son anda transfer olamayanlar...

Flaviuscum, yüksek risktense ikiz sağlıklı bebişlere sahip olmak en iyisi, umarım çok çok sağlıklı bir hamilelik geçirirsin ve sonunda meleklerini kucağına alırsın, belki anatoliada karşılaşmışızdır, çünkü benim cumartesi yumurta toplanmıştı...

Tursercim, sen de sağlıkla bebiş(ler)i kucağına alırsın inşallah, buarada yanlış anlama ben sorun yok yok diye ısrar ediyormuşum gibi oldu ama bugünlerde hem biraz alınganım galiba, herkesin dediğinden alınıyorum, hem de ne biliyim sen sorun vardır kesin diyince moralim bozuldu biraz.. burdaki doktorum da sorun yok diyince , anatoliada da birşey söylemeyince doktorlar yumurtalıklarda sorun olduğunu düşünmedim, ama belki de vardır, bir de ben sigara içiyordum o da etkilemiş olabilir..ama artık sigarayı bırakıp sağlıklı yaşama dönüyorum.. kendine de bebişlere de iyi bak canım..

Arkadaşım evet ilaca adetin 3. günü başlıyorsun ilacı bi nevi yumurtalıkları dinlendirmek için kullanyorlar.evet uzun protokol gibi ama ondan kısa lucrin günde iki kez, gonal f de günde 450 doz senin dozunu değiştirmezlerse , genelde değiştirmiyorlar. Folikül gelişimi ve e2 önemli doz için tedavi gonalf 450 ile başlıyor ama düşürebiliyorlar benim hiç düşmemişti.

tedavi gonal-f lemi başlayacak? çok soru sordum ama sen bana mikrodoz uygulamasını anlatabilir misin baştan? sana da hamile hamile zahmet verdim ama 10 tane soru sorup.. bana şimdi ilk lucrin sulandırılmış ile başlayacağız dediler de ondan soruyorum..:uhm:

tedavi gonal-f lemi başlayacak? çok soru sordum ama sen bana mikrodoz uygulamasını anlatabilir misin baştan? sana da hamile hamile zahmet verdim ama 10 tane soru sorup.. bana şimdi ilk lucrin sulandırılmış ile başlayacağız dediler de ondan soruyorum..:uhm:

İyi dileklerin için teşekkür ederim amin inşallah. ne zahmeti başka bi işe yaramıyorum zaten ben şu aralar hakan bey yine istirhat verdi bir hafta daha. Yata yata büyüyorum bende bana istediğin kadar soru sorabilirsin rahat ol sıkılma. Şimdi ilk önce doğum kontrol hapı kullanıyosun adetin üçüncü günü. doğum kontrol hapını aldığın günü 1. günü adetin ilk günü olarak sayıyorlar, adetin 24. günü sulandırılmış lucrine başlıyosun. lucrinin dozu sabah 10 akşam 10 ünite.26. gün e2 ve ultrason takibin başlıyor.Hatırladığım kadarıyla adetin 6. günü gonalf 450 doz başlanıyordu yanlış hatırlıyor olabilirim. anlatabildiysem çok sevinirim.

selam,bende ocak ayında uzun protokolle tüp bebek denemesi yaptım.11 tane yumurtam alındı,8 tanesi iyi durumda dendi ve işlem gördü,ancak hiçbirinde döllenme meydana gelmedi.transfer işlemi gerçekleşemedi yani.bende çok üzüldüm çok az insanın başına gelen birşeydi çünkü bu.nedenide bilinmiyor.tekrarlayıp tekraralamayacağıda belirsiz.Allah nasip ederse nisan gibi tekrar denemek istiyoruz.ama bu kez bitkisel kürler uyguluyorum.bu sitede görmüşsündür,yumurta kalitesini arttırıcı kür,keten tohumu,çörek otu,tarçın karanfili eziyosun,balla karıştırıp yiyorsun.inşallah tekrar aynı hüsranı yaşamayız.

