Sosyal ağlar...

Benimde face hesabım var, tavsiye ederim.... Şu bebek için açılan hesap olayını da çok beğeniyorum. Bence çok güzel bir anı olarak kalır yanii..

Merhaba.
Sizce herhangi bir sosyal ağda hesabınızın olmaması sizi anormal yapar mı?
En popüler olanları ele alalım. Facebook, twitter, instagram, tumblr vs.
Yeni tanıştığım kişilere buralarda hesabım olmadığını söylediğimde şaşırıyorlar. "Aaa neden:KK53:?"
Şaşılacak ne var anlamıyorum.
Whatsapp yetiyor.
Kardeşim kullanmayı da bilseler içim yanmayacak.
Atıyorum Mehmet ve Ayşe diye bir çiftimiz olsun. Soyadlarına da Can diyelim.
Alıyorlar bir facebook hesabı.
Mehmet Ayşe Can. :44:
Nedir bu şimdi?
Hesap açmak parayla değil yahu korkmayın.
Karaktersiz abaza insanlar da cirit atıyor buralarda.
Karısına bir teşekkür etmez, elin kızına döşüyor iltifatları.
Kız da cevap verirse ne ala.
Yemin ediyorum lağım buralardan daha temizdir.
Bu tipler hesabını doğru dürüst kullananları da soğutuyor.

Sosyal Medyayı takip etmek,hesap kullanmak kişinin kendi tercihidir.Ne kullanana madalye verilir,ne kullanmayana tu kaka denir.Ama Kullananla kullanmayan arasında gündemi takip etme anlamında farklılıklar olabilir.Sen kullanmıyor olabilirsin ama bu o sosyal ağların lağım olduğu anlamın agelmez.Bakış açın yanlış.O dediğin karaktersiz abaza bu sitede olabilir,okulda,işyerinde hayatın her yerinde olabilir.Önemli olan nasıl kullandığın.Bir insan her önüne gelenle arkadaş olursa,her linke tıklarsa çok çeşit insanla muhatap olmak zorunda kalır.Karı kocanın bütün çevresi ortaksa,veya biri diğerinden daha aktif kullanıyrsa ortak hesap açabilirler.Zaten paylaşımları da ortaktır.Bu da tercih meselesi.
İnsanlar fotoğraf meraklarından dolayı instagram kullanabilirler.Veya akıllı/android telefonu varsa tüm özelliklerinden yararlanmak isteyebilir.Bu telefonnlar bunun içindir zaten.
Sosyal ağlardan bir sürü projeyi takip edebilir.Yardım/etkinlik/spor/gezi/film/siyaset/moda/ekonomi/müzik....
Twitter hele ülke ile ilgili en taze haberlere ulaştığın bi merciidir.
Facebook ta güzel paylaşımlar,yardım kampanyaları,işle ilgili reklamlar,merak ettiğin bir konunun videosu,paylaşımı.....yani bir kötülük yok.
Teknolojiyi takip etmek her zaman insana artı katar.Önemli olan hangi niyetle,kimlerle görüştüğün,ne şekilde kullandığın.
Bu tür sitelere kullanım amacı veya kullanmamak insanın biraz da yaşam tarzıyla,ilgilndiği şeylerle,gündemi ne kadar takip ettğiyle ilgisiyle alakalı bir durum.Sana facebook saçma gelir,bir başkaına bu sitede yorum yazmak,konu okumak.
Yani kısacası tercih meselesidir.

Benim de yok hicbi hesabim eksiklik hissetmiyorum ama bosaninca acicam facemi yetti gayri ben de sosyalleseyim :KK37:

Sosyal Medyayı takip etmek,hesap kullanmak kişinin kendi tercihidir.Ne kullanana madalye verilir,ne kullanmayana tu kaka denir.Ama Kullananla kullanmayan arasında gündemi takip etme anlamında farklılıklar olabilir.Sen kullanmıyor olabilirsin ama bu o sosyal ağların lağım olduğu anlamın agelmez.Bakış açın yanlış.O dediğin karaktersiz abaza bu sitede olabilir,okulda,işyerinde hayatın her yerinde olabilir.Önemli olan nasıl kullandığın.Bir insan her önüne gelenle arkadaş olursa,her linke tıklarsa çok çeşit insanla muhatap olmak zorunda kalır.Karı kocanın bütün çevresi ortaksa,veya biri diğerinden daha aktif kullanıyrsa ortak hesap açabilirler.Zaten paylaşımları da ortaktır.Bu da tercih meselesi.
İnsanlar fotoğraf meraklarından dolayı instagram kullanabilirler.Veya akıllı/android telefonu varsa tüm özelliklerinden yararlanmak isteyebilir.Bu telefonnlar bunun içindir zaten.
Sosyal ağlardan bir sürü projeyi takip edebilir.Yardım/etkinlik/spor/gezi/film/siyaset/moda/ekonomi/müzik....
Twitter hele ülke ile ilgili en taze haberlere ulaştığın bi merciidir.
Facebook ta güzel paylaşımlar,yardım kampanyaları,işle ilgili reklamlar,merak ettiğin bir konunun videosu,paylaşımı.....yani bir kötülük yok.
Teknolojiyi takip etmek her zaman insana artı katar.Önemli olan hangi niyetle,kimlerle görüştüğün,ne şekilde kullandığın.
Bu tür sitelere kullanım amacı veya kullanmamak insanın biraz da yaşam tarzıyla,ilgilndiği şeylerle,gündemi ne kadar takip ettğiyle ilgisiyle alakalı bir durum.Sana facebook saçma gelir,bir başkaına bu sitede yorum yazmak,konu okumak.
Yani kısacası tercih meselesidir.

Sosyal medya-gündem ilişkisini kuramadım. Ben gündem için sözlükleri takip ediyorum. Her şeyden de haberim oluyor.

Sosya ağlara üye olmak eziklik olmadığı gibi olmamak da elitlik değildir bana göre. Benim uzun bir süre hiçbiriyle işim olmadı şu an da yalnızca birini kullanıyorum pek aktif olmasam da. Normalde göremeyeceğim, bilemeyecepim veya katılamadığım olayların fotoğraflarını görmek hoşuma gidiyor misal. Doğum günü kutlamaları, uzaktaki bir akrabanın torununun nasıl büyüdüğü:) sevinçleri, hüzünleri görüyorum işte... bu açıdan işe yarar buluyorum.
Bir de yanlış kullanımdan bahseden olmuş. Gözünüzün önüne size ait olmayan bir tomar parayı koysalar alıp cebe atar mısınız? Burada parayı koyan mı suçlu yoksa alıp cebe atan mı? O zaman erkekler de her gördüğü kıza methiyeler dizivermesin, çok şükür akılları da var mantıkları da. Kendilerine yenik düşmelerinin sebebi sosyal ağ değil yine kendileridir :)

Koalina tarafından yazılmıştır:)

Son düzenleme:
Sosyal medya-gündem ilişkisini kuramadım. Ben gündem için sözlükleri takip ediyorum. Her şeyden de haberim oluyor.

Gündemle sosyal medya ilişkisini mi kuramadın.Yeterince de açıklama yaptım.Hatta yapmama bile gerek yok.Bu soruyu sorduğuna göre,senin kafandakiş sosyal medya algısı çok farklı.Ben asıl sözlükle gündemin arasındaki bağı çözemedim.Sözlük ve gündem ne alaka.

benim tanıştıklarımda şaşırıyorlar bende zevk almıyorum diyorum yalanda değil gerçekten nesi eğlenceli.ama bazı okullarda lazım oluyor facebook üstünden çalışma grubu falan yapıyorlar.ama bizim okulda öyle bir durum yok olsaydı bir hesap açardım sadece okuldakileri eklerdim biz whatsappdan hallediyoruz umarım böylede devam eder sosyala ağlara bulaşmak istemiyorum.

Gündemle sosyal medya ilişkisini mi kuramadın.Yeterince de açıklama yaptım.Hatta yapmama bile gerek yok.Bu soruyu sorduğuna göre,senin kafandakiş sosyal medya algısı çok farklı.Ben asıl sözlükle gündemin arasındaki bağı çözemedim.Sözlük ve gündem ne alaka.

