Soğan kürü,ovülasyon testi,yumurtlama dönemi kanaması yaşayanlar bakabilir mi

onbirmayis

Güzel günler çok yakın 🌤
Kayıtlı Üye
30 Mart 2022
5.146
2.895
Kızlar merhaba, hergün konu açıyorum evet ama hergün durum değiştiği için ben de güncel durumu anlatmak istiyorum. Fikirlerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var.
Baştan almam gerekirse;

1 Ağustos adetimin başlangıç tarihi.
5 Ağustos bitiş tarihi.
8 Ağustos soğan kürüne başladım ve sabah akşam hiç aksatmadan içtim.
20 ağustosta bıraktım.
Bu sırada 10 ağustostan beri hergün ovülasyon testi yapıyorum ve 20. Gün saat 16:30 da koyulaşmaya başladı,aşağıya görselini ekliyorum.
Aynı günün akşamı yani dün oluyor bunlar, yumurtlama akıntısı gördüm şu iki parmak arası uzayandan. Ama şeffaf değildi,kanla karışık pembe mi desem kahverengi mi bilemedim. Birkaç saat sonra damla damla kan geldi. Yumurtlama kanaması diye düşündüm çünkü adet döneminde olsam hiç ikinci çizgi çıkmıyor daha önce denedim. Dün gece yumurtlama sanıp değerlendirdim fakat ilişki sonrası benden kan geldi adet olmuşum gibi ama kan sadece gecede kaldı ve Bu sabah kan kesildi pembe akıntıya döndü ve böyle parçacıklar var kahverengi.
Ben de bugün yani 21. Gün yeniden ovülasyon testi yaptım onu da ekliyorum. Sizce ben ne yaşıyorum :KK43: yumurtlama kanaması bu kadar adet kanı gibi olur mu yaşayan var mı? Acaba soğan kürü kistlerimi mi attırıyor anlayamıyorum. Lütfen bir cümle de olsa tecrübenizi aktarır mısınız şimdiden teşekkür ediyorum 🙏🏼💙

Eklentiler

• F6E39358-2470-407C-8AFF-03AB1464DF6E.jpeg
    F6E39358-2470-407C-8AFF-03AB1464DF6E.jpeg
    48,2 KB · Görüntüleme: 265
  • D70FC05A-9564-40DB-95BD-D41D2AEF68C9.jpeg
    D70FC05A-9564-40DB-95BD-D41D2AEF68C9.jpeg
    48,2 KB · Görüntüleme: 248
O zaman adet oluyorsunuz demektir. Buradan güncelleme olsun; soğan kürüyle adetim söküldü halbuki 20. Gündeydim daha çok vardı bata. Ama oldukça yoğun ve pıhtılıydı. İnşaAllah kistlerim gitmiştir.
ben soğan kürü yaparken kürün 10. günü adet görmeye başladım hatta 15'e tamamladım. 16-17. gün gibi adetim bitti. ben yumurtlama başlamıştır diye düşünürken, çünkü yumurtlama akıntısı başladı, bir anda kan gelmeye başladı. 2 gündür de kanamam var şu anda onun nedenini anlamaya çalışıyorum. yani bu ay içinde soğan kürüyle beraber 2. adetimi yaşıyorum

ben soğan kürü yaparken kürün 10. günü adet görmeye başladım hatta 15'e tamamladım. 16-17. gün gibi adetim bitti. ben yumurtlama başlamıştır diye düşünürken, çünkü yumurtlama akıntısı başladı, bir anda kan gelmeye başladı. 2 gündür de kanamam var şu anda onun nedenini anlamaya çalışıyorum. yani bu ay içinde soğan kürüyle beraber 2. adetimi yaşıyorum
Evet aynısı bende oldu. Ovülasyon testlerim koyulaşmaya başladı,akıntı geldi peşinden adet oldum. Bu ay yeni baştan başlayın adetiniz bitince normal devam edin yumurtlama takibi yapın. Ben öyle yapıyorum bugün 8. Günüm ve az önce çamaşırımda beyaz yapışkan hafif uzayan bi akıntı gördüm ama hayırlısı.

