Sonunda gögüs büyütme ameliyatı oluyorum

yast

Guru
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2011
2.099
2.068
Merhaba ,

22 şubatta gögüs büyütme ameliyatı olacağım buraya süreci güncellerim.
1.61 boy 48 kiloyum yuvarlak model 350 cc olabilir dedi doktorum, gögsüm emzirmeden sonra yok oldu.
Zaten yoktu şimdi hiç.

Şimdi kafamdaki tek soru 13 kilo çocuğum 20 aylık ne kadar süre taşıyamam kendisini özellikle son dönemde çok kucak istiyor.
Konu hakkında bilgisi olanlardan yardım rica ederim.

GÜNCELLEME
Tekrar Merhaba herkese,

Erkene çektim ve 18 şubatta Ameliyatımı oldum.
340 mentor takıldı, kas altı.

Öncelikle çok ağrılı bir süreç özellikle zayıfsanız bu işlemin daha zor olduğunu iletti doktorum ameliyattan çıktıktan sonra acıdan ağladığım için. :KK43:
Forumda okuduklarımdan ilk 340 olduğunu duyunca çok üzüldüm yeterli gelmeyecek diye ama şuan boyut o kadar iyi ki.
Ağrılara gelince evet ilk 2 gün çok ağrılı geçirdim, iğne ağrı kesiciler kendi başıma yürüyememe, yemek yiyememe sürekli mide bulantısı beni çok yordu.
İlk çıktığımda millet nasıl bu kadar kolay anlatıyor acaba benim ameliyatımda mı ters bir şey mi oldu diye bile düşündüm.
Sonuç mutluluk verici fakat bu mutluluk için tekrar aynı acıyı yaşamaya bir daha cesaret edemem benim sürecim o kadar zorluydu.

Şimdi gögüslerim iki tane top gibi ayrık ve hiç gögüs şeklinde değil. En kısa süre içerisinde doğallaşmasını bekliyorum.
Bu süreçten geçenler bu top görüntüsünün doğallaşması ne zaman olur bildirirlerse sevinirim.

Bunun yanında 4. gün kendimi daha iyi hissediyordum, gün gün ağrı kesicilerime ve iğneme devam ettim. Bugün iğnem bitti.
Kendi başıma yürüyüp oturabiliyorum ama çorap giyinemiyorum mesela ya da sıfır yaka tshirtü yardımsız giyinemiyorum.
Destek almam gerekiyor.
Sorulacak soru var ise yardımcı olabilirim.

1. aydan güncelleme

Öncelikle doktorum korseyi çıkarmama izin verdi, bu durum beni rahatlattı.
Bunun dışında 340 için acaba küçük mü oldu diye düşünüyordum fakat şuan tam kararında olduğu düşüncesindeyim biraz daha fazlası beni zorlar ve zayıflıktan dolayı dekoltede basit durabilirdi. Şimdi sexy ve ideal.
(40lı yaşlarımda değiştirmek istersem daha büyüğünü denerim) Bunun dışında %10-15lik bir yumuşama var benim gögüslerim daha önce de ayrıktı şimdi boyut büyüdüğü için ayrıklık daha da belli oldu çok takılmıyor yumuşayıp doğallaşmasını bekliyorum.
Sabah kaskatı uyanıyordum yavaş yavaş o da hafifliyor, gün içi protez olduğunu unutuyorum ki bu da benim için baya güzel.

Bir de en önemlisi aynaya baktığımda mutluyum ve tamamlanmış hissediyorum.
İyi ki yaptırmışım, ilk dönem ağrı korkusu ile ne yaptım diye düşünürken şimdi doğru karar diyorum.
Evet acılı bir süreç. ama değer en azından benim için böyleydi

2. aydan güncelleme

Ameliyat olmamış gibi rahatım çoğunlukla unutuyorum.
Gerçekten dolgun isteyen benim tipimdekiler 400 ve üstü yaptırmalı bence.
High mentor olduğu için dekoltem iyi ama wuww bir gögsüm yok.
Bu bir tık üzücü.
Yine de yaşıma uygun diğer türlü çok zorlanabilirdim diye kendimi avutuyorum.

Son düzenleme:
Merhaba ,

1.61 boy 48 kiloyum yuvarlak model 350 cc olabilir dedi doktorum, gögsüm emzirmeden sonra yok oldu.
Zaten yoktu şimdi hiç.

