Size kırılan bir insanın gönlünü nasıl alırsınız?

iremirem12345

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2023
27
11
Çok sevdiğim bir arkadaşımın kalbini fena kırdım yani kötü bir söz söylemedim ama davranışımdan dolayı yanında olmam gereken bir zamanda yeterince olamadım sizce nasıl gönül alabilirim yada alabilir miyim?Özür diledim hatamı kabul ettim üzgün olduğumu belirttim ama değişen bişey olmadı. Konuşmaya çalışıyorum ama çok kısa cevaplar veriyor yada hiç yazmıyor. Siz napardınız?

Çok sevdiğim bir arkadaşımın kalbini fena kırdım yani kötü bir söz söylemedim ama davranışımdan dolayı yanında olmam gereken bir zamanda yeterince olamadım sizce nasıl gönül alabilirim yada alabilir miyim?Özür diledim hatamı kabul ettim üzgün olduğumu belirttim ama değişen bişey olmadı. Konuşmaya çalışıyorum ama çok kısa cevaplar veriyor yada hiç yazmıyor. Siz napardınız?

Bazı şeyler bir kere yaşanıyor sonra da telafisi pek olmuyor, belli ki çok kırılmış arkadaşınız, siz özrünüzü dilemişsiniz biraz zaman bırakın bundan sonrasını

Mesajlasarak mi özür dilediniz ?
Biri benden mesajla özür dilerse asla ciddiye almam.
Gerçekten değer veren insan bi kahve sevdiği bı çikolata alır gelir gözünün içine bakarak özür diler.
Şehirler farklıysa da ufak bir hediye yollayabilirsiniz.
Bence mesajlaşmak yerine yüz yüze görüşmeye vakit geçirmeye gayret edin.
Bir süre daha size trip atması normal zamana bırakın.

Olay neydi, o da önemli.

Mesajlasarak mi özür dilediniz ?
Biri benden mesajla özür dilerse asla ciddiye almam.
Gerçekten değer veren insan bi kahve sevdiği bı çikolata alır gelir gözünün içine bakarak özür diler.
Şehirler farklıysa da ufak bir hediye yollayabilirsiniz.
Bence mesajlaşmak yerine yüz yüze görüşmeye vakit geçirmeye gayret edin.
Bir süre daha size trip atması normal zamana bırakın.
Yüzyüze görüşmeye ikna edemiyorum. son çare kapısına gitmek sanırım

hayat memat meselesi olacak bir durumum yoktu.
sadece bana ihtiyacı olduğunun farkında değildim ihmal ettim
Bir keresinde ben de en yakın arkadaşıma çok kırılmıştım. Tepkimi gösterdiğimde acımı küçümseyerek insanlar neler yaşıyor, çok büyütüyorsun tarzı laflar etti. Benim için geri dönüşü olmayan cümlelerdi, empati yeteneğini kaybetmiş bir insan haline dönüşmüştü ve o saatten sonra ne dese ne yapsa eskisi gibi olamazdık ama bir özür dahi dilemedi. Sonra bir kayıp yaşadım ve sadece mesajla başsağlığı dilediğinde, taziyeye gelmemek için bahane ileri sürdüğünde aslında en yakın arkadaşım olmadığını fazlasıyla idrak ettim. Şimdi gelse özür dilese bir anlamı olmaz. Sizinkisi de böyle bir olay olabilir, belki arkadaşınız o kırgınlığı sebebiyle bir farkındalık yaşamıştır. Değilse tüm samimiyetinizle yüz yüze konuşun derim.

Yani buluşma teklif ederdim.
Durumu anlatıp özür dilerim.
Ara arada yazarım tekrar.
Ama baktım uzatıyor bende bırakırım.

Hatamın farkına vardığımı ve ders çıkardığımı sakince, çok sıkmadan ama ayrıntılı olarak açıklardım. Gerisi aranızdaki bağa kalmış bir durum, sizi gerçekten önemsiyorsa kaybetmek istemeyecektir.

Ben bir anda çok üstüne düşüp eskisi gibi olmasini beklemezdim. Bir de insanlarin çok düşünce daha bir kendilerini naza çekmeye meyilli oluyorlar. Biraz zamana birakirdim sonra konuşmaya calisirdim hala ayni triplerdeyse de ugrasmazdim.

Bazen yasanan olaylarin geri dönüsü olmayabiliyor. Affetmek normal yola devsm etmek cok güc oluxor insan cok korilmissa.
Zamans birak artik

Elinden gelen her şeyi yapıp, zamana bırak.
İnsan beyni eğer sizin hakkınızda genel bir pozitif yargıya sahipse, bir süre sonra pozitif anılarınız baskın gelecek. Sizi özleyecek.
Bu durumun aksi olursa da yapacak bir şey yok, pozitif bir yargı yok demektir.

Önce özür diler gönlünü almaya çalışırım sonra kendi haline bırakırım ki çok darlamayayım ve baktım dönüş yok kendi bilir der yoluma onsuz devam ederim

Siz zaten gerekeni yapıp özür dilemişsiniz. Sanırım sizinle yüz yüze de görüşmek istemiyormuş. Bence bundan sonrası için birşey yapmayın.

X