Spinal anestezi sonrası

Emzirmeyi kesmeyi ilaç içebilmek icin demiştim. Suan ilaç içemiyorum ki. uykusuzluk var evet ama psikolojik olamaz çünkü neredeyse 24 saat sürüyor.
Şuan. İçin verecekleri ilaçta ağrı kesici dışında pek seçenek yok. Piskolojk derken yorgunluk hormonlar mesele regl olacagmz zamanda baş agrisi olur. Benim fikrim bu sağlıkçıym geçmiş olsun umarım tez zamanda gecer

Ilk kez duyuyorum bunu. Kesinlikle soracağım. Zaten bu işin çaresi kafein ve bol suymus. Kac gun e geçti seninki canim kaç gun sürdü?

Benim aralıksız devam ediyordu , özlerim yerinden çıkacak gibi oluyordu ama ayağa kalktığım zaman . Yatarken yanı kafam düz olmadığı sürece sorun yoktu .
1 haftada o korkunç ağrı geçti , 10 günde de tamamen geçti . Hemen Doğumdan sonra .
Senin arada tuttuğu için hem şanslısın hem de şanssız , şanslısın benim gibi sürekli değil.
Şanssızsın belki daha uzun sürecek bu baş ağrısı. Ama migren filan değil o . Bele yapılan iğne var ya , o yapılan omurga tarafında delik oluyormuş , beyin suyu geçiyormuş ordan bir yerden. Onla alakalı bişeyler demişti doktor bana .
Ama geçecek İnan bana 👍🏻🙏🏻

Benim aralıksız devam ediyordu , özlerim yerinden çıkacak gibi oluyordu ama ayağa kalktığım zaman . Yatarken yanı kafam düz olmadığı sürece sorun yoktu .
1 haftada o korkunç ağrı geçti , 10 günde de tamamen geçti . Hemen Doğumdan sonra .
Senin arada tuttuğu için hem şanslısın hem de şanssız , şanslısın benim gibi sürekli değil.
Şanssızsın belki daha uzun sürecek bu baş ağrısı. Ama migren filan değil o . Bele yapılan iğne var ya , o yapılan omurga tarafında delik oluyormuş , beyin suyu geçiyormuş ordan bir yerden. Onla alakalı bişeyler demişti doktor bana .
Ama geçecek İnan bana 👍🏻🙏🏻
Bence de migren degil o tek taraflı olur çünkü. Benim bildiğim. Anestezi ile ilgili. Dedigin gibi omur ile ilgili bisey.
Insallah benimki de gecer. Cidden çekilmiyor çünkü ya. :KK43:

Hayırlı günler arkadaşlar 8,5 ay önce epidural+spinal kombine anestezi yöntemiyle ikinci çocuğumu doğurdum. Ancak epidural delikten beyin omurilik sıvısı kaçağı oluştu ve