Gebeliğe Hazırlık SPERM Testi acill😥

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

M i h r a

Güçlüyüm ama kalbim hassas.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2019
2.026
4.447
Kardeşlerim bacılarım merhaba 😅 sperm testiyle karşınızdayım. Gönül isterdi ki bebegimin gazını nasıl çıkarabilirim, bebek bezi önerileri baslıklı konular açmak🤦🏻‍♀️
Neyse konumuza gelelim. Eşim 2 ay önceki sperm sonuçlarinı asagida paylaşıyorum. Yorumlayabildiginiz kadar anladığımız kadar bana yorumlarmisiniz ? Ayni sorundan muzdarip olup önerilerinizide bekliyorum. Doktor ackklayici birsey soylemiyor yazdi E vitaminini gonderdi denemye devam dedi. Martda 1 yil olcak daha fazla elimden birsey gelmeden beklemek zaman vakit kaybetmek istemiyorum. Ileri hızlı, yerinde hareketli, hareketsiz,sperm sayisini, spermin baş, kuyruk, boyun değerlerini yorumlarmisiniz?
Simdiden cok tesekkur ederim.
Screenshot_20200224-130825_Drive.jpg

ml de en az 15 milyon sperm olması gerekiyor gebelik için sizin 5 milyon ama ileri hareketli yüzdeniz iyi sayıyı artırmanız lazım sadece e vitaminiyle olacak iş değil bir multivitamin kullanın proxeed plus veya promen K gibi başka markalar da var keçiboynuzu özü sperm sayısını artırıyor alın keçiboynuzu özünü eşiniz içsin her sabah çakşır suyu da sayıyı artıyor ama keçiboynuzu özünü kullanın bence ilk etapta ama mutlaka bir multivamin alın e vitaminle kullanın sigara kullanıyorsa bıraksın belki bu sayıyla da gebelik olabilir belki belli olmaz ama zaman alabilir hızınız yüksek olduğu için sayı kolay artıyor morfoloji en az yüzde 4 olması gerekiyor sizin 3 ama çok sıkıntı olur mu bilmiyorum

Sperm sayisi az. Yani milimde 15 milyon olmasi lazmken sizde 5 milyon cikmis. Bunun disinda toplam sperm sayisi en az 4o milyon olmasi lazm diyolar sizde bu da 15 milyon seklinde ckmis. Ama hreketli yerinde harekerli toplamlari gayet iyi. Morfoloji 4 olmasi lazmken 3 ckmis ama bence bu da iyi 0 cikanlar var cunku sadece sayiyi duzeltmek lazm ama ilk defa verdiyse onun baskisi falanda etkili oluyo. Sayiyi duzeltmek icin findik nohut suyu keciboynuzu onerebilirim cok buyuk skntilar yok gibi geldi bana cunku sayi en kolat duzeltilen sey deniliyo 😊🙏

E vitaminiyle olucak iş deģil
Cogu doktorlara gore spermleri degisitirecek vs bir besin birsey yok.
Ama denemekten zarar gelmiyor yarar geliyor cogunlukla inan ve takviye yapin.
Morfolojiniz fena degil, Sayi düsük
Ama sayi arttikca morfolojiniz düşebilir o.yuzden birseyler yaparken dikkatli davranin.
Keciboynuzu yapin.havuc suyunuda..
Proxeed plus, emodex, epidieum gibi katki yapacak seylerde kullanin. Yasam seklini biraz değistirip ceviz findik bademi duzenli yedirin. Gorev gibi degilde aksam cayin yanina vs.
Karisimlar var onlarida alabilirsiniz. Propoolis gingseng, cakşir vs gibi. Sadece sirayla yapin. Once keciboynuzu kurü ile ve çiğ kuruyemislerle.

Kızlar ya @Mihribaalin le kafamız karıştı sperm baş boyun kuyruk olan değerlerin normali nedir bilen var mı ? 🤔
Bir türlü normal değerlerini bulamadık ta bazı yerlerde %58 baş anomalisi anormal çok yazmışlar korku sardı bizi 😳😳

ml de en az 15 milyon sperm olması gerekiyor gebelik için sizin 5 milyon ama ileri hareketli yüzdeniz iyi sayıyı artırmanız lazım sadece e vitaminiyle olacak iş değil bir multivitamin kullanın proxeed plus veya promen K gibi başka markalar da var keçiboynuzu özü sperm sayısını artırıyor alın keçiboynuzu özünü eşiniz içsin her sabah çakşır suyu da sayıyı artıyor ama keçiboynuzu özünü kullanın bence ilk etapta ama mutlaka bir multivamin alın e vitaminle kullanın sigara kullanıyorsa bıraksın belki bu sayıyla da gebelik olabilir belki belli olmaz ama zaman alabilir hızınız yüksek olduğu için sayı kolay artıyor morfoloji en az yüzde 4 olması gerekiyor sizin 3 ama çok sıkıntı olur mu bilmiyorum
Sen ne gğzel bir insansın , rabbim kalbine göre versin herkese elinden geldiğince yardım etmeye çalışıyorsun . Bu yolda benim moralimi düzelten ilk kişisin allah yardımcın olsun en koşa sürede bebeğine kavuşursun inşallah. İçimden geldi yazmak istedim ❤️

İleri hareketli %37 diyor ama spermlerin en az %10'u hızlı olmalı. Hepsi yavaş ileri hareketli de olabilir o zaman gebelik zorlaşıyor.

