Sizce haksız mıyım ?

Anneniz, erkek olduğu için abinizi kayırmış da kayırmış. Oğlum size istediğini yapsın ben de oturup onunla gururlanayım mı yaptı? Hem kocası hem oğlu kızlarını ezmiş dövmüş şiddet uygulamış, anne olarak oturup seyretmiş. Benim iki çocuğum birbirine şiddet uygulayamaz vuramaz kıramaz. Hemen müdahale ederim, anne olarak engel olurum. İkisi de benim çocuğum ikisine de eşit davranırım.
Böyle abim olsaydı ölse umurumda olmazdı. Aynı anne babadan doğduk diye birbirimize mecbur değiliz. Ben aynı ameliyatı olmuşum beni aramamış geçmiş olsun dememiş, ben de aramam sormam ilgilenmem bile. Sizin sorununuz sadece abiniz değil, anneniz. O zamanlar ezdirmiş şimdi de ezdirmeye devam ediyor.
Bunu kendisine bugün bile söyledim.Biz dayak yedik hep şiddet gördük ama sen boşanmadın dedim.Arkamda ne babam ne abim kimse yoktu çocuklarımı perişan etmek istemedim dedi.Ama aslında perişanlık bir durumda yok bizim o zamanlar maddi durumumuz çok iyiydi evler arabalar mülkler.Boşanmak isteseydi zaten kanunen malların yarısında hakkı olurdu hiçte perişan olmazdık evlerin birinde oturup diğerlerinin kirası + nafaka ile krallar gibi yaşardık.Ama yapmadı istemedi cesaret edemedi bilemiyorum.Ama annem kötü bir insan değildir o da çok ezildi şiddet gördü bastırıldı.Cesareti kırıldı o sebeple kendini ve bizi savunamadı hiç

Belkide haklısınız.Annem genelde biz babamdan ve abimden dayak yerken hep üzerimize kapaklanırdı kendini siper ederdi ağlardı ama yapabildikleri sadece bu kadardı.Ona kızdığım neden polisi aramadı neden böyle bir adamdan boşanmadı bizi onlarla aynı evde yaşamaya mahkum etti.Kafamda cevapsız çok fazla soru var ama işte anne olunca kondurmak istemiyorsun belkide.Teşekkür ederim yorumunuz için
Üzüleceğinizi bile bile yazdım çünkü bir kez yüzleşip üzülürseniz prangalarınızdan kurtulursunuz. Ömür boyu travmayla üzüntüyle yaşayacağınıza bir kere kahrolun silin atın huzurla hayatınızı yaşayın, üzüldüğünüz yeter bir ömür bu yükü çekmenizi istemiyorum bir insan olarak.
Konunuz ve şu yazdıklarınız çocuğum babasına çok düşkün çocuğum için boşanmıyorum diyenlere ibret olsun
Tüm kalbimle diliyorum İnşaallah çok sağlıklı çok mutlu çok huzurlu çok rahat bir hayatınız olur bundan sonra
❤️