Şimdi kafamdaki tek soru 13 kilo çocuğum 20 aylık ne kadar süre taşıyamam kendisini özellikle son dönemde çok kucak istiyor.
Merhaba şimdiden geçmiş olsun.. Ben 1 ay sonra kucağıma alabilmiştim. Ayrılmak istediğinde acıyor diye göstermiştim. Boy hizasına eğilip sarılıyordum sık sık ya da otururken kucağıma alıyordum.. böylece fazla kucak istemeden ve sarılma, kucaklaşma ihtiyacını en aza indiriyordum. Dışardaysak eşim kucağına alıyordu..

Merhaba ,

Zaten yoktu şimdi hiç.

Merhaba bu konuya yazmak istedim çünkü bende benzer bi konu açmıştım:) benim kızımda 15 aylıktı ameliyat olduğumda ilk iki hafta kucagıma almadım. Kucak istediğinde yere oturdum kucagıma oturttum o şekilde ilgilendim. Tabiki bu dönemde yanınızda biri olursa kucak istediği zamanlarda o kişiyle geçiştirebilirsiniz bu durumu. Birde çocugunuz büyük anlatabilirsiniz annecim seni kucagıma alamam gibi bence anlayacaktır :)
Bir de doktorum bana yuvarlak implantta bir hafta damla da iki hafta ağır kaldırma demişti sonra bişey olmaz demişti. Ama ben ilk 15 gün dikkat ettim sonra da çok çok az en son raddede kısa süreli aldım kucagıma.

Bende kucağa alamayacağım için korkuyorum da mutsuz etmekten.
inş en kısa sürede tamamlarım peki hızlı iyileşme için önerisi olan var mı ?
Bir de hastahaneye ne götürdünüz ?

Merhaba herkese,

18 şubatta Ameliyatımı oldum.
340 mentor takıldı, kas üstü.

Öncelikle çok ağrılı bir süreç özellikle zayıfsanız bu işlemin daha zor olduğunu iletti doktorum ameliyattan çıktıktan sonra acıdan ağladığım için. :KK43:
Forumda okuduklarımdan ilk 340 olduğunu duyunca çok üzüldüm yeterli gelmeyecek diye ama şuan boyut o kadar iyi ki.
Ağrılara gelince evet ilk 2 gün çok ağrılı geçirdim, iğne ağrı kesiciler kendi başıma yürüyememe, yemek yiyememe sürekli mide bulantısı beni çok yordu.
İlk çıktığımda millet nasıl bu kadar kolay anlatıyor acaba benim ameliyatımda mı ters bir şey mi oldu diye bile düşündüm.
Sonuç mutluluk verici fakat bu mutluluk için tekrar aynı acıyı yaşamaya bir daha cesaret edemem benim sürecim o kadar zorluydu.

Şimdi gögüslerim iki tane top gibi ayrık ve hiç gögüs şeklinde değil. En kısa süre içerisinde doğallaşmasını bekliyorum.
Bu süreçten geçenler bu top görüntüsünün doğallaşması ne zaman olur bildirirlerse sevinirim.

Bunun yanında 4. gün kendimi daha iyi hissediyordum, gün gün ağrı kesicilerime ve iğneme devam ettim. Bugün iğnem bitti.
Kendi başıma yürüyüp oturabiliyorum ama çorap giyinemiyorum mesela ya da sıfır yaka tshirtü yardımsız giyinemiyorum.
Destek almam gerekiyor.

Merhaba herkese,

Destek almam gerekiyor.
Merhaba şimdi nasilsiniz kas üstü daha ağrısız diye duymuştum mutsuz musunuz slikonlardan bende o kadar cok kararsizim ki benimde bebegim 25 aylik 11 kilo bana asiri bağlı onu uzmek istemiyorum. Birde hastanede kaldiniz mi hangi marka kullanıldı pürtüklü yüzey mi

Merhaba herkese,

Destek almam gerekiyor.
Bebeginize ne kadar süre süt verdiniz benim keseli 3 ay oldu doktor yapabilirim ameliyatı demisti