merhabalar derviş
bir daki tedavinde olumlu sonuçlanır inşallah siz hangi sorundan dolayı tedaviye başlamıştınız onu merak ettim bi de yumurtlama sorunun varmıydı...eğer böyle bir sorun yaşadıysan bu bazı arkadaşların söylediği gibi sorgulanmayacak basit bi durum değil onca ilaç iğne alıyoruz nasıl sorgulama yanii....evet gene aynı yere geldik gittiğin merkezde bende çok hamile gördüm ama
sorunları basit olan hastalardı çoğu ve başka merkez görmediğim için sonraki merkezdeki doktoruma orda bi sürü hamile vardı dedim saf saf ...sonraki aşamalarda yumurta ve embriyo sayısında farkı görüp anladım...tabiki benim işim daha çetrefilli çıktı o başka ..... sonuç alamadım kilo vermeye çalışıyorum 4 kilo verdim sonrası allah kerim...eğer aklında soru işaretleri varsa istanbulda bu konuda isim yapmış 3 hastaneden en az birini gör fikir edin derim ...inanki orası bana çok ticari geliyo...yolun açık olsun söylediklerim kimseyi incitmek için
değil kendi şahsi fikrim...saygılar

canım benım cok uzuldum :a015:
uzulme ne olur hayırlısı neyse ole olsun
tekrar ne zaman gıtceksın doktora pekı :teselli:

kızlar merhaba ben de tedavisi yarım kalanlardanım.24 ocak 2009 da umut tüp bebek merkezinde tedaviye başladım.hatta turser arkadaşımızla aynı zamanlarda aynı merkezde tedaviye başlamıştık.(o şimdi 5 hafta 4 günlük hamile)herşey yolunda gitti ilaç kullanma evresinde.7 şubatta yumurta toplama işlemi gerçekleşti.sonra ohss olma riskim çok yüksek olduğu için transfer yapılmadı.embryolarım donduruldu.ben tabi şok oldum.hiç beklemiyordum böyle bişey.ben polikistikoverliyim.aslında okumuştum böle bi durumla karşılaşılbilir diye ama doktorumda toplama işlemine kadar hiç bir şey söylemedi.birden böyle bir sonuç gelince şaşırdım ağladım ama nafile.doktorumun dediği gibi herşey benim sağlığım içindi.toplama işlemin den sonra 2 gün ne ağrım ne sızım hiç birşeyim yoktu.ondan sonra karnım davul gibi şişti.ağrısı sancısı felaket birşey oldum 4 gün boyunca bir bardak su bile içsen çatlıcak gibi oldum.o dönemde bırakın transferi düşünmeyi tedaviden komple vazgeçicektim.birde ilaçların yan etkisi hastanelik oldum yani.diyeceğim o ki herşeyin hayırlısı allahtan.nasipte kısmette ne varsa o geliyor karşımıza.biz elimizden geleni yapıyoruz.maddi manevi bir sürü sıkıntıya göğüs geriyoruz.tek dileğim rabbim emeklerimizin karşılığını en kısa zamanda verir inşallah.ben şimdi doğum kontrol hapı kullanıyorum.transferden sonra 12 gün nasıl geçer diyordum şimdi 2 ay beklemek zorunda kaldım.regl döneminde gideceğim.uygun zamanda dondurulmuşlarla transferim olucak inşallah.

özge çok çok geçmiş olsun, herşeyde bir hayır vardır, belki dondurulmuşlarla olacak ve belki de senin için doğru zaman o zaman olacak, hakkımızda hayırlısını istiyoruz hep, inşallah en kısa zamanda ve tabii en doğru zamanda bebişlerimize kavuşacağız.. dediğin gibi tedavinin yarım kalması insanın moralini çok bozuyor ama belki böylesi daha iyi olacak, bol şans.. ne zaman gideceksin?

ikrarcım 3 ay sonra gideceğim, çünkü 3 ay zaman verdi ve 3 aylık doğum kontrol hapı verdi bana da , ayrıca bu 3 ay spor yapıp kilo vermeye gayret edeceğim, sigarayı da tamamen bırakıoyrum artık.. belki böylesi daha iyi olur..sen başladın mı?

