Son gelişmeler

Tam da dediğimiz gibi laf almışlar.
Bazı insanlar günlük hayatlarını dedikoduları alıp onları ağızlarına sakız etmekle geçirirler. Bunlar da onlardan. Bu arada eşiniz ne diyecekse demiş, gidip siz yüzleşmeyin kayınvalidenizle. Zararınıza bir şey demiyoruz.

Bana hiçbir şey soymadıkları halde nasıl laf almış olabilirler? Konu ben değildim. Diğer bir gelinin ev sorunu vardı. Saatlerce bu konuşuldu. Kv nin üst katını mı yapsanız kredi mi çekseniz nasıl olacak vs. Uzun bir süre bu konuşulunca ben de dedim ki hani Yengeliğin felsefesi demiştiniz bana ne zaman sıra gelecek ben ne zaman kp ile sorunlarımı anlatacağım diye espiri yaptım. Ben öyle diyince ilk önce şaka yapıyorum sandılar sonra ben kendim anlattım zaten.

Bir de şu var ben onlara gizli bir şey anlatmadım ki yani kv ye yetiştirseler ne olacak kv zaten biliyor kendisine de açıkça söylüyorum her şeyi.

Bilmiyorum yine de bunlara rağmen kıskançlık mıdır sizce? Bunu samimiyetle soruyorum gerçekten dışardan bir göz olarak yorumlarsanız sevinirim.
Bunlara tepki göstermeniz kıskançlık değil. Kıskançlık tam olarak bu konunun peşini bırakamayıp kendinizi yemeye başladığınız an başlıyor.

Bunlar yaşandı ve bitti ama yüzleşmek istiyorsunuz, lakin yüzleşseniz de kimsenin canını acıtamayacaksınız.

Evliliğinizi ve kendinizi hırpalıyorsunuz sadece. Hazmedemediğiniz şey olayların sonuçları.

Eğer zamana bıraksanız, zaten gün gelecek o yüzleşme yaşanacak. Ama içinizde bile tutamıyor, akrabaları dahi olsa konuyu anlayacak size hak verecek kişileri aramaktan vazgeçemiyorsunuz.

Kıskançlık sadece haset anlamına gelmez. Siz, yaşayacakları hayatı kıskanıyor, o noktada hakkınız olabileceğini bildiğiniz için hazmedemiyor, önünüze bakamıyorsunuz.

Hamleleriniz ne yazık ki yanlış. Yarın öbür gün çok haksız çıkacaksınız, adınız ortalık karıştırdıya çıkacak. Susmayı öğrenmeniz gerektiğini düşünüyorum, üzgünüm.

Ağız aramak gibi bi dertleri yoktu demişsin kız daha napcaklar herşeyi dökülmüşsün lafları almışlar ağzından. Eşiniz ailesiyle yüzleşerek iyi yapmış belki herşeyi düzeltebilirdi bu yüzleşme ama galiba sen onlarla konuşarak herşeyi bozmuş olacaksın gene

Ağızdan laf almak dedikodu için olmaz mı ben öyle biliyorum. Benim anlattıklarım işlerine yaramaz çünkü hepsini kv nin yüzüne vurmuş bir insanım. Dün orda olanları anlatmış oldum. Bu şekilde oldu ben de bu tepkiyi verdim şeklinde.

Bana hiçbir şey soymadıkları halde nasıl laf almış olabilirler? Konu ben değildim. Diğer bir gelinin ev sorunu vardı. Saatlerce bu konuşuldu. Kv nin üst katını mı yapsanız kredi mi çekseniz nasıl olacak vs. Uzun bir süre bu konuşulunca ben de dedim ki hani Yengeliğin felsefesi demiştiniz bana ne zaman sıra gelecek ben ne zaman kp ile sorunlarımı anlatacağım diye espiri yaptım. Ben öyle diyince ilk önce şaka yapıyorum sandılar sonra ben kendim anlattım zaten.

Bir de şu var ben onlara gizli bir şey anlatmadım ki yani kv ye yetiştirseler ne olacak kv zaten biliyor kendisine de açıkça söylüyorum her şeyi.

Sizin kayınvalidenizle konuştuklarınız sizinle kalmalı. Yengesinin bilmesine gerek yok. Valla bazenn biz de şişiyoruz şişiyoruz kimse tanımıyor diye burda anlatıyoruz. Kol kırılır yen içinde kalır. Ben iki aile arasındaki şeyleri de birbirine anlatmam eşimle olan kavgamızı da anlatamayız ailelerimize. Size de tavsiye ederim.

