Sizin kocanız nasıl seviyor?

zeytinagaci1

Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2023
285
110
Merhaba.
Uzatmadan bir sorum olacak. Eşinizin sevgi dili nasıl? Ben bi kadın olarak ilgi beklerim,temas isterim, gelsin sarılsın öpsün tv izlerken aynı koltukta uzanalım, arada iltifat etsin üstüme farklı bi şey giydiysem iki çift güzel bi şey söylesin vs.. fıtrat olarak biz kadınlar genelde böyleyiz. İstisnalar vardır.
Ama ben her ne kadar bunları istesem adamda bunlar yok. Yani hasta olurum, nane limon yapar, ilaçlarını aldın mı diye sorar, canım bi şey istedi derim mesela gider alır,evde çoğunlukla yardım eder mutfak,temizlik vs..
Fakat diyelim süslendim püslendim dışarı çıkacağız güzel olmuş muyum diye sorarım güzel olmuşsun der. (Sorarım çünkü sormadan bi şey söylemiyo zaten) bi gün ağzından duymadım durup dururken aşkım ne kadar güzelsin, üstündeki ne kdr yakışmış vs.. düşünün işte buna benzer şeyler.
Bu konu kaç kere masaya yatırıldı şefkat bekleme benden ben veremem onu diyor :)) benim sevgi dilim böyle değil diyo.(bu arada küçüklüğünde doğru düzgün sevgi dolu bi ailede yaşamamış biri) Benim ise aklım bunu almıyo senelerdir tanıdığın kaç yıldır evli olduğun insana Şefkat veremem ne demek? Ha hiç yapmıyo değil tabiki sarılır öper arada vs ama yetmiyo işte çünkü ben yapınca yapıyo ya da aniden yaptığı nerdeyse çok az olmuştur.
Problem bende mi? Adam ne güzel her şekilde yanında oluyormuş demek o da böyle gösteriyo sevgisini mi dersiniz? Yoksa tam tersi mi?
Ben bana hizmet etsin istememeye bile başladım artık, sadece ilgi sevgi istiyorum.

Çoğu erkek sözcüklerle sevgisini ifade etmekte zorluk çeker zaten, ve herkesin sevgi dili farklıdır. Şahsen ben, "aşkım, bebeğim, canım ne kadar güzel olmuşsun" deyip de ben bir şey istediğimde gidip almayan birini istemezdim, veya bana yardımcı olmayan birini tercih etmezdim. :)

Bahsettiğiniz incelikler de bir çeşit ilgi ama ille sizin istediğinin çeşit olmaz.
Boyle beklentiler ilişkilere zarar veriyor bence.
Dört dörtlük istediğiniz ilgiyi gösterecek adam da huzursuz pisliğin teki olur. Bir kavgada yakar yıkar. Yerin dibine batsın sevgisi, iltifatı dersiniz. Süsünüzü goren gözlerini oyasınız gelir.

Merhaba.
Uzatmadan bir sorum olacak. Eşinizin sevgi dili nasıl? Ben bi kadın olarak ilgi beklerim,temas isterim, gelsin sarılsın öpsün tv izlerken aynı koltukta uzanalım, arada iltifat etsin üstüme farklı bi şey giydiysem iki çift güzel bi şey söylesin vs.. fıtrat olarak biz kadınlar genelde böyleyiz. İstisnalar vardır.
Ama ben her ne kadar bunları istesem adamda bunlar yok. Yani hasta olurum, nane limon yapar, ilaçlarını aldın mı diye sorar, canım bi şey istedi derim mesela gider alır,evde çoğunlukla yardım eder mutfak,temizlik vs..
Fakat diyelim süslendim püslendim dışarı çıkacağız güzel olmuş muyum diye sorarım güzel olmuşsun der. (Sorarım çünkü sormadan bi şey söylemiyo zaten) bi gün ağzından duymadım durup dururken aşkım ne kadar güzelsin, üstündeki ne kdr yakışmış vs.. düşünün işte buna benzer şeyler.
Bu konu kaç kere masaya yatırıldı şefkat bekleme benden ben veremem onu diyor :)) benim sevgi dilim böyle değil diyo.(bu arada küçüklüğünde doğru düzgün sevgi dolu bi ailede yaşamamış biri) Benim ise aklım bunu almıyo senelerdir tanıdığın kaç yıldır evli olduğun insana Şefkat veremem ne demek? Ha hiç yapmıyo değil tabiki sarılır öper arada vs ama yetmiyo işte çünkü ben yapınca yapıyo ya da aniden yaptığı nerdeyse çok az olmuştur.
Problem bende mi? Adam ne güzel her şekilde yanında oluyormuş demek o da böyle gösteriyo sevgisini mi dersiniz? Yoksa tam tersi mi?
Ben bana hizmet etsin istememeye bile başladım artık, sadece ilgi sevgi istiyorum.
Benim eşim de yardımcı olur, hasta olduğumda bakar ama süslendiğimde kendiliğinden "güzel olmuşsun" demez.Ben sık sık "seni seviyorum" diyorum ama o söylemeyi sevmiyormuş, davranışlarla bunu göstermek daha iyi diyor. Ben illa ısrarla söyleye söyleye alıştırdım, bazen zorla söyletiyorum. Biz hanımlar daha fazla iltifat bekliyoruz.

Benim bi eşarbım vardı kafamda paralandı yani o kadar çok taktım. Sonra bi kac ay sonra yengesi bize geldi. Bi akşam oturdular. Gidince gördün mü yengende de benim eşarptan vardı dedim. Yoo farketmedim dedi. 💔
Doğru kelime şefkat değil ama vermezse defolsun gitsin.
erkekler kapatılsın 😶‍🌫️

Bence bazı temel şeyler vardır önemli olan gerisi teferruat.