merhabalar derviş
bir daki tedavinde olumlu sonuçlanır inşallah siz hangi sorundan dolayı tedaviye başlamıştınız onu merak ettim bi de yumurtlama sorunun varmıydı...eğer böyle bir sorun yaşadıysan bu bazı arkadaşların söylediği gibi sorgulanmayacak basit bi durum değil onca ilaç iğne alıyoruz nasıl sorgulama yanii....evet gene aynı yere geldik gittiğin merkezde bende çok hamile gördüm ama
sorunları basit olan hastalardı çoğu ve başka merkez görmediğim için sonraki merkezdeki doktoruma orda bi sürü hamile vardı dedim saf saf ...sonraki aşamalarda yumurta ve embriyo sayısında farkı görüp anladım...tabiki benim işim daha çetrefilli çıktı o başka ..... sonuç alamadım kilo vermeye çalışıyorum 4 kilo verdim sonrası allah kerim...eğer aklında soru işaretleri varsa istanbulda bu konuda isim yapmış 3 hastaneden en az birini gör fikir edin derim ...inanki orası bana çok ticari geliyo...yolun açık olsun söylediklerim kimseyi incitmek için
değil kendi şahsi fikrim...saygılar

Merhaba, sana cevap yazma ihtiyacı duydum. Bence tüp bebek tedavisinde basit sorunu olanlar ve daha ciddi sorunu olanlar diye ayırmak mümkün değil ( kendi şahsi fikrim ). Tüp bebek tedavisi görenlerin sorunları ne olursa olsun herkes farklı protokoller ama aynı tedaviyi görüyor. Sorunları basit olsa tüp bebek tedavisi değil aşılama yapar başarılı olurlardı.Tüp bebek tedavisine karar vermeden pek çok doktor tarafında yanlış teşhisler ve yanlış tedavilere maruz kaldım,rahim filmi en basit tetkik oldu bu dönemde benim için laparaskopi yöntemiyle hiç birşey yokken ameliyat edildim sonra şimdiki doktorumla tanıştım. Tedaviyi sorgulama derken Dervişe ben kendi yaşadığım deyenimlerimden yola çıkarak sadece bir tavsiyede bulundum. İlk iki tedavimde ben bu hatayı yaptım tedaviyi sorgulamakla kalmayıp, doğru olan tedavide bu değilmi böyle olması gerekmiyormu diyerek doktorumun işine bile karıştım onlar bu işin ehli en iyi olanı ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlardı halbuki.Tedavide en ince detaylara kadar araştırdım ( ilaç içerikleri dahil ). İnternet üzerinden yurt dışı kaynaklarını araştırdım bazı forumlara kaydoldum. Tüp bebek tedavisiyle yattım tüp bebek tedavisiyle kalktım işi iyice paranoyaya bağladım. Doktoruma ilk tüp bebek tedavisi için gittiğimde doktorum bile bana şaşırmıştı. Sonra o beni şaşırttı ilk ultrason kontrolümde bana atanacak protokolü beklerken kanser öncesi oluşumlarla karşı karşıya kaldım (patalojiden gelen sonuçlarda doğruladı). Doktorum bu oluşumları bir operasyonla temizledi 3 ay bu oluşumların tedavisini gördüm. Tedavime 4 ay sonra başlayabildim mirodoz protokolle toplam 5 folikül oluştu 4'ü döllendi 2 tane grade 2a embiryo transfer edildi. Sonuç gebelik testine bile gidemeden transferin 8. gününde şiddetli kanamayla tedavim negatif olarak sonuçlandı. ikinci tedavime başlamak için 5 ay çaba sarfettim her ay doktoruma gittim bünyem izin vermediği ve benim sağlım düşünülerek iptal oldu ( bir iki gün ilaçlara başladıktan sonra ). Sonunda mutlu son femara protokolü atandı ve başlayabildim. İlaçlarımı hiç bir zaman yakınmadan kullandım bu tedavide günde 400 ünite gonalf, 50 ünite merional kullandım foliküllerim 15mm olunca cetrotide yaptım. Sonuç 5 folikül ve transfer iptali. Bir embiriyo dahi elde edilemedi. Üçüncüsüne başlamak için 7 ay gittim geldim iptaller vs. Sonunda anladımki bende bir sorun vardı kendimi tamamen değiştirdi. Sıfırla tedavime başladım yine femara protokolüyle tedavimi kesinlikle sorgulamadım sadece enjeksiyon zamanım geldiğinde enjeksiyonumu yaptım bu kadar. ultrasonkontrollerime giderken sanki arkadaş ziyaretine gidiyormuşum gibi davrandım( sonuçta merkezdekiler arkadaşım olmuşlardı bir nevi ) sonuç toplam 7 folikül toplandı 6'sı işleme girdi hepsi döllendi 4 grade1a embiriyo transfer edildi. Pozitif olmanın çok büyük faydasını gördüm şuan 12.1 haftalık gebeyim. Yine kendi deneyimlerimden yola çıkarak söylüyorum ben tedaviyi araştırmanın ve sorgulamanın faydasını değil zararını gördüm. ben tecrübelerimi aktarayım dileyen kendine göre birşeyler çıkararır dileyen çıkarmaz. Rabbim isteyen herkese bu güzel duyguyu yaşatsın.
Ben kendimi zor ve çetrefilli bir hasta olarak kimseden ayırmadım merkezdeki bütün hastalarla aynıydım çünkü aynı şeyin çabasını veriyorduk.
Asla kırılmadım ve incinmedim sadece örnek olsun diye tedavi sürecimi anlattım.
sevgiyle kal umudunu yitirmemen dileğiyle,