Sadece bu kadar bilgiyle kimsenin annesi için bir değeri olmadığını söyletecek kesin bir fikre sahip olamayız. Ayrıca konu sahibesi neden annesine yaranmak istesin, her insan annesinin sözünü az çok dinleme eğilimindedir. Napsın annesini silip atsın mı hayatından? Ömür boyu kin nefret mi taşısın içinde. Abisiyle görüşmek istemiyorsa görüşmez o kadar.
Bu kadar bilgiyle kimin kimde ne kadar değeri olduğunu ben çok net görebiliyorum siz göremeyebilirsiniz yada konu sahibesi gibi kondurmak istemeyebilirsiniz bu dizin fikriniz diğeri de benim
Kendi görüşmek istemediği abisinin hastane ziyaretine kocasını neden göndermeyi düşünüyor sizce?
Evet bana annemi de babamı da abimi de silip atayımmı diye sorsaydı kesinlikle silip at önce de annenden başla derdim
Birilerini silip atınca içimizde kin nefret taşıyor olmuyoruz zehirlerimizden arınıyor oluyoruz. Kin nefret dolu olan da konu sahibesi değil onu az daha öldürecek olan sağır bırakan abisi ve babası.
Bu kız abisinin yumruğuyla bayılmış, ya ayılmasaydı, ölseydi? Ömrü boyunca felç kalsaydı? Bu sadece abinin babanın mı vebali? Çocuğunu döven herifi boşamayan doğurmaya devam eden sırf öyle bir kocadan vazgeçmediği evlatlarını değilde kocayı seçtiği için oğlu da babası gibi olan kardeşlerini döven canına kasteden oğlundan da diğer evlatlarını korumayan anne mi bu kızlara değer veriyor?
Kadın ilk kocası için evladını harcamış, ikinci olarak kocası için iki evlat daha harcamış, yetmemiş evladının şiddet eğilimini gördüğü halde müdahale edip o çocuğu kurtarmamış babasının kopyası olmasına müsade etmiş, daha da yetmemiş o kopya için diğer evlatlarını da harcamış ve harcamaya devam ediyor, istiyor ki kızları canlarına kasteden onları sağır bırakan abi için kendi kendilerini yok saysınlar. Bu anne mi evlatlarına değer veriyor? üç çocuk doğurmuş hiçbirine değer vermemiş hepsinin hayatını mahvetmiş bunu göremiyor musunuz?
Oysa tek yapması gereken boşanmaktı. Boşanmıyorsa doğurmamaktı. Kadın üç tane doğurmuş bir de. Hadi doğurdu evlatları babalarından ilk şiddet gördüğünde onları kurtarmalıydı. Ama yok annemize yetmedi tabi oğlunun da o babayı örnek almasına müsade etti. Fakat öyle mükemmel bir anne ki oğlu az daha kızını öldürdü ama onun için yine birşey farketmedi. Şimdi de o abiyi ara. Başka? Hastalandığında abine bak, parasız kalınca karnını doyur, bayramda elini öp saygıda kusur etme, biz ölünce mirasını abine ver…………….sonu yok bunun yok

Bunu kendisine bugün bile söyledim.Biz dayak yedik hep şiddet gördük ama sen boşanmadın dedim.Arkamda ne babam ne abim kimse yoktu çocuklarımı perişan etmek istemedim dedi.Ama aslında perişanlık bir durumda yok bizim o zamanlar maddi durumumuz çok iyiydi evler arabalar mülkler.Boşanmak isteseydi zaten kanunen malların yarısında hakkı olurdu hiçte perişan olmazdık evlerin birinde oturup diğerlerinin kirası + nafaka ile krallar gibi yaşardık.Ama yapmadı istemedi cesaret edemedi bilemiyorum.Ama annem kötü bir insan değildir o da çok ezildi şiddet gördü bastırıldı.Cesareti kırıldı o sebeple kendini ve bizi savunamadı hiç
Çocukları düzenli dayak yiyen şiddet gören kadınların boşanmamak için bahanesi olamaz. Parası pulu varlığı maddiyati gayet yerindeymiş. Kocasını oğlunu ve düzenini tercih etmiş. Her doğurana otomatik anne kutsallığı yükleniyor. Anneniz iyi biri olabilir ama iyi anne olmamış. Her dayak yediğinizde üzerinize kapanıp ağlayacağına çekip çıkarsaymış sizi ve kendini o ortamdan. Kimse benim kızlarıma dokunamaz dünya bir yana çocuklarım bir yana dememiş. Ne kocamdan ne evimden varlığımdan ne de kızlarımdan olmayayım demiş ama feda etmesi gerekince sizi edivermiş.

Ben de anneyim kızlarım var, kocam öz babaları olduğu halde saç tellerine dokunamaz.