Ben de arkadaşlar gibi keçiboynuzu özünü ve multivitamin öneriyorum. Hafif spor, sigara ve alkolden uzak durmak önemli. Bir de bu tek test ise ileride kesinlikle bir test daha yaptırın. Sperm çok değişken olabiliyor çünkü.

Sen ne gğzel bir insansın , rabbim kalbine göre versin herkese elinden geldiğince yardım etmeye çalışıyorsun . Bu yolda benim moralimi düzelten ilk kişisin allah yardımcın olsun en koşa sürede bebeğine kavuşursun inşallah. İçimden geldi yazmak istedim ❤
Yaa bunları okumak ne güzel hiç tanımadığım birinden böyle dualar almak çok mutlu etti beni çok teşekkür ederim canım amin inşallah Allah hepimize isteyen herkese versin benimde içimde ne fırtınalar kopuyor 2 aydır bazen katlanamıyorum ama elden de birşey gelmiyor 😔

Kardeşlerim bacılarım merhaba 😅 sperm testiyle karşınızdayım. Gönül isterdi ki bebegimin gazını nasıl çıkarabilirim, bebek bezi önerileri baslıklı konular açmak🤦🏻‍♀️
Neyse konumuza gelelim. Eşim 2 ay önceki sperm sonuçlarinı asagida paylaşıyorum. Yorumlayabildiginiz kadar anladığımız kadar bana yorumlarmisiniz ? Ayni sorundan muzdarip olup önerilerinizide bekliyorum. Doktor ackklayici birsey soylemiyor yazdi E vitaminini gonderdi denemye devam dedi. Martda 1 yil olcak daha fazla elimden birsey gelmeden beklemek zaman vakit kaybetmek istemiyorum. Ileri hızlı, yerinde hareketli, hareketsiz,sperm sayisini, spermin baş, kuyruk, boyun değerlerini yorumlarmisiniz?
Simdiden cok tesekkur ederim.Eki Görüntüle 2595850
Sayı az hızlar güzel. Morfoloji de 4 üzeri diyorlar ama 3 de kötü değil. Sayıyı arttırmanız lazım

Canım Cevabın için teşekkür ederim Öncelikle Biz aralık ayından beri Keçiboynuzu çayını ve keçiboynuzu pekmezini kullandı E vitamini alıyordum şubata kadar böyle devam etti Şubat'ta macunu aldık aktardan şu anda macunu kullanıyor kuruyemiş veriyorum meyvede kesiyorum Akşamları sayıyı başka arttıracak önerebileceğiniz bir şey var mı Bir de spermin baş kısmı kuyruk kısmı ve boyun kısmının mı verdiği ölçüler var testte Onu hiç anlamadım ben onu anlayabiliyor musunuz

İleri hareketli %37 diyor ama spermlerin en az %10'u hızlı olmalı. Hepsi yavaş ileri hareketli de olabilir o zaman gebelik zorlaşıyor.

Ben de arkadaşlar gibi keçiboynuzu özünü ve multivitamin öneriyorum. Hafif spor, sigara ve alkolden uzak durmak önemli. Bir de bu tek test ise ileride kesinlikle bir test daha yaptırın. Sperm çok değişken olabiliyor çünkü.
Keçiboynuzu çayını içiyordu bir de pekmezini yiyordu iki ay böyle devam etti ama daha sonra tadını beğenmedi için bıraktı şu anda aktardığını aldığımız macunu yiyor en üstteki cümleyi anlamadım canım % 37 değil de %10 hizli olmalı yazmışsın ya Onu tam anlayamadım ben

Canım Cevabın için teşekkür ederim Öncelikle Biz aralık ayından beri Keçiboynuzu çayını ve keçiboynuzu pekmezini kullandı E vitamini alıyordum şubata kadar böyle devam etti Şubat'ta macunu aldık aktardan şu anda macunu kullanıyor kuruyemiş veriyorum meyvede kesiyorum Akşamları sayıyı başka arttıracak önerebileceğiniz bir şey var mı Bir de spermin baş kısmı kuyruk kısmı ve boyun kısmının mı verdiği ölçüler var testte Onu hiç anlamadım ben onu anlayabiliyor musunuz
Canım keçiboynuzu içemiyorsa eşin aktardan çakşır suyu alın mecitefendi markasının vardı galiba ondan da sonuç alan çok olmuş ama macun harici bir multivitamin alın bence proxeed plus bizde işe yaradı ha bide her sabah bir tane zeytinyağında geceden bekletilmiş kuru incir yesin eşin Buda çok iyi arı sütü bal polen probolis karışımı alın bide canım organik olsun ama bol bol kavrulmamış kuruyemiş birde

Sayı az sadece. Diğer değerler kötü değil.
Ancak sayı az oldu mu her şey daha da zorlaşıyor. Normal yolla deneyin tabiki ama aşılama ya da tüp bebek önerisi alırsanız da hic umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü esi aynı değerlerde olan arkadaşım ilk tup bebek denemesinde hamile kaldı.

Canım keçiboynuzu içemiyorsa eşin aktardan çakşır suyu alın mecitefendi markasının vardı galiba ondan da sonuç alan çok olmuş ama macun harici bir multivitamin alın bence proxeed plus bizde işe yaradı ha bide her sabah bir tane zeytinyağında geceden bekletilmiş kuru incir yesin eşin Buda çok iyi arı sütü bal polen probolis karışımı alın bide canım organik olsun ama bol bol kavrulmamış kuruyemiş birde
Yaa cok tesekkur ederim okadar guzel hepsini yazmışsın üşenmemişsin dediklerini tek tek deneyeceğim mızmızlanmasın artik bizimkide yapacak birşey yok yiyecek içecek ☺️☺️

X