Bebek Beslenmesi SMA mama kullananlar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kesinlikle SMA diyorum..ben ilk başta similac kullandım severek yiyordu fakat aşırı deecede gaz yapıyordu,sonra aptamile geçtik geçmez olaydık...iştahını kesti ve doymuyordu çocuğum huzurlandı hep.hala çekiyoruz az da olsa.ama SMA mama süper.ne gaz yaparken nede kakasını yaparken zorlanmıyor rahatlatıyor bebişimi.gaz sorunu yaşamamak için günde 2 kere mamasına rezene çayından koyuyorum.

arkadaşlar benim de 8,5 aylık oğlum var,ben de sma kullandım ve çok memnun kaldım,yeni yeni hero nun yeni mamaları çıkmış ondan denedim ve sma daki gibi sindiriminde problem yaşamadım,şimdi hero kullanıyorum fakat bebek ev yemeklerine alışana kadar kesinlikle sma!!!

Kızım 3 ayını doldurdu. 1 Aydır SMA Gold kullanıyoruz doktorumuzun tavsiyesiyle. bebeğimin kilo almada sıkıntısı vardı.Kiloda biraz farketti sanırım. Daha kontrole gitmedik. Demir içeriği biraz fazla oldugu için bazı bebeklerde kabızlık yapıyormuş. Bizde yapmadı çünkü gaz ilacımız var bitkisel 5 damla mamadan sonra verince rahatlıyor.
Tek öğün veriyorum. 90 ml geçemiyor birtürlü.
Aptamil kullandık bir süre çok sevmişti. Tadı şeker gibiydi sanırım ondan sevdi. Bunda biraz zorlanıyor iyice acıkana kadar vermiyorum. Ama acaip pis kokuyor yaaa :))) bazen kendi sütümden katayım diyorum bu seferde tepkimeden bebek ishal felan olursa diye korkuyorum.
SMA Gold 0-6 Ay
SMA Promil Gold 6 Ay üzeri

Benim kızıma aptamil kullanıyorum ama acaip derecede kabızlık problemi var bebeğim yeri göğü inletiyor her gün aç karnına zeytinyağı içiriyorum 1 tatlı kaşığı kadar 10 dk.sonrada ılık su içiriyorum yinede bi işe yaramıyor.kızım 7 aylık dün doktora götürdük bu kabızlığı için sma önerdi ve bugün sma aldık yalnız bende kilo aldırıyor dediğinize takıldım.Benim bebeğimin kilosu normal ama bu mamayı kullanırsam ve çok kilo alırsa diye korktum çünkü bence kilolu değil normal kilolarda olmalı bebekler.Sma çok mu kilo aldırıyor yoksa normal almasına devam mı ediyor açıklayabilir misiniz.Bence kof kiloya gerek yok.

selam kızlar bende 15 gün önce başladım sma gold kullanmaya bebişim prematüre doğdu 1kilo 900 gram anne sütü verdim 15 güne kadar 5.250gr gelmişti 4buçuk aylık doktora sordum sma gold tavsiye etti ama hissedilir derecede fark var bebişim toparlandı bu hafta doktorda kilosuna bakıcam farkı yazarım

Ben aptamil kullanmıştım ama bir kaç ay sonra doğacak bebeğimde SMA kullanacağım gibi gözüküyor. Geneli memnunmuş. :)

bende sma 1 kullanıyorum bebeğim 40 günlük, ilk başta aptamil kullandım çok gazı oldu sonra eczacı tanıdığımız sma yı önerdi aldım ilk kutuyu bitirdik bi problemimiz olmadı, ikinci kutuyu yeni aldım 4 gündür kullanıyoruz ama bebeğim kabız oldu, dün doktorumuz fitil verdi onunla yapabildi ama bugün hiç yapmadı şu an hala kendini sıkıyor yavrum çokta gazı var gece gündüz uyumuyor kaç gündür. ne yapsam bilemedim mamadan diye düşünüyorum ama bilmiyorum. hipp te çok güzel diyorlar ondanmı alsam denesem acaba. bide sürekli mama değişmek zararlımıdır acaba. ilk 10 gün aptamil yedi bir aydırda sma yiyo. fikri olan varmı hangi mama sindirimi kolaylaştırır acaba. sma danmı kabız olmuştur

kesinlikle sma mama diyorum. mamayı çalkalaığınızda bile dokusunun suyla karışmış halinin aptamilden diğer mamalardan ne kadar farklı olduğunu göreceksiniz. aptamile göre fiyatlı bir mama ama internetteki eczane sitelerinde daha ucuza sipariş edebilirsiniz.

