip ağlıyorum.O da bunu bildiği için önce gürültü yapıyor benim bulunduğum ortama geldiğini belli etmek için sonra giriyor içeri.Veya ışığı açıp kapatıyor ben anlıyorum ordan onun geldiğini.Bu çok basit bir örnekti mesela.

Peki abinizle hiç yüzleştiniz mi?
Veya bu canavar evli mi?
Evlendikten sonra sizi dövmeye kalktı mı hiç?

Denk geldiğinizde bir şey yapmıyor değil mi?

Sizin yerinizde olsam gitmem. Bunu diyen annemi de ayda bir ararim. Acaba siz ameliyat oldugunuzda abinize de ayni seyi soylemis mi? Kendinizi anneniz yerinize koyun, bir evladiniz digerine kalici nitelikte siddet uygulasa siz bastirilmisliginiza siginir misiniz? El insaf gercekten bunun da amasi mamasi olmamali. Dunyaya getirdigine sahip cikmali herkes gucu yettigince. Doven kisi de evlat olunca dovulene sus mu dusuyor? Anneniz oldugu icin ona sevgi duymaniz merhametiniz olmasi cok dogal neticede fiziken size bir sekilde bakmis ama artik annenize de sınir koyun bunu demeye bile cesaret edemesin. Diger yonden esinizi kendi aile meselelerinize karistirmayin bence.

Peki abinizle hiç yüzleştiniz mi?
Veya bu canavar evli mi?
Evlendikten sonra sizi dövmeye kalktı mı hiç?

Denk geldiğinizde bir şey yapmıyor değil mi?
Hayır hiç yüzleşmedim hala eskisi gibi bir insan çünkü.Karşılıklı insan gibi konuşabileceğiniz bir kişi değil.İşine gelmedi mi hemen şiddet.Evli olduktan sonra hiç dövmeye kalkmadı çünkü böyle bir ortam oluşmadı ben elimden geldiğince onun bulunduğu ortamlara girmemeye çalıştım.Sadece en son ailemin evine gittiğimde eşim babamla sohbet ediyordu bizde annemlerle mutfakta iş yapıyorduk.Abi dediğimiz kişi geldi mutfağa sözde sevgi adı altında kolumu ısırdı bir anda,ben o anın refleksiyle onu ittim bağırdım sonra eşim koştu yanıma ne oldu vs kolumu ısırdı dedim yukarı çıktım üst kata.Eşimde peşimden geldi açtı baktı kolumda onun dişlerinin izi çıkmıştı hemende morardı.Eşimde sinirle aşağı inip onunla kavga edecekti kolundan tuttum izin vermedin.Sonuçta onların evindeyiz eğer ki karşılıklı bir kavga olursa abi dediğimiz kişi çok terbiyesiz bir insan olduğu için hemen küfür etmeye başlardı onu tanıyorum çünkü.Eşimde sinirlenip dövebilirdi belki onu.İşlerin o raddeye gelmesini istemedim annem ve kız kardeşlerimi görmek için gidiyordum çünkü ben oraya öyle büyük bir kavga çıkarsa onlarıda göremezdin belki.Böyle bir olay olmuştu en son.Kendisi evli değil bu arada

Sizin yerinizde olsam gitmem. Bunu diyen annemi de ayda bir ararim. Acaba siz ameliyat oldugunuzda abinize de ayni seyi soylemis mi? Kendinizi anneniz yerinize koyun, bir evladiniz digerine kalici nitelikte siddet uygulasa siz bastirilmisliginiza siginir misiniz? El insaf gercekten bunun da amasi mamasi olmamali. Dunyaya getirdigine sahip cikmali herkes gucu yettigince. Doven kisi de evlat olunca dovulene sus mu dusuyor? Anneniz oldugu icin ona sevgi duymaniz merhametiniz olmasi cok dogal neticede fiziken size bir sekilde bakmis ama artik annenize de sınir koyun bunu demeye bile cesaret edemesin. Diger yonden esinizi kendi aile meselelerinize karistirmayin bence.
Ben ameliyat olduğumda ona gidip kardeşimi ara geçmiş olsun de demedi tabiki.Ama bana bu olanlara rağmen ona geçmiş olsuna git diyebiliyor.Anneme dün evlat kayırdığını söyledim ama bunu asla kabul etmedi.Laf anlatmaktanda yoruldum artık açıkçası.Ben bildiğim gibi davranıyorum yine.Bu saatten sonra annemin düzeleceğinide düşünmüyorum

