Sizce kötü biri miyim ??

Büyük ihtimal aile yerinde oturuyorsunuz, eşiniz de bu sebeple kira derdinden kurtuluyor, alt kat olunca başka yere taşınma şansınız da yoktur. Sizin çalışmanız lazım. 7 24 evde iseniz bu yaptıklarınız artık sizin göreviniz olmuş demektir.
Çekilecek çile degil. Eşinizle birbirinizi çok seviyorsanız anlayışla karşılayacaktır söylediklerinizi

Bence fazla iyisiniz. Yani tabiki yaslilik derim ona bakmak aslinda ustumuze dusen vazifedir derimde bu kadari da biraz fazla yani. Mumkunse kendi evine gitsin siz de gun icinde ugrarsiniz, esinize dicek bisey bulamadim ya bu kadar vurdumduymazlik olmaz, sizi hic dusunmuyormu? Annesi onemli de esi hizmetci mi yani ? Ay okurken delirdim ben.

Kesinlikle kötü biri değilsiniz. Durumunuz zor tabi. Eşinize kendinizi haksız konuma düşürmeden sorunları söyleyebilirsiniz. Görümceleri de boş verin bence onlardan hayır geleceği yok. Sabretmeye devam edin. Umarım allah size anne baba olmayı da nasip eder mutlu olursunuz.

Şu koca mesajda yazdığınız şeyleri size yaşatan, sizi ezen ve ezdiren adamı nasıl sevebiliyorsunuz? Gerçekten merak ediyorum. Lohusalığınızda size hizmet edilmesi gerekirken siz hizmet etmişsiniz -kusura bakmayın ama- ne eşiniz ne de ailesi insan yerine bile koymamış sizi. Daha 26 yaşındasınız bir de. Çok şaşkınım gerçekten.
aslında iyi insanlar sadece benciller bence kendilerinden başkasını görmüyor olabilirler diye düşünüyorum. Yani eşim başka seçeneği olmadığı için bence görmezden gelmek zorunda kalıyor. Yani çocuğum var bu sebepten iyimser olmak zorundayım. Arada kalmış olabilir. Bilemiyorum gerçekten bu aralar anneme gidiyorum diye evden uzaklaşıyorum yani dinleniyorum diyelim. Annem de bıktı artık benden herhafta gidip kalinca😊😊

aslında iyi insanlar sadece benciller bence kendilerinden başkasını görmüyor olabilirler diye düşünüyorum. Yani eşim başka seçeneği olmadığı için bence görmezden gelmek zorunda kalıyor. Yani çocuğum var bu sebepten iyimser olmak zorundayım. Arada kalmış olabilir. Bilemiyorum gerçekten bu aralar anneme gidiyorum diye evden uzaklaşıyorum yani dinleniyorum diyelim. Annem de bıktı artık benden herhafta gidip kalinca😊😊

Siz evladınızdan bıkar mısınız? Annenizin de sizden bıktığını sanmıyorum. Ama bir yanılgı içindesiniz. Bencil insan iyi insan olmaz. İyilik başkasını da düşünerek, eziyet etmeyerek, hakkını yemeyerek olur. Eşiniz de arada kalmamış basbayağı işine geliyor. Hizmeti görülüyor, annesinin dizinin dibinden ayrılmasına gerek yok, e istediği zaman sizinle sevişiyor, çocuk sahibi olmuş. Daha ne olsun? Sizi tanımam etmem, belki acımasızca gelecek yazdıklarım ya da sanane ya hu diyeceksiniz. Ama aileniz arkanızdaysa 1 dk bile çekilecek şeyler değil anlattıklarınız. Ha aileniz de size destek olmuyorsa kendinizi madden ve manen bir an önce toparlayıp hak ettiğiniz hayatı sürdürmelisiniz. Düşünsenize bebeğiniz, size muhtaç, sizin kanınızdan olan bir canı bile emziremezken, emzirmekte zorlanırken ağrılardan kayınvalidenize hizmet derdine düşmek zorunda kalmışsınız. Sizi de geçtim o bebeğin hakkına girmek değil midir bu?