Merhaba şimdi nasilsiniz kas üstü daha ağrısız diye duymuştum mutsuz musunuz slikonlardan bende o kadar cok kararsizim ki benimde bebegim 25 aylik 11 kilo bana asiri bağlı onu uzmek istemiyorum. Birde hastanede kaldiniz mi hangi marka kullanıldı pürtüklü yüzey mi
Merhaba kas altı benim , kas üstü daha ağrsızmış ama doktor kas altı olmamı önerdi ve öyle yapıldı.
1 gece hastahanede kaldım.
En az 20-25 gün yanınızda sabahtan akşama biri yok ise tek çok zor. imkansız bakamazsınız zaten kollarınız açılmıyor ağırlık kaldırmanız yasak.
Kendiniz doğrulup giyinemiyorsunuz bile.
Mentor marka kullandı

Bebeginize ne kadar süre süt verdiniz benim keseli 3 ay oldu doktor yapabilirim ameliyatı demisti
Benim emzirmeyi bırakalı 1 yıl oldu minimum 6 ay geçmiş olması lazım demişti doktorum ayrıca yakın zamanda da hamile kalmayın diye uyardı

Benim emzirmeyi bırakalı 1 yıl oldu minimum 6 ay geçmiş olması lazım demişti doktorum ayrıca yakın zamanda da hamile kalmayın diye uyardı
Hangi doktora ameliyat oldunuz ve ne kadar ödediniz acaba? Ve bu arada göğüsleriniz istediğiniz gibi oldu mu ayrık top gibi diyordunuz..

Hangi doktora ameliyat oldunuz ve ne kadar ödediniz acaba? Ve bu arada göğüsleriniz istediğiniz gibi oldu mu ayrık top gibi diyordunuz..
Mersin hilmi tunça ameliyat oldum. 28.000 tl ödedim.
Şuan ödemler inince 340cc umduğumdan küçük görünüyor. Ayrıca ayrı iki top gibi ama 3 ay sonunda yerine oturunca daha doğal bir görüntü oluşacağını iletti doktorum bugün 12. gün daha.
Bekliyorum.

Merhaba bende 24 unde oldum kas altı 335 ancak sizin kadar zorlanmadım hastanede hic agrim olmadi diyebilirim. Sadece anesteziden dolayi ilk kalkmamda basim dondu. Ki destek almadan kendim kalktim. 2. Denemede çok rahat kalktım yürürüm tuvalete gittim sifona bastım. Yemeğini yedim ertesi gün eve gelince makineye çamaşır dahi attım. Basından beri kendim giyindim 4. Gün dusumu tek başıma aldım. Ve meme ameliyatım sırasında kulak ameliyatı da olmuştum. Beni bitiren kafamdaki bandaj oldu sadece meme olsaydim keşke die bi pişmanlık yaşadım. Bilmiorum belki de spor geçmişim olduğu için kas ağrılarına karşı dayanikliyim. Bugün 8. Günüm beni rahatsız eden gerginlik ve sırt üstü yatma zorunluluğu çoğu gitti azı kaldı die kendimi rahatlatiyorum. Sabah kalktıgımda sırt üstü yatmaktan agrım oluo onun için akşamdan parol içiyorum

Ameliyat sonrası emzirmede sıkıntı oluyor mu acaba
Benzer bir ameliyat düşünüyorum ama henüz çocuğum yok
Büyütme ameliyatı sonrası emzirmede sorun olmaz diye okudum ama
doğum sonrası mı yaptırmak daha mantıklı olur ?
Önerebileceğiniz doktorlar var mı?
Birde tahmini ne kadar bir maliyeti oldu acaba

8
Merhaba ,

Zaten yoktu şimdi hiç.

GÜNCELLEME
Tekrar Merhaba herkese,

Erkene çektim ve 18 şubatta Ameliyatımı oldum.

