Sonunda gögüs büyütme ameliyatı oluyorum

Merhaba ,

22 şubatta gögüs büyütme ameliyatı olacağım buraya süreci güncellerim.
1.61 boy 48 kiloyum yuvarlak model 350 cc olabilir dedi doktorum, gögsüm emzirmeden sonra yok oldu.
Zaten yoktu şimdi hiç.

Şimdi kafamdaki tek soru 13 kilo çocuğum 20 aylık ne kadar süre taşıyamam kendisini özellikle son dönemde çok kucak istiyor.
Konu hakkında bilgisi olanlardan yardım rica ederim.

GÜNCELLEME
Tekrar Merhaba herkese,

Erkene çektim ve 18 şubatta Ameliyatımı oldum.
340 mentor takıldı, kas üstü.

Öncelikle çok ağrılı bir süreç özellikle zayıfsanız bu işlemin daha zor olduğunu iletti doktorum ameliyattan çıktıktan sonra acıdan ağladığım için. :KK43:
Forumda okuduklarımdan ilk 340 olduğunu duyunca çok üzüldüm yeterli gelmeyecek diye ama şuan boyut o kadar iyi ki.
Ağrılara gelince evet ilk 2 gün çok ağrılı geçirdim, iğne ağrı kesiciler kendi başıma yürüyememe, yemek yiyememe sürekli mide bulantısı beni çok yordu.
İlk çıktığımda millet nasıl bu kadar kolay anlatıyor acaba benim ameliyatımda mı ters bir şey mi oldu diye bile düşündüm.
Sonuç mutluluk verici fakat bu mutluluk için tekrar aynı acıyı yaşamaya bir daha cesaret edemem benim sürecim o kadar zorluydu.

Şimdi gögüslerim iki tane top gibi ayrık ve hiç gögüs şeklinde değil. En kısa süre içerisinde doğallaşmasını bekliyorum.
Bu süreçten geçenler bu top görüntüsünün doğallaşması ne zaman olur bildirirlerse sevinirim.

Bunun yanında 4. gün kendimi daha iyi hissediyordum, gün gün ağrı kesicilerime ve iğneme devam ettim. Bugün iğnem bitti.
Kendi başıma yürüyüp oturabiliyorum ama çorap giyinemiyorum mesela ya da sıfır yaka tshirtü yardımsız giyinemiyorum.
Destek almam gerekiyor.
Sorulacak soru var ise yardımcı olabilirim.
İnşallah Bende göğüs büyütme çok istiyorum. Bıktım bu küçük göğüslerden. Birde 2 çocuk annesiyim. Söndü sanki balon gibi 😞

İnşallah Bende göğüs büyütme çok istiyorum. Bıktım bu küçük göğüslerden. Birde 2 çocuk annesiyim. Söndü sanki balon gibi 😞
Benim de küçüktü emzirmeden sonra daha da küçüldü.
Şuan doğallaşmasını bekliyorum

Kilo durumunuz nasıl ? Ben normalde çok dayanıklı bir insanım ama gerçekten inanılmaz ağrılar çektim.
Doktor zayıf olmama da bağlı bilemiyorum ki 3 gün sonra 1 ay olacak hala sabah kalktığımda kaskastı ağrım oluyor kol altıma kadar , kolumu havaya kaldıramıyorum dikişlerim sızlıyor vs
Bende zayifim o yüzden kas altı yaptı doktorum. Zayıflarda kas üstü ele geliyormuş. Doktorum da söylemişti daha ağrılı olduğunu. Açıkçası ameliyattan hemen sonraki dönemde bekledgimden az ağrı vardı. Ben birde kulak operasyonu geçirdim aynı ameliyatta kafamdaki bandaj beni tüketti diyebilirim. Göğüs zorlaması ilk rapta. Ancak 8 9 gün sonra bir banyo sonrası sol tarafımı zorladım santim. 2 hafta onun acısını çektim sanki bıçak saplaniyor gibi bir ağrı. Sağ tarafımda hiç bir şey sol beni benden aldı 10. gün araba kullanmaya başladım. Ama bilmiorum ameliyat insanda bir travma yaratıyor sanırım aşırı mutsuzluk can sıkıntısı vardı üzerinde hic bir sey yapmak hic bir yere gitnek istemiyordum.sadece zorunlu seyler sol memedeki agri da iyice azalinca biraz biraz kendimi disari atmaya basladim alisverise gittim korseyi cikarip sirt dekolteli elbise denedim wauw dedim😂 cektigimiz o ruh haline ve acılara değecek insallah

Merhaba ,

22 şubatta gögüs büyütme ameliyatı olacağım buraya süreci güncellerim.
1.61 boy 48 kiloyum yuvarlak model 350 cc olabilir dedi doktorum, gögsüm emzirmeden sonra yok oldu.
Zaten yoktu şimdi hiç.

