Sizce kötü biri miyim ??

Malefizz07

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2019
114
102
10 senelik evliyim arkadaşlar. Eşimle nişanlıyken babası vefat etti. O yüzden evlendikten bir süre sonra kaynanamı yanımıza aldk. 9 yıldır bizimle. 60-65 yaşlarında okuma yazması olmayan, anlatılanlara göre zamanında çok çekmiş bir kadın. Sessiz sakin kendi halinde biri. Hani ensesine vur lokmasını al o tarzda. Ama bir okadar pis bir okadarda tembel. Öyle böyle değil hemde psikolojim bozuldu artk. kimseye anlatamiyorum valla patladm artk anlatıcam herşeyi. Tuvalete gider mesela bi çıkar leş. Afedersinz akıta akıta banyoda gezinir. Bende tuvalet konusunda çok titizim inanin ağlayacak gibi oluyorm giresim gelmiyor oraya. Ki üsengeçlikten bazen kalkıp tuvalete bile gitmiyor sonra üşendim gitmeye şimdi altıma kaçırdm diyor. Sonra benim bütün evi yıkıyasm geliyor acaba bir yere bulaştırmışmıdır diye kafayi yiyorum. Soğan yemeyi çok sever sonra o ellerle tüm gün evde gezinir. Haliyle dokunduğu heryer leş gibi kokar. Bir şey diyemem hemen alınır küser ağlar çünkü.Banyosunu bile yapmaz bazen ekşi ekşi kokar artk ayni odada bile duramam düşünün. Dayanamam artk anne bayadır banyo yapmiyorsun ben suyu açayım ısınsın banyo yap istersen derim üşenip yapmaz. Beni sömürebildiği kadar sömürüyor. Yapabileceği şeyleri bile yapmiyor. üşengeçlikten herşeyi benden bekliyor. Direk söylemez istediğini hep dolaylı yoldan şunu yapaym ben der mesela kendi evinde bir yeri toplayacaktr ama yapmaz. Günlerce aynı şeyden bahseder ama yine yapmaz. Sonra artk sussun diye gidip ben yaparm. Hasta olduğumda bile kılını kıpırdatmaz. Artk ciddi ciddi halim yoktur rica ederim çok kötüyüm anne şunu da sen yapar misin derim mesela bana derki dizimi izliyorum ama yaaa 🤦🏻‍♀️ ben ne zaman bir şey istesem bahaneleri bitmez zaten. Mesela buaralar gece uyku sorunum var uyuyamiyorum haliyle sabah çok geç kalkıyorum. Kaynanamda beni bekler kahvaltı için sonra oram ağriyor buram ağriyor ilaçlarımı içemedim flan söyler durur. Bende derimki sabahları beni bekleme kahvaltını yap. Tek yapacağı şey kahvaltilikları masaya koymak ve çay yapmak kendine. Bukadarck şeyi bile yapmıyor. Ama gezmeye sıra gelince öyle bir gezerki turp gibidir. Kendimi enayi gibi hissetmeye başladm artk. Daha anlatamadğm okadar çok şeyi varki. Eşimin 2 tane ablası var onlar da bi tuhaf. Annelerini başıma attılar hiç ilgilendikleri yok. Kadın bazen çok daralır onlara gidip kalmak ister inanın bahanelerle kadını gelip almazlar. Benim gibi uğraşamıyorlar çünkü. Görüntüde çok iyi evlatlardır ama. Binde bir alırlar 2 gün sonra geri getirirler. Normalde bizim tarafta, kardeşler dönüşümlü olarak bakarlar annelerine yada babalarına. Hani biri 2 ay baktiysa diğerleride o şekil.ama ne eşim ne görümcemler yapmıyor böyle bir şeyi. Eşimle defalarca konuştum annemin sana ne zararı var diyor yanlş anlıyor. Belkide işine geliyor bilmiyorum. Kaynanamın emekli maaşını alıyor çünkü. Son zamanlarda kadına hiç tahammülüm kalmadı. Her şeyi gözüme batıyor. Ölsede kurtulsam diye düsünmeye başladm ya ben böyle biri değildim.Evde ne yaparsam söylenerek yapıyorum. Bıktm nedir benim çilem.ben bu evde hizmetçiyim tarzında. Aynı zamanda çok aksileştim kaynanamada eşime de. Hiç benlik hareketler değil ama elimde değil. 1-2 senedir böyleyim. Sinir hastası oldum. Saçma sapan şeylere parlıyorum. Saçma sapan şeyleri büyütüp sorun haline getiriyorum. Kaynananı al karşına konuş demeyin.öyle biri değil çok cahil ne demek istediğimi anlamaz.ocak bile yakamaz hatta.ben artk engelli olduğunu düşünmeye başladm. Aşağılamak için demiyorum gerçekten belliki bir rahatsızlığı var bana söylemiyorlar. Bu zamana kadar bu kadın nasl yaşamış nasl bu kadar çocuğu büyütmüş bilmiyorum. Gerçi söylenenlere göre hep akrabalar yardm etmiş. Buarada Eşimin çocuğuda olmuyor bir taraftan o skıntımz var. Anlayacağnz çok daralmş durumdaym sırf kaynanamdan dolayı boşanip arkama bile bakmadan kaçasım var. Bunları düşündüğüm için kötü biri mi oluyorum. Dayanıp sabır mı göstermeliyim sizce? Kendimi eşimin yerine koyuyorum ama ben bukadar eşime yüklenmezdim sanırım ya. Kardeşlerimle konuşur onlarada gönderirdim. Sanırım onlarda kaynanaya gelin bakıyor 🤦🏻‍♀️ Biraz uzun oldu kusura bakmayın okuyup cevap verenlere teşekkür ederim.