Bunlara tepki göstermeniz kıskançlık değil. Kıskançlık tam olarak bu konunun peşini bırakamayıp kendinizi yemeye başladığınız an başlıyor.

Bunlar yaşandı ve bitti ama yüzleşmek istiyorsunuz, lakin yüzleşseniz de kimsenin canını acıtamayacaksınız.

Evliliğinizi ve kendinizi hırpalıyorsunuz sadece. Hazmedemediğiniz şey olayların sonuçları.

Eğer zamana bıraksanız, zaten gün gelecek o yüzleşme yaşanacak. Ama içinizde bile tutamıyor, akrabaları dahi olsa konuyu anlayacak size hak verecek kişileri aramaktan vazgeçemiyorsunuz.

Kıskançlık sadece haset anlamına gelmez. Siz, yaşayacakları hayatı kıskanıyor, o noktada hakkınız olabileceğini bildiğiniz için hazmedemiyor, önünüze bakamıyorsunuz.

Hamleleriniz ne yazık ki yanlış. Yarın öbür gün çok haksız çıkacaksınız, adınız ortalık karıştırdıya çıkacak. Susmayı öğrenmeniz gerektiğini düşünüyorum, üzgünüm.

Altına imza atarım.
Oysa tek tepki verecek olan susuyor, o istemese hiç biri olmazdı oysa..

Bu noktada haklı olabilirsiniz. Yani susmak çok daha doğru bir hamle. Ama ben bunu başaramıyorum. Ayrıca dükkan meselesine ve maddi konulara girmedim. Dolu dolu anlattığım bir şey de yok. Tek anlattığım şey şu oldu. Kv benimle ilgili alindalin hiçbir şeye katılmıyor demiş oysaki kp nin tavrından dolayı katılmadığımı biliyordu dedim. Onlar da dediler ki keşke orda kocasını savunmak için seni harcamasaydı. Herkes her şeyi biliyor zaten yeri de gelmiş orda doğrusunu ifade edebilirdi ama yine de sen bunu kv ile konuş üzüldüğünü dile getir dediler. Konuştuğumuz şey bu.

Bir de dedim ki dükkandan da ayrıldık ama evlatlarına sebebini bile sormadılar. Onlar da dedi ki zaten hiçbir zaman evlatlarıyla bir iletişimi olmadı. Çocuklarıyla iletişimleri olmadığı için doğru da yönlendirmediler ve hatta çocukların da aralarının açılmasına sebep oldular dediler. Tüm mesele bu.

Altına imza atarım.
Oysa tek tepki verecek olan susuyor, o istemese hiç biri olmazdı oysa..

Ben de imza attığınız yorumu haklı buldum. Tepki verecek olan eşim sustuğu için bu noktaya geldim işte. Belki konuşarak da kendimi haksız duruma düşürmüş olabilir bilmiyorum. Yine de öyle düşünmüyorum çünkü gerçekten de ortalık karıştıracak gereksiz hiçbir detaya girmedim. Bazı yanlış tutumlarının bana ne hissettirdiğini anlattım. Bunun sonucunda da mesafeli olduğumu belirttim.

Yani kv benimle ilgili konuştuğu için değil de yüzüme karşı seni evladımdan ayırmıyorum dediğinde rahatsız olduğumu söyledim. Bunu kv ye yetiştirseler ne olur ki? Bir de kp nin beni istemediği için ben de artık pek fazla gitmediğimi belirttim. Kp nin beni istemediğini de cümle alem biliyor. Hatta kp dün o ortamda bulunduğum diğer kişileri de istemiyor onlar da bunu söylediler.

Ağızdan laf almak dedikodu için olmaz mı ben öyle biliyorum. Benim anlattıklarım işlerine yaramaz çünkü hepsini kv nin yüzüne vurmuş bir insanım. Dün orda olanları anlatmış oldum. Bu şekilde oldu ben de bu tepkiyi verdim şeklinde.
Onlar bu şekilde düşünmüyo olabilir. Veya sizden duyduklarını evirip çevirip farklı şekilde kv ye yetiştirecek olabilir. Sizin de mixerlik yapıyo ortalık karıştırıyo diye adınızı çıkarabilirler herşey olabilir yani

Ben de imza attığınız yorumu haklı buldum. Tepki verecek olan eşim sustuğu için bu noktaya geldim işte. Belki konuşarak da kendimi haksız duruma düşürmüş olabilir bilmiyorum. Yine de öyle düşünmüyorum çünkü gerçekten de ortalık karıştıracak gereksiz hiçbir detaya girmedim. Bazı yanlış tutumlarının bana ne hissettirdiğini anlattım. Bunun sonucunda da mesafeli olduğumu belirttim.