Her şey anında düşüyor oraya. Dayanaklı bir şekilde.

benim whatsappım bile yok :KK14:

yok o niye onu begendi, yok sen bunu niye paşlaştın, yok kime paylaştın, o kim bu kim şu kim, kimi takip ettin niye ettin, niye şu saatte online oldun, kimle konuştun zart zurt cart curt yazarken bile yüreğim daraldı :KK14:

Haklısın yazmasaydım iyiydi ancak yazmak istedim. Belki başka pencereden de bakarsınız diye.
İşte o dediğin kısımda genel çevreni ekliyosun, ortak profil mi eleştirmek yerine telefondan ulaşıyosun özel durumlarda vs vs.
Hani kızıyosunuz ya eleştiriyolar nesi tuhaf profilim olmak zorunda mı diye, o insanların da kendince doğrusu var sizler gibi (bu zamana kadar hiç ortak profil kullanmadım).

Hocalar hele ki üniversite hocaları elinin altında teknoloji gibi bi'nimet varken panoyla uğraşmaz ki bence haklılar da. Sonuçta düzgün kullanıldıktan sonra yararlı şeyler bunlar. 70 kişilik sınıfta biz hep ordan iletişime geçtik sorunsuz...

Konunda haklısın garipseyenleri ben de anlamıyorum ama bu konuda siz de baya baya garipsemişsiniz kullananları ondan bahsediyorum.

Her neyse bu sosyal medya ile ilgili açılan hiç bi'konu tatlı kapanmadı. İyi geceler diliyorum:KK31:

sizinde soylediginiz gibi duzgun kullanildiginda yararlidir teknoloji.
Ben kullananlari garipsemedim asla kullanmadigimi duyduklarinda beni garipseyenleri bende garipsedigimi soyledim.
ayrica dogmamis bir bebege facebook hesabi acilmasini da evet tuhaf buluyorum.Bireyseldir hesaplar,cocuk belirli bir yasa geldiginde kendi hur iradesiyle acmak isterse acabilir,annesi de olsa onun adina bir hesap acma hakkina kimse sahip degil diye dusunuyorum.
Sosyal hesap sahibi olmak isteyen olabilir olmak istemeyen olmaz herkesin kendi iradesidir.

Ben de hiçbirini kullanmıyorum..
Bence hepsini kullananlar anormal.
Nasıl yetişiyorlar? Hiç işleri yok mu diye düşünüyorum :)

Kİmse kimseye "aaa neden yok" diyemez yanı istemiyorumdur kullanmak zorlamı? :KK51:

Benim facem var bide kk var ikiside bana yetiyorda artıyor bile.. :KK34:

Bir facebookum var oda oyun oynuyorum.Oynadığım oyunu facebook dışından oynayabilsem bir dakika durmam kapatırım.Pek aktif kullanmıyorumda.
Size uzaylı muamelesi yapan insanları çok önemsemeyin.Hayatını sosyal ağlara endeksli yaşayan insanlar onlar.El gibi kol gibi eksik olmayacak bi parçaları

Fakat verdiğiniz örneğe de katılmıyorum.isterse 4 kişi aynı hesabı kullansın bu kimseyi ilgilendirmez.Sizi de ilgilendirmez Bunun hesabın parayla olması ya da olmaması ile alakası yok.Tercih meselesi.Tıpki sizin kullanmamayı tercih etmeniz gibi.

