Gebeliğe Hazırlık SPERM AZLIĞI VE HAREKET SORUNU İÇİN

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Leyla Yurt

Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2018
266
219
Benim eşimde sperm sayısı azlığı ve hareket sorunu vardı. doktorumuz bize Proxymen kullanmamızı söyledi. Bu sırada ben kendim sürekli araştırmalar yapıyordum ne yapmalıyım ne yapmalıyım diye kendim bu karışımı hazırladım. bir çok siteye de verdim aslında yardımcı olayım diye,

her gün sabah akşam proxymen içti.
Her gün aç karnına 1 su bardağı kaynatılmış keçiboynuzu suyu içti.
Her gün sabah akşam 1 tatlı kaşığı bu karışımdan yedi.
Yedirebilirseniz eğer, muz ve kabak çekirdeği de çok faydalı ❤️

Sperm Sayısı Azlığı ve Hareketi İçin
1 kavanoz harnup pekmezi (keçiboynuzu)
100 gram zencefil
100 gram zerdeçal
100 gram üzüm çekirdeği tozu
100 gram çoban çökerten
100 gram çakşır kökü tozu
Evde olan fındık fıstık ceviz vs. Varsa polen.

Bunların hepsini bir karışım haline getir hepsi toz olsun aktardan hepsini temin edebilirsin orada söylersin toz olsun diye 💜güzel bir cam kavanozda güneş görmeyen yerde muhafaza etmelisin. Sabah akşam 1 yemek kaşığı ile tüketilebilir. Bu süre zarfında 6-7 tane keçiboynuzunu 3 su bardağı suda kaynatıp demlendirip sabah akşam içilmesi bu kürü destekleyici olacaktır. Keçiboynuzu suyunu içmekte zorlananlar için kuru incir kürünü de tavsiye edebilirim 💙

Bu karışımı uyguladığımın ikinci ayında hamile kaldım arkadaşlar, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz 💙

Peki Lalecim bu karışımlar ve takviyeler öncesi eşinizin ml de sperm sayısı ve ileri hızı kaçtı? Karışımlardan sonrada sperm testi yaptırabiliniz mi?

Senin eşinin değerleri nasıl canım
Bizim sayi problemi yok ileri hizli hareketli 0 yavas ileri 25 yrinde hareket 25 toplam hareket %50 doktor degisebiliyir dedi yavas hareketlide gebelik baslatir dedi proxeed plus verdi Bende extra takviyeler yapiyorum keci boynuzu ceviz kabak cekirdegi falan iki aydir insallah olir bilmiyirum

Bizim sayi problemi yok ileri hizli hareketli 0 yavas ileri 25 yrinde hareket 25 toplam hareket %50 doktor degisebiliyir dedi yavas hareketlide gebelik baslatir dedi proxeed plus verdi Bende extra takviyeler yapiyorum keci boynuzu ceviz kabak cekirdegi falan iki aydir insallah olir bilmiyirum
Sizin sonuçlar bizimkilerden çok çok daha iyi canım ben ovülasyon ile yumurtlamamı takip ettim ama çok stres olmuştum o ay olmadı öbür ay hiç talip etmedim gün aşırı ilişki oldu biraz da unutmak en iyisi sanırsam tekrar Ramazan’dan sonra bir daha sperm testi vereceğiz ama keçiboynuzu kürünü falan hiç aralıksız yaptım ben karışımdan her sabah akşam yedi

Muhtemelen eşinin yedikleriyle artmıştır hareketli oranı.. Bu değerlerle hamile kalmak imkansız değil ama uğraşıyormuş bizimde ileri %3 yavaş %13 yerinde %10 yaa inşallah bende hamile kalırım 🙏
Ben kendim de yumurtlama takibi yaptım canım ovülasyon testleriyle 3.denememdi, yani arkadaşımsın eşinde 10 bin sperm vardı 2 tane çocukları var hareket ve sayı çok çok düşüktü onda ama allah nasip etti mi ediyor canım sizin kaçıncı ayınız

Ben kendim de yumurtlama takibi yaptım canım ovülasyon testleriyle 3.denememdi, yani arkadaşımsın eşinde 10 bin sperm vardı 2 tane çocukları var hareket ve sayı çok çok düşüktü onda ama allah nasip etti mi ediyor canım sizin kaçıncı ayınız
Orası öyle Rabbim ol derse olur ancak... Bizim 10. Ay oldu 😞 varikosel Vardı ama eşimde 4 ay önce oldu eşim ameliyat.. İşte yıl sonuna kadar olmazsa artık tedavi olacağız inşallah gerek kalmaz kendiliğinden hamile kalırım maddi ve manevi çok yıpratıcı süreç bunlar...

Orası öyle Rabbim ol derse olur ancak... Bizim 10. Ay oldu 😞 varikosel Vardı ama eşimde 4 ay önce oldu eşim ameliyat.. İşte yıl sonuna kadar olmazsa artık tedavi olacağız inşallah gerek kalmaz kendiliğinden hamile kalırım maddi ve manevi çok yıpratıcı süreç bunlar...
Çok doğru diyorsun canım peki ameliyattan sonra değerleri nasıl farketti mi canım eşinin

Sizin sonuçlar bizimkilerden çok çok daha iyi canım ben ovülasyon ile yumurtlamamı takip ettim ama çok stres olmuştum o ay olmadı öbür ay hiç talip etmedim gün aşırı ilişki oldu biraz da unutmak en iyisi sanırsam tekrar Ramazan’dan sonra bir daha sperm testi vereceğiz ama keçiboynuzu kürünü falan hiç aralıksız yaptım ben karışımdan her sabah akşam yedi
Bende aslinda cok takmiyorum ama esim adet donemlerinde gozumun icine bakiyor oldummu olmadimmi diye bisey soylemiyor ama anliyorum adet oldugum zaman iyice dusuyor. Allahtan istiyorum ama tedbiride elden birakmiyorum. Kurleri duzenli veriyorum insallah faydasi olacak inaniyorum herswyin hayirlisi

X