Gebeliğe Hazırlık SPERM Testi acill😥

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Morfoloji spermin sadece fiziki görüntüsü dna sı içeriğinin bozuk olduğunu göstermez . Ben de başta öyle sanmıştım da öyle değilmiş
Ya burası ne kadar güzel insanlarla kaynıyor gerçekten hepinizden Allah razı olsun herkes birbirini bilgilendiriyor 🙏🏻❤️ Sperm DNA sına baktırmamız gerekiyor o zaman doğru mu anlıyorum ? dünden beri yukarda yazdıklarımı düşünüp kendimi yedim bitirdim hep dua ediyorum ama ya hamile kalırsam düşürürsem ölü doğum yaparsam ya engelli olursa diye tabi Allahın takdiri bunun ötesi yok ama morfoloji düşüklüğü bunlara sebebiyet vericekse hazırlıklı olayım diye düşünüp duruyorum açık konuşmak gerekirse doktorlarda açıklama yapmıyorlar dene olmazsa gel dedikleri tek şey bu oluyo

DNA hasarına baktırın bi canım ama heryer yapmıyor herhalde uzun süren bir testmiş hemen belli olmuyormuş İstanbul ankaradaysanız daha rahat öğrenirsiniz bence iyi bir ürologa gidin herkes ilgilenmiyor çünkü değerleriniz güzel ama tek morfoloji sıkıntılı gibi

Bi kaç aydır istiyorsunuz daha yeniyse bu değerlerle de olabilir sizde de sıkıntı yoksa

Canım sadece morfoloji düşük ama sayı çok iyi olduğu için bu onu dengeliyor bide morfoloji değişken bir değer bunu farklı bir merkezde yaparsanız farklı sonuç alırsınız bakan gözle alakalı .ne zamandır istiyorsunuz ?
Ya gerçekten çok teşekkürler hepiniz içimi çok rahatlattınız 🙏🏻🙏🏻 5 6 ay oldu ama sonuç hep hüsraan hep tek çizgi 😔

Kızlar selam bizde sabah verdik sonuçlar çıkmış sizce nasıl anlamıyorum :KK70:
Hele dev başlı , iğne baş falan onlar ne anlamadım , doktora yarın gideceğiz de.

Eklentiler

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    145,4 KB · Görüntüleme: 219
Kızlar selam bizde sabah verdik sonuçlar çıkmış sizce nasıl anlamıyorum :KK70:
Hele dev başlı , iğne baş falan onlar ne anlamadım , doktora yarın gideceğiz de.
Bi sıkıntı yok gibi geldi bana canım ama bilemedim bu test who ya göre mi yapıldı

Bi sıkıntı yok gibi geldi bana canım ama bilemedim bu test who ya göre mi yapıldı
Valla canım bende bilmiyorum neye göre yapıldı. Biz devlet hastanesinde tanıdık var diye 10 gün öncesinden yarın için ürolojiye randevu almıştık , doktor sperm testi verin öyle gelin deyince bizde işte 3 gün perhize girdik bugün 4.günü yaptırdık.İnternetten başka testlere bakıyorum açıklayıcı ama bunlar hiç açıklayıcı yazmamışta.

Kardeşlerim bacılarım merhaba 😅 sperm testiyle karşınızdayım. Gönül isterdi ki bebegimin gazını nasıl çıkarabilirim, bebek bezi önerileri baslıklı konular açmak🤦🏻‍♀️
Neyse konumuza gelelim. Eşim 2 ay önceki sperm sonuçlarinı asagida paylaşıyorum. Yorumlayabildiginiz kadar anladığımız kadar bana yorumlarmisiniz ? Ayni sorundan muzdarip olup önerilerinizide bekliyorum. Doktor ackklayici birsey soylemiyor yazdi E vitaminini gonderdi denemye devam dedi. Martda 1 yil olcak daha fazla elimden birsey gelmeden beklemek zaman vakit kaybetmek istemiyorum. Ileri hızlı, yerinde hareketli, hareketsiz,sperm sayisini, spermin baş, kuyruk, boyun değerlerini yorumlarmisiniz?
Simdiden cok tesekkur ederim.Eki Görüntüle 2595850
Normal yolla gebe kalabilmeniz için bir ml deki sperm sayısı 15 milyon ileri haraketli sayısı yüzde 40 olması lazım. Teste göre eşinizin sizi normal yolla gebe bırakacak sayısı 5 milyon. İnşallah tedavi sürecine gerek kalmadan bir tanesi hedefe ulaşır 🙏 ileri haraketlilik çok önemli onda sizin büyük bir probleminiz yok hatta bazı testler %35 i de normal kabul ediyor. Sayınız yükseldi mi sorun kalmaz . Bunun için de ilaçlar var. sayının artması hızın artmasından çok daha kolay. Biz sayıyı artırmıştık ama hızı değişme. Tedavi ile gebe kaldım 🙏

Canım Cevabın için teşekkür ederim Öncelikle Biz aralık ayından beri Keçiboynuzu çayını ve keçiboynuzu pekmezini kullandı E vitamini alıyordum şubata kadar böyle devam etti Şubat'ta macunu aldık aktardan şu anda macunu kullanıyor kuruyemiş veriyorum meyvede kesiyorum Akşamları sayıyı başka arttıracak önerebileceğiniz bir şey var mı Bir de spermin baş kısmı kuyruk kısmı ve boyun kısmının mı verdiği ölçüler var testte Onu hiç anlamadım ben onu anlayabiliyor musunuz
Bizim sayıyı bitkisel ilaçlar pek artırmadı. Hatta aktardan aldığımız içini kendileri yağdığı macun yüzünden az daha eriksiyon sorunu çıkacaktı ki böyle bir sorunumuz asla olmamıştı. Bize en iyi l arjinin ve l karnitin geldi. 5 milyondan 19 milyon a çıkardı. Solgar ın ilacı etken madde sadece o ikisi foto atarım ilacın. Onun dışında yok keçiboynuzu yok çakşır suyu macun bunlar bize yaramadı. Dokturun verdiği ilacı tek içseydi yine çare belki olurdu. Bizim hız yüzde 3-5 arasındaydı.