Siz evladınızdan bıkar mısınız? Annenizin de sizden bıktığını sanmıyorum. Ama bir yanılgı içindesiniz. Bencil insan iyi insan olmaz. İyilik başkasını da düşünerek, eziyet etmeyerek, hakkını yemeyerek olur. Eşiniz de arada kalmamış basbayağı işine geliyor. Hizmeti görülüyor, annesinin dizinin dibinden ayrılmasına gerek yok, e istediği zaman sizinle sevişiyor, çocuk sahibi olmuş. Daha ne olsun? Sizi tanımam etmem, belki acımasızca gelecek yazdıklarım ya da sanane ya hu diyeceksiniz. Ama aileniz arkanızdaysa 1 dk bile çekilecek şeyler değil anlattıklarınız. Ha aileniz de size destek olmuyorsa kendinizi madden ve manen bir an önce toparlayıp hak ettiğiniz hayatı sürdürmelisiniz. Düşünsenize bebeğiniz, size muhtaç, sizin kanınızdan olan bir canı bile emziremezken, emzirmekte zorlanırken ağrılardan kayınvalidenize hizmet derdine düşmek zorunda kalmışsınız. Sizi de geçtim o bebeğin hakkına girmek değil midir bu?

Benim de en büyük vicdan acım evladımın bebekligine hatta şimdiki haline bile doyamadım ailem arkamda durur elbet ama kızım baba diye peşimde hep babasını istiyor bir ayrılık söz konusu olursa bu sefer de baba sevgisinden mahrum kalır sonuçta çok küçük. Şöyle düşünüyorum açıkçası şiddet küfür vs. Huyları yok yani biraz uzaklaşıyorum sakinliyorum Rabbim mukafatını versin inşallah Sabrın sonunu bekliyorum açıkçası. Yazdıkların için teşekkür ederim 😊😊 en azından diyodum ben kendim mi fazla takıntılı yım diye konuyu açan arkadaşın yaşadıklarının aynısına ek olarak bu tarz şeyleri yaşadığım için onun konusuna yazdım durumumu. Rabbim Yolundan ayırmasın. Bakalım önümüzde ne var bizi ne bekliyo görcez.

Sabrınıza şaştım kaldım. Ben sizin yerinizde olsam evine gönderir günde üç öğün yemeğini indirim. Yedikten sonra bulaşıkları alırım. Ev temizliğine de haftada bir gelecek bir bayan bulurum. Yani evleri tamamen ayırırım. Napıyorsa yapsın. Korkuyorsa da bakıcı tutsun çocukları. Bekarım atıp tutmak gibi olmasın ama kayınvalideniz sanki sizi kullanıyor. Eşiniz dünden razı çünkü onu rahatsız eden bir olay yok. Olan size olmuş. Umarım en kısa sürede bir çözüm bulursunuz inşallah.

Benim de en büyük vicdan acım evladımın bebekligine hatta şimdiki haline bile doyamadım ailem arkamda durur elbet ama kızım baba diye peşimde hep babasını istiyor bir ayrılık söz konusu olursa bu sefer de baba sevgisinden mahrum kalır sonuçta çok küçük. Şöyle düşünüyorum açıkçası şiddet küfür vs. Huyları yok yani biraz uzaklaşıyorum sakinliyorum Rabbim mukafatını versin inşallah Sabrın sonunu bekliyorum açıkçası. Yazdıkların için teşekkür ederim 😊😊 en azından diyodum ben kendim mi fazla takıntılı yım diye konuyu açan arkadaşın yaşadıklarının aynısına ek olarak bu tarz şeyleri yaşadığım için onun konusuna yazdım durumumu. Rabbim Yolundan ayırmasın. Bakalım önümüzde ne var bizi ne bekliyo görcez.

Hakkınızda hayırlısı olsun

10 senelik evliyim arkadaşlar. Eşimle nişanlıyken babası vefat etti. O yüzden evlendikten bir süre sonra kaynanamı yanımıza aldk. 9 yıldır bizimle. 60-65 yaşlarında okuma yazması olmayan, anlatılanlara göre zamanında çok çekmiş bir kadın. Sessiz sakin kendi halinde biri. Hani ensesine vur lokmasını al o tarzda. Ama bir okadar pis bir okadarda tembel. Öyle böyle değil hemde psikolojim bozuldu artk. kimseye anlatamiyorum valla patladm artk anlatıcam herşeyi. Tuvalete gider mesela bi çıkar leş. Afedersinz akıta akıta banyoda gezinir. Bende tuvalet konusunda çok titizim inanin ağlayacak gibi oluyorm giresim gelmiyor oraya. Ki üsengeçlikten bazen kalkıp tuvalete bile gitmiyor sonra üşendim gitmeye şimdi altıma kaçırdm diyor. Sonra benim bütün evi yıkıyasm geliyor acaba bir yere bulaştırmışmıdır diye kafayi yiyorum. Soğan yemeyi çok sever sonra o ellerle tüm gün evde gezinir. Haliyle dokunduğu heryer leş gibi kokar. Bir şey diyemem hemen alınır küser ağlar çünkü.Banyosunu bile yapmaz bazen ekşi ekşi kokar artk ayni odada bile duramam düşünün. Dayanamam artk anne bayadır banyo yapmiyorsun ben suyu açayım ısınsın banyo yap istersen derim üşenip yapmaz. Beni sömürebildiği kadar sömürüyor. Yapabileceği şeyleri bile yapmiyor. üşengeçlikten herşeyi benden bekliyor. Direk söylemez istediğini hep dolaylı yoldan şunu yapaym ben der mesela kendi evinde bir yeri toplayacaktr ama yapmaz. Günlerce aynı şeyden bahseder ama yine yapmaz. Sonra artk sussun diye gidip ben yaparm. Hasta olduğumda bile kılını kıpırdatmaz. Artk ciddi ciddi halim yoktur rica ederim çok kötüyüm anne şunu da sen yapar misin derim mesela bana derki dizimi izliyorum ama yaaa 🤦🏻‍♀️ ben ne zaman bir şey istesem bahaneleri bitmez zaten. Mesela buaralar gece uyku sorunum var uyuyamiyorum haliyle sabah çok geç kalkıyorum. Kaynanamda beni bekler kahvaltı için sonra oram ağriyor buram ağriyor ilaçlarımı içemedim flan söyler durur. Bende derimki sabahları beni bekleme kahvaltını yap. Tek yapacağı şey kahvaltilikları masaya koymak ve çay yapmak kendine. Bukadarck şeyi bile yapmıyor. Ama gezmeye sıra gelince öyle bir gezerki turp gibidir. Kendimi enayi gibi hissetmeye başladm artk. Daha anlatamadğm okadar çok şeyi varki. Eşimin 2 tane ablası var onlar da bi tuhaf. Annelerini başıma attılar hiç ilgilendikleri yok. Kadın bazen çok daralır onlara gidip kalmak ister inanın bahanelerle kadını gelip almazlar. Benim gibi uğraşamıyorlar çünkü. Görüntüde çok iyi evlatlardır ama. Binde bir alırlar 2 gün sonra geri getirirler. Normalde bizim tarafta, kardeşler dönüşümlü olarak bakarlar annelerine yada babalarına. Hani biri 2 ay baktiysa diğerleride o şekil.ama ne eşim ne görümcemler yapmıyor böyle bir şeyi. Eşimle defalarca konuştum annemin sana ne zararı var diyor yanlş anlıyor. Belkide işine geliyor bilmiyorum. Kaynanamın emekli maaşını alıyor çünkü. Son zamanlarda kadına hiç tahammülüm kalmadı. Her şeyi gözüme batıyor. Ölsede kurtulsam diye düsünmeye başladm ya ben böyle biri değildim.Evde ne yaparsam söylenerek yapıyorum. Bıktm nedir benim çilem.ben bu evde hizmetçiyim tarzında. Aynı zamanda çok aksileştim kaynanamada eşime de. Hiç benlik hareketler değil ama elimde değil. 1-2 senedir böyleyim. Sinir hastası oldum. Saçma sapan şeylere parlıyorum. Saçma sapan şeyleri büyütüp sorun haline getiriyorum. Kaynananı al karşına konuş demeyin.öyle biri değil çok cahil ne demek istediğimi anlamaz.ocak bile yakamaz hatta.ben artk engelli olduğunu düşünmeye başladm. Aşağılamak için demiyorum gerçekten belliki bir rahatsızlığı var bana söylemiyorlar. Bu zamana kadar bu kadın nasl yaşamış nasl bu kadar çocuğu büyütmüş bilmiyorum. Gerçi söylenenlere göre hep akrabalar yardm etmiş. Buarada Eşimin çocuğuda olmuyor bir taraftan o skıntımz var. Anlayacağnz çok daralmş durumdaym sırf kaynanamdan dolayı boşanip arkama bile bakmadan kaçasım var. Bunları düşündüğüm için kötü biri mi oluyorum. Dayanıp sabır mı göstermeliyim sizce? Kendimi eşimin yerine koyuyorum ama ben bukadar eşime yüklenmezdim sanırım ya. Kardeşlerimle konuşur onlarada gönderirdim. Sanırım onlarda kaynanaya gelin bakıyor 🤦🏻‍♀️ Biraz uzun oldu kusura bakmayın okuyup cevap verenlere teşekkür ederim.
İçim bayıldı.... İyilik saygı vs vs vs iyide kardeşim sağlıklı diyorsun turp gibi diyorsun.... Yani iyide. Sende insansın şiş şiş şiş patla.... Şimdi amanda canım vefakar ol cennetliksin desem ne.... Ben yapamazdım kötü desinler demesinler isterse taşlasınlar... Yalanmı söyliyeyim.. İyi olmak isteyen gelsin temizlesin ç.... K... Yı her gün....... Aferim onlara..... Valla sinir hastası olursanız dert bulursanız size kim bakacak o hale getirmeyin bir şey eziyet haline Dönerse onun sevabı da kalmaz.. Fazla iyiniyet yapmışsınız madem sizde kalıyor Bi banyo yapmaksa zulüm değil efendim...

Bide lokmasını al dediğiniz kayınvalide niz dizi izlemek yıkanmamak vs konularında pek öyle gelmedi bana tezat yani.... Bildiğin her iş sizde...

sizin kayınvalide işin rahatını bulmuş benim ananem 75 yaşına tek başına yaşıyor gel kal diye yalvarıyoruz ne oğlana giderim ne kıza evim yeter bana diyor gelse hepimizden çok o bişeyler yapar uğraşır, yani burda iş eşinizde bitiyor siz bu sorumluluğu almak zorunda değilsiniz evlat olarak eşiniz ve kızları mecbur madem anneleri bakıma muhtaç tek başına kalamıyor annesinin bakımını temizliğini eşiniz üstlensin bakalım o zaman nasıl düşünecek

Belli ki çok titiz ve her şeye atlayan birisiniz iyi niyetli oluşunuz ve hayır diyemem probleminiz var sanırım ama kendineze etmişsiniz değer bilinmiyor kardeşim annem 30 yıllık evli babanneme bakıyor ediyor hala kızını savunur babannem o yüzden bu zamana kadar ezdirmişsin artık dur de ve eşinle konuş her şey emekli maaşı değil sizin psikolojimiz daha önemli

konuyu okumaya katlanamadim,
bir de ben kotu biri miyim diyorsunuz.

ben daha ilk bizimle yasayacak dediginiz noktada cingari cikarmis birisi olarak hangi kategoriye giriyorum acaba.

siz 9 yil ayni evde yasamissiniz,
olabilir yapabilirim demissiniz ama su an yapamiyorsunuz,
en buyuk hakkinizdir artik istemiyorum demek.

Sizinle ayni durumda olan bir annem var yaz.ak istedim evlendimlerinde verisir vabnnemle yaşadılar. Babannem sizin kayinvalidenize benzerdi gem temizlik hem bazi tembellik huylarinda ama annem onunla yasamayi ve onu idare etmeyi öğrenmişti. Tuvalete paspas vs yaymazdi surekli olarak yikardi . Her makina calistirmadan once hadi anne makinaya camasir aticam sen de banyo yap kıyafetlerini yikayacam derdi annem kendisi yikardi. Babannem baslarda dirensede yillar gectikce alisti annemin düzenine. Babannemi kaybettik ama onun anneme ettigi duayi annem baska bir seyde kazanmazdi herhelde. Kayinvalidenizi seviyorsaniz sayet size karsi hic bir kitu niyetinin olmadigina inaniyorsaniz temizlik konusunds belli kurallr koyun ve bu boyle olacak deyip biraz tatli sert dille onu kendi duzeninize alistirin

X