Merhaba.
Sizce herhangi bir sosyal ağda hesabınızın olmaması sizi anormal yapar mı?
En popüler olanları ele alalım. Facebook, twitter, instagram, tumblr vs.
Yeni tanıştığım kişilere buralarda hesabım olmadığını söylediğimde şaşırıyorlar. "Aaa neden:KK53:?"
Şaşılacak ne var anlamıyorum.
Whatsapp yetiyor.
Kardeşim kullanmayı da bilseler içim yanmayacak.
Atıyorum Mehmet ve Ayşe diye bir çiftimiz olsun. Soyadlarına da Can diyelim.
Alıyorlar bir facebook hesabı.
Mehmet Ayşe Can. :44:
Nedir bu şimdi?
Hesap açmak parayla değil yahu korkmayın.
Karaktersiz abaza insanlar da cirit atıyor buralarda.
Karısına bir teşekkür etmez, elin kızına döşüyor iltifatları.
Kız da cevap verirse ne ala.
Yemin ediyorum lağım buralardan daha temizdir.
Bu tipler hesabını doğru dürüst kullananları da soğutuyor.
canım inan kafana takmaya bile değmez
ben işim gereği şuan asistanım holdingin sosyal hesaplarını yönetiyorum valla insanların özel hayatlarını gördükçe tiksiniyorum yahu içinde sakla ne millete yayın yapıyosunn..
bundan yaklaşık 3 yıl önce bende senin gibi takıntı yapıp hesap açmıştım cevrem çok olunca takipçim arkadas sayım coktu ister istemez vaktinin büyük kısmını orda öldürüyosun ve derslerimde gerçekten düşüş olmuştu anlamıyodum dersi falan 2 yıl olcak işte kapattım iş dışında girmem bile pofumun dediği gibi whatsapp yeter hem durumun güncel hem resmin hemde anlık engel olmadan istediginle mesajlaşıyosun daha ne ?
Kadınlar kulübü ve whatsapp gerisi boş bacım:KK31:
benimde yok whats app dışında bi üyeliğim
ne yani ben cahil mi kaldım şimdi :KK1:
boş yere zaman kaybı,zaten gün içinde bi koşturmaca yaşıyoruz,ordan oraya sürükleniyoruz,aaaa şunu yaptım oraya gittim diye resimler koyunca daha mi önemli saygı değer biri oluyormuş insan? :)
bence hiç kafanı takma sal gitsin nasıl rahat yaşıyorsan öyle yap

cee-eeeeee :KK1:
kız ben seniii burda da mı görcektimmm:KK31:

sizinde soylediginiz gibi duzgun kullanildiginda yararlidir teknoloji.
Ben kullananlari garipsemedim asla kullanmadigimi duyduklarinda beni garipseyenleri bende garipsedigimi soyledim.
ayrica dogmamis bir bebege facebook hesabi acilmasini da evet tuhaf buluyorum.Bireyseldir hesaplar,cocuk belirli bir yasa geldiginde kendi hur iradesiyle acmak isterse acabilir,annesi de olsa onun adina bir hesap acma hakkina kimse sahip degil diye dusunuyorum.
Sosyal hesap sahibi olmak isteyen olabilir olmak istemeyen olmaz herkesin kendi iradesidir.

Sanırım ben anlatamıyorum ne demek istediğimi:44:
Şimdi konuda eşlerin ortak profil kullanması bile garipsenmişse ben de insanlar da sizin sosyal medyadan uzak oluşunuzu garipseyebilir diyorum. Çünkü herkes önce kendine bakar haliyle karşının tutumu garip gelir.
Her neyse bu sosyal medya konuları pek bi'sonuca bağlanmıyo sayfalar ilerliyo sonunda da kapatılıyo. Oyüzden ben fikrimi yazdım siz de haklısınız deyip çıkıyorum :)

bence kullanmayanlar kullanmadıkları için kendilerinin özel ve sosyal olduklarını düşünüyorlar. bence asıl bu komık kullanmadığınız için farklı degılsınız,kullanan da kullamayan da aynı bence. hesabı olmayıp cevresındekı bırının hesabından eskı sevgılı eskı arkadaş bik bik sorgulayan cok fazla. ben feysbuk kullanıyorum ama twitter hesabım ya da ınstagram hesabım yok. ne feysbuk kullandığım için özelim ne de ınstagram kullanmadığım için. ha bu arada reputable arkadaşa katılıorum kendısını gözüm bi yerden ısırıyor ben de ne arkdaslarımla bır araya geldiğimde ne de akrabalarımla bıraraya geldiğimde feysbuk ya da sosyal ağ muhabbetı açılmıyor. uff farklı olma cabaları cok ergence çokkkk ,büyüyün annem büyüyün :KK36::KK36:

X