Sizce nasıl davranmaliyim

periperi06

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2023
506
55
Kızlar eşimle annemgile gittik. Oturduk akşam kalkarken annem tamam yarın erken kalkcaksiniz dedi sonra da ev eviniz istediğiniz kadar oturun yine de dedi. Ondan önce bizimkilerle otururken de babam abime yarın erken kalkcaksin git yat sen falan dedi eşim de bunlara alındı. Yok annen bizi kovalar gibi hemen git dedi de hiçoturun falan diye israr etmedi oturmamizi istemiyorlar . Baban desen benim yanimda abine git yat sen diyo . Dedi esim ve 2 gündür bunun yüzünden kavga ediyoruz. Bıktım artik ya cidden nefret ediyorum soğuyorum eşimden. Düzgünce konuşuyorum senlik bir durum yok annem iyi niyetle söylüyor diye anlamiyo papağan gibi ayni seyleri tekrarliyo bende dayanamiyorum sinirleniyorum. Ayri yatiyoruz simdi hiç umrunda değil. Beni.gerçekten sevse böyle davranirmiydi ben.beni sevmedigini dusunuyorum. Sizce nasil davranmaliyim yapıcı olmak için. Çünkü sinirlenince haksız duruma düşüyorum

Ablamın eşi eniştemle biraz sıkıntı yaşıyoruz. Eniştem kıskançlık yapıyo davranislarindan rahatsiz oluyoruz onun da etkisi var.
Eşim kendisi ilk evlendigimiz zamanlarda ben ailesiyle ilgili cok kirilip uzuluyodum vr o zamanlar esim benimyanimda olmadi.hic hep ailesinin yaninda oldu. Şimdi bana gelmis diyoki annene de tavrını koy. Ben de ne için koycam o benim annem dedim sen zamaninda kendi annene tavrını koyabildin mi dedim o da ben yapamadiysam sen yap diyo. Ailemle düşman olmami istiyo sanki

Kalkan insana neden oturun diye israr etsinler ki? Annenizin yaptigi normal.
Abiniz erken kalkacaksa sen yat demesi de normal yani ben ailenizde garip bir şey göremedim eşiniz ne istiyor beyefendi geldi diye herkes el pençe mi olsun önünde nedir yani. Eşinizin sorun cikartmaya yer ariyor, küslük yaratmaya filan calisiyor herhalde.

Eşinle ikiniz yeni bir aile kurdunuz önceliğiniz her zaman kendi kurduğunuz aile olmalı ikinizinde.
Eşiniz alınıyorsa annenize eşinizin ev sizin, yada erken yat mi muhabbetlerinden dolayı kırıldığını söyleyin. Ayriyetten haftada bir gidiyorsaniz iki haftada bir gidin daha uygun saatlerde ziyaret edin örneğin 21:30/22:00 civarı kalkın ki bu tarz muhabbetler açılmasın bile.

Aile ziyaretlerinde eften püften şeylere takilip sorun çıkaran esleri hiç samimi bulmuyorum. Kadın, erkek farketmez.
Kalkan insana oturun diye niye ısrar edilsin?
Abimize erken kalkacaksın sen yat denmesinden ne var? Yabancı değilsiniz siz.
Esiniz annenize mesafe koymanız istemiş sırf bu sebepten. Saçmalıktan başka bir sey değil bu.
Bir daha götürmeyin ailenizin evine, siz gidin gelin. Yetişkin insan hareketleri değil bunlar.

Ablamın eşi eniştemle biraz sıkıntı yaşıyoruz. Eniştem kıskançlık yapıyo davranislarindan rahatsiz oluyoruz onun da etkisi var.
Eşim kendisi ilk evlendigimiz zamanlarda ben ailesiyle ilgili cok kirilip uzuluyodum vr o zamanlar esim benimyanimda olmadi.hic hep ailesinin yaninda oldu. Şimdi bana gelmis diyoki annene de tavrını koy. Ben de ne için koycam o benim annem dedim sen zamaninda kendi annene tavrını koyabildin mi dedim o da ben yapamadiysam sen yap diyo. Ailemle düşman olmami istiyo sanki
Oh iyi demişsin. Oldu canım başka istegin var mı ayaklarini da yıkasınlar mi paşam deseydin 😂

Aile ziyaretlerinde eften püften şeylere takilip sorun çıkaran esleri hiç samimi bulmuyorum. Kadın, erkek farketmez.
Kalkan insana oturun diye niye ısrar edilsin?
Abimize erken kalkacaksın sen yat denmesinden ne var? Yabancı değilsiniz siz.
Esiniz annenize mesafe koymanız istemiş sırf bu sebepten. Saçmalıktan başka bir sey değil bu.
Bir daha götürmeyin ailenizin evine, siz gidin gelin. Yetişkin insan hareketleri değil bunlar.
Doğru bence de kendi bilir rahatsız oluyosa bu kadar gelmesin. Oysaki annem ne kadar uğraşıyo geldiğin de nasıl ilgileniyo ama yok iyi niyet yaramaz kimseye. Yok ya annemin hakkına giriyo bunlar için bağırıp çağrıyo beni umursamıyo. Nolursa olsun ayrı yatmicaz demiştik şimdi umursamiyo horul horul uyuyo içerde.
Önceden bende ailesine karşı böyle tepkiler veriyodum evde ağlıyodum niye böyle yapıyolar diye şimdi o da bana.aynisini yapiyo intikam aliyo aklinca hic düşünmüyo ki aramiza soğukluk giriyo

