Sizce yardıma gitmeli miyim.

1mirac

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
4.992
4.182
Kızlar selam. Bir kaç arkadaşım var daha önce ufak bi olay yaşamıştık konu açmıştım hatta. Sonra biraz düzeldi aramız devam ettik.

Neyse geçtiğimiz hafta sonu için plan yapmışlar, mangal falan yakalım diye. Banada planlayan arkadaş bi gün öncesinden arayıp haber verdi tamam gelirim dedim .

Sonra sabah gruptan "belki yarın yapabiliriz , havada yağmurlu' gibi şeyler konuştular. Tamam dedim.

Sonra baktım ki akşama doğru storyler atmaya başladılar buluşmuş yapmışlar yani üçü.

Bozulmadım desem yalan olur .

Neyse bugün o arkadaş aradı yarın okul'da hayır amaçlı birşey dağıtacakmış benide yardıma çağırdı. (Diğer kızların işi varmış, bana kaldı yani. bayada uğraştırıcı birşey öyle kek çikolata değil ) Normalde önceden haberim vardı. ben kesin gidecektim hayır işi sonuçta ama bu durumdan sonra bi içimden gelmedi.

Sizce gitmeli miyim?

Son düzenleme:
Ayıp etmişler o ayrı mevzuu. Ama hayır işine gidecekseniz niyetiniz gerçekten hayır yapmaksa gidin. İşin içine kalp kırıklığınız; orada onlarla yaşayacağınız huzursuzluk karışırsa yani bu şahıslarla olan özel mevzuunuzu bu işten ayıramazsanız sonra yaptığınız hayır da zehir olur, pişman olursunuz.

Kızlar selam. Bir kaç arkadaşım var daha önce ufak bi olay yaşamıştık konu açmıştım hatta. Sonra biraz düzeldi aramız devam ettik.

Neyse geçtiğimiz hafta sonu için plan yapmışlar, mangal falan yakalım diye. Banada planlayan arkadaş bi gün öncesinden arayıp haber verdi tamam gelirim dedim .

Sonra sabah gruptan "belki yarın yapabiliriz , havada yağmurlu' gibi şeyler konuştular. Tamam dedim.

Sonra baktım ki akşama doğru storyler atmaya başladılar buluşmuş yapmışlar yani üçü.

Neyse bugün o arkadaş aradı yarın okul'da hayır amaçlı birşey dağıtacakmış benide yardıma çağırdı. (Diğer kızların işi varmış, bana kaldı yani. bayada uğraştırıcı birşey öyle kek çikolata değil ) Normalde önceden haberim vardı. ben kesin gidecektim hayır işi sonuçta ama bu durumdan sonra bi içimden gelmedi.

Sizce gitmeli miyim?
siz sordunuz mu bana neden haber vemediniz diye

ben olsam gitmem yardıma bu arada

Tabi ki gitmeyin. Çıkar amaçlı insanlara yaklsanlardan nefret ederim...çağırmaya gelince sizi bariz dsarda tutmuşlar ama yardıma gelince yardım istiyorlar. Hayır demeyin bilin böyle insanlara karsi

Ayıp etmişler o ayrı mevzuu. Ama hayır işine gidecekseniz niyetiniz gerçekten hayır yapmaksa gidin. İşin içine kalp kırıklığınız; orada onlarla yaşayacağınız huzursuzluk karışırsa yani bu şahıslarla olan özel mevzuunuzu bu işten ayıramazsanız sonra yaptığınız hayır da zehir olur, pişman olursunuz.

Çok teşekkür ederim kızlar yorumlarınız için ❤ gitmeyeceğim. Hatta tamamen mesafe koyacağım araya

Gitme başka hayır işi yaparsın. Hatta araya mesafe koy bence artık.
Aynen öyle yapacağım. normalde daha önce birlikte çok yaptık bu tarz hayır işlerini herkesten önce ben gidiyordum yanına diğer arkadaşlarımız gezme vs olunca geliyor böyle şeyler olunca hep bir bahane çıkarıyorlar

Sizce gitmeli miyim?

Bence bozulmakta haklısınız.
Neden onlara açıkça söylemiyorsunuz?
Ben olsam sorardım.
Benide çağırmıştin tamam dedim ama siz bensiz yapmışsınız, neden?
Açıklama yapmasını beklerdim açıkçası.

Onun dışında gidip yardımcı olmazdım.
Hatasını anlamalı bence 😊

X