ikrarcım 3 ay sonra gideceğim, çünkü 3 ay zaman verdi ve 3 aylık doğum kontrol hapı verdi bana da , ayrıca bu 3 ay spor yapıp kilo vermeye gayret edeceğim, sigarayı da tamamen bırakıoyrum artık.. belki böylesi daha iyi olur..sen başladın mı?

canım bende ılaç kullanıyorum hala
1 hafta sonra felan transfer olucak eger çözülünce saglıklı kalırsa embıryolar benneyaptımki

özge çok çok geçmiş olsun, herşeyde bir hayır vardır, belki dondurulmuşlarla olacak ve belki de senin için doğru zaman o zaman olacak, hakkımızda hayırlısını istiyoruz hep, inşallah en kısa zamanda ve tabii en doğru zamanda bebişlerimize kavuşacağız.. dediğin gibi tedavinin yarım kalması insanın moralini çok bozuyor ama belki böylesi daha iyi olacak, bol şans.. ne zaman gideceksin?

cnm saol desteğin için..7 şubatta toplama olmuştu.doktor 2 regl dönemi geçecek dedi.ilki 15 şubatta oldu.sonra belera isimli doğum kontrol hapını kullanmaya başladım.21 gün kullan dedi.16.günündeyim.5 gün var ilacın bitmesine sonra regl olcakmışım ilaç bitince bir kaç gün sonra.reglin ilk günü arıcam ertesi gün reglin 2.günü gidicem.heralde yumurtaları baskılayıcı ilaç vericek.yada vucuda takılan bant öle demişti.sonra rahim uygun kalınlığa nasip olurda gelirse dondurulmuşlar transfer edilecek.(2ad+2ad 5.gün embriyosu 2 ad. 6.gün embriyosu dondurulmuştu.)

bak ne güzel özge , birsürü embriyon seni bekliyor, annelerine kavuşmayı:) inşallah bu kez olacak, şimdiden bol şans.. bebişlere kavuşuruz inşallah bu yıl.. yani bu yıl hamile kalırsak belki de 2010da:)