Kötü biri değilsiniz, bunalmışsınız ve çok haklısınız.

Boşanmak bir fikir olarak ciddi anlamda aklınızdaysa eşinizi alın karşınıza bu durumun artık sizi zorladığını, bu şekilde devam edemeyeceğinizi, anne yükü kardeşler arasında paylaşılmazsa evliliğinizi bitirmeyi düşündüğünüzü söyleyin.

Allah yardım etsin. Eşiniz çok anlayışsız, siz yapabileceğiniz her şeyi yapmışsınız, kızlarıyla dönüşümlü bakmanız en doğrusu.
Kirlettiği yerleri eşinize temizletin. Şahsen ben hele bir de böyle konuşan bir eşe karşı asla anlayışlı olamazdım. Bir zararı yoksa kadının tuvaletleri kendi temizlesin beyefendi.

Hani ensesine vur lokmasını al o tarzda.
Günlerce aynı şeyden bahseder ama yine yapmaz. Sonra artk sussun diye gidip ben yaparm.

Ben ne okudum böyle? Kadın 50 yaşındayken yanınıza almışsınız. Saf olan, kafasına vurulup ekmeği alınan sizsiniz. Kadın daha genç. Neden beraber yaşıyorsunuz ki? Bir ev tutup kardeşler beraber ev kirasını ödeyin. Kadın yalnız yaşayabilir. Umarım fake hesap değilsinizdir! Çok saçma çünkü anlattıklarınız ve bunlara katlanmanız. Taktik bunlar, ocağı bile yakamaz. Kötü niyetli değilsiniz ama siz de farkında değilsiniz. Evlenmeden önce hiç mi farketmediniz?

Ay hele de boyle bi donemde cekilecek dert degil cidden temizlik baska ya

Ama esinle aran iyiyse kaynanan bi banyo yapmiyor diye niye adami bosuyosun canim

Kadina ayri bi ev acsaniz “anne seninde kendi duzenin olur” bahanesine
Bu durumu ben 9 senedir yaşıyorum demekki artk sabrım tükendi 🤷🏻‍♀️ kaynanamın evi var zaten. Alt katimzda oturuyor ama tek durmaktan korkuyorm diye bizde durmak istiyor. ben bunuda bahane ettiğini düşünüyorum çünkü bendeyken iş yapmasına gerek kalmıyor.

Böyle bir evlilik yaşamak istememek suç değil ve sizi kötü biri yapmaz zaten böyle bir kadınının (temiz olmayan) bulunduğu ortamda çocuk falan da düşünmeyin işte asıl o zaman delirirsiniz. Pis biriyle 9 yıl iyi dayanmışsınız ben yapamazdım

Ben ne okudum böyle? Kadın 50 yaşındayken yanınıza almışsınız. Saf olan, kafasına vurulup ekmeği alınan sizsiniz. Kadın daha genç. Neden beraber yaşıyorsunuz ki? Bir ev tutup kardeşler beraber ev kirasını ödeyin. Kadın yalnız yaşayabilir. Umarım fake hesap değilsinizdir! Çok saçma çünkü anlattıklarınız ve bunlara katlanmanız.
Neden saçmaki anlamadm. Ben bu durumu 9 senedir.yaşıyorum.kaynanamin evi var ama tek turmaktan korkuyormuş

Neden saçmaki anlamadm. Ben bu durumu 9 senedir.yaşıyorum.kaynanamin evi var ama tek turmaktan korkuyormuş

Neden korksun? Bir de alt katta. Siz kendiniz anlatmışsınız beni kullanıyor, iş yaptırıyor diye. Her gün sinsi sinsi söylenip işini yaptırıyor diye. Hem böyle anlatıp hem de neresi saçma demeniz enteresan. Siz kaç yaşındasınız? Kadın yaşlı değil ki? 80 yaşında insanlar bile yalnız yaşıyor. Olmadı yanına bakıcı tutun.Parasını kardeşlerle paylaşın.

