Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

tuluat,çisil,basakelif,radali sizlere de çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin ve daha beter dertlerden kurtarsın

merhaba,adım mehtap 3 ay önce doğuma 2 hafta kala cocuğumu kaybettim.nedenini öğrenmek icin yaptırdığım tahlilerden sonra doktorum lupus olabileceğimi söyledi,sizden hangi hastaneye gittiğinizi ve doktorunuzun ismini öğrenmek istiyorum.anladığım kadarıyla hastalıktan kurtulmuşsunuz nasıl başardığınızı bana yazarmısınız.TEŞEKKÜRLER. sağlıkla kalın

canım ben hacettepede romotoloji bölününde prof dr sedat kiraz dan tedavi alıyorum hastalığımın ilk sıralarında 15 gün hastanede yattım ilk sıralar kortizonu aşırı kullandırdılar günde 8 tane falan alıyodum şimdi günde bi tane yan etkileri önceden oluyodu çok ama şimdi azaldı bi de quensil ile ımuran diye bi ilaç kullanıyorum bebe aspirini ve kalsiyum haplarım da var ömür boyu kontrol gerekli 7 yıldır hastayım çok şükür iyiyim ama bazı eklem ve kemik ağrılarım oluyo bu hastalıktan tamamen kurtulmak çok mümkün değil ama bununla yaşamayı öğrenmek gerekiyo fazla duygusal olmayın herşeyi kafaya takmayın laylay lom yaşayın arkadaşlar hepinize geçmiş olsun öptüm canlarım benim

bende çapa da romotoloji bölümünde tedavi oluyorum geçici bi hastalık değil yaşadğımız sürece bizimle olacak bişi bu bi bakıma onu bi arkadaş gibi görüp onla çok çok ii anlaşmamız gerekiyo ben hastalığımın başınnda 2 seneye yakın endoksan serum aldım daha sonra ilaç tedavisine geçildi ımuran,kortizon,tansiyon vs.. ilaçları kullanıyorum bende kortizona bağlı olarak sol kalça kemiğinde erime yaptı 7 sene önce foroj ameliyatı oldum ilerki yıllardada protez ameliyatı olmam gerekiyo ,ara sıra eklemlerimde ve kemiklerimde ağrılarım olmasına rağmen buna şükür her işimi kendm yapabiliyorum kafanıza fazla takmayın hayatı herşeye rağmen yaşamaya bakın hepinize çok geçmiş olsun...

arkadaşlar sesimi duyun Yardıma ihtiyacım var,Hastalığımın sadece basit romatizmal ağrılarolmadığını çevremdeki insanlara anlatamıyorum,Bu siteyi bulunca çok sevindim,ama günlerdir kimse sesimi duymuyor,Beni sizde anlamazsanız çevremdekiler nasıl anlar,
:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

hastalığınız bu kadar geç yaşlarda çıktığı için ne kadar şanslısınız bilemezsiniz, bu hastalığın en sevdiği şey stres, yapışık ikiz gibidirler. yediklerinize, kendinize, sağlığınıza dikkat etmeniz sizin için gerçekten hayati. nadide çiçekler gibi özen gerekiyor, kendinize dikkat edin, Allah acil şifalar versin, Allah yardımcınız olsun.

arkadaşlar sesimi duyun Yardıma ihtiyacım var,Hastalığımın sadece basit romatizmal ağrılarolmadığını çevremdeki insanlara anlatamıyorum,Bu siteyi bulunca çok sevindim,ama günlerdir kimse sesimi duymuyor,Beni sizde anlamazsanız çevremdekiler nasıl anlar,

kusura bakma eftelya bu aralar işlerimin yoğunluğundan pek bakamadım bu sayfaya herşeyden önce olumsuz düşünmememiz gerekiyor kötü düşünceleri kafamızdan atmamız lazım bende bu aralar sle den hariç farklı bi durumda çıktı ama genede kafama takmamaya çalışıyorum ..özelden görüşmek istersen msn veririm sana çok geçmiş olsun..

hastalığınız bu kadar geç yaşlarda çıktığı için ne kadar şanslısınız bilemezsiniz, bu hastalığın en sevdiği şey stres, yapışık ikiz gibidirler. yediklerinize, kendinize, sağlığınıza dikkat etmeniz sizin için gerçekten hayati. nadide çiçekler gibi özen gerekiyor, kendinize dikkat edin, Allah acil şifalar versin, Allah yardımcınız olsun.

24 yaşından beri bu hastalıklayım tutuklu ,keşki hiç stres olmasa hayatımızda ama malesef sürekli stres içindeyiz buda hastalığımızı aktif duruma getiriyor ,çok tşklr Allah bizede tüm hastalarada şifalar versin yakınlarımızada sabırlar tabiki:)

öncelikle arkadaşlar hepinize geçmiş olsun .ben 17 yıllık LUPUS hastasıyım sanırım çoğunuzdan kıdemliyim ben hastalandığım yıllarda doktorların çoğu lupusu bilmiyorlardı ilk bir yılımı hastanelerde tanı konması için boşuna geçirdim ama sonraçok şükür ki hacettepede sayın prof doktor şali Çağların sayesinde tedavimi başlatabildim ve şimdi gayet iyiyim Son 5 yıldır ilaçda almıyorum 12 yıl boyunca steroit artı imuran kullandım şu an hastalıığm uykuda umarım uyanmaz .Eğer doğru doktor ve tedaviyi bulursanız birde bu hastalıkla arkadaş olabilirseniz uzun yıllar kaliteli bir yaşam sürebilirsiniz

senin adına çok sevindim handan inşlh bizde görebiliriz öle ilaçsız günleri ,evet malesef onla arkadaş olup ii geçinmekten başkada bi çaremiz de yok :)) seninle msn de görüşmek isterim..sevgilerimle..a.s

Tutuklu,royal ve berrak teşekür ederim .Beni mutlu ettiniz.Ben doktorumla neler yiyip içebileceğimi hiç paylaşmadım (doktorum:murat turgay) bana anlatabilirmisiniz:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Tutuklu,royal ve berrak teşekür ederim .Beni mutlu ettiniz.Ben doktorumla neler yiyip içebileceğimi hiç paylaşmadım (doktorum:murat turgay) bana anlatabilirmisiniz:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

bende özellikle neler yenip içileceğini konuşmadım ama kortizon ve tansiyon ilacı kullandığım için mümkün olduğunca tuzdan uzak durmaya çalışıyorum gerçi ne kadar başarıyorum bilemiyorum ama:)tatlicadiarzu

hepimizde aynı korku var sanırım ama Allah büyük kızlar atlatıcaz bunu belki de çaresi de bulunur ben bi fakülteyi bitirmeye çalışıyorum ama biraz daha kendime güvenim artarsa tıp okumak istiyorum biraz zorlu olabilir ama hayal etmesi bile güzel

arkadaşlar gökçek iksirinin sle hastalığında etkili olduğunu öğrendim nerede bulabileçeğimi bilmiyorum bilgisi olan varmı hepinize sevgiler
:icecream:

Bu genetikle alakalı dna yapımız bozulmuş bi fizik tedavi uzmanından duymuştum bağışıklık sisteminin tanınma zamanları varmış ilk doğduğumuz zamanlarda bi de ergenliğe girerken oluyomuş bu tanımlama ama sebebi belli olmadan troid tanımıyomuş bağ dokuyu acaba bu tanımlama nasıl gerçekleşiyo tekrar olabilir mi dna şifresi çözülünce bu hastalık da belki tedavi edilir

bence kormana hiç gerek yok.ilaçlarını düzenli kullandığın sürece we kendine dikkat ettiğin sürece bişey olmuyo.ben 2000 senesinden beri lupus hastasıyım.teşhis ancak 2005 te koyulabildi.we şimdi ölene kadar kortizon almak zorundaymışım.galiba çocukların war.işte bence bu en güzeli.ben nişanlıyım.yani daha henüz çocuğum yok.we benimde en büyük korkum bi çocuk sahibi olamamak.çünkü hamileliğin çok riskli geçtiğini biliyorum.we ne yapacağımı bilemiyorum.bu hastalığı çok araştırdım.senelerdirde araştırıyorum.we daha henüz tam olarak bi ilacı yok.sadece yatışrıcı ilaçlar kullanılıyor.

handesena sanada çok geçmiş olsun sle hastalarıda doktor kont altında çocuk sahibi olabiliyolar korkmana gerek yok o zamanda ona göre ayarlanıyor ilaçlar benimle aynı hastalıktan olan çapa da tanıştığım bi arkadaşımın şimdi 2 ye giden bi oğlu var sakın şimdiden bunun için canını sıkma..

slm arkadaşlar...
bende 2000 yılından bu yana sle ve antifosforolipit sendromu hastasıyım sle hakkında uzun zamandır bilgi almaya çalışıyordum.
bugün tesadüfen bu siteyle karşılaştım ve hemen üye oldum yukarda bi arkadaş kimseye anlatamadığını söylüyordu inan bende aynı durumdayım kimseye anlatamıyorum, bikaç kez anlatmaya çalıştım fakat anlamıyorlar...birbirimizi bizden başkası anlamaz herhalde :) ciddi bi hastalık ve ben sadece bende olan bi hastalık olduğunu düşünüyordum yanılmışım...
yazdıklarınızı okuyunca çok ağladım...duygusal bi kişiliğe sahibim ne yazık ki...bence bu hastalığın tek sebebi sıkıntıdır....
hepimize büyük geçmiş olsun, Allah yardımcımız olsun arkadaşlar...

ben de 2000 yılından beri sle yim biz bu hastalığın ismini değiştirelim mi kızlar ne olabilir sevecen laleler elele şakkıdı dermişim sizleri çok seviyorum umarım Allah bize çok güzel ve hayırlı bi ömür verir :1hug:

X