Yani kv benimle ilgili konuştuğu için değil de yüzüme karşı seni evladımdan ayırmıyorum dediğinde rahatsız olduğumu söyledim. Bunu kv ye yetiştirseler ne olur ki? Bir de kp nin beni istemediği için ben de artık pek fazla gitmediğimi belirttim. Kp nin beni istemediğini de cümle alem biliyor. Hatta kp dün o ortamda bulunduğum diğer kişileri de istemiyor onlar da bunu söylediler.

Birebir aktaracaklarini nereden biliyorsunuz ki?

Bunu kv ye yetiştirseler ne olur ki?
Bakın anlamıyorsunuz, siz olaya bir strateji olarak bakıyorsunuz. Söylese ne olur diyorsunuz.

O istediğiniz yüzleşme asla yaşanmayacak çünkü siz ucundan kıyısından da olsa başkalarına anlatarak olaya bel altı vuruyorsunuz. Haklıyken haksız konuma düşüyor, bir de üstüne karşı tarafın merak duygusunu yok ediyorsunuz.

Yetmezmiş gibi karşı taraf haksız olmasına rağmen onlara 'bizim arkamızdan konuşuyor, özelimizi anlatıyor, kocasını dolduruyor, öz teyzemi bana karşı kuruyor' deme hakkı veriyor ve kendinizi daha da dibe çekiyorsunuz. Gün gelecek kan bağı olan herkes birlik, siz ise bir kepçe misali ortada kalacaksınız, biz bunu anlatmaya çalışıyoruz size.

Yorumunuzu tekrar tekrar okudum. Ne hissettiğimi anlamama yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Evet tam olarak yaşayacakları hayatı kıskanıyorum galiba. Çünkü söylediğiniz gibi bunda hakkımız olduğunu düşünüyordum.

Diğer kısımlara gelince evet şu ana kadar önüme bakamadım. Çünkü ben bir şeyleri açık açık ortaya dökmeden önüme bakamıyorum. Bundan zararlı çıktığım da oldu iyi ki yapmışım dediğim de. Bilmiyorum bu olayın sonucunda ne olur.

Sadece şunu biliyorum. İçimde hiçbir şey kalmadı. Kendimce rahatladım. Bu saatten sonra kendimi hiçbir şeye mecbur hissetmiyorum. Bu noktadan sonra artık önüme bakabilirim.

Yorumunuzu tekrar tekrar okudum. Ne hissettiğimi anlamama yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Evet tam olarak yaşayacakları hayatı kıskanıyorum galiba. Çünkü söylediğiniz gibi bunda hakkımız olduğunu düşünüyordum.
Ben teşekkür ediyorum, içinizin rahatlaması için bu olayın peşini bırakmanız gerektiğini düşünüyorum. Umarım yapabilirsiniz ve kalbiniz ferahlar, iyi günleriniz olsun

Ağzımdan laf almadılar. Kv ile konuştuğum şeyleri onlara da kendi irademle anlatmış oldum. Çünkü bana tek bir şey bile sormadılar. Bambaşka meseleler konuşuluyordu. Kalkmaya yakın dedim ki bana ne zaman sıra gelecek ben ne zaman kp ile sorunlarımı anlatacağım. Böyle şaka yollu kendim girdim konuya. Zaten ben açık ve net bir şekilde tavrımı belli ediyorum eş ailesine ve sebeplerimi de açıkça belirtiyorum kv ye.

Kendisi gidip herkese alindalin bir şeye katılmıyor derken asıl katılmama sebebimin bunlar olduğunu insanlara anlatmış oldum. Kendimi ifade etmek iyi geldi. O insanlar bu konuları evirip çevirip başka noktaya taşıyacaksa da kendileri bilirler benim kaybedecek bir şeyim yok. Eşimle zaten gereken konuşmayı yaptım. Bir şeylere sesini çıkarıp ailesiyle ilgili sorunları çözemediği sürece aramız düzelmeyecek ve eninde sonunda boşanacağımı belirttim. Bundan daha fazla ne olabilir ki?

Sizi kontrol edebilmek için ayda bir buluşuyorlar. Sizin yerinizde olsam dertleşmek için onları kullanmam evle alakalı da anlatmam eve de çağırmam.

Birebir aktaracaklarini nereden biliyorsunuz ki?

Ne aktardıkları umrumda değil ki. Kaybedecek hiçbir şeyim yok. Eşimin ailesine saygı duymuyorum. Beni sevip sevmemeleri umrumda değil. Eşim de olayları bu noktaya getirdiği için bana hiçbir şey söylemeye hakkı yok. Harika bir evliliğimiz yok maalesef. En fazla boşanırım gözüyle bakıyorum artık.