Flavius, bence kendini de bebişleri de üzme canım, aslında herkes aynı yolda ve herkes bebişine ya da bebişlerine kavuşmayı bekliyor, o yüzden bence tüm bu merkezler, doktorlar da bir vesile herhalde.. bazılarımızın a merkezinde değil de b merkezinde oluyor, bazılarımız doğru doktora ya da doğru protokole hemen rastlıyor bazılarımız da mutlu sondan önce bir süre uğraş veriyor ya da ne biliyim ilk seferde herşey yolunda gidiyor, Allahtan hepsi..o yüzden birbirimize tabii ki önerilerde,tavsiyelerde bulunacağız, düşüncelerimizi paylaşacağız ve hep diyorum bu tedavide sadece bu tedavileri yaşayanlar birbirini anlar, bizler bu forumda iyi ki konuşabiliyoruz, iyi ki varsınız diye hep söylüyorum, çünkü hem hepimiz aynı amaç uğruna savaşıyoruz hem de bu tedavi sürecinde etrafımızdakilere birşeyleri rahatça anlatamıyoruz anlatsak da sadece dinliyorlar, anlayamıyorlar, en fazla bize destek olmaya gayret ediyorlar ama bu tedavi gerçekten ne kadar sürerse sürsün hem maddi hem manevi açıdan yorucu, yıpratıcı bir tedavi bence, bu nedenle hep birbirimize destek olmalıyız diye düşünüyorum... ve hepinizi çoook seviyorum iyi ki varsınız.. benim de böyle uzun uzun yazasım varmış, Flavius ve Nilen sizler vesile oldunuz, yazasım varmış gerçekten de..önerilerinizi, tavsiyelerinizi, fikirlerinizi her zaman ama her zaman bekliyorum..kendinize iyi bakın, Flavius bebişlere de iyi baaaak..

inşallah dervişcim.nasip olurda nisanda transferim gerçekleşirse hesaplara göre 2009 aralıkta doğar bebişim bebişlerim bakarsın 2010a kalmaz teyzesi.rabbim duy sesimizi.sağlıklı gebelikler nasip eyle.hayırlısıyla kucağımıza almayıda nasip eyle.sizde sorun nedir ne zamandır tedavi görüyorsunuz cnm.

Flavius, bence kendini de bebişleri de üzme canım, aslında herkes aynı yolda ve herkes bebişine ya da bebişlerine kavuşmayı bekliyor, o yüzden bence tüm bu merkezler, doktorlar da bir vesile herhalde.. bazılarımızın a merkezinde değil de b merkezinde oluyor, bazılarımız doğru doktora ya da doğru protokole hemen rastlıyor bazılarımız da mutlu sondan önce bir süre uğraş veriyor ya da ne biliyim ilk seferde herşey yolunda gidiyor, Allahtan hepsi..o yüzden birbirimize tabii ki önerilerde,tavsiyelerde bulunacağız, düşüncelerimizi paylaşacağız ve hep diyorum bu tedavide sadece bu tedavileri yaşayanlar birbirini anlar, bizler bu forumda iyi ki konuşabiliyoruz, iyi ki varsınız diye hep söylüyorum, çünkü hem hepimiz aynı amaç uğruna savaşıyoruz hem de bu tedavi sürecinde etrafımızdakilere birşeyleri rahatça anlatamıyoruz anlatsak da sadece dinliyorlar, anlayamıyorlar, en fazla bize destek olmaya gayret ediyorlar ama bu tedavi gerçekten ne kadar sürerse sürsün hem maddi hem manevi açıdan yorucu, yıpratıcı bir tedavi bence, bu nedenle hep birbirimize destek olmalıyız diye düşünüyorum... ve hepinizi çoook seviyorum iyi ki varsınız.. benim de böyle uzun uzun yazasım varmış, Flavius ve Nilen sizler vesile oldunuz, yazasım varmış gerçekten de..önerilerinizi, tavsiyelerinizi, fikirlerinizi her zaman ama her zaman bekliyorum..kendinize iyi bakın, Flavius bebişlere de iyi baaaak..

Teşekkürler arkadaşım, fikirlerine kesinlikle katılıyorum çok güzel şeyler yazmışsın çok güzel anlatmışsın. zamanı geldiğinde ne kadar olumsuz olursa bile oluyor.Rabbim hayırını, şerini ve zamanını bizden daha iyi biliyor. Sadece biz üzerimize düşenleri yapıyoruz. gerçekten bu tedavi her açıdan yıpratıcı ama mutlu umutlu olmamızı ne engelleyebilirki. Sen şimdiden rahatlamaya pozitif düşünmeye başlamışsın senin adına çok sevindim. Bende seni seviyorum sende iyiki varsın. Bebişlerimi üzmemeye ve onlara elimden geldiği kadar iyi bakmaya çalışıyorum. Rabbim dileyen herkese bu güzel duyguyu en kısa sürede yaşatsın dualarım sizinle.Kendine iyi bak sevgiyle kal.a.s.

