sizlere danışıyorum lütfen yardım...

bende nişanlımla uzun zaman görüşmesem tartışmanın icersinde buluyorum kendımı..basit nedenlerden cıkıyor yani kucuk tartısmalar.. uzaklıgın etkisi büyük canım üzülme.. görüşünce normalleşir.. uzaklık sinir yapar..özlemek , görememek kötü şeyler.

aynen uzaklık kötü bizimde en küçük şey sorun oluyor yanyana gelince süt dökmüş kedi gibi oluyoruz sıkma canını olur herşey yoluna girer hasretlik yapar böle şeyler

şeytanın en çok yaklaştığı yerler hayır işleridir o yüzden nişanlıyken tartışmalar çok olur ayrılığı düşünmeye kadar gider ama evlenince hepsi geçer emin ol

inşallah canım.zaten her zaman böyle değiliz.ara sıra bir şeyler alınırken kararsız kaldığımızda filan oluyor.evlenince bunlarda kalmaz inaşallah.

bizde ayrı şehirlerdeyiz ama tartışmayız hiç böyle kırıcı incitici:nazar:
görüştüğümüzde de zaten inanılmaz özlemiş oluyorus ne tartışıcas yahu.
Ama telefonda bu denli tartışmalar yaşamanız, bu kadar sinirli olması zorlar sanırım seni.Haklısın üzülmekte.
Uzaklık elbette kötü zor ama Mesafeler herşeyin sebebi değil olamazda.İnsanların kişiliğini, sorunlar karşısındaki sert tavırlarının sebebinin, hakaretlerinin sebebi neden sadece mesafeler oluyor ki anlamadım.
bence ilişkinizi gözden geçirin bu nişanlılık döneminizde..Bizlerle paylaştıklarınızı onunla da paylaşın, sizi üzdüğünü bilsin. Görüştüğünüzde bence bu sorunları konuşun doğru dürüst.

çok sevindim senin adına inşallah sonuna kadar böyle mutlu olursun:nazar::nazar:
bu arada tartışmalarımız ara sıra oluyor ve hakaret yok çok şükür.olursa büyük konuşmayayım da kaldıramam heralde.biz bunları her tartışmadan sonra konuşuyoruz problemlerimiz kesinlikle geçiştirmiyoruz.birbirimizi çok güzel dinliyoruz;fakat bunlara rağmen yine aynı durumlarda problem çıkıyor.ben de bunu tecrübeli arkadaşlara sordum uzaklığın bununla bir ilgisi var mı diye.

derdimki bu derdi sadece ben çekiyorum ama benim gibi yaşayanlarda varmış ne anlatıyosan harfi harfine yaşıyorum tatlım aradaki görüşme zamanımız uzadığında kavgalar çoğalıyo yanyanayken ihç kavga etmiyoruz sanırım uzak olunca birbirine duyulan özlemden kaynaklanıyo bu durum ama ne kadar kırılırsam kırılayım sözlümüsevmekden vazgeçemiyorum biliyorumki yaptığımız hersey özlemden kaynaklanıyo ve gün gelip kavuşduğumuzda hiçbiri bida tekrarlanmayacak şeyler

aynen canım.ne diyelim Allah tez zamanda kavuştursun bizleri o zaman olumunekankayizsmile

bende nişanlımla uzun zaman görüşmesem tartışmanın icersinde buluyorum kendımı..basit nedenlerden cıkıyor yani kucuk tartısmalar.. uzaklıgın etkisi büyük canım üzülme.. görüşünce normalleşir.. uzaklık sinir yapar..özlemek , görememek kötü şeyler.

inşallah canım hepimiz için en iyi olan olur.teşekkür ediyorum herkese yorumlarınız için kaydirigubbakcemile5

ben de 22 aydır görmüyorum.sadece telefonla konuşuyoruz.yüzünü görememek ne hissettiğini tam olarak bilememek sıkıyo insanı.tartışma beynimizde nasıl hayal ediyosak öyle oluyor.ve maalesef ki küçük şeylerden oluyor.nişanlı da değiliz ailem biliyor ama kpss bekliyoruz.çok zor geçiyor bu bekleme süreçleri.hiç yoktan yıpranma yaşıyo insan.

canım bende 7 aydır nişanlıyım ve 6 ay sonra düğünüm var sanki konunu okurken kendimi gördüm bazen diorum bende mi problem var acaba kime sorsam bole şeylerin normal olduğunu söylüyorlar bizde ayrı şehirlerdeyiz nişanlımla normalde tartışmayız pek yanyana olduğumuzda tabi arada oluo ama çok uzun sürmüyo geçici bi durum bence belkide uzun zamandır görüşmediysenizde olabilir bu ama bu dönemleri yıpratmayın fazla takmayın bu anların tadını çıkarmaya çalışın bence :hulya:... ah bide kendim yapabilsem bunları..:sinifsinif:

canım bende 7 aydır nişanlıyım ve 6 ay sonra düğünüm var sanki konunu okurken kendimi gördüm bazen diorum bende mi problem var acaba kime sorsam bole şeylerin normal olduğunu söylüyorlar bizde ayrı şehirlerdeyiz nişanlımla normalde tartışmayız pek yanyana olduğumuzda tabi arada oluo ama çok uzun sürmüyo geçici bi durum bence belkide uzun zamandır görüşmediysenizde olabilir bu ama bu dönemleri yıpratmayın fazla takmayın bu anların tadını çıkarmaya çalışın bence :hulya:... ah bide kendim yapabilsem bunları..:sinifsinif:

canım ben burda birçok arkadaşın da benle aynı problemleri yaşadığını duyunca bunların geçici olduğuna karar verdim artık.inşallah evlenince her şey çok daha güzel olacak.belki de bu atışmalar ilişkiyi diri tutuyordur.ayrıca hakaret ,aşağılama , aldatılma(allah korusun) olmadıktan sonra her şeyin düzelebileceğine inanıyorum.inşallah hepimiz için her şey çok güzel olur....

evet ressamderyacım kesinlikle kötüleme aldatılma gibi çok aşağılayıcı hareketler ve sözler söz konusu olmazsa gerek yok fazla uzatmaya .. bunlarda birbirini tanımanın bi çeşit yolu sayılabilir..

arkadaşlar yaklaşık bir yıldır nişanlıyım.nişanlımla ayrı şehirlerdeyiz.(uzak bi mesafe) birbirimize çok bağlıyız açıkçası ama çok tartışıyoruz ve bu tartışmalar son zmanlarda bardağı taşıran son damla gibi.onunla konuşmak istemior onu hatırlamak istemiyor gibiyim .tartışmalarımız hep onun anlık siniri.saman alevi gibi bi anda parlayıp sönmesi..kendisine ters gelen bişeyi kafasında kurgulamadan düşünmeden benim kalbimi kırıyo,hevesimi kursağımda bırakıyo.e bende sinirlenince bağırışmalar filan...altta kalamam yani bu durumda..o sonra yumuşuyo ama benden çok şey gitmiş oluyo.yani şu dünyada sadece kendi doğruları varmş gibi davranıyor.benim kalbim kırıldıktan sonra anca geri adım atmayı bilio..ve her seferinde böle olduğu için her sefernde düzelecek dediğim için şu zmana kadar uzadı her şey.yakın çevrem yanyana geldiğimizde böle şeylerin olmayacağını söylüyorlar.ben de buna inanmak istiyorum açıkçası.
şimdi siz arkadaşlarım neler söyleyebilirsiniz??uzaklık mı gerçekten sizce aramızdaki anlaşmazlıklar? benle aynı problemleri yaşayanlarınız var mı??
çok bunaldım...

canım bence uzaklık değil bu ,başta nasılsa sonrada aynı olacak emin ol ..
balık baştan kokarmış unutma...evet önceleri tartışmalar mesafeden dolayı kaynaklanıyomuş gibi gelir ama öyle değildir evlenince aynı olacaktır bu benim düşüncem umarım herşey gönlünce olur....:lepi:

canım bence uzaklık değil bu ,başta nasılsa sonrada aynı olacak emin ol ..
balık baştan kokarmış unutma...evet önceleri tartışmalar mesafeden dolayı kaynaklanıyomuş gibi gelir ama öyle değildir evlenince aynı olacaktır bu benim düşüncem umarım herşey gönlünce olur....:lepi:

haklı olabilirsin canım;fakat şöyle bir şey var:ben henüz iş hayatına atılamadım.o çalışıyor.ikimizin de birikimi yok(ailelerin de birikimleri yok) ailesi anca düğünü yapabilir.eşyaları da nişanlım üstlendi.onun stresinden olacakki genelde eşya konuları açıldığı zaman sinirleniyor.gerçi benim de onu zor durumda bırakacak isteklerim yok.fakat indirime girmiş bir üründen bahsetsem sanki bir şeyler ima etmişim gibi kırılıyor.kapat bu konuları filan diyor.ayrı şehirlerde olunca beraber bakamıyoruz eşyalara o ayrı bakıyo ben ayrı.e böyle olunca tartışma kaçınılmaz oluyor.bunun dışında ciddi bir tartışmamız olmadı çok şükür:nazar:
evlendikten sonra böyle problemler de olmayacağı için inşallah dediğin gibi olmaz:KK43:(
Allah hepimizin gönlüne göre versin...
(yani burda arkadaşların da söylediklerinden cesaretle artık bunların büyük problemler olmadığını düşünüyorm)

Son düzenleme:
sadece uzaklıktan değil bence tartışmlar
kişilik çatışmalarınızda var , biraraya gelince iki taraflı fedakarlıkta bulunarak anlaşmaya çalışabilirsiniz
hiç bir eş hiç bir eşin gerçekten eş ruhu olamaz..
bunun farkına varmalı bence öncelikle
kendine benzetmemeli kimse kimseyi
çiftler eşini olduğu gibi kabul edip, o şekilde yaşamaya kalkarsa sorunlar minumuma iner

X