Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

işte insan bazen düşüyo bunalıma bağışıklık sistemini bitiren olayda moral moralin varsa iyisin yoksa berbat durumdasın ama insanda bazı şeyleri bilince aklını ondan başka birşey düşünmeye itemiyo maalesef sürekli aynı şeyi düşünüyo niye ben diyo niye ben ama sonra kötü durumda olan insanları düşünüyosun şükürler olsun Allahım diyosun sonra gene düşüncelerle baş başa kalıyo hastalığını nedenlerini neden yakalandığını düşünüyosun ve ne zamandır var diyosun bilmiyosunki tam zamanını bilmiyorum yani kısaca bilmiyorum ama aşıcam inşallah aşıcam bunları bende sarılcam dört elle hayata ama daha çok yeni olduğu için kendimi bunlatıyorum o kadar bunlarda geçecek biliyorum mazide kalıcak bu günlerim niye bu kadar sıkmışım kend,mi diyceğim günler gelecek Allahın izniyle şimdi sıcak olduğu için böyleyim aşıcam biliyorum ve sizlerle konuştukça daha iyi oluyorum çok sağolun herşey için iyiki burayı bulmuşum ...

size çok geçmiş olsun diyorum.Moralinizi sakın bozmayın.Benimde romatizmal rahatsızlığım var.Romatizma diye her zaman duyrdım ama bu biraz farklı.Bende ilk duyduğum zaman çok ağladım neden ben neden diye kabullenemedim.Her gün 24 tane ilaç içiyorum sürekli ankaraya gidip geliyorum.Sizin rahatsızlığınızdan olanlarla orda karşılaşıyorum.Ben benden kötü durumda olanları görünce durumum için Allaha şükrettim.Bende çok zor günler geçiriyorum sürekli ağlıyordum fakat düşündümki ağlayarak bu hastalığı yenmem mümkün değil.Kendimi oyalaycak,sevdiğim işleri yapmaya başladım,sevdiğim arkadaşlarımla moral buldum.Size önerim hastalığınızın olduğunu bilin fakat ona zayıf olduğunuzu göstermeyin.Göstermeyınki hastalıkla baş edebilesiniz.Size bol sağlıklı,huzurlu günler diliyorum.Kendinizi çok sevin ve neden,niçin lerle zamanınızı geçirmeyin.

hastalığımın adı lupus dıyorum kımse bılmıyordu ben bıle bılmıyordum anlatamıyordum doktoruma soruyordum nedır neden ben kımse bılmıyor doktorum hastalandığın zaman bulunduğun durumdan kaynaklanıyor dıyor anlıyorum ama bır tek ben anlıyorum. ıyıleştığımde allahıma şükredıp dua edıyorum ılacım var tedavıye cevap verıyor.Allahım herkese şıfalar versın.hastalığımı bılen arkadaşlarla dertleşmek çok güzel

size çok geçmiş olsun diyorum.Moralinizi sakın bozmayın.Benimde romatizmal rahatsızlığım var.Romatizma diye her zaman duyrdım ama bu biraz farklı.Bende ilk duyduğum zaman çok ağladım neden ben neden diye kabullenemedim.Her gün 24 tane ilaç içiyorum sürekli ankaraya gidip geliyorum.Sizin rahatsızlığınızdan olanlarla orda karşılaşıyorum.Ben benden kötü durumda olanları görünce durumum için Allaha şükrettim.Bende çok zor günler geçiriyorum sürekli ağlıyordum fakat düşündümki ağlayarak bu hastalığı yenmem mümkün değil.Kendimi oyalaycak,sevdiğim işleri yapmaya başladım,sevdiğim arkadaşlarımla moral buldum.Size önerim hastalığınızın olduğunu bilin fakat ona zayıf olduğunuzu göstermeyin.Göstermeyınki hastalıkla baş edebilesiniz.Size bol sağlıklı,huzurlu günler diliyorum.Kendinizi çok sevin ve neden,niçin lerle zamanınızı geçirmeyin.

matibore hastalığının tam adını yazar mısın benimkiyle aynı mı acaba:uhm:

ben doktoruma sordum depresyon kaynaklımı diye hayır dedi sadece hastalığı tetikleyebilir dedi gerçi bir arkadaşımda eklem romatizması var iltihaplı onun doktoruda ona 400 tane nedeni var demiş işte sonuçta bi hastalık olacak bize gelende romatizma oldu ama bugun daha iyiyim birgünüm diğerine uymuyo biraz duygularım dengesizleşti ama normal heralde insan ne yapacağını ne düşüneceğini şaşırıyo bazen ama gerçekten sizlerle dertleşmek beni rahatlatıyo zaten doktoruma bi foruma üye olduğumu söylediğimde çok iyi dedi kesinlikle devam ettir dedi bende ettiriyorum zaten hastalığımı anlayan kimse yok doğru düzgün anlıyosun ama tam açıklayamıyosun romatizma dediğinde aman onda ne var herkeste var zaten diyolar bu yüzden bende anlatmıyorum hepimize geçmiş olsun ... hayat herşeye rağmen yaşamaya değer...

bera berrak, senin hastaliginin adi ne? Belki benimkiyle aynidir.

Arkadaş benim hastalığım Romatoit Artrit(RA)...eski mesajlarına baktım senin de öyleymiş...çok geçmiş olsun ama kendimle aynı dertten muzdarip biriyle karşılaştığıma çok memnun oldum:teselli:şimdiye kadar lupuslu arkadaşlarla dertleşiyorduk,inşaallah bundan sonra seninle de birbirimize moral veririza.s.

ben doktoruma sordum depresyon kaynaklımı diye hayır dedi sadece hastalığı tetikleyebilir dedi gerçi bir arkadaşımda eklem romatizması var iltihaplı onun doktoruda ona 400 tane nedeni var demiş işte sonuçta bi hastalık olacak bize gelende romatizma oldu ama bugun daha iyiyim birgünüm diğerine uymuyo biraz duygularım dengesizleşti ama normal heralde insan ne yapacağını ne düşüneceğini şaşırıyo bazen ama gerçekten sizlerle dertleşmek beni rahatlatıyo zaten doktoruma bi foruma üye olduğumu söylediğimde çok iyi dedi kesinlikle devam ettir dedi bende ettiriyorum zaten hastalığımı anlayan kimse yok doğru düzgün anlıyosun ama tam açıklayamıyosun romatizma dediğinde aman onda ne var herkeste var zaten diyolar bu yüzden bende anlatmıyorum hepimize geçmiş olsun ... hayat herşeye rağmen yaşamaya değer...

gozde seninki de mi RA?:teselli:

teşekkür ederim hepimize geçmiş olsun Allah daha kötü hastalıklardan korusun bizi ailemizi ve tüm sevdiklerimizi...

akhanova ben marmara üniversitesi tıp fakültesine gidiyorum dr.pamir atagündüze ama ben anadolu yakasında olduğum için burayı tercih ettim ama sen eğer avrupa yakasındaysan cerrahpaşa ya gitmeni tavsiye ederim geçmiş olsun

Arkadaş benim hastalığım Romatoit Artrit(RA)...eski mesajlarına baktım senin de öyleymiş...çok geçmiş olsun ama kendimle aynı dertten muzdarip biriyle karşılaştığıma çok memnun oldum:teselli:şimdiye kadar lupuslu arkadaşlarla dertleşiyorduk,inşaallah bundan sonra seninle de birbirimize moral veririza.s.
E

Evet arkadasim maalesef bende bu hastaliktan muzdaribim. Umarim bundan sonra dertlesiriz. Olmazsa bizde baska baslik acalim.Cok gecmis olsun canim. Goruselim bundan sonra.

canım benimki çok hafif ama benim sırtım falan ağrıyo onun için gitmiştim şuan kalçamda ağrı var bana kortizon falan vermedi sıtma ilacı kullanıyorum yükseltmek için yeterli dedi daha yeniyim bu hastalıkta zaten doktorda senininki çok hafif istersen soranlara lupus deme dedi hafif olduğu için bilmiyorum inşallah ilerlemez zamanla görücez artık

Evet arkadasim maalesef bende bu hastaliktan muzdaribim. Umarim bundan sonra dertlesiriz. Olmazsa bizde baska baslik acalim.Cok gecmis olsun canim. Goruselim bundan sonra.

arkadaş,sana özel mesaj atamıyorum,msn den görüşelim istersen...sen bana yazabilirsen yaz msn adresinişutarafagitti

slm herkeze bu aralar işler çok yoğundu bu yüzden uzun zamandır giremiyordum bu siteye
Umarım herkezin sağlığı yerindedir. Şuan okuduklarımdan anladığım kadarıyla doktor adı almak isteyen arkadaşlar var Cerrahpaşa tıp fakültesinde DoçDr.Melike Melikoğlu hastanede hasta bakıyor .ve randevu yakın zamana veriliyor Diğer hocalar dışarda muayanesinde bakıyor adları
Prof.Dr.Huri Özdoğan
Prof.Dr.Sebahattin Yurdakul
Prof.Dr.Vedat Hamuryudan
Prof.Dr.İzzet Fresko ve Prof Dr.Hasan Yazıcı
bu doktorları tavsiyeedebilirim isterseniz muayenelerinin telleride var

slm arkadaşlar
nasılsınız görüşmeyeli??
bende uzun zamandır giremiyordum. Aramıza yeni arkadaşlar katılmışlar herkese Allah'tan acil şifalar dilerim biliyorsunuz bende sle liyim ve geçen hafta kontrolüme gittim ii sonuçlar aldım çok şükür.inşallh tüm arkadaşlarım ii sonuçlar alırlar...
ben vanda tedavi görüyorum oraya giderken eftelya65 arkadaşımla tanıştım o da lupus hastası ve çok heyecanlandım ilk kez aynı hastalığımdan biriyle karşılaştığıma ve çok memnun oldum çok sevindim keşke hepinizle karşılaşıp tanışma fırsatımız olsaydı.
ben sadece bende olan bi hastalığı düşünürken aynı hastalıklı arkadaşlar tanımak beni çok mutlu etti yalnız olmadığımın bikez daha farkına vardım hepinize çok tşkr ederim
bu foruma girince kendimi çok daha ii hissediyorum...
tekrar tşk ederim Allah hepimize şifa versin...

X