Normal yolla gebe kalabilmeniz için bir ml deki sperm sayısı 15 milyon ileri haraketli sayısı yüzde 40 olması lazım. Teste göre eşinizin sizi normal yolla gebe bırakacak sayısı 5 milyon. İnşallah tedavi sürecine gerek kalmadan bir tanesi hedefe ulaşır 🙏 ileri haraketlilik çok önemli onda sizin büyük bir probleminiz yok hatta bazı testler %35 i de normal kabul ediyor. Sayınız yükseldi mi sorun kalmaz . Bunun için de ilaçlar var. sayının artması hızın artmasından çok daha kolay. Biz sayıyı artırmıştık ama hızı değişme. Tedavi ile gebe kaldım 🙏
hızı arttırmak zormuş
bizimde ileri hızımız yok sayımız artıyor ama mıorfolojimizde kötü
tüp bebeklemi gebe kaldınız

hızı arttırmak zormuş
Biz hızı bir türlü artırmadık. 7 milyon sayı yüzde 5 hız vardı. İki ay doktorun verdiği ilacı içti eşim 9 milyon oldu hız yine yüzde 5. Biz ilacı içince uçacak sandık sanki baş ağrısı gibi bilemiyorsun ki sonra doktor tüp bebek dedi. 6 ay sonrasına takvimi yaptık bu arada şu sular falan içer daha iyi olur diye düşündük. Aktar bizde hazır var vereyim dedi eğitimlisin ama o an umut cahilce hareket ettiriyor seni aldık geldik. Sayı 4 milyona düştü hız 3 e. Bu sayı ile korktuk tüp bebek yaptık negatif oldu. Sonra tekrar 6 ay sonra ikinciyi yaptık. Tabi o sırada bitkisel her şeyi bıraktık ürologun ilacı içti ama sayı hız çok kötü ikinci de olmadı. 6 ayda iki tedavi oldum. Bir yıl ara vermeye karar verdik bu arada eşim solgar ın ilaçlarını araştırdı içinde spermin hareket ve hızını artıran ana madde olduğunu buldu. 6 ay içti ama hiç umut yok vicdanı rahat etsin diye içiyor. Haziran da yeniden tedavi olmak üzere merkeze gittik ordan istediler sayı 19 milyon olmuştu. Hız 5 te. Yüzde olarak değilde sayı artınca hızlı sayısı da artmış oldu. Tedavi oldum ağustos ta çok şükür üçüncü tedavimde ikizlere gebeyim

hızı arttırmak zormuş
Tedavide morfoloji önemli değil doğal yolla gebe kalmada çok önemli diyor doktorlar ama tedavide o kadar değil. Son tedavimde eşimin 1 di mesela. İlk baştakilerde 3 tü.

Tedavide morfoloji önemli değil doğal yolla gebe kalmada çok önemli diyor doktorlar ama tedavide o kadar değil. Son tedavimde eşimin 1 di mesela. İlk baştakilerde 3 tü.
bizimde 3tü 1 e düşmüş
çok değişken bütün değerler.. keşke değişken oldukları kadar düzelmeyede meyilli olsalar
ama çok şükür ikizlere hamileymişsiniz
rabbim sağlıklı doğurmayı nasip etsin

Eşimin sperm sayısı sağlıklı sperm sayısı 1 çıkmıştı bundan 2 buçuk yıl önce tabii yıkıldık iki yıl hep ben testler yapmıştım hsg hormon galan filan. Meğer sorun eşimdeymiş. Sonra iyi bir doktor aradık ve buldukta çok şükür eşime üç aylık promen K ve e vitamini yazdı ikinci ayda gebe kalmıştım şükür... ayrıca bol kuru yemiş önermişti özellikle kabak çekirdeği fındık ceviz falan

Eşimin sperm sayısı sağlıklı sperm sayısı 1 çıkmıştı bundan 2 buçuk yıl önce tabii yıkıldık iki yıl hep ben testler yapmıştım hsg hormon galan filan. Meğer sorun eşimdeymiş. Sonra iyi bir doktor aradık ve buldukta çok şükür eşime üç aylık promen K ve e vitamini yazdı ikinci ayda gebe kalmıştım şükür... ayrıca bol kuru yemiş önermişti özellikle kabak çekirdeği fındık ceviz falan
Bizde sayısı azlığı var ve şekil bozukluğu var bizde kullansak bu iki vitamini ise yarar mi acaba😔

Canım bizim de mlde 2.2 totAlde 8.8 milyon sperm var %62.5 ileri hareketli morfolojisi 10.9 klomen kullandı bir ay eşim bir de art med şimdi ikinci aydayız artmed e devam ediyor bu değerler düzelir mi acaba ben de senin gibi doğal yolla gebe kalabilir miyim :KK43:

X