bende sma 1 kullanıyorum bebeğim 40 günlük, ilk başta aptamil kullandım çok gazı oldu sonra eczacı tanıdığımız sma yı önerdi aldım ilk kutuyu bitirdik bi problemimiz olmadı, ikinci kutuyu yeni aldım 4 gündür kullanıyoruz ama bebeğim kabız oldu, dün doktorumuz fitil verdi onunla yapabildi ama bugün hiç yapmadı şu an hala kendini sıkıyor yavrum çokta gazı var gece gündüz uyumuyor kaç gündür. ne yapsam bilemedim mamadan diye düşünüyorum ama bilmiyorum. hipp te çok güzel diyorlar ondanmı alsam denesem acaba. bide sürekli mama değişmek zararlımıdır acaba. ilk 10 gün aptamil yedi bir aydırda sma yiyo. fikri olan varmı hangi mama sindirimi kolaylaştırır acaba. sma danmı kabız olmuştur

bir çay kaşığı zeytinyağını bebeğine ağız yoluyla verebilirsin benim de ikizlerim 40 gnlükken kabızlık problemi yaşadık sma mamadan mıdır seninki bilmiyorum ben o dönem aptamil kullanıyordum yine de kabızlık problemi yaşadık. fitili 5 günü geçen kabızlıklarda tavsiye ediyor doktorlar çok da kullanıp bebeği alıştırma bağırsaklarında tembellik olur. bu dönem geçici bir dönemdir endişelenmene gerek yok dediğim gibi günde 1 çay kaşığı zeytinyağını ağızdan verebilirsin ya da zeytinyağını ocakta kaynar vaziyete gelene kadar ısıtıp ılındıktan sonra bebeğinin kaarnına masaj yaparsın göreceksin çok işe yarayacak. çok sık mama değiştirmene gerek yok sma ya devam et bence mamaların içinde en iyisi sma çünkü.

bir çay kaşığı zeytinyağını bebeğine ağız yoluyla verebilirsin benim de ikizlerim 40 gnlükken kabızlık problemi yaşadık sma mamadan mıdır seninki bilmiyorum ben o dönem aptamil kullanıyordum yine de kabızlık problemi yaşadık. fitili 5 günü geçen kabızlıklarda tavsiye ediyor doktorlar çok da kullanıp bebeği alıştırma bağırsaklarında tembellik olur. bu dönem geçici bir dönemdir endişelenmene gerek yok dediğim gibi günde 1 çay kaşığı zeytinyağını ağızdan verebilirsin ya da zeytinyağını ocakta kaynar vaziyete gelene kadar ısıtıp ılındıktan sonra bebeğinin kaarnına masaj yaparsın göreceksin çok işe yarayacak. çok sık mama değiştirmene gerek yok sma ya devam et bence mamaların içinde en iyisi sma çünkü.

bende sma ya devam etmek istedim ama hipp mamayı araştırdım sma dan daha iyiymiş anne sütüne en yakın mama hipp ve sma dedi eczacımız, 2 gündür hipp mama yediriyorum çok şükür ne gazı var ne kabızlığı sanırım hipple devam edicez sma dan biraz daha fazla pahalı sanırım organik olduğu içindir

mrb ya ben aptamil kulanıyorum kzım emeyi bıraktı zaten aptamilde hic kilo aldırmadı kızıma gerce kızımda severek icmiyo hatta zorla iciriyorum bugün sma gold aldım onu denicem bide bu sma gold nekadar kulanımda kilo aldırıyo bebklere nekadar sonra fark ediliyo hemen etkisini gösteriyomu kızım henüüz2.5aylık ve 5kilo.2700dogdu zaten cok zayıf aranızda benimgibi olan varmı cok canım sıkılıyo bu duruma birşeyler yazın nolur...

canını sıkma hiç benim bebeğim 2 kilo dogdu dogumdan baslayıp mama verdım sma hem de emdi suan 3 aylık 5.200 kilo hem kilo değil sağlığı önemli kilolu olması saglıklı anlamına gelmez doktorun gelişiminde bi sorun görmüyorsa üzme kendini boşuna

birçok anne dr tavsiyesi ile moda mama markalarına meylediyor ve çocuklarının kilo almadıklarını söylüyor. piyasaya çok hakim bazı mama şirketleri el altından doktorlara "yurt dışı tatili, hediyeler, çocuklarına burs vs" vererek moda bir markayı önermelerini istiyor. haliyle doktor bebeğe ne yarar diye düşünmüyor, her önüne gelene aynı marka mama türevlerini veriyor. ama özellikle devlet ve üniversite hastanelerinde çalışan doktorlar bu rüşveti reddediyor. doktorlarınızı takip edin. temmuz, ağustos aylarında yurt dışı tatile gitmişler mi sorun. bu tatilleri hangi şirket finanse etmiş araştırın.

benim de bebeğim var ve ben de doktor tuzağına düştüm. özel hastanede çalışan doktorumuz ısrarla bize hep aynı markayı önerdi. gazı var dedik, kabızlık var dedik, kilo almıyor dedik ama dr aynı markadan vazgeçmedi. sinirlendim. çocuğu kaptığım gibi devlet hastanesine götürdüm. yaşlı bayan doktor bize gerçeği anlattı ve mama markasını değiştirdim. 4 ay boyunca sadece 1,5kg alan bebeğim mama değişiminden sonra 10 günde 0,6kg aldı toparladı.

dikkat ederseniz marka vermedim. bu işte büyük rant var ve acımasız bir piyasa. özellikle özel hastane doktorlarına dikkat edin. devlet memuru olmadıkları için çekindikleri bir kurum yok.

en iyi seçimi anne bulacaktır. soruşturun. kilo aldıran, içimi hafif, doyurucu kalitesi yüksek mamayı bulun. özellikle kamu hastanelerinde çalışan ve ticari çıkar ağlarından uzak kalan çocuk doktorlarını iyi dinleyin. bebeğiniz için en iyisini bulacaksınız. hoşçkln

Kabız olan bebeklerinize zeytinyağı vermeyin.
Doktorlar kusarken ciğerine kaçarsa çok problem yaşarız diyorlar. Kesinlikle kabız olan bebeklere zeytinyağı içirmeyin.
Ayrıca bir bebeğin 5 güne kadar kaka yapmaması normal.
Gliserin Kansuk diye bir fitil var onu verirseniz anında kakasını yapacaktır.

birçok anne dr tavsiyesi ile moda mama markalarına meylediyor ve çocuklarının kilo almadıklarını söylüyor. piyasaya çok hakim bazı mama şirketleri el altından doktorlara "yurt dışı tatili, hediyeler, çocuklarına burs vs" vererek moda bir markayı önermelerini istiyor. haliyle doktor bebeğe ne yarar diye düşünmüyor, her önüne gelene aynı marka mama türevlerini veriyor. ama özellikle devlet ve üniversite hastanelerinde çalışan doktorlar bu rüşveti reddediyor. doktorlarınızı takip edin. temmuz, ağustos aylarında yurt dışı tatile gitmişler mi sorun. bu tatilleri hangi şirket finanse etmiş araştırın.

benim de bebeğim var ve ben de doktor tuzağına düştüm. özel hastanede çalışan doktorumuz ısrarla bize hep aynı markayı önerdi. gazı var dedik, kabızlık var dedik, kilo almıyor dedik ama dr aynı markadan vazgeçmedi. sinirlendim. çocuğu kaptığım gibi devlet hastanesine götürdüm. yaşlı bayan doktor bize gerçeği anlattı ve mama markasını değiştirdim. 4 ay boyunca sadece 1,5kg alan bebeğim mama değişiminden sonra 10 günde 0,6kg aldı toparladı.

dikkat ederseniz marka vermedim. bu işte büyük rant var ve acımasız bir piyasa. özellikle özel hastane doktorlarına dikkat edin. devlet memuru olmadıkları için çekindikleri bir kurum yok.

en iyi seçimi anne bulacaktır. soruşturun. kilo aldıran, içimi hafif, doyurucu kalitesi yüksek mamayı bulun. özellikle kamu hastanelerinde çalışan ve ticari çıkar ağlarından uzak kalan çocuk doktorlarını iyi dinleyin. bebeğiniz için en iyisini bulacaksınız. hoşçkln
Rica etsem bana ozelden hangi mamayi kullandiginizi yazarmisin..

Rica etsem bana ozelden hangi mamayi kullandiginizi yazarmisin..

X