Eşinle ikiniz yeni bir aile kurdunuz önceliğiniz her zaman kendi kurduğunuz aile olmalı ikinizinde.
Eşiniz alınıyorsa annenize eşinizin ev sizin, yada erken yat mi muhabbetlerinden dolayı kırıldığını söyleyin. Ayriyetten haftada bir gidiyorsaniz iki haftada bir gidin daha uygun saatlerde ziyaret edin örneğin 21:30/22:00 civarı kalkın ki bu tarz muhabbetler açılmasın bile.
Annemle konustum. Annem de dediki ben sabah 6da işe gittiği için onun iyiliği için ısrar etmiyodum bizde saniyoduk böyle anlayışlı davranıyoruz diye mutlu oluyodur buna. Annemin böyle düşündüğünü anlattim eşime . Eşimde bırak ya benim iyiliğimi düşünmesin gibi konuşup sinirlendiriyo beni. Bende dayanamiyorum bagriyorum kavga ediyoruz. Haksizliga gelemiyorum heleki söz konusu annemse.
esim diyo ki artik annen gile bayramdan bayrama gideriz diyo kendi bilir ya ben istediğim zaman giderim kendi de oyle yapsin napiyim. Sanki naptilarsa

Yok ya öyle dünya deyin keyfi bilir konuşmazsa konuşmazsın amma nazlı

Doğru bence de kendi bilir rahatsız oluyosa bu kadar gelmesin. Oysaki annem ne kadar uğraşıyo geldiğin de nasıl ilgileniyo ama yok iyi niyet yaramaz kimseye. Yok ya annemin hakkına giriyo bunlar için bağırıp çağrıyo beni umursamıyo. Nolursa olsun ayrı yatmicaz demiştik şimdi umursamiyo horul horul uyuyo içerde.
Önceden bende ailesine karşı böyle tepkiler veriyodum evde ağlıyodum niye böyle yapıyolar diye şimdi o da bana.aynisini yapiyo intikam aliyo aklinca hic düşünmüyo ki aramiza soğukluk giriyo
Ee onun ailesi ile sizin aranız nasıl şimdi.
Bide o dönemler soğukluk girmiyodu şimdi mi giriyor derse eşiniz o zaman nolcak

Eşinizin kendi ailesinden yana kompleksi var mı ? Mesela sizin aile baglariniz daha mı kuvvetli veya aizin aileniz sosyoekonomik veya kulturel olarak daha mı üstte ? Bu hareketleri çok kompleks içeriyor sizin ailenizle olan düzgün iletişimden rahatsız olmuş bence.

Ee onun ailesi ile sizin aranız nasıl şimdi.
Bide o dönemler soğukluk girmiyodu şimdi mi giriyor derse eşiniz o zaman nolcak
Esimin ailesiyle aram iyi çünkü onun ailesine hiçbişey yansitmadik. Kendi aramizda tartisip barıştık geri. Ama benim aileme yansıdı durum. Eşim böyle olsun istedi yapacak bisey yok.

Eşinizin kendi ailesinden yana kompleksi var mı ? Mesela sizin aile baglariniz daha mı kuvvetli veya aizin aileniz sosyoekonomik veya kulturel olarak daha mı üstte ? Bu hareketleri çok kompleks içeriyor sizin ailenizle olan düzgün iletişimden rahatsız olmuş bence.
Tam tersi benim ailem benim üzerime düşmüyorlar. Esimin ailesi birbirine çok bağlı. Maddi olarak da eşimin ailesi daha iyi. Eltimin kendi ailesi de öyle eltimin üzerine düşerler değer verirler. Ve zaman zaman esim beni bununla vurur hep sen üveymisin sizinkiler seni takmıyo falan diye çok üzülüyorum bana öyle diyip aglatiyo agladigimi görünce de gülüyo ve dalga geciyo

Biz eltimle yakın oturuyoruz biraz. Ve size gelicez oturmaya dediler ilk hafta kaynım calisiyodu gelemedi ikinci hafta tekrar Pazar gunu gelicez dediler kaynim çalışmadığı halde gelmedi cunku eltim annesi gile gitmis birkac gun kalmış. Ona bakılırsa kaynimda abisini umursamiyo soz verip gelmiyo bende eşimi bundan mi vurayim. O yersiz yere beni uzuyo ya

X