sizce napmalıyım. sevgililer günü eş problemleri ve eşin arkadaşlarıı

10 yıllık evlilikte normal değil mi bunlar ? Sürekli aynı heyecanıyla kalan evlilik oluyor mu ? İlk 2-3 yıl neyse de koskoca 10 yıl
Bilmediğimden soruyorum

Normal değil. Yıl dönümü, doğum günü hatirlamak, hediye almak, iki güzel kelime etmek, eşini mutlu etmek için illa yeni başlayan ilişki heyecani yaşiyor olmak gerekmiyor ve bu saatte evli adamin disarda işi yok.
Bu sene 10. Yilimiz olacak.

2-3 yıl gecince özensiz, sorumsuz davranmak normal olsa evlenmezdim ben olsam.
Değer, sevgi görmeyeceksek ilk 3 yıl bitince her şey bitecekse niye adamin birine ömür harcayalim?

Cani sıkkınsa evinde sıkılsın, dogru durust saatlerde sıkkın olsun. Gecenin köründe alkol masasinda can sıkkınmış...
Bilerek kavga cikartmiş bile olabilir bu gece için. 🙄

evlilerin sevgililer günü kutlamaması bana saçma gelmiyor
ama ben adamın eve gelmek istemeyişine takıldım
yani adam evden kaçıyor
yoğun çalışma + iş arkadaşlarıyla işten sonra vakit geçirme vs
evde huzuru yok
çok basit bi mantık yani sen nereye gitmemeyi tercih edersin mesela
sevmediğin ortamlara, öyle değil mi ?
evle ya da senle ilgili bi durum var bu adamın içinden o eve gelmek gelmiyor
buna yoğunlaşırdım ben olsam

bu akşam o kadar gerildim ki. 10 yıllık evliyim. eşim çok yoğun çalışıyor. sevildiğimi bildiğim halde artık tereddütte kalıyorum. ben eski günleri özlüyorum. ne doğum gunu ne bayram ne seyran ne sevgililer günü ne yıldönümü. bir insan hiç mi hatırlamaz. eskiden hatırlardı son bir kaç yılda hatırlamamaya başladı. bugun telefonda yoğundu aradım gülerek birşeye kızıp yüzüme kapadı. ve ne ben ne o aradık. hala da eve gelmedi bende inadımdan aramıyorum. bu aralar sürekli sıkkın işlerden dolayı. iş bitince arkadaslarıyla erkek oturuyorlar. biliyorum tanıyorum görüntülü konusuyorum ama arkadaslarına bıle bu ara daha cok değer veriyor. napcam ben....
Unutmak değil bu artık umursamamak. Sevgililer gununu unutması mümkün değil her taraftan önümüze çıkıyor çünkü.

kesinlikle, kavga eden bir çift değiliz ama ben baya laf dalaşına girmeye takmaya saplantılı hale gelmeye başladım. yarısını ıcımden yasıyorum artık duygularım bastırılmıs gıbı korkuyorum biryerde patlak verıcem. ne yapıcam hıc bılmıyorum konusuyorum anlıyor gıbı oluyor sonra gene aynı
Kavga etmemenizin sebebi sizin içinize atmanız ve alttan almaya, tolere etmeye devam etmeniz kocanizin uyumlu olmaya calismasi sebebiyle değil ki.

E siz de insansınız yoruldunuz artık karşı tarafın bu tavırlarını telafi etmemesi de sabır bırakmamış haklı olarak.

bilmem evlendiğimizde böyle değildi. bende artık ne yapıcağımı bılmıyorum orta yolu bulamadım. bitsine getirdim taamam demeye getırdı kendımı cektım sonra barısalım naraları... ben bılıssel davranıs terapisine girdim kaygıdan dolayı esınızde gızlı narsıstlık var demıstı
Çok şımartmışsınız o da egoist olmuş, sürekli almayı normallestirmiş, vermesi gerektiğini kendine yakıştıramıyor şimdi de.

Ne ektiyseniz onu biciyorsunuz.

Bende unuturum sayı hafızam berbat.Kendimi hiç romantik bulmam fazla gerçekçi düşünüyorum.Eşim önem veriyor bekliyor bende onu mutlu etmek istiyorum çünkü o ediyor.O yüzden yonttum mesela ben kendimi .Uyuyorum ona.Karşılıklı beslemek lazım ilişkiyi bence harlamak.Yoksa nasıl olacak ?

bu akşam o kadar gerildim ki. 10 yıllık evliyim. eşim çok yoğun çalışıyor. sevildiğimi bildiğim halde artık tereddütte kalıyorum. ben eski günleri özlüyorum. ne doğum gunu ne bayram ne seyran ne sevgililer günü ne yıldönümü. bir insan hiç mi hatırlamaz. eskiden hatırlardı son bir kaç yılda hatırlamamaya başladı. bugun telefonda yoğundu aradım gülerek birşeye kızıp yüzüme kapadı. ve ne ben ne o aradık. hala da eve gelmedi bende inadımdan aramıyorum. bu aralar sürekli sıkkın işlerden dolayı. iş bitince arkadaslarıyla erkek oturuyorlar. biliyorum tanıyorum görüntülü konusuyorum ama arkadaslarına bıle bu ara daha cok değer veriyor. napcam ben....

İçinizdeki çaresiz ilgi bekleyen iki yaş çocuğu susturun.
Yetişkin kadınsınız, nasıl güzel bir gün hayal ediyorsanız buna göre bir plan yapın.
İlle hediye alınan edilgen taraf olmak zorunda değilsiniz.
Önemli olan eşinizle güzel gün geçirmekse, geçirin.
Çocuk modundan çıkın, kısacası.

Normal değil. Yıl dönümü, doğum günü hatirlamak, hediye almak, iki güzel kelime etmek, eşini mutlu etmek için illa yeni başlayan ilişki heyecani yaşiyor olmak gerekmiyor ve bu saatte evli adamin disarda işi yok.
Bu sene 10. Yilimiz olacak.

2-3 yıl gecince özensiz, sorumsuz davranmak normal olsa evlenmezdim ben olsam.
Değer, sevgi görmeyeceksek ilk 3 yıl bitince her şey bitecekse niye adamin birine ömür harcayalim?

Cani sıkkınsa evinde sıkılsın, dogru durust saatlerde sıkkın olsun. Gecenin köründe alkol masasinda can sıkkınmış...
Bilerek kavga cikartmiş bile olabilir bu gece için. 🙄
Olmasi gereken sizin soylediginiz gibi tabii
Ama maalesef anlattiginiz gibi evlilikler istisna oldu
Artik normalinin ne oldugunu bekarlar olarak cozemiyoruz disaridan

İçinizdeki çaresiz ilgi bekleyen iki yaş çocuğu susturun.
Yetişkin kadınsınız, nasıl güzel bir gün hayal ediyorsanız buna göre bir plan yapın.
İlle hediye alınan edilgen taraf olmak zorunda değilsiniz.
Önemli olan eşinizle güzel gün geçirmekse, geçirin.
Çocuk modundan çıkın, kısacası.
mesajlarımı okudunuzmu bilmiyorum biraz daha duygusal olarak geldim buraya yazdım. birazda kafa dağıtmak için. çocuklukla uzaktan yakından alakam yok. cunku eşimde yoğun bende. tabiki güzel vakıtlerımız var ama bu ara sorunlarım veya kendımce kurdugum konular var diye danışmak için yazdım. Belirtiiğim gibi, tabiki her dk ilgi bekleyen bir insan değilim başka dertlerim ilgilenmem gereken bir işim elemanlarım oyum buyum var. özel günlerin unutulmasından şikayetçiydim ben. ve bu konu hakkında ne yapabilirim fikir almak için açıkcası yazdım.

Bende unuturum sayı hafızam berbat.Kendimi hiç romantik bulmam fazla gerçekçi düşünüyorum.Eşim önem veriyor bekliyor bende onu mutlu etmek istiyorum çünkü o ediyor.O yüzden yonttum mesela ben kendimi .Uyuyorum ona.Karşılıklı beslemek lazım ilişkiyi bence harlamak.Yoksa nasıl olacak ?
evet malesef bendede öyle zaman zaman atladığım konular oluyor kırmızı çizgilerim oluyor. benımde zamansız soğukluk kendımı cekme davranıslarım var ozellıkle ınanılmaz umursamaz gözüküyorum. kontrolculuk var bende sanırım istediğim gibi olmadığındada yakınıyorum.

Bence uygun bir vakitte yani ikinizinde sakin ve mutlu olduğu bir vakitte eşinizle bu konuyu konuşun. Onun sizi sevdiğini bildiğinizi fakat bu tarz günlerin sizin için önemli olduğunu, telefondaki takvime kaydedebileceği gibi önerilerde bulunabilirsiniz. Siz de söylüyorsunuz eşiniz yoğun çalışıyor bazı zamanlarda arkadaşlarıyla ya da kendi başına bir şeyler yapmasına fırsat verin ama ortak aktivitelerde oluşturun ki aranızdaki sevgi büyüsün. Film izlemek yürüyüş yapmak vs gibi siz daha iyi bilirsiniz. Sonuç olarak konuşmadan bir şey çözümlenmiyor trip atınca anlamıyorlar

mesajlarımı okudunuzmu bilmiyorum biraz daha duygusal olarak geldim buraya yazdım. birazda kafa dağıtmak için. çocuklukla uzaktan yakından alakam yok. cunku eşimde yoğun bende. tabiki güzel vakıtlerımız var ama bu ara sorunlarım veya kendımce kurdugum konular var diye danışmak için yazdım. Belirtiiğim gibi, tabiki her dk ilgi bekleyen bir insan değilim başka dertlerim ilgilenmem gereken bir işim elemanlarım oyum buyum var. özel günlerin unutulmasından şikayetçiydim ben. ve bu konu hakkında ne yapabilirim fikir almak için açıkcası yazdım.
Mesajların genelini şimdi okudum. Bizler evliyken bir süre sonra erkeğin annesine dönüşebiliyoruz tabiki siz böylesiniz demedim ama bazı yerlerde belirtmişsiniz üstüne düşüyorum diye. Böyle düşünüyorsanız üstüne düşmeyin. Kendinize vakit ayırdığınız zamanlar olsun yapmaktan hoşlandığınız şeyler olsun bu spora başlamak olabilir ya da makromeye başlamak olabilir siz daha iyi bilirsiniz . Yani çözüm üretmeye çalışan kişi olmanızı takdir ediyorum. Aslında evlilik terapilerine gitmeli her evli çift

Mesajlarımı sert bulmuş olabilirsiniz, özür dilerim.
Otuzlu yaşlarında bir akranım olduğunuzu düşünüyorum.
Ve ben sorununuzu, ilk etapta, özel gün kutlanmaması, üzerinden yorumladım.
Yalnız, sonra anladım ki, esas kaygınız eşinizle bağınızın azalmış olmasından.
Böyle zamanlarda içimizdeki bazı köken hisler aktive olur. Değersizlik hissi, terk edilme kaygısı tarzı şeyler.
Bunlar çocukluktan getirdiğimiz şemalar. Şu anki duygusallığınız bunları gün yüzüne çıkarabilir ve sizi realiteden daha da uzaklaştırabilir.
Anlatmak istediğim buydu, ama dan dun söylediğim için havada kalmış, afedersiniz.

X