Son gelişmeler

Günaydın hanımlar
Buranın en çok konu açan ve en çok linç yiyen kullanıcılarından biri olarak son durumları anlatmaya geldim.

Sürekli düşüncelerim yüzünden linçleniyorum ama başında zaten söylüyorum ben normal düşünemiyorum ve bunun için destek almaya başladım zaten. Bu nedenle herhangi bir şey olduğunda her defasında konu açıp fikir almak istiyorum. Çünkü sağlıklı düşünemediğimin, takıntılı olduğumun farkındayım.

Neyse iki tane gündemim vardı onları anlatmak istiyorum. Biri yenge davetiydi. Dün davete gittim ve gerçekten çok güzel geçti. Hiç öyle ağız arama falan değilmiş mesele. Gerçekten de böyle bir arada olmak sohbet etmek için yapılmış. Bundan sonra da ayda bir böyle bir şey sohbet edelim dediler benim için de gerçekten iyi olacağını düşündüm. Son zamanlarda insanlardan kaçar hale gelmiştim çünkü. Dün o ortamda olmak bana iyi geldi bunu farkettim. Çünkü öyle güzel gelişti ki sohbet. Eşimin ailesiyle ilgili olanları biraz anlattım. Ki bildikleri şeyler zaten. Mesela dükkan konusuna girmedim maddi konuları hiç açmadım. Sadece kendi açımdan, onların da bildiği bazı şeylerin bana kendimi nasıl hissettirdiğini ifade ettim.
Mesela kp nin başörtü düşmanı olduğu için beni istemediğinden vs. Bazı şeyler sadece bana öyle gelmiyormuş gerçekten de öyleymiş bunu anladım. Eşimin kuzenleri de benim kp ile ilgili aynı şeyi söylediler. Onlara da öyle davranıyormuş mesela.

Sonra ben hep acaba bu aileyi ben mi birbirinden uzaklaştırdım diye düşünüyordum. Eşim her ne kadar biz hep böyleydik dese de bir suçluluk duygum vardı. Dün hiç de öyle olmadığını gördüm. Kv nin evi her zaman tertemiz ve her zaman evinde yemeği vardır ama hiçbir zaman o yemek birlikte ailecek yenmemiştir dediler. Tıpkı eşimin de söylediği gibi yani. Bunları o aileyi kötülemek için yapmadılar bunu biliyorum. Ortamdakilerden bir zaten kv nin kız kardeşi. Yenge de kv nin kardeşinin eşi. Sadece objektif olmaya çalıştılar. Daha önce de dediğim gibi fikirlerini önemsediğim insanlardı bu kişiler. Kv nin hakkımda söylediklerine üzüldüğümü söyleyince de mutlaka kv ile yüzleş kendisine üzüldüğünü ifade et dediler. Mesafeli olmakta haklı olduğumu söylediler.

Daha önce de söylemiştim ben bu konuları kimseyle konuşamadığım için hep buraya konu açıyordum. Dün bunları anlatmak ve birileri tarafından anlaşılmak o kadar iyi geldi ki. Yaptığım eş ailesini kötülemek değil kendimi ifade etmekti. Onlar da bunun farkındaydı. Çünkü ben bunları kv ye zaten söyleyebilmiş bir insanım yani dedikodu etmek değil de iç dökmekti. İnanın belki 5 seans terapinin vereceği rahatlığı hissettim. Üzerimden büyük bir yük kalktı. Çünkü bu kişiler hem eşimin akrabaları hem de beni anlıyorlar. Gerçekten dünden beri kendimi hafiflemiş hissediyorum.

Son bir aşamam kaldı o da kv ile konuşmak. Arkamdan söylediği şeyle ilgili yüzleşmek.

İkinci meseleye gelirsek tüm açtığım konularda bana asıl problemin eşim olduğunu söylediniz ki ben de böyle düşünüyordum. Ona bazen çok kızıyordum bazen bu durumuna üzülüyordum. Çünkü kötü biri değil ama çocukluğundan bu yana yaşadıkları onu bu hale getirmişti bence. Dün o sohbette bundan da emin oldum zaten. Teyzesi dedi ki eğer eşin doğru yönlendirseydi çok daha farklı olurdu.