Evet estetik.Anneme bunu söylediğimde o da beni aramadı sonuçta bende 4 saatlik ameliyat geçirdim.Annemin söylediği o kimseyi aramaz biliyorsun huyunu halan kalp ameliyatı oldu onu bile aramadı dedi.Bende bırak halayı ben onun kardeşiyim sözde haladan önce gelmez miydim neden aramadı dediğimde tepki gösterdi bu sefer haklı olduğumu o da biliyor çünkü.Ne yapmak istiyorsan onu yap ben karışmıyorum artık bıktım vs dedi kapattı telefonu.Sonra pişman olup geri aradı.Uzun uzun konuştum bize geçmişte oğlunun ve kocasının yaptıklarını bir kez daha hatırlattım kendisine
anneniz kızarsa kızsın yapacak bişey yok

o da sana yapmamış ne gerek var eşinde karışmasın ne kadar uzak o kadar iyi boşver unuttum dersın

annen ne derse desin senin yerinde olsam gitmem, aramam da
kendisi aynı muameleyi yapmış sonuçta
birisi bişi derse, o da beni aramamıştı hastanede yatarken dersin

Hayır hiç yüzleşmedim hala eskisi gibi bir insan çünkü.Karşılıklı insan gibi konuşabileceğiniz bir kişi değil.İşine gelmedi mi hemen şiddet.Evli olduktan sonra hiç dövmeye kalkmadı çünkü böyle bir ortam oluşmadı ben elimden geldiğince onun bulunduğu ortamlara girmemeye çalıştım.Sadece en son ailemin evine gittiğimde eşim babamla sohbet ediyordu bizde annemlerle mutfakta iş yapıyorduk.Abi dediğimiz kişi geldi mutfağa sözde sevgi adı altında kolumu ısırdı bir anda,ben o anın refleksiyle onu ittim bağırdım sonra eşim koştu yanıma ne oldu vs kolumu ısırdı dedim yukarı çıktım üst kata.Eşimde peşimden geldi açtı baktı kolumda onun dişlerinin izi çıkmıştı hemende morardı.Eşimde sinirle aşağı inip onunla kavga edecekti kolundan tuttum izin vermedin.Sonuçta onların evindeyiz eğer ki karşılıklı bir kavga olursa abi dediğimiz kişi çok terbiyesiz bir insan olduğu için hemen küfür etmeye başlardı onu tanıyorum çünkü.Eşimde sinirlenip dövebilirdi belki onu.İşlerin o raddeye gelmesini istemedim annem ve kız kardeşlerimi görmek için gidiyordum çünkü ben oraya öyle büyük bir kavga çıkarsa onlarıda göremezdin belki.Böyle bir olay olmuştu en son.Kendisi evli değil bu arada
Eşinizin canı yanmış annenizin değil. Kadının gözü önünde yaşanıyor, damadı var evde yine mık çıkarmıyor. Siz sadece abinizi değil anne babanızı da çıkarın hayatınızdan. Aynı annenizin yaptığını yapıyorsunuz. O da şiddetin hesabı sorulsun istememiş siz de. Niye eşinizin savunmasına engel oldunuz, bıraksaydınız oğulları vurmak yumruklamak neymiş görseydi. Annemi göremem diye ne çok dert ettiniz, kadının önünde öldürülseniz umurunda bile değilsiniz. Oğlu kocası yetiyor ona. Yeter savunmayın şu kadını artık.

Aramayın, sormayın, eşiniz de arayıp sormasın. Bunun için de kendinizi hiç kötü hissetmeyin. Etme bulma dünyası bu, otursunlar hastanede baba oğul başbaşa.

X