Evet aynısı bende oldu. Ovülasyon testlerim koyulaşmaya başladı,akıntı geldi peşinden adet oldum. Bu ay yeni baştan başlayın adetiniz bitince normal devam edin yumurtlama takibi yapın. Ben öyle yapıyorum bugün 8. Günüm ve az önce çamaşırımda beyaz yapışkan hafif uzayan bi akıntı gördüm ama hayırlısı.
sizde mi 2. adeti yaşıyorsunuz yani?

var mı acaba bizimle aynı durumu yaşamış olan? bakınıyorum dünden beri ama çok göremedim
açıkçası ben biraz da kaygılıyım acaba soğan kürü bozdu mu bazı düzenleri diye zaten tereddüt ederek yapmıştım şimdi bide böyle olunca korkuyorum

Meraba kızlar banada yardımcı olurmusunuz ?
Sogan kürü içtim bu ay ilk kez sogan kürünün 7. Günü adet oldum agustosun 4 ünde bitti adetim sonra 13 agustos birliktelik oldu adet bitiminden 11 gün sonra kahverengi leke geldi 7 gün boyunca 17 agustosdada birliktelik oldu 18 agustosdada yumurtlama testi yapmıştım o gün en koyulaşan gündü testte dünden beri yine lekelenme tarzında kanamam var noluyor sizce ben anlayamadım

Son düzenleme:
var mı acaba bizimle aynı durumu yaşamış olan? bakınıyorum dünden beri ama çok göremedim
açıkçası ben biraz da kaygılıyım acaba soğan kürü bozdu mu bazı düzenleri diye zaten tereddüt ederek yapmıştım şimdi bide böyle olunca korkuyorum
Soğan kürü ile adet olmak iyi birşey. İçimizin temizlendiğini varsayın. Adet olmak için içen de var. Ve benim ikinci adetim yoğun ve pıhtılıydı. Açıkçası ben iyi hissediyorum sıkıntı yapmayın🌸

Meraba kızlar banada yardımcı olurmusunuz ?
Sogan kürü içtim bu ay ilk kez sogan kürünün 7. Günü adet oldum agustosun 4 ünde bitti adetim sonra 13 agustos birliktelik oldu adet bitiminden 11 gün sonra kahverengi leke geldi 7 gün boyunca 17 agustosdada birliktelik oldu 18 agustosdada yumurtlama testi yapmıştım o gün en koyulaşan gündü testte dünden beri yine lekelenme tarzında kanamam var noluyor sizce ben anlayamadım
Valla nokta virgül kullanmayınca cümlelerinizi ayırıp hangisi kaçında,hangisi kaç gün oldu anlayamadım 🙈

Valla nokta virgül kullanmayınca cümlelerinizi ayırıp hangisi kaçında,hangisi kaç gün oldu anlayamadım 🙈
😂 sogan kürüne başladım sogan küründen 7 veya 10 gün sonra kanamam başladı kahverengi leke tarzı 2 günde bir ped dolacak kadar geldi ayın 15inde oluyor bu kanamam 7 gün sürdü lekelenmem

26 sında tekrar lekelenmem oldu aynı şekilde kahverengi uzayan tarzda ve gögüs agrım kasık agrım falanda var halada devam ediyor lekelenmem

Ovulasyon testi yaptım bu ayın 18 inde çizgi koyu çıktı

Anlatabildiysem ne mutlu ilk defa böyle birşey yaşıyorum anlayamadım ben neden bu kadar kanamam oldugunu

😂 sogan kürüne başladım sogan küründen 7 veya 10 gün sonra kanamam başladı kahverengi leke tarzı 2 günde bir ped dolacak kadar geldi ayın 15inde oluyor bu kanamam 7 gün sürdü lekelenmem

26 sında tekrar lekelenmem oldu aynı şekilde kahverengi uzayan tarzda ve gögüs agrım kasık agrım falanda var halada devam ediyor lekelenmem

Ovulasyon testi yaptım bu ayın 18 inde çizgi koyu çıktı

Anlatabildiysem ne mutlu ilk defa böyle birşey yaşıyorum anlayamadım ben neden bu kadar kanamam oldugunu
Yani hamile olmadığınıza emin misiniz ? Soğan kürü ile sürekli akıntısı olan ve hiç bitmeyen kanaması olduğunu söyleyeni çok okudum. Çok şükür ki benim bitti zamanında. Ama yaşadığınız ovülasyon kanaması da olabilir. Gebelik olmadığına eminseniz gerisinin önemi yok.