Bu durumu ben 9 senedir yaşıyorum demekki artk sabrım tükendi 🤷🏻‍♀️ kaynanamın evi var zaten. Alt katimzda oturuyor ama tek durmaktan korkuyorm diye bizde durmak istiyor. ben bunuda bahane ettiğini düşünüyorum çünkü bendeyken iş yapmasına gerek kalmıyor.
O zaman geriye bi tek esine ciddi ciddi evini ayirmak istedigini soylemek kaliyor millet 2 saat misafire bile tahammul edemiyor sen masallah 9 sene iyi dayanmissin👏🏼

Ya niye yeni evliyken böyle bişey evet dediniz ki?

Eşiniz tam bi dunkoff, evi temizleyen, kadının pisliğini toplayan, bütün gündüzü onunla geçiren kendi değilki, anlamıyor.

Bari indira gandi ettiği maaşı size verseydi.

Yok kardeşim, açık açık konuşun. Ya adil 3 e bölünecek bu bakım işi, yoksa ben yokum artık diyin. Yazık, duvarı nem insanı gam yer derdi teyzem. Bu sinir stress sizden fena çıkar sonra, zaten ilk sinyalleri çoktan vermiş, siz siz olmakdan çıkıyorsunuz.

Bana göre fazla bile iyisiniz. Muhtaç aile büyüklerine elbette elimizi uzatmalıyız, aile sonuçta. Ama bu yapılan size haksızlık. Kardeşler arasında sorumluluk paylaşılabilirdi, herkeste biraz kalabilirdi. Ya da kendi evinde yaşayabilir, çocukları da sık sık gider ilgilenirdi. Neden bunları yapmak yerine, hayatınıza bunun yapılmasına izin verdiniz? Hem de 9 sene? Kötü müyüm diyorsunuz bir de, bence fazla tavizkarsınız. Eşinizle konuşun tabi ki, sizi anlamayacak, 9 yıl için size saygı duymayacak kadar kıymet bilmez bir insansa, o zaman ilişkinizi de bir gözden geçirin, kimin için bunca şeye katlanmışım diye.

Eşiniz sizi zerre düşünmüyor. Madem annesinin zararı olmadığını düşünüyor, temizlik vs. ile o ilgilensin.

Baştan beri yanlış kurulmuş düzen. Anneye yakınlarda ayrı bir ev tutmanız lazımdı. Siz birlikte yaşamaya başladığınızda kadın 50-55 yaşlarında gencecik bir kadınmış. Anladığım kadarıyla sağlık sorunu da yok. Hiç mi olmuyor; evlatlarının hepsinde dönüşümlü kalmalıydı. Tabi emekli maaşını da sadece eşiniz almamalıydı. Eşiniz maaşı alıyor, bakımı da size yaptırıyor, annesine de iyi bakılıyor. Ne güzel dünya.

Büyük konuşmayayım ama illa biriyle yaşayacaksam gider kendi anne babamla yaşarım. Onların temizliğini yaparım.

Haklısınız kadının çocuğu kadınla ilgilenmiyor her şeyi siz yapıyorsunuz
Madem annesi kendisi ilgilensinnya da annesine bakıcı falan tutsun
Kaç kardeşlerse 12 ayı kardeş sayısına bölsünler

kendi annene bile katlanmak zorken başkasının annesi daha zordur
Klasik türk ailesi tablosu koca bırakır gider ama bütün her şeyi kadın yapar

enine boyuna konuşun boşanmayı da bence düşünün

Ve şu da var kadın daha genç, eli ayağı tutarken bile size bu kadar iş çıkarıyor. Bunun yaşlılığı da var, o zaman durumlar ne olacak? Şimdi ilgilenmeyen o iki kızı elden ayaktan düşmüş anneleriyle ilgilenirler mi, hiç sanmıyorum. Bu 9 senede yıpranmışsınız ama yaşlı bir insana tek başınıza baktığınızda bunun kaç katını yaşayacaksınız, onu da düşün. O yüzden bu düzene dur demenin zamanı gelmiş de geçiyor.

