Gebeliğe Hazırlık SPERM Testi acill😥

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Erkekler gerçekten ketum ve duygusuzlar bu çocuk konusunda ona karar verdim dediğin gibi bir erkek arkadaşı ile konuşup destek alsa Belki daha olumlu olur bizim için de Benim de aklımda şey vardı bu yaz tatile ayarladık kafamızı dağıtalım toparlayalım Kafamızda hiçbir şey yokken tekrardan başlarım diye düşünüyordum Haziran gibi ama bu Corona hastalığından sonra bizim tatilde yalan oldu kür yapmak için malzeme almaya bile dışarı çıkmıyorum Her şey üst üste geldi ama en yakın zamanda dediğin kürlere başlayacağım hem incir kürünü yapacağım hem Keçiboynuzu çayına devam ettireceğim E vitamini ve yazdığın vitaminde alacağım ama bizim gittiğimiz üroloji doktoru ilgilenmedi bizimle günaşırı denemeniz yeterli dedi bol bol meyve sebze ve kuruyemiş ye dedi keçiboynuzu çayı yaptığımı söyledim doktora Tamam Uygundur onu da yap içsin dedi Başka da hiçbir şey söylemedi. Kendimi tekrardan toplayıp eşime karşıma alıp bir konuşma yapıp ardından küre tekrar başlamayı düşünüyorum canım verdiğin tavsiyesinde Çok teşekkür ederim böyle okudukça yazılanları Umut oluyor bana çünkü kendi içimde düşüne düşüne karamsar yaşıyorum :cry:
Elime konuşma yapan arkadaşının da çocuğu olmamış önceleri o yüzden de etkilendi şuan olduğunu görünce o da baya bi etkili oldu ve inandı. Erkekler maalesef onlar için hrr şey hurafe gibi. Eşim profesöre gitmişti. Bu dediğim ilacı aile dostumuz olan Üroloji doktoruna sordum bu ilaç güzel bunu kullansın dedi. Sen de yumurtlama günlerini hesap et et dedi. Haftada iki kere dene yeterli dedi. Ben bütün bunlara uydum sadece. Bunları diyen de başhekim yardımcısı hacettepeyi dereceyle bitiren bi doktor tanıdığımız. Bence doktor çok önemli. Güzel bi konuşma yapılması gerekiyor bu erkeklere. Güzel ve ciddi kararlı olduğunu göster ona.. En kısa zamanda da başla denemelere. Yasak uzarsa da internetten sipariş et keçiboynuzu ve inciri

16086425671348837074595687621480.jpg
kızlar bakar mısınız

ml de en az 15 milyon sperm olması gerekiyor gebelik için sizin 5 milyon ama ileri hareketli yüzdeniz iyi sayıyı artırmanız lazım sadece e vitaminiyle olacak iş değil bir multivitamin kullanın proxeed plus veya promen K gibi başka markalar da var keçiboynuzu özü sperm sayısını artırıyor alın keçiboynuzu özünü eşiniz içsin her sabah çakşır suyu da sayıyı artıyor ama keçiboynuzu özünü kullanın bence ilk etapta ama mutlaka bir multivamin alın e vitaminle kullanın sigara kullanıyorsa bıraksın belki bu sayıyla da gebelik olabilir belki belli olmaz ama zaman alabilir hızınız yüksek olduğu için sayı kolay artıyor morfoloji en az yüzde 4 olması gerekiyor sizin 3 ama çok sıkıntı olur mu bilmiyorum
Merhaba canım bizde bugün test yaptirdik eşimin ileri hareketi 0 di smdi 15 çıktı o yükseldi normal spermi 5 milyondan 2 milyona düştü bir müddet keçi boynuzu özü yedi kürünüde yaptırdım ben tüp bebek istemiyorum doktor direk tüp bebek dedi yaa 😖

Bahsettiğim ileri hızlı hareketli sperm oranı (+4) sizde %12 çıkmış bu iyi bir şey. Genel olarak hareketlilik ve konsantrasyon gayet iyi. Bir tek normal morfoloji en az %4 olması gerekirken %2 çıkmış. %0 ile bile gebe kalınabildiği söyleniyor ama belki zamanı uzatacaktır. Çünkü baş morfolojisi bozuksa yumurtanın kabuğunu delip yumurtayı döllemek sperm için daha zor hale geliyor. Bir de morfoloji bozuksa kromozomda da hata olabilir diye düşünülüyor. Tabi sayı vs. de iyi olduğu için morfoloji sizin için pek sorun olmayabilir. Bu konuda ileri tetkik gerekir mi, ne gibi bir tedavi izlenmeli onu doktorunuz söyler.
Merhaba canım bizde bugün verdik sana atsam bakabilirsin test sonucuna

X