Şimdi kafamdaki tek soru 13 kilo çocuğum 20 aylık ne kadar süre taşıyamam kendisini özellikle son dönemde çok kucak istiyor.
Konu hakkında bilgisi olanlardan yardım rica ederim.

GÜNCELLEME
Tekrar Merhaba herkese,

Erkene çektim ve 18 şubatta Ameliyatımı oldum.
340 mentor takıldı, kas üstü.

Öncelikle çok ağrılı bir süreç özellikle zayıfsanız bu işlemin daha zor olduğunu iletti doktorum ameliyattan çıktıktan sonra acıdan ağladığım için. :KK43:
Forumda okuduklarımdan ilk 340 olduğunu duyunca çok üzüldüm yeterli gelmeyecek diye ama şuan boyut o kadar iyi ki.
Ağrılara gelince evet ilk 2 gün çok ağrılı geçirdim, iğne ağrı kesiciler kendi başıma yürüyememe, yemek yiyememe sürekli mide bulantısı beni çok yordu.
İlk çıktığımda millet nasıl bu kadar kolay anlatıyor acaba benim ameliyatımda mı ters bir şey mi oldu diye bile düşündüm.
Sonuç mutluluk verici fakat bu mutluluk için tekrar aynı acıyı yaşamaya bir daha cesaret edemem benim sürecim o kadar zorluydu.

Şimdi gögüslerim iki tane top gibi ayrık ve hiç gögüs şeklinde değil. En kısa süre içerisinde doğallaşmasını bekliyorum.
Bu süreçten geçenler bu top görüntüsünün doğallaşması ne zaman olur bildirirlerse sevinirim.

Bunun yanında 4. gün kendimi daha iyi hissediyordum, gün gün ağrı kesicilerime ve iğneme devam ettim. Bugün iğnem bitti.
Kendi başıma yürüyüp oturabiliyorum ama çorap giyinemiyorum mesela ya da sıfır yaka tshirtü yardımsız giyinemiyorum.
Destek almam gerekiyor.
Sorulacak soru var ise yardımcı olabilirim.
İnşallah Bende göğüs büyütme çok istiyorum. Bıktım bu küçük göğüslerden. Birde 2 çocuk annesiyim. Söndü sanki balon gibi
Benim de küçüktü emzirmeden sonra daha da küçüldü.
Şuan doğallaşmasını bekliyorum
Estetik şart oldu artık canım. Kendime güvenim kalmadı artık.

İnşallah Bende göğüs büyütme çok istiyorum. Bıktım bu küçük göğüslerden. Birde 2 çocuk annesiyim. Söndü sanki balon gibi

Çocuklarımız varsa kesinlikle kas üstü olun 2. Gunde kendinizdesiniz bakın benim bugün tam 1 hafta olacak ve herseyi yaptım aklınıza ne geliyorsa temizlik alışveriş bebeğim var misafir hersey hatta cinsellik yasak normalde kas altında minimum 3 hafta sonra başlaması kazırken benim 1 hafta olmasına rağmen bile oldu göğüslerinde masallah acı yok yumuşama bile başladı ki kas altında en az 1 aydan sonra biraz başlıyor ayrıca kas ustunde dokun yetersiz ele gelir muhabbeti tamamiyle yersiz ben 70 bedeni zor dolduruyordum hocam direk yaptı kas üstünde hiç ele gelmiyor hatta normal görüşlüler gibi 1 hafta olmasına rağmen bile hafif sallanması var kas altı kas kati duruyor. Göğüs dekoltem 3. Gününde hemen oldu ayrı asla durmuyor ama doktorunuza mutlaka dekolte istiyorum deyin yoksa ayrık ayrık bırakan nice doktorlar gordum realsafe de gidin olun devlet hastanelerinde 15 bin 18 bin fiyatlar duydum ama şehire gore değişiyor birde benim mentor pürtüklü yüzeydi silikonda çok onemli