10 senelik evliyim arkadaşlar. Eşimle nişanlıyken babası vefat etti. O yüzden evlendikten bir süre sonra kaynanamı yanımıza aldk. 9 yıldır bizimle. 60-65 yaşlarında okuma yazması olmayan, anlatılanlara göre zamanında çok çekmiş bir kadın. Sessiz sakin kendi halinde biri. Hani ensesine vur lokmasını al o tarzda. Ama bir okadar pis bir okadarda tembel. Öyle böyle değil hemde psikolojim bozuldu artk. kimseye anlatamiyorum valla patladm artk anlatıcam herşeyi. Tuvalete gider mesela bi çıkar leş. Afedersinz akıta akıta banyoda gezinir. Bende tuvalet konusunda çok titizim inanin ağlayacak gibi oluyorm giresim gelmiyor oraya. Ki üsengeçlikten bazen kalkıp tuvalete bile gitmiyor sonra üşendim gitmeye şimdi altıma kaçırdm diyor. Sonra benim bütün evi yıkıyasm geliyor acaba bir yere bulaştırmışmıdır diye kafayi yiyorum. Soğan yemeyi çok sever sonra o ellerle tüm gün evde gezinir. Haliyle dokunduğu heryer leş gibi kokar. Bir şey diyemem hemen alınır küser ağlar çünkü.Banyosunu bile yapmaz bazen ekşi ekşi kokar artk ayni odada bile duramam düşünün. Dayanamam artk anne bayadır banyo yapmiyorsun ben suyu açayım ısınsın banyo yap istersen derim üşenip yapmaz. Beni sömürebildiği kadar sömürüyor. Yapabileceği şeyleri bile yapmiyor. üşengeçlikten herşeyi benden bekliyor. Direk söylemez istediğini hep dolaylı yoldan şunu yapaym ben der mesela kendi evinde bir yeri toplayacaktr ama yapmaz. Günlerce aynı şeyden bahseder ama yine yapmaz. Sonra artk sussun diye gidip ben yaparm. Hasta olduğumda bile kılını kıpırdatmaz. Artk ciddi ciddi halim yoktur rica ederim çok kötüyüm anne şunu da sen yapar misin derim mesela bana derki dizimi izliyorum ama yaaa 🤦🏻‍♀️ ben ne zaman bir şey istesem bahaneleri bitmez zaten. Mesela buaralar gece uyku sorunum var uyuyamiyorum haliyle sabah çok geç kalkıyorum. Kaynanamda beni bekler kahvaltı için sonra oram ağriyor buram ağriyor ilaçlarımı içemedim flan söyler durur. Bende derimki sabahları beni bekleme kahvaltını yap. Tek yapacağı şey kahvaltilikları masaya koymak ve çay yapmak kendine. Bukadarck şeyi bile yapmıyor. Ama gezmeye sıra gelince öyle bir gezerki turp gibidir. Kendimi enayi gibi hissetmeye başladm artk. Daha anlatamadğm okadar çok şeyi varki. Eşimin 2 tane ablası var onlar da bi tuhaf. Annelerini başıma attılar hiç ilgilendikleri yok. Kadın bazen çok daralır onlara gidip kalmak ister inanın bahanelerle kadını gelip almazlar. Benim gibi uğraşamıyorlar çünkü. Görüntüde çok iyi evlatlardır ama. Binde bir alırlar 2 gün sonra geri getirirler. Normalde bizim tarafta, kardeşler dönüşümlü olarak bakarlar annelerine yada babalarına. Hani biri 2 ay baktiysa diğerleride o şekil.ama ne eşim ne görümcemler yapmıyor böyle bir şeyi. Eşimle defalarca konuştum annemin sana ne zararı var diyor yanlş anlıyor. Belkide işine geliyor bilmiyorum. Kaynanamın emekli maaşını alıyor çünkü. Son zamanlarda kadına hiç tahammülüm kalmadı. Her şeyi gözüme batıyor. Ölsede kurtulsam diye düsünmeye başladm ya ben böyle biri değildim.Evde ne yaparsam söylenerek yapıyorum. Bıktm nedir benim çilem.ben bu evde hizmetçiyim tarzında. Aynı zamanda çok aksileştim kaynanamada eşime de. Hiç benlik hareketler değil ama elimde değil. 1-2 senedir böyleyim. Sinir hastası oldum. Saçma sapan şeylere parlıyorum. Saçma sapan şeyleri büyütüp sorun haline getiriyorum. Kaynananı al karşına konuş demeyin.öyle biri değil çok cahil ne demek istediğimi anlamaz.ocak bile yakamaz hatta.ben artk engelli olduğunu düşünmeye başladm. Aşağılamak için demiyorum gerçekten belliki bir rahatsızlığı var bana söylemiyorlar. Bu zamana kadar bu kadın nasl yaşamış nasl bu kadar çocuğu büyütmüş bilmiyorum. Gerçi söylenenlere göre hep akrabalar yardm etmiş. Buarada Eşimin çocuğuda olmuyor bir taraftan o skıntımz var. Anlayacağnz çok daralmş durumdaym sırf kaynanamdan dolayı boşanip arkama bile bakmadan kaçasım var. Bunları düşündüğüm için kötü biri mi oluyorum. Dayanıp sabır mı göstermeliyim sizce? Kendimi eşimin yerine koyuyorum ama ben bukadar eşime yüklenmezdim sanırım ya. Kardeşlerimle konuşur onlarada gönderirdim. Sanırım onlarda kaynanaya gelin bakıyor 🤦🏻‍♀️ Biraz uzun oldu kusura bakmayın okuyup cevap verenlere teşekkür ederim.
Maaş bölümüne kadar okudum, sonrasını okumadım daha... kusura bakmayın kadının parasını alıyormuşsunuz. Kardeşler arasında parayı kim alıyorsa o baksın durumu olmuş belli ki. Sizde bunları bedavadan çekmiyorsunuz demek oluyor. Kadın istediğini yapıyor çünkü parasını vermiş olarak görüyor neyi var ki kaybedecek..

Maaş bölümüne kadar okudum, sonrasını okumadım daha... kusura bakmayın kadının parasını alıyormuşsunuz. Kardeşler arasında belki parayı kim alıyorsa o baksın durumu olmuş belli ki. Sizde bunları bedavadan çekmiyorsunuz demek oluyor. Kadın istediğini yapıyor çünkü parasını vermiş olarak görüyor neyi var ki kaybedecek..
Onu okumadım parayı da kardeş sayısına bölsünler ya da kadına bırakıp o parayla bakıcı tutulsun basit yani neden yapmıyorlar

Bakım konusunda çok haklısın. Sen kim olursa olsun pisliğini temizlemek zorunda değilsin. Kesinlikle kızlarının elini taşın altına sokması lazım.eşin yanlış yapıyor sana yıkmaya hakları yok.

kadına gelecek olursam,
Eş kaybı ömrünü kocasının bakıcısı olarak geçirmiş bir kadın için hayat vazifesinin bitmesi demek. Baba evinden koca evine gelmiş, ömrünü hizmet etme bilinciyle geçirmiş, hiç ‘kimsesiz’ kalmamış.hayatı boşalmış kadının.hayat gayesi yok, vazifesi yok, görevi yok.
O kadın bilinçaltında yalnız ölmekten korkuyor. Ölürken yanında kimsenin olmamasından korkuyor. Sizin yanınızda banyo bile yapmayacak kadar hayatından vazgeçmiş ve hayat enerjisini tüketmiş biri olarak ölümü bekliyor. Ve aynı zamanda ölmekten çok korkuyor.( baba yok, koca yok yaslanacak, hayatındaki güç-bakım eksikliğini oğlu ile tamamlıyor. Anne oğul arasında vicdan bağı. Asla koparamazsın.)
9 yıldır sen alıştırmışsın tuvaletten çıkınca arkasını temizlemeye..
Sen ne olursa olsun bunu yine eşinle çözmek zorundasın. Yapma temizlik eşin görsün. Eğer hava kaçırmazsan paylayacak kadar şişmişsin. Eşine sakın annesini kötüleme, o bunu kendi üstüne alınacaktır. Zaten çocuğuda olmuyor diye yetersizlik tribii vardır bide annesinden şikayet edersen seni nankörlükle suçlar. Üste çıkmak için sana saldırır sözlü olarak.
annesini çok sevdiğini, ama bazen bakımının zor geldiğini söyle. Sonuçta yaşlı insan oda gitsin hava alsın kafası dağılsın kadın depresyonda falan de. Bana da ağır geliyor gücüm yetmiyor bazen bende doluyorum sonuçta insanım de. Benimde biraz yalnız kalmaya seninle karı koca evde yalnız vakit geçirmeye ihtiyacım var de.

yani patlayacak noktaya gelmişsin. Tatlı tatlıhava kaçırmazsan patlarsın. Sonunda da haklıyken haksız duruma düşersin.

X