Arkasında biri olmasına gerek yoktu, o sizin arkanızda duracaktı
Bunun maddiyatla da bir ilgisi yok
Perişan olmadınız mı?
Ya ayılmasaydın güzel kardeşim o yumrukla ölüp gitseydin? Bak ölümden kötüsü ya felç kalsaydın? Ağzına besleyip altından alsalardı? Bundan büyük perişanlık mı var?
Anneniz kötü bir insan olsaydı nasıl olurdu sizce? O da mı döverdi sizi?
Kötü olması için daha ne olması gerekiyor ki?
Neyse ben daha fazla yazmayacam, sizin için inanılmaz üzüldüm hakettiğinizi yaşama vaktiniz gelmiştir umarım, hoşçakalın

Arkasında biri olmasına gerek yoktu, o sizin arkanızda duracaktı
Bunun maddiyatla da bir ilgisi yok
Perişan olmadınız mı?
Ya ayılmasaydın güzel kardeşim o yumrukla ölüp gitseydin? Bak ölümden kötüsü ya felç kalsaydın? Ağzına besleyip altından alsalardı? Bundan büyük perişanlık mı var?
Anneniz kötü bir insan olsaydı nasıl olurdu sizce? O da mı döverdi sizi?
Kötü olması için daha ne olması gerekiyor ki?
Neyse ben daha fazla yazmayacam, sizin için inanılmaz üzüldüm hakettiğinizi yaşama vaktiniz gelmiştir umarım, hoşçakalın
Kötü koca güzellemesinden bıktık şimdi de kötü ebeveyn güzellemeleri başladı. Aslında öyleymiş böyleymiş, yargılamak kolaymış da... Kızları, kocası ve oğlundan yumruklar dayaklar yerken susup susup oturana da anne denmemeli. O kadar varlığın imkanın içinde gizlice bir avukata gidip danışılmıyor bile. Yargılamak kolay kimse bilemez deniyor. Al ben yargılıyorum. Benim önümde veya arkamda kızlarıma böyle davranılsa vallahi kan çıkar.

Ben de üzüldüm konu sahibine, annesi hala bırakmıyor peşini. Erkeği haklı üstün, kızları düşük ve değersiz buluyor. Kızın da kafasını karıştırıyor kin tutuyorsun diye.

O terbiyesizlik yapmış diye sende yapacak değilsin. Ben olsam giderdim. Ummadık taş baş yarar. Oda senin gelmeni beklemiyodur bence. Gidip utandırırdım onu. Hiç birşey yapmasan bile geçmiş olsun de çık o zaman bak daha çok bozulur.
Utanması olan insan kardeşini sağır edene kadar bayıltana kadar döver mi?

Utanması olan insan kardeşini sağır edene kadar bayıltana kadar döver mi?
Merhametsizlik ayrı utanma ayrı bi insana sana davrandığı gibi davranırsan mutlu olur bak ben biliyodum böyle olacağını der güler geçer. Ama onun düşündüğünün tersini yap otur izle bakalım

O terbiyesizlik yapmış diye sende yapacak değilsin. Ben olsam giderdim. Ummadık taş baş yarar. Oda senin gelmeni beklemiyodur bence. Gidip utandırırdım onu. Hiç birşey yapmasan bile geçmiş olsun de çık o zaman bak daha çok bozulur.
Terbiyesizlik mi? Kızın kafasına öyle sert yumruk vurmuş ki kulak zarı yırtılmış ve kalıcı işitme kaybı olmuş. Tek kulağı duymuyor. Annem ben ve 2 kızkardeşim yıllarca sistematik şiddet gördük diyor. Böyle kardeş olmaz olsun hatta gitsin bir köşede sessizce gebersin. Annesi hala kızına baskı yapıyor kin tutma diye. Hangimiz kulağımızı kalıcı sağır eden birine kin tutmayız?