Çocuklarımız varsa kesinlikle kas üstü olun 2. Gunde kendinizdesiniz bakın benim bugün tam 1 hafta olacak ve herseyi yaptım aklınıza ne geliyorsa temizlik alışveriş bebeğim var misafir hersey hatta cinsellik yasak normalde kas altında minimum 3 hafta sonra başlaması kazırken benim 1 hafta olmasına rağmen bile oldu göğüslerinde masallah acı yok yumuşama bile başladı ki kas altında en az 1 aydan sonra biraz başlıyor ayrıca kas ustunde dokun yetersiz ele gelir muhabbeti tamamiyle yersiz ben 70 bedeni zor dolduruyordum hocam direk yaptı kas üstünde hiç ele gelmiyor hatta normal görüşlüler gibi 1 hafta olmasına rağmen bile hafif sallanması var kas altı kas kati duruyor. Göğüs dekoltem 3. Gününde hemen oldu ayrı asla durmuyor ama doktorunuza mutlaka dekolte istiyorum deyin yoksa ayrık ayrık bırakan nice doktorlar gordum realsafe de gidin olun devlet hastanelerinde 15 bin 18 bin fiyatlar duydum ama şehire gore değişiyor birde benim mentor pürtüklü yüzeydi silikonda çok onemli
Bende devlette olacagım 9 gün sonra 16 bindi ama gecen hafta zam gelmiş türkiye geneline 19 civarı olmuş. Neden bilmiyorum ama özele gitme geregi duymadım doktorumla güzel anlaştık ben isteklerimi söyledim o yapabilecekleri bana olması gerekenleri söyledi kafamada yattı umarım sonucta güzel olur

Gerçekten güven tazeleyici bir uygulama imkanınız varsa yapın.
Bir de arkadşaların dediği gibi benim kas altı oldu ama kas üstü olanların süreci çok daha kolay
Bilsem ben de kas üstü yaptırırdım

Benim gögüs dekoltem ayrık bir de kas altı malum.
Yalnız bana daha önce de gögüsünüz ayrı ise doldurma -birleşme olmaz denilmişti, şuan ayrık bir görüntü mevcut ve dediğiniz gibi hala kas katı. Yumuşama olmuyor mu uzun vadede anlamadım kas altında _?

Gerçekten çok açıklayıcı olmuş. Sağol çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun. ❤ Bende istiyorum ve herseyimi burdan paylasicam

Iyiki aranıza katılmışım canım. Bunları bilmiyordum. Hepinizden Allah razı olsun.
Sonrasında bizi bekleyen şeylerin neler olabileceğini tahmin edip ona göre hareket ederiz.

Afedersin nereye gitmeliyim anlayamadim.sizinki gibi olsun rahat geçsin istiyorum. Siz hangi sehirdesiniz. İstanbul mu.

Bende devlette olacagım 9 gün sonra 16 bindi ama gecen hafta zam gelmiş türkiye geneline 19 civarı olmuş. Neden bilmiyorum ama özele gitme geregi duymadım doktorumla güzel anlaştık ben isteklerimi söyledim o yapabilecekleri bana olması gerekenleri söyledi kafamada yattı umarım sonucta güzel olur
Hangi sehirdesiniz canım. Nereye gideceksiniz.

Gerçekten güven tazeleyici bir uygulama imkanınız varsa yapın.
Bir de arkadşaların dediği gibi benim kas altı oldu ama kas üstü olanların süreci çok daha kolay
Bilsem ben de kas üstü yaptırırdım
Canım benim teşekkür ederim. Birebir yaşayıp bunları paylaşmanız çok güzel.

Yalnız bana daha önce de gögüsünüz ayrı ise doldurma -birleşme olmaz denilmişti, şuan ayrık bir görüntü mevcut ve dediğiniz gibi hala kas katı. Yumuşama olmuyor mu uzun vadede anlamadım kas altında _?
Benim de kas altı yumuşamaya başladı. Ancak şöyle bir durum vardı bende memelerim emzirme döneminde çok büyümüştü sonra balon gibi söndüler. Görüntüde kucucuklerdi ama doktorum dokumun fazla olduğunu söyledi. Ben diklestirme islemini istemedim cok fazla kesi olacagin için. Zayıf ve minyon olduğum için çok büyük protezde istemiyordum. Taş gibi dolmak zorunda değil dedim. Evet başlarda ödemden dolayı aşırı gergin taş gibilerdi ancak odemlerim indi 2 haftadan sonra günlük 2 saat korseyi cikarmami soyledi bu surede yatmamami soyledi. Protezler asagi indi gogus dekoltem olusmaya basladi. 6 hafta sonrasi sutyen taktığında hala ayrı durduğunu söyleyenleri okudum. Yumuşama 3 ay da gerceklesiyormus. Tam formunu bulması ise 1 yılı buluyormuş.

