Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

bayanlar önceden kendimi çok yalnız hissediyodum şimdilerde sizin bu araştırmalarınızı görünce içim rahatladı Allah razı olsun Allah cümlemize acil şifalar versin dermansız dert yoktur inşallah yenicez arkadaşlar

Oto immün sistem :
E vitamini bir çok otoimmün hastalikli insanin durumunda iyilesmeler saglar.
E vitamini, lupus erythematosus hastaligini önler ve iyilestirir.
E vitamini, (900 - 1600 IU/gün) discoid lupus erythematosus hastaligini iyilestirir.(bu kadar yüksek dozu kafanıza göre almayın,zararları da var)
E vitamini, sistemik lupus erythematosus hastaliginda etkin bir iyilestiricidir.

-Timus bezi'niA vitamini korur ve saglamlastirir, onu iltihaplanmadan korur ve fazladan alinan A vitamini takviyesi iki misli(faydali) büyütebilir.
-Timus'un T - lenfositleri üretim kabiliyetini arttirir, eksikliginde ise onun T - lenfositleri sorumlulugunu zayiflatabilir.

Takviye C Vitamini timüsün iki misli büyümesine sebep olabilir.
..
gerçekten vücut Beta Karoten i ihtiyacından fazlasını A vitaminine çevirmiyormuş.fazla beta karoten alan kişinin teni bronzlaşıyormuş bunun da zararı yokmuş.kestiğinde düzelirmiş. bide ilaç alanlar greyfurt tüketmesin.ilacın vücuttan atılmasını engelliyor.ölüme kadar götürebilirmiş.düşünün 1 haftalık ilacınızın tümünü aynı anda alıyor gibi oluyor.zaten vücutta östrojeni de artıyor,lupus has.hiç yemesin.

dr.gerson terapisinde omega3 (balık yağı)günde 3000 mg,keten tohumu(yada yağı) ALA (alpha lipoic asid).başka bir yerde yeşil çayda ekli listeye.kırmızı lahana yılda 250-300 arası bişeydi ama hatırlamıyorum.taze meyve sebze ve suları.bol bol..selenyum.selenyum beyaz lahana da.bol bol ot yani.kesinlikle o kadar sebze yiyemezsiniz.omega3 semizotunda da var.ama en iyisi kapsüllerinden almak.6 ay günlük 3000mg.semptonları azaltıyormuş.
E vitamini,C vitamini,Çinko,A vitamini/Beta Karoten,B kompleksleri
Allah şifalar versin.umudunuzu kaybetmeyin.umutsuz yaşanmaz.

daha çok kanserden söz ediliyor ama okumak isteyenlere.
çaresiz diye gidişine bırakmayın savaşın arkadaşlar.

Gerson terapisi
Doktor Max Gerson (1881-1959) 1930'lar- da, Almanya'dan ABD'ye göç etti. 1909'da mezun olduğu Freiburg Üniversitesi'nde, iç hastalıkları ve fizyolojik kimya ihtisası yaptı. Mezuniyetinden sonra ise, çok şiddetli baş ağrıları yaşamaya başladı.
1919 yılına gelindiğinde, tıbbi çalışmalarının başarısından söz ediliyordu ve ayrıca, migreni için de kendi kendine bir tedavi bulmuştu. Diyetinden tuzu çıkarmıştı. Sonra, baktı ki, artrit, akciğer tüberkülozu ve lupus (deri veremi) hastalarını da sadece diyetle başarıyla tedavi edebiliyordu. 1928'de başka bir adım attı: Kanseri, diyetle
tedavi etmek! Şöyle diyordu: "Kanser terapisinin igörevi, organizmada oksidasyon fonksiyonunu yeniden inşadır."
Bunu başarmak için de üç faktörle ilgilenilmesi gerekiyordu: Birincisi, bedeni zehirlerden arındırmak, ikincisi, bedeni potasyum grubundan minerallerle güçlendirmek,
üçüncüsü, oksidasyon enzimlerini, beden yeniden kendisi üretebilene kadar sürekli oksidasyon enzimleri vermekti..........

bayanlar önceden kendimi çok yalnız hissediyodum şimdilerde sizin bu araştırmalarınızı görünce içim rahatladı Allah razı olsun Allah cümlemize acil şifalar versin dermansız dert yoktur inşallah yenicez arkadaşlar

çisilcim inanırmısın ben hayattan, kendimden nefret eder duruma gelmiştim bu hastalıktan dolayı.Ama daha bu siteyi bulmadan önce bi dr arkadaşa danıştım ''o kadar kötü bi durum'' olmadığını söyledi.Açıkcası onun yaptığı konuşmadan sonra kendimi toparlamaya başladım ve sle yi tam annlamıyla araştırmaya başladım ki bu siteyi buldum ve bende aynen senin düşündüğün gibi yalnız olmadığımı anladım. bi şekilde bu site bana çok kuvvetli bi kolon oldu ayakta durmamı sağladı anlayacağın..ve ben hakkatten çok mutlu oldum.. Artık eskisi gibi üzülmüyorum, hayatı ve kendimi sevmeye başladım
burdaki bütün arkadaşlara tşk ediyorum kendimi ve hayatı sevmem bi nevi sizlerin sayesinde oldu...
Allah hepimize yardımcı olsun, acil şifalar versin...

hepinize geçmiş olsun öncelikle ben bugün böyle bi hastalık olduğunu sizlerin sayesinde öğrendim tam olarak neyiniz vardı hangi testlerle teşhis konuldu onu merak ettim

benim kilo problemim vardı geçen yıl 141 kilo olup adet düzensizliği yaşayınca dr tsh testindeki anormallikten dolayı haşimato tiroidi teşhisi konuldu bir yıldır tedavi oluyorum 35 kilo verdim oğlum doğduktan sonra da bi düşük yaptım depresyon geçirdim tedavi oldum şimdi 2 aydır yine depresyon tedavisi oluyorum aşırı halsizlik problemim var ellerimde kolarımda sırtımda daha dğrusu tüm vücudumda isilik gibi daha iri kızarıklıklar var ayaklarım çok üşüyo yaz günü izmirin sıcağında üşüdü bile yani o kadar saçlarımda tutam tutam dökülüyo doğumdan sonra varis benzeri morartılar var bacaklarımda bu söylediklerime bakarak sizce risk altındamıyım oğlum doğuştan süt proteini alerjisiyle doğdu genetikolabilceğini söylediler bi de oğlum falan arkamdan boğazıma sarılsa boğulcak gibi oluyorum boğazım acıyo aklıma gelenler bunlar bana da bi cevap verir misiniz sabahtan bu yana çok tedirgin oldum okuduklarımdan sonra

hepinize geçmiş olsun öncelikle ben bugün böyle bi hastalık olduğunu sizlerin sayesinde öğrendim tam olarak neyiniz vardı hangi testlerle teşhis konuldu onu merak ettim

benim kilo problemim vardı geçen yıl 141 kilo olup adet düzensizliği yaşayınca dr tsh testindeki anormallikten dolayı haşimato tiroidi teşhisi konuldu bir yıldır tedavi oluyorum 35 kilo verdim oğlum doğduktan sonra da bi düşük yaptım depresyon geçirdim tedavi oldum şimdi 2 aydır yine depresyon tedavisi oluyorum aşırı halsizlik problemim var ellerimde kolarımda sırtımda daha dğrusu tüm vücudumda isilik gibi daha iri kızarıklıklar var ayaklarım çok üşüyo yaz günü izmirin sıcağında üşüdü bile yani o kadar saçlarımda tutam tutam dökülüyo doğumdan sonra varis benzeri morartılar var bacaklarımda bu söylediklerime bakarak sizce risk altındamıyım oğlum doğuştan süt proteini alerjisiyle doğdu genetikolabilceğini söylediler bi de oğlum falan arkamdan boğazıma sarılsa boğulcak gibi oluyorum boğazım acıyo aklıma gelenler bunlar bana da bi cevap verir misiniz sabahtan bu yana çok tedirgin oldum okuduklarımdan sonra

öncelikle çok geçmiş olsun size de doktorunuz size zaten teşhisi koymuş ama eğer içinize sinmediyse tam teşekküllü bi hastanede tekrar bi doktora çıkıp tüm tahlillerinizi tekrardan yaptırın derim ama dediğiniz gibi oğlunuzun arkadan sarılmasyla boğulacak ğibi olmanız tiroid sorununu gösteriyo bana göre...

romatoloji doktorunuz izin vermeyecektir.tıp çevresinde genel olarak kabul edilmiş değil henüz.almanya da RA lı hastalarda güzel sonuçlar alındığını söylemişti prof.Yılmaztürk ve yrd.doç. eşi..
profösörü arayabilir yada mail gönderebilirsiniz.lupus hastasını oldugunuzu,timus tedavisini duyduğunuzu,zararı olur mu,faydasi olur mu,başarılı sonuç aldığınız hastalarınız var mı,aklınıza geleni sorabilirsiniz ama romatoloji doktornuz izin vermeyecektir,şimdiden söyleyim.istanbul dışındakilerinde istanbul a gelmesi gerekecek iğneleri olmak için.karar sizindir.

ve OBSTINATE öyle yazıp içimi parçalama,Allah hepimizin yardımcısı olsun.Allah'a emanet olun,hoşçakalın.

prof.Yılmaztürk ve yrd.doç. eşi.....
bu profların tam adını ve nerede görev yaptıklarını yazarsanız çok memnun olurum.

ben bulmuştum googleden timus tedavisi denince my-klinik.com diye bir site çıkıyor.prof.dr.mithat yılmaztürk
timus tedavisi 'anti-aging özel tedaviler' başlığının altında.

kızlar bu arada benim sağ bacak bileğime yakın yerde hafif bi morluk var siz de bahsetmişsiniz ya o geçiyo mu acep:uhm:

çisilcim benim de morluklar oluyordu bi yere uzanıp ayaklarını kalbinin üzerinde tutup kan dolaşımını hızlandırman gerek.... Yinede doktoruna görünmeni tavsiye ederim...
benim de şuan şişlik var sol bacağımda... ben devamlı bi yere uzanıp ayaklarımı havada tutuyorum iyi oluyor
Allah şifa versin....

çisilcim benim de morluklar oluyordu bi yere uzanıp ayaklarını kalbinin üzerinde tutup kan dolaşımını hızlandırman gerek.... Yinede doktoruna görünmeni tavsiye ederim...
benim de şuan şişlik var sol bacağımda... ben devamlı bi yere uzanıp ayaklarımı havada tutuyorum iyi oluyor
Allah şifa versin....

Amin canım çok teşekkür ederim hastalığım teşhisi konmadan önce iki bileğimde de vardı biri kayboldu ama diğerini doktoruma sordum pek olumlu bi cevap vermemişti bundan sonra tepe üstüyüm anlaşılan:emir_bebek:

bu kontrole gittiğimde doktoruma özellikle sordum şu bahsedilen timus tedavisini, kesinlikle böle bişi yok olsa zaten biz sizi bilgilendiririz cvb verdi bana kesinliklede ilaçlarınız dışına çıkmayın dedi,onun için arkadaşlar her duyduğunuza güvenmemeliyiz ..sağlıcakla kalın..

merhaba,siteyi yeni keşfettim bende sle hastasıyım hemde çok uzun süredir ve 3 senedir ilaç tedavisi oluyorum çünkü geç teşhis konuldu.aranızda lupuslu olup sağlıkla bebek dünyaya getirmiş olan var mı?

merhaba,siteyi yeni keşfettim bende sle hastasıyım hemde çok uzun süredir ve 3 senedir ilaç tedavisi oluyorum çünkü geç teşhis konuldu.aranızda lupuslu olup sağlıkla bebek dünyaya getirmiş olan var mı?

yelko nerede tedavi olduğunu bilmiyorum ama ben 12 yıldır Çapa da tedavi oluyorum bu süre içinde de bebek sahibi olan sle hastalarını gördüm hamilelikte hem romatoloji hemde kadın doğum bölümü ilğileniyor ilaçları ona göre ayarlanıyor...geçmiş olsun..

Sevgili Royal çok haklısın Benim doktorumda aynı tepkiyi verdi . Kızlar her duyduğumuza güvenmiyelim. Bir gün mutlaka hastalığımızın tedavisi bulunaçak .Ogüne kadar doktorlarımıza güvenip ilçlarımıza devam edelim. UNUTMAYIN BİZ ÖZEL VE SEÇİLMİŞ İNSANLARIZ.Bu hastalığın üstesinden geeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelllllllllllllllleceğiz:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

ben cok uzgunum size soracagım bu hastalık yasanablir düzeye gelmesi ne kadar zaman alıyor yanii hastanade yatma geregi olmadan normal hayataına ilav v.s ile dikkat ederek devam edebilmek icin ateslenme donemine ne kadar katlanmak gerekiyor

X