Bu noktadan sonra da bir şeyler değişecek buna da eminim. Ya daha kötü olup boşanırız ya da bir şeyler yoluna girer.

Sizi kontrol edebilmek için ayda bir buluşuyorlar. Sizin yerinizde olsam dertleşmek için onları kullanmam evle alakalı da anlatmam eve de çağırmam.

Bence insanların tek derdi ben değilim. Hayatımı çok merak ettiklerini de sanmıyorum. Kendi isteğimle anlattım. Bundan sonra anlatacak pek bir şeyim kalmadı. Onların da soracağını sanmam.

Ne aktardıkları umrumda değil ki. Kaybedecek hiçbir şeyim yok. Eşimin ailesine saygı duymuyorum. Beni sevip sevmemeleri umrumda değil. Eşim de olayları bu noktaya getirdiği için bana hiçbir şey söylemeye hakkı yok. Harika bir evliliğimiz yok maalesef. En fazla boşanırım gözüyle bakıyorum artık.

Bu noktadan sonra da bir şeyler değişecek buna da eminim. Ya daha kötü olup boşanırız ya da bir şeyler yoluna girer.

Yoo hepsini çok umursuyorsunuz ve işler bu noktaya gelirse çok üzülürsünüz
Eşiniz onlara bu kdr düşkün olduğu sürece kopma şansı yada mutlu olma şansınız yok ne zaman umursamaz para senin kardeş senin aile senin derseniz karma işlemeye başlar.

Zor bir kadınsınız vesselam.Mıy mıy mıy. Kaos dedikodu o yaşlı kadınlardan daha çok sevdiğiniz belli her halinizden.

Gideceğiniz yere bırakayım diyen alakasız kızcağızın bile dedikodusunu yapıp eksiklik aradınız burada.

Eminim sizin ile aile olmak da,akraba,arkadaş olmakta zordur.Evlerden ırak.

Çok toksiksiniz kan emici şekilde insanın enerjisini aşağı çekiyorsunuz.

Burada ben bile okurken geriliyorum hayatınızdaki insanlara Allah yardımcı olsun.

Ben arkadaşlara katılmıyorum sizi anladım ve bence çok iyi yapmışsınız gidip konuşarak. Siz konuşsanız da konuşmasanızda arkanızdan bu konular sülale içinde hep konuşuluyordu, belki de hep siz haksız olarak gözüküyordunuz şimdi sizde kendi açınızdan olan kısımları anlattınız biraz da bu kısımlar konuşulsun sülalede ne olur, sonuçta yalan söylemediniz ya yaşadıklarınızı ve hissettiklernizi söylediniz. Siz herkesle soğuk durup hiç birşey anlatmayınca iyi olmuyodunuz ki arkanızdan eminim soğuk gelmez gitmez diyordular ve kayın aileniz ne anlatırsa onlara inanıyorlrdı birde farklı bi açıdan dinlemiş oldular, hem kv ve kpinde kulağına gitsin bunlar anlasınlar kırgınlığınızı eğer azıcık vicdanları varsa sizinle arayı düzeltmek için adım atarlar yok eğer yoksa da bişey kaybetmediniz içinizi boşalttınız rahatldınız öyle bakın.

Yoo hepsini çok umursuyorsunuz ve işler bu noktaya gelirse çok üzülürsünüz
Eşiniz onlara bu kdr düşkün olduğu sürece kopma şansı yada mutlu olma şansınız yok ne zaman umursamaz para senin kardeş senin aile senin derseniz karma işlemeye başlar.

Gerçekten karma işlemeye başlar mı? Buna çok ihtiyacım var ama tepkisiz kalamıyorum.

Oysaki çok iyi biliyorum bir şeyleri umursamadığım zamanlarda çok daha iyi sonuçlar elde etmiştim. Ama bunlar çooook eskidendi. Son yıllarda hiçbir şeye tepkisiz kalamıyorum ve bu çok yorucu.

Gerçekten karma işlemeye başlar mı? Buna çok ihtiyacım var ama tepkisiz kalamıyorum.

Oysaki çok iyi biliyorum bir şeyleri umursamadığım zamanlarda çok daha iyi sonuçlar elde etmiştim. Ama bunlar çooook eskidendi. Son yıllarda hiçbir şeye tepkisiz kalamıyorum ve bu çok yorucu.

Evet tabi ki. Hemde o kdr sakin olmalısınız ki onlar sasirmali tepkisizlige

X