Terbiyesizlik mi? Kızın kafasına öyle sert yumruk vurmuş ki kulak zarı yırtılmış ve kalıcı işitme kaybı olmuş. Tek kulağı duymuyor. Annem ben ve 2 kızkardeşim yıllarca sistematik şiddet gördük diyor. Böyle kardeş olmaz olsun hatta gitsin bir köşede sessizce gebersin. Annesi hala kızına baskı yapıyor kin tutma diye. Hangimiz kulağımızı kalıcı sağır eden birine kin tutmayız?
Yahu illa küfür mü etmem lazım sizi memnun etmek için ben biraz yumuşatıp öyle dedim. Ben kin tutmasın demiyorum ama kendi kendine kin tutmuş aman abisininde çok umrumda ya herkese istediğini vermiceksin bu hayatta o adamda böyle olucağını biliyor kimsenin ekmeğine yağ sürmeyin demek istiyorum. Ben asla kavga etmem kimseyle kavga ettiğim kişilerde kendi kendine konuşur konuşur ben tepkisiz kalınca istediğini vermeyince oturur sinirden ağlar. Neden sakin kalmak yerine kadını iyice dolduruşa getiriyosunuz. Eşi nasıl biri bilmiyorum ama aile sorunlarını da bu kadar bilmemeli zamanı gelince başına kalkar o zaman daha kötü şeyler olur.

Kötü koca güzellemesinden bıktık şimdi de kötü ebeveyn güzellemeleri başladı. Aslında öyleymiş böyleymiş, yargılamak kolaymış da... Kızları, kocası ve oğlundan yumruklar dayaklar yerken susup susup oturana da anne denmemeli. O kadar varlığın imkanın içinde gizlice bir avukata gidip danışılmıyor bile. Yargılamak kolay kimse bilemez deniyor. Al ben yargılıyorum. Benim önümde veya arkamda kızlarıma böyle davranılsa vallahi kan çıkar.

Ben de üzüldüm konu sahibine, annesi hala bırakmıyor peşini. Erkeği haklı üstün, kızları düşük ve değersiz buluyor. Kızın da kafasını karıştırıyor kin tutuyorsun diye.
Doğurunca tüm kadınlar melek oluyor
Her doğuranı kutsallaştıran zavallı zihniyete sormak istiyorum madem bütün doğuranlar “anne” hepsi kutsal hepsi kusursuz hepsi iyi niyetli hepsinin de doğurduğu üzerinde hakkı var peki bu yetimhanedeki bebekleri çöp kutusuna atılmış denize atılmış boğup öldürülmüş ormana atılmış bebekleri doğuranlar kim? Evladını erkeklere para karşılığı peşkeş çekenlerde “anne”, uyuşturucu bağımlısı yapanlar da “anne”, çocuğun gözü önünde parayla dumanlı kafayla erkeklerle yatanlarda “anne”, çocuğu aç bırakanlar da “anne”, eve hapsedenler de “anne”, bir erkekle konuştu diye orospu diyenler de “anne” vs vs vs…..akşama kadar sayarım bu melek anneleri….
Bir doğurduğu diğer doğurduğunu bayıltana kadar döven sağır bırakan buna izin veren kadın “anne”ymiş, kıza değer vermediği sonucuna varamazmışız, neden aklımız mantığımız vicdanımız mı yok niye bu sonuca varamıyoruz çünkü kadın üredi, çiftleşip çıkarmayı becerdiya tamam gelecek tüm günahları baştan affoldu
Bunlara göre döven babanında hakkı var çocukta izin veren ananında hakkı var çocukta çocuğun insanca yaşama hakkı yok ama, ne olursa olsun köleliği işkenceyi kabul etmeli bir de ödüllendirmeli

Hayır haklısınız. Abiniz belli ki manyak. Kocanız karısını döven abiye saygı göstermek zorunda değil gitmesin.