Yani hamile olmadığınıza emin misiniz ? Soğan kürü ile sürekli akıntısı olan ve hiç bitmeyen kanaması olduğunu söyleyeni çok okudum. Çok şükür ki benim bitti zamanında. Ama yaşadığınız ovülasyon kanaması da olabilir. Gebelik olmadığına eminseniz gerisinin önemi yok.
2 gün önce kan tahlili verdim 2.00 çıktı negatif dediler ama arada bir kasıklarımda bazen sag bazen sol agrılarım oldu arada bir gögüslerim agrıyor bilemedim ki adetlerim hep düzensiz oldugu için adet tarihimide kestiremiyorum en son adet başlangıçım agustosun 1 inden 5 ine kadar sürdü

2 gün önce kan tahlili verdim 2.00 çıktı negatif dediler ama arada bir kasıklarımda bazen sag bazen sol agrılarım oldu arada bir gögüslerim agrıyor bilemedim ki adetlerim hep düzensiz oldugu için adet tarihimide kestiremiyorum en son adet başlangıçım agustosun 1 inden 5 ine kadar sürdü
ovulasyon testinin koyulaşması yeterli değil. 2. çizgi 1. çizgi ile aynı ya da daha koyu olacak. vücutta lh her zamna bulunuyor o yüzden iki çizgi de çıkar ancak en koyu olması lazım. zaten kopkoyu olduğunda onu anlıyorsunuz bence yumurtlama değil o gördüğünüz. Sizinle de aynı şeyleri yaşıyoruz hepimizin soğan kürüyle beraber 2. adetimiz kutlu olsun :)
ben de 1 ağustosta soğan kürüne başladım 10. gün lekelenme başladı ben bırakmadım 15 e devam ettim içerken de adet gördüm. 15 inde kür bitti benim de lekelenme 16-17 si gibi bitti. 1 hafta kadar sonra uzayan akıntı falan görünce aha dedim yumurtluyorum heralde değerlendirdik çok değil birkaç gün sonra işte lekelenme yine başladı. Yani ağustos içerisinde bu 2. adetim :) inşallah iyiye işarettir bu :)

Soğan kürü ile adet olmak iyi birşey. İçimizin temizlendiğini varsayın. Adet olmak için içen de var. Ve benim ikinci adetim yoğun ve pıhtılıydı. Açıkçası ben iyi hissediyorum sıkıntı yapmayın🌸
benim her ikisi de yoğun değildi ya sadece çok garip bir şekilde hiç ağrım sancım yok. Az da olsa ağrım sancım olurdu ikisinde de olmadı. Bir de benim kanama ped doldurmuyor pedi sadece kirletiyor ama peçeteye baya geliyor. Öyle çok pıhtılı da değil garibim :) ben yumurtlama diye beklerken kanı görünce önce bir panikledim de aha yandık bütün düzen bozuldu dedim hatta ovulasyon testi yapmadığıma da pişman oldum ama sonra sizi görünce biraz rahatladım :) yalnız değilmişim diye :) ovulasyon testi sipariş vereceğim biter bitmez başlayayım yoksa bir sonraki yumurtlama ya da adet tarihi karıştı hep :)

ovulasyon testinin koyulaşması yeterli değil. 2. çizgi 1. çizgi ile aynı ya da daha koyu olacak. vücutta lh her zamna bulunuyor o yüzden iki çizgi de çıkar ancak en koyu olması lazım. zaten kopkoyu olduğunda onu anlıyorsunuz bence yumurtlama değil o gördüğünüz. Sizinle de aynı şeyleri yaşıyoruz hepimizin soğan kürüyle beraber 2. adetimiz kutlu olsun :)
ben de 1 ağustosta soğan kürüne başladım 10. gün lekelenme başladı ben bırakmadım 15 e devam ettim içerken de adet gördüm. 15 inde kür bitti benim de lekelenme 16-17 si gibi bitti. 1 hafta kadar sonra uzayan akıntı falan görünce aha dedim yumurtluyorum heralde değerlendirdik çok değil birkaç gün sonra işte lekelenme yine başladı. Yani ağustos içerisinde bu 2. adetim :) inşallah iyiye işarettir bu :)
Koyulaşmışmı sence

Eklentiler

• F2F1094A-A44E-4D4D-8672-384F10169A38.jpeg
    F2F1094A-A44E-4D4D-8672-384F10169A38.jpeg
    60,8 KB · Görüntüleme: 217
Bende benzer bir durum yaşadım soğan kürü değilde incir kürü yaptım ben normalde 16 agustosta regl olmam gerekirken 14 ünde oldum neyse 18 agustosta temizlendim tam yumurtlama dönemi başlıyorken tekrardeiam lekelenme başladı 2 gün kahverengi su gibi geldi resmen daha sonra norml adet kanaması dün çok agrı olunca acile gittim anlattım durumu ulturasonla baktı her hangi bir şey gözükmüyor . Gebelik başlangıcında buna benzer şeyler yaşanırmış beta testi istedi değer 2 cıktı . Bu gün tekrardan polikiliniğe gideceğim hormon tahlilleri yapılacak. Kür düzenimi bozdu her halde

X