Destek almam gerekiyor.
Merhaba nasil oldunuz

Merhaba bende 24 unde oldum kas altı 335 ancak sizin kadar zorlanmadım hastanede hic agrim olmadi diyebilirim. Sadece anesteziden dolayi ilk kalkmamda basim dondu. Ki destek almadan kendim kalktim. 2. Denemede çok rahat kalktım yürürüm tuvalete gittim sifona bastım. Yemeğini yedim ertesi gün eve gelince makineye çamaşır dahi attım. Basından beri kendim giyindim 4. Gün dusumu tek başıma aldım. Ve meme ameliyatım sırasında kulak ameliyatı da olmuştum. Beni bitiren kafamdaki bandaj oldu sadece meme olsaydim keşke die bi pişmanlık yaşadım. Bilmiorum belki de spor geçmişim olduğu için kas ağrılarına karşı dayanikliyim. Bugün 8. Günüm beni rahatsız eden gerginlik ve sırt üstü yatma zorunluluğu çoğu gitti azı kaldı die kendimi rahatlatiyorum. Sabah kalktıgımda sırt üstü yatmaktan agrım oluo onun için akşamdan parol içiyorum
Kilo durumunuz nasıl ? Ben normalde çok dayanıklı bir insanım ama gerçekten inanılmaz ağrılar çektim.
Doktor zayıf olmama da bağlı bilemiyorum ki 3 gün sonra 1 ay olacak hala sabah kalktığımda kaskastı ağrım oluyor kol altıma kadar , kolumu havaya kaldıramıyorum dikişlerim sızlıyor vs

8

Merhaba nasil oldunuz
İlk günlere göre çok çok iyiyim, birkaç ufak ağrı dışında bir de kolumu havaya kaldıramıyorum .
Sadece enteresan yanı neredeyse bir ay olacak hala protezin varlığını ameliyat olduğumu hissediyorum.
Bu his ne zaman geçecek ne zaman ameliyatlı olduğumu unutacak kadar hissizleşeceğim proteze bilmiyorum

İlk günlere göre çok çok iyiyim, birkaç ufak ağrı dışında bir de kolumu havaya kaldıramıyorum .
Sadece enteresan yanı neredeyse bir ay olacak hala protezin varlığını ameliyat olduğumu hissediyorum.
Bu his ne zaman geçecek ne zaman ameliyatlı olduğumu unutacak kadar hissizleşeceğim proteze bilmiyorum
Merhaba cok gecmis olsun ben yaklaşık 6 saat once ameliyat oldum kas üstü 325 cc biri diğeri 350 cc medical sutyen takmadı doktorum bantları aldıktan sonra perşembe günü takılacak dedi ve ameliyattan çıktıktan yarim saat sonra kollarımı kullanabildim 3 saat sonra ciktim eve geldim sadece sızılar var kesi sızısı birde baskı ama tek başıma kalkıyorum herseyi yapabiliyorum tabi yavaşça kesinlikle kas üstu konfor ve göğüs dokum 70 i doldurmuyordu şimdiden bile öyle çok sert değiller süt verirken ki gerginlikle yumuşaklık arasında ki hissiyat gibi agri kesicide almadım

Kilo durumunuz nasıl ? Ben normalde çok dayanıklı bir insanım ama gerçekten inanılmaz ağrılar çektim.
Doktor zayıf olmama da bağlı bilemiyorum ki 3 gün sonra 1 ay olacak hala sabah kalktığımda kaskastı ağrım oluyor kol altıma kadar , kolumu havaya kaldıramıyorum dikişlerim sızlıyor vs
1.71 boy 53 kiloyum bende dediğim gibi ameliyattan hemen sonra kollarımı aktif kullanabildim daha 6 saat geçmiş kesi yerleri ve baskılama var şimdilik

Merhaba cok gecmis olsun ben yaklaşık 6 saat once ameliyat oldum kas üstü 325 cc biri diğeri 350 cc medical sutyen takmadı doktorum bantları aldıktan sonra perşembe günü takılacak dedi ve ameliyattan çıktıktan yarim saat sonra kollarımı kullanabildim 3 saat sonra ciktim eve geldim sadece sızılar var kesi sızısı birde baskı ama tek başıma kalkıyorum herseyi yapabiliyorum tabi yavaşça kesinlikle kas üstu konfor ve göğüs dokum 70 i doldurmuyordu şimdiden bile öyle çok sert değiller süt verirken ki gerginlikle yumuşaklık arasında ki hissiyat gibi agri kesicide almadım

1.71 boy 53 kiloyum bende dediğim gibi ameliyattan hemen sonra kollarımı aktif kullanabildim daha 6 saat geçmiş kesi yerleri ve baskılama var şimdilik

Merhaba benim kas altıydı ilk mesajda yanlış yazmışım fakat bilmiyorum neden bu kadar ağrılı bir süreç geçirdim ???!
Kesinlikle bende istemezdim ama çok zorlayıcıydı.
Sizler adına sevindim ama sanırım kas üstü ciddi fark ettiriyor ağrı açısından

X