Benim de kas altı yumuşamaya başladı. Ancak şöyle bir durum vardı bende memelerim emzirme döneminde çok büyümüştü sonra balon gibi söndüler. Görüntüde kucucuklerdi ama doktorum dokumun fazla olduğunu söyledi. Ben diklestirme islemini istemedim cok fazla kesi olacagin için. Zayıf ve minyon olduğum için çok büyük protezde istemiyordum. Taş gibi dolmak zorunda değil dedim. Evet başlarda ödemden dolayı aşırı gergin taş gibilerdi ancak odemlerim indi 2 haftadan sonra günlük 2 saat korseyi cikarmami soyledi bu surede yatmamami soyledi. Protezler asagi indi gogus dekoltem olusmaya basladi. 6 hafta sonrasi sutyen taktığında hala ayrı durduğunu söyleyenleri okudum. Yumuşama 3 ay da gerceklesiyormus. Tam formunu bulması ise 1 yılı buluyormuş.
Benim hiç birleşecek gibi durmuyor ödemler inince şunu farkettim eski gögüs şeklimin büyük hali olmuş.
Yani bu gögüs aralığının birleşmesi zor çok.
Ama çok mutluıyum

Benim bugün tam 9 gün ve 70 bedendim haliyle yanyana gelip dekolte olması mümkün değildi ben şuan spor sutyeni giyiniyorum ona rağmen bile dekolte oluyor ve yumuşama 3.günden bile vardı yani öyle kas katı olmadı ben doktoruma özellikle hocam lütfen dekolte yapar misiniz dedim ameliyattan sonra bantlarla bile dekolte olmuştu hocamda İsmet Bingöl sağolsun dedi ki dekolte olması için üst lobu zorladım yani direk slikon takip ayrık ayrık bırakmadım yakınlaştırıp öyle dikişlere başladım dedi. Yani Kizlar bu süreçlerin böyle olacağını bilsem kesinlikle çok çok önceden olurdum Kas üstü diyorum başka birşey demiyorum lütfen o kadar cok acılar çekmemize gerek yok evet ilk gün dikişlerden kalkmak uyumak zor ama kas üstunde max 3 gün sonrasında çok hızlı iyileşme gösteriyor ben 2. Gunde herseyimi yaptım malum bebegim var birde pürtüklü yüzey daha çabuk vucuda uyum sağlıyor mentor markada izlediğim yabancı videolar incelediğim akademik yazılardan sonra karar verdim mentorden vazgeçmemek gerek özellikle son serileri oldukça gerçekçi slikonlar

Gerçekten çok açıklayıcı olmuş. Sağol çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun. ❤ Bende istiyorum ve herseyimi burdan paylasicam
Canım rica ederim valla ameliyatta bile burayı düşünüyordum sizlere tüm süreçleri anlatmak için çünkü ameliyattan nerdeyse vazgeçecektim o kadar kötü seyler okudum ki burada ama kas üstuyle az bilgi paylaşılmıştı daha sonra akademik sayfalardan araştırdım kas üstu anatomiye en çok uyan ve zorlamayanmis gerçekten öyleymiş normal meme dokusuda kas ustunde zaten. Birde kas alti kesilince tek göğüs değil ki orada kullanacağın tüm fonksiyonları etkiliyor belini kolunu her yerini. Bir kac doktor ısrarla kas alti dedi işte dokun az diye ama kendi doktorumda kas üstü yaptır bak acini cekme kaslarını kestirme diye tabi göğüs yapısına da bağlı ama bu dokuya çokta bağlı değil mesela tübüler meme(keçi memesi) olanlara kas üstü yapılır mi bilmiyorum. Birde kızlar ben narkoz almadım genel anestezi olmadım sedasyon yöntemiyle uyutuldum oda rahattı bayagi kafa yaşıyorsunuz:) hemşirelere neler neler demisim yani ağrısız ve narkozsuz uyutulma sekli ameliyattan 2 saat sonra kendimdeydim. Sedasyonuda öneririm. Birde doktorum ameliyattan hemen sonra medikal sütyen takmadı 3 gün sonra bantları almaya gittiğimde takar diye düşündüm çünkü burada herkes medikal sütyen 2 ay kalacak çok sıkıyor falan yazmıştı doktorum hiç takmadı öyle gerek yok dedi buda klasik mutlaka yapılması gereken birşey diye gösteriliyor ama ben çok önermiyorum dedi takmadı spor sütyeni tak dedi maksat alttan lastikle destek sağlasın ama çokta sıkmasın sonuçta dikişleriniz var ödem oluşuyor 2 gün 3 gün o örenlerle medical sutyen sıkınca daha sorun olabiliyor dedi. Spor süttenim rahatligida çok güzel çok şükür yolunda gidiyor hersey kizlar

X