Arkadaşlar
tedavinin sonuna kadar gelip de transfer aşamasında kalmış olanlar var mı? benim cumartesi günü 5 yumurta toplanmıştı, sadece 2si olgundu, teki döllendi bugün transferim vardı, ama tek olan embriyo da 3. kalite olduğu için transferim yapılamadı.. tedavisi böyle yarım kalanlar, transferi yapılamayanlar var mı aranızda? son aşamada bunu yaşamak da çok zormuş, ben hala çok üzgünüm ama hayırlısı böyleymiş diyorum kendime...:1shok:

canım seni çok iyi anlıyorum ben yumurta toplandıktan sonra ohss oldum 1.transfer iptal edildi.2 denemede transferden bir gün önce rahmin kalınlaşmadığı tespit edildi transfer yerine operasyona girdi..3. deneme tuttu ama bu seferde şekerim yükseldi ilaçlardan düşük oldu.4. de hiç tutmadı.bakalım mayısta yola devamAllah hepimizin meleklerini kucaklarına versin...

Nesrincim, hepimiz için bir doğru zaman var herhalde.. çok çok geçmiş olsun, her seferinde bunları yaşamak eminim çok çok zordur, hep konuştuğumuz gibi maddi manevi zor bir tedavi ve insanın içinde hep büyük umutlar oluyor, insan kendini ister istemez olumluya hazırlıyor, ama olmayınca da ya hiç olmazsa korkusu başlıyor galiba.. ama birbirimize moral verecğiz.. bu forumda senin gibi azimli arkadaşları gördükçe moralim düzeliyor, yapabiliriz, isteyen herkes başarabilir diye düşünüyorum.. edison misali bebek olmayışının bir yolunu daha öğrendik, şimdi sıra öbür olumlu denemede diye düşünüyor insan, bu fikir biraz saçma da olsa öyle.. her tedavide sanırım insan birşeyler öğreniyor tabii doktorlar da daha doğruya yöneltiyor insanı galiba..
Allah inşallah bu yıl yüzümüzü güldürür, hepimiz için önce hayırlı, sağlıklı , kaliteli yumurtalar, sonra sağlıklı, kaliteli embriyolar, sonra hayırlı transferler, sonra sağlıklı , mutlu bir hamilelik nasip etsin Allahım inşallah.. ve sonunda da bebişimizi ya da bebişlerimizi kucağımıza sağlıkla, hayırlısı ile almayı , büyütmeyi nasip etsin..biraz uzun bir dua oldu ama bu tedavinin her aşaması başka alem:)

dervisim canım benim alınmadım bitanem ben çok dobrayımdır alınmış olsaydım dile getirirdim bugünlerde bayağı duygu karmaşası yaşıyorsun ufak şeyleri kafana takarak kendini sıkıntıya sokma canım sigara içiyor olman kesinlikle büyük etken gör bak sigarayı içmeden yaptırdığın tedavinde yumurta sayın dahada fazla olacak turser demişti diyeceksin sigara birebir etkiliyor çünkü yumurtalıkları dilerim ikincisi tamamına erer ve bebişine yada bebişlerine kavuşursun tatlım :KK66:

özgee sen nisanda annesin hiç boşa meraklannma Allahın izniyle benim içime doğuyor gör bak hep dedim hepte diyeceğim :KK66:

tursercim moral depom benim.inşallah herşey çok daha güzel olacak hepimiz için.inanıyorum hissediyorum Allahın izniyle...korkularım var tabikide herkes gibi.düşük yapmış biri olarak tedirginim aslında ama içimde yeni umutlar güzel günler düşlüyorum.böle olmasını istiyorum hepimiz için.inşallah nasip olurda bana tekrar annelik, turser sen demiştin derim bende.öptüm hadi görüşürüz cnm (nisana ne kaldıki yatcaz kalkcaz yatcaz kalkcaz ve transfer inşallah)

X