Hastalıkta size ilgilimi?
Ailenize karşı saygılımı?
Sizin kendinizi geliştirmeniz için katkıda bulunuyormu?
Eğitim/iş veya evdeyseniz bu konuda sizi ileri çekiyormu?
Yaptığınız her işte arkanızdamı?
Herşeyi açıkça konuşabiliyormusunuz?
Saygılımı?
Duygusal ve günlük hayatta yükünüzü hafifletiyormu?
Sevdiğiniz sevmediğiniz şeyleri yapmaya yapmamaya dikkat ediyormu?
Yatakta sizin isteklerinize karşı duyarlımı?
Sık sık sarılırmı?

Aklıma gelenler şimdilik bunlar.

Sürekli mıç mıç güzelsin seviyorum diyip arkandan fırıldak olması neye yarar?

Bence sürekli birşeyleri didiklemek yerine elindekinin kıymetini bilmeli insan.

Herşeyi artısıyla eksisiyle tartıp hangisinin ağır bastığına bakmalı. Dört dörtluk hiç kimse yoktur.
Belki seninde farkında olmadığın onu rahatsız eden şeylerin vardır ama o iyi tarafından baktığı için sorun etmiyodur.

Merhaba,
Eşim eğer arkadaşlarına " benim eşim böyle, sizinkiler nasıl?" diye sorup beni başkaları ile karşılaştırmaya kalksa çok kırılır, tepki gösterirdim. Siz de karşılaştırmayın. Her şekilde ölçmüş biçmiş, karar vermişsiniz. Zamanla bambaşka bir adama dönüşmeyecektir ama istediğiniz yönde sabırla bazı şeyler değişebilir. Başkalarına takılmayıp eşinize ve kendinize odaklanırsanız daha mutlu olursunuz. Sevgiyle kalın. 💝

Merhaba,
Eşim eğer arkadaşlarına " benim eşim böyle, sizinkiler nasıl?" diye sorup beni başkaları ile karşılaştırmaya kalksa çok kırılır, tepki gösterirdim. Siz de karşılaştırmayın. Her şekilde ölçmüş biçmiş, karar vermişsiniz. Zamanla bambaşka bir adama dönüşmeyecektir ama istediğiniz yönde sabırla bazı şeyler değişebilir. Başkalarına takılmayıp eşinize ve kendinize odaklanırsanız daha mutlu olursunuz. Sevgiyle kalın. 💝
Tabiki kıyaslamıyorum kimseyle.. yoksa sosyal medya bile bu tarz sevgi gösterileriyle dolu. burda açtığım bu konuya istinaden söylediyseniz, kıyas için değil ben mi abartıyorum acaba onun davranışları normal olabilir mi diye 3.bir bakıs acısı istediğim için yazdım. Teşekkür ediyorum

Yani istekleriniz basit ama insanı mutlu edecek istekler fakat adam açıkça bunları benden bekleme demiş. Değiştirmekle uğraşmayın bence sadece daha çok kafanıza takmaya yarar. Herkesin sevgi dili aynı olmuyor, ilaçlarını içtin mi diye sormak siz yorulmayın diye bir şeyleri yapmak da bir çeşit sevgi dili. Umursandığınızı gösterir en azından. Benim de eşim saydığınız her şeyi yapıyor ancak bunları yapsa ama hastayken nasıl oldun demese ya da gidip bi bitki çayı yapıp önüme getirmese diğerlerinin hiçbir önemi olmazdı açıkçası. Hakkınız tabi her alandan ruhunuzun okşanması ama herkesin mizacı bir değil bazı anneler bile sevgilerini çok net belli edemiyorken eşiniz daha normal kalıyor.

Kadınların beklentileri bazen o kadar fazla oluyor ki bana bile gına geliyor, erkek milleti bunalmakta haklı.

Her insanın sevgi gösterme şekli başkadır. Evlilik öncesi flört, sevgililik, nişanlılık dönemleri bunun için var. Birbirimizi tanıyalım, bir arada mutlu olup olmayacağımızı anlayalım diye. Bu adam evlilik öncesinde ilgi balonu, sevgi böceği, aşk bulutuydu da evlendikten sonra bir anda sevgisini gösteremeyen bir adama mı dönüştü? Tabi ki hayır. Siz bu adamı böyle seçtiniz, böyle sevdiniz. Şimdi bana yetmiyor daha fazlasını ver, kendini değiştir, karakterini yok say ve benim istediğim gibi bir insan ol diyorsunuz. Çok büyük haksızlık bu.

Herkesin sevgi şekli farklıdır. Eşiniz saygılı yeri gelince sevgisini gösteren düzgün biriyse bence kimseyle karşılaştırmayın. Hissettiriyor mu sevgiyi bu önemli.

Söyle söyliyim: Bazen instagramda böyle cizimler olur figürlerde biri hep gelip sarilir, öper, mic mic olur..digeri daha durgun. Esimle bende tam öyleyiz. Sevgimizi ifade etme seklimiz cogunlukla farkli, ama kendi orta yolumuzu buluyoruz. Her sekilde beni düsündügünü gündüz yasantimizda gösterir, o yüzden her zaman "benim istedigim gibi" gösterimedigini büyütmem. Ama bazen de gidip "simdi sariliyoruz" diye gidip.sarilirim. kacamaz :KK70: bence bu konularda birini degistirmek zor..heleki duygularin pek yer bulamadigi bir ortamda büyüyenler ise

X