Merhametsizlik ayrı utanma ayrı bi insana sana davrandığı gibi davranırsan mutlu olur bak ben biliyodum böyle olacağını der güler geçer. Ama onun düşündüğünün tersini yap otur izle bakalım
Neden? Ben bu kadar değersiz miyim hayat o kadar uzun mu? Bana işkence etmiş birine neden iyilik yapıp izleyeyim? Gülüp geçse ne olur mutlu olsa ne olur kahrolsa ne olur? Banane? Bana olan olmuş yetmemiş gibi neden hayatımda tutmaya devam edecem canıma kastetmiş birini? Bir de onu izleyecem her an hayatımı nasıl mahvettiğini an be an tekrar yaşayacam, neden?
Merhametsizlik ayrı utanma ayrı ne demek ya, utanması olan insan merhametsizlik etmeye utanır dimi
Bu şerefsizin yaptığı merhametsizlik değil ayrıca çok başka isimleri var bunun

Haklısınız ama bende onun kardeşiydim 4 saat ameliyetta kaldım bende ameliyatta ölebilirdim o da bu şekilde düşünmedi beni aramadı sormadı diyorum.Bu düşünce içimi kemiriyor sürekli.Ben 23 yaşındayken kafama yumruk atıp beni bayıltmıştı sebebi ise bana montunu vermişti as bunu askıya diye bende koltuğun üzerine koymuştum hırkamı giyip geliyorum hemen asıcam demiştim ama ondan sonrasını hatırlamıyorum.Kafama darbesi ile kulak zarım yırtıldı 28 yaşındayım hala kulak zarım yırtık ve işitme kaybım var hasarlı olan kulağımda.Bunları düşününcede içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor.Yorumunuz için teşekkür ederim sağolun
Ne gidin,ne de arayın.Eşiniz de ne aramak, ne de gitmek zorunda.Böyle abi olmaz olsun.Kaldı ki keyfi bir ameliyat bu,annenizin tavrı da hiç hoş değil.Evlisiniz artık,araya hepsi ile mesafe koyun.

Neden? Ben bu kadar değersiz miyim hayat o kadar uzun mu? Bana işkence etmiş birine neden iyilik yapıp izleyeyim? Gülüp geçse ne olur mutlu olsa ne olur kahrolsa ne olur? Banane? Bana olan olmuş yetmemiş gibi neden hayatımda tutmaya devam edecem canıma kastetmiş birini? Bir de onu izleyecem her an hayatımı nasıl mahvettiğini an be an tekrar yaşayacam, neden?
Merhametsizlik ayrı utanma ayrı ne demek ya, utanması olan insan merhametsizlik etmeye utanır dimi
Bu şerefsizin yaptığı merhametsizlik değil ayrıca çok başka isimleri var bunun
Ne kadar kindar düşüncelisiniz kişi yaşattığını yaşamadan ölmezmiş ben buna inanıyorum ve bu süreçte intikammış kinmiş çok yanlış şöyle bi örnek vereyim karşında sana doğru yanarak gelen bi insan var ona sarılıp yanmayı mı tercih edersin yoksa su atıp söndürmeyi mi bana bunun cevabını ver sonrada ona göre konuşalım

Haklısınız ama bende onun kardeşiydim 4 saat ameliyetta kaldım bende ameliyatta ölebilirdim o da bu şekilde düşünmedi beni aramadı sormadı diyorum.Bu düşünce içimi kemiriyor sürekli.Ben 23 yaşındayken kafama yumruk atıp beni bayıltmıştı sebebi ise bana montunu vermişti as bunu askıya diye bende koltuğun üzerine koymuştum hırkamı giyip geliyorum hemen asıcam demiştim ama ondan sonrasını hatırlamıyorum.Kafama darbesi ile kulak zarım yırtıldı 28 yaşındayım hala kulak zarım yırtık ve işitme kaybım var hasarlı olan kulağımda.Bunları düşününcede içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor.Yorumunuz için teşekkür ederim sağolun
Asla aramayın,gitmeyin.eşinizde size yapılanı kendine yapılmış sayıp onunla iletişim kurmamalı.
Zorbalığı ağası olmuş ahlak yoksunu

X