İki gün önce eşim ailesiyle konuşmaya gitti. Son olan dükkan olayından konuya girip genel bi konuşma yapmış. Evde sadece anne babası varmış diğer kardeşleri yokmuş. İlk önce ortaklıktan ayrıldığımı duydunuz neden bana hiç sebebini sormadınız demiş? Bir de ben 5 ay işsiz kaldım hiç x e sordunuz mu abin işsiz, dükkandan payını veriyor musun diye sordunuz mu demiş? Buraya kavga etmek hesap sormak için gelmedim ve konu da para değil sadece bazı şeylerin sebebini öğrenmek istiyorum demiş. Bu sorulara net cevaplar verememişler ama eşim mahcup göründüklerini söyledi. Genel olarak kp şöyle konuşmuş. “ söylediğin her şeyde haklısın. Bunların tüm sorumlusu benim. Çünkü size hiç babalık yapamadım. Biz dışardan aile gibi görünsek de hiçbir zaman bir aile olamadık bunun sebebi de benim. Dükkanın böyle olmasının sebebi de benim. En başında sizi bir araya getirip konuşmadım o nedenle böyle oldu” demiş.

Eşim bizim arkamızdan konuşma mevzusuna gelmiş. Hem bizi gideceğiniz yere son gün halamın gelini ısrar etti diye çağırmışsınız hem de arkamızdan alin zaten bir şeye katılmıyor eşini gönderiyor demişsiniz diyerek konuya girmiş. Annesine dönerek demiş ki alin babam nedeniyle katılmıyor çünkü ona insan gibi davranılmıyor bunu bildiğin halde neden arkasından konuştun demiş. Kp araya girerek demiş ki ben her şeyi düzeltmek istiyorum. Eşim de düzeltmek istiyorsan herkesi bir araya toplarsın ve bunu yaparsın demiş. Büyük olan da sensin bir şeyleri bu noktaya getiren de sensin düzeltmek de senin görevin demiş.

Bu arada kp eşime bir ara sen önceden böyle değildin şimdi çok soğuksun gibi bir şey demiş. Yani evlendikten sonra böyle olduğunu benim etkilediğimi ima etmiş sanırım. Eşim de ben hep böyleydim ama aynı evde yaşarken siz bunun farkında değildiniz çünkü neticede aynı çatı altındaydık ama şimdi buraya gelirken ayaklarım geri gidiyor sebebi de sizin yaptıklarınız demiş.

Bir de kardeşiyle ilgili demiş ki hem beni aşırı derecede zarara uğrattı hem de hiçbir şekilde ne helallik istedi ne bir şey. Ne bayram bildi ne bir kapımı çaldı. Bu yaptığı son araba olayı da benim için son nokta oldu. Gelip benden ve eşimden helallik isteyip bir özür dilemediği sürece ben kendisiyle bağımı kopardım demiş. Bir şeyleri düzelteceksek önce burdan başlanacak demiş. Kp de sen büyüksün affet vs demiş her zamanki gibi ortancayı savunmalar. Eşim de büyük olmak her şeyi kabullenmek demek değil ben bu yaptığını kabul etmiyorum demiş.

Baktığınızda belki çok büyük bir gelişme değil ama ben 3 yıldır eşimin ailesine tek kelime edebilmesini bekledim. Babası çıkarken eşime bu konuşma burda kalmasın bu durumu çözelim demiş. Eşim için bu çok çok büyük bir adım. Kendisi de zaten çok rahatladığını ve bunu yapabilmişken hemen terapiye başlamak istediğini söyledi. Hayatımda hiç bir sorunu çözmek için ailemin karşısına geçip konuşmadım. Demek ki tartışmadan ses yükseltmeden de olabiliyormuş dedi.

Son olarak arabayı kuzeninden çek yazarak almış. Çekin ödemesi Ocak ayındaymış. Eğer ödeyemezse arabayı geri verecekmiş. Bir de arabayı alırken hatasız diye almış ama aldıktan sonra problemler çıkmış. Kötü bir insan değilim ama çok dua etmiştim, eğer benim bir kuruş hakkımı yediyse o arabanın hayrını görmesin diye. Hala da böyle diyorum.

Bundan sonra eşim de ben de ayrı ayrı terapiye devam edeceğiz. Aslında hiçbir şey olmadı ama çok büyük şeyler olmuş gibi hissediyorum. İyileşmeye çalışıyorum. Mesela eve misafir davet etme fobim vardı bunu yenebileceğim gibi geliyor. Her ay birimizde toplanma teklifini hemen kabul ettim mesela. Ama bir anda değişebileceğimi sanmıyorum tabi. Yine takıntılı konular açıp biraz linç yerim gibi 😅
Sizi bu tedaviler de kesmez. Umutsuz vaka siniz resmen

Siz icinizden diyorsunuz ki o kadin cok iyi burdakiler onu ptanimadiklari icin tepki veriyorlar vs.
Kardesi yahu kardesi. Bugun dinler yarin bir olayda en kotu sen olursun.
Yanlis yapiyorsunuz. Siz de kardesinizi kimseye kotuletip hak vermeyin.

X