sizce napmalıyım. sevgililer günü eş problemleri ve eşin arkadaşlarıı

Ne yazikki benim esimde hic bir ozel gunu hatirlamaz .Zamaninda cok kavga ettim ama artik ugrasmiyorum boyle seylerle hic bir sey değişmiyor ancak kendimi uzdugumle kaliyorum.Belki islerden dolayı sıkıntılidir.Biraz zamana birakin her sey olacagina varir.

Bunu esinizle oturup konusmaniz lazim. Esim ve ben gecen sene cok yiprandik. Ama her ikimiz de kendi kendine. Esim cok yogun calisir, sorumlulugu büyük, yinede herseye yetismeye calisir. Bende ev, iş, cocuklar, lohusa depresyonu derken iyice kafayi yedim. Ve ikimiz de haliyle biraz birbirimizden koptuk, cünkü ikimizdede ne kafa kaliyordu ve bazi durumlardan dolayi ikimizin de kalbi kirilmisti. Velhasil oturup olup biteni suclamadan, cogunlugu birbitimizi dinleyerek konustuk ve toparlandik. Ve ikimizde kendi bakis acimizdan hakliydik. Yani ortada bir suclu da yoktu, ama hayat kosturmacada o koplukluk hizli gelisebiliyor. O yüzden insan tekrar birbirini bulmali
kesinlikle benimde işim ağır ve yoğun, eşiminde. konusunca hersey hallolmus gıbı hıssedıyorum. ama bır bakıyorum bır sure sonra aynı. bu sefer daha cok yoruluyorum. empatide kuruyorum işini iş ortamını biliyorum. sorunlarını anlamaya calısıyorum. ama bazen ciddi tek taraflı bır savasın ortasında hıssedıyorum

Ne yazikki benim esimde hic bir ozel gunu hatirlamaz .Zamaninda cok kavga ettim ama artik ugrasmiyorum boyle seylerle hic bir sey değişmiyor ancak kendimi uzdugumle kaliyorum.Belki islerden dolayı sıkıntılidir.Biraz zamana birakin her sey olacagina varir.
değişmiyorlar dimi. üzüldüğümüzle kalıyoruz

Hatta suan tam sirlar dunyasi belirdi gozumde, islerini büyütüp kendisini bir sey sanan başrolün basina gelen ibretlik seyler:)

Yillardir iyi sabretmissiniz, Partnerimden gerekli ilgiyi, sevgiyi ve ihtiyacim olan, beni iyi hissettirecek seyleri alamazsam devam edemem.

Dunyaya bir kere geliyoruz kafasindayim
Boyle birini ben olsam, cekmezdim..
emin olun bende öyleydim ve büyük bir aşkla evlendik. taaa kiii işleri büyütüne kadar :) ama ilişkimde o kadar bir manüpülasyon varki kendime özgüveni olan biriyim işim olan biriyim. kendime aynaya bakarken artık aa oram öyle buram böyle demeye başladım :) bu yüzden psıkolğa gittim nerde yanlıs yapıyorum diye. ama yok

kesinlikle benimde işim ağır ve yoğun, eşiminde. konusunca hersey hallolmus gıbı hıssedıyorum. ama bır bakıyorum bır sure sonra aynı. bu sefer daha cok yoruluyorum. empatide kuruyorum işini iş ortamını biliyorum. sorunlarını anlamaya calısıyorum. ama bazen ciddi tek taraflı bır savasın ortasında hıssedıyorum

Düzeltmek icin iki tarafin da cabasi lazim. Siz twk basiniza bir yere kadar götürebilirsiniz ancak. Esiniz mesela hep arkadaslari ile bulusmak yerine size gelmeli. Beraber zaman gecirmeden, yükü paylasmadan nasil bir beraberlik hissi olsun ki

Düzeltmek icin iki tarafin da cabasi lazim. Siz twk basiniza bir yere kadar götürebilirsiniz ancak. Esiniz mesela hep arkadaslari ile bulusmak yerine size gelmeli. Beraber zaman gecirmeden, yükü paylasmadan nasil bir beraberlik hissi olsun ki
konuştuğumuzda bla blaa.. hep o haklı.

bilmem evlendiğimizde böyle değildi. bende artık ne yapıcağımı bılmıyorum orta yolu bulamadım. bitsine getirdim taamam demeye getırdı kendımı cektım sonra barısalım naraları... ben bılıssel davranıs terapisine girdim kaygıdan dolayı esınızde gızlı narsıstlık var demıstı
Kendinizi fazla yormayın o zaman. Yazık değil mi size? Narsist bir adam ancak sizi özgüvensiz yapar.

bu akşam o kadar gerildim ki. 10 yıllık evliyim. eşim çok yoğun çalışıyor. sevildiğimi bildiğim halde artık tereddütte kalıyorum. ben eski günleri özlüyorum. ne doğum gunu ne bayram ne seyran ne sevgililer günü ne yıldönümü. bir insan hiç mi hatırlamaz. eskiden hatırlardı son bir kaç yılda hatırlamamaya başladı. bugun telefonda yoğundu aradım gülerek birşeye kızıp yüzüme kapadı. ve ne ben ne o aradık. hala da eve gelmedi bende inadımdan aramıyorum. bu aralar sürekli sıkkın işlerden dolayı. iş bitince arkadaslarıyla erkek oturuyorlar. biliyorum tanıyorum görüntülü konusuyorum ama arkadaslarına bıle bu ara daha cok değer veriyor. napcam ben....
Eşinizle bu durumunuzu konuşun bence.

deri imalatı ihracat..
karadenizli ve zamanında (SSCB çöktüğü yıllarda) deri işinde voliyi vurmuş bir komünite yaşıyor bulunduğum yerde, tabi bu abiler artık ortalama 60lı yaşlarda, bazıları devam da ediyor bazıları artık alkolden bitmiş, okeye dönüyor.

neyse işte, içlerinde şu ana kadar aile hayatına devam edebilene ben rastlayamadım. size nasip olur inşallah.

karadenizli ve zamanında (SSCB çöktüğü yıllarda) deri işinde voliyi vurmuş bir komünite yaşıyor bulunduğum yerde, tabi bu abiler artık ortalama 60lı yaşlarda, bazıları devam da ediyor bazıları artık alkolden bitmiş, okeye dönüyor.

neyse işte, içlerinde şu ana kadar aile hayatına devam edebilene ben rastlayamadım. size nasip olur inşallah.
AMİN SAĞOLUN UMARIM HERŞEY DÜZELİR .. EŞİMDE KARADENİZLİ

bu akşam o kadar gerildim ki. 10 yıllık evliyim. eşim çok yoğun çalışıyor. sevildiğimi bildiğim halde artık tereddütte kalıyorum. ben eski günleri özlüyorum. ne doğum gunu ne bayram ne seyran ne sevgililer günü ne yıldönümü. bir insan hiç mi hatırlamaz. eskiden hatırlardı son bir kaç yılda hatırlamamaya başladı. bugun telefonda yoğundu aradım gülerek birşeye kızıp yüzüme kapadı. ve ne ben ne o aradık. hala da eve gelmedi bende inadımdan aramıyorum. bu aralar sürekli sıkkın işlerden dolayı. iş bitince arkadaslarıyla erkek oturuyorlar. biliyorum tanıyorum görüntülü konusuyorum ama arkadaslarına bıle bu ara daha cok değer veriyor. napcam ben....
Konuşmamak bu hale getirmis sizi.neden duygularınızi aciklamiyorsunuz ? İsteklerinizi ,ozlemlerinizi, kırgınlıkları izi, öfkenizi ve nesenizi sakin ve açıklayıcı bir şekilde konuşmak varken inada bindirmek neden ?

Klasik benim işlerim yolunda gitmiyorsa herkese hayatı cehenneme ceviririm insanı eşiniz belli. Bence ateşe körükle gitmeyin. Susmanizi oneriyorum. Sessiz kalmak bir cevaptır kendisi konuyu açtığında bu eve adımını attığın an iş problemlerini de geride bırak minvalinde net bir konuşma yapmanızı öneriyorum. Hediyeleşme IŞİde erkekler çok odun bu konularda ben kocanizi suclayamiyorum yani samimiyetsiz bir kutlamadansa içinden gelmiyorsa kutlamasin daha iyi bosverin. Sizin herşeyi onun yerine halletmenize alışmış kavgayı bile siz krndi kendinizr edip sonra onunla barıştığı biz için kaale almıyor dediğim gibi susun muhattap olmayın bir süre

10 yıllık evlilikte normal değil mi bunlar ? Sürekli aynı heyecanıyla kalan evlilik oluyor mu ? İlk 2-3 yıl neyse de koskoca 10 yıl
Bilmediğimden soruyorum

Öncelikle biraz kendinize zaman ayırmanızı başka uğraşlar bulmanızı öneririm ruh sağlığınız için. Siz de ara sıra kız arkadaşlarınızla program yapın. Deşarj olursunuz. Bu kadar üstüne düşmeyin. Bu onu daha da itebilir. Ona da eskisi kadar üstüne düşmediğinizi hissettirin. Zeminin kaygan olduğunu hissetmek, cepte olmadığınızı düşünmek iyi gelebiliyor bazen erkeklerin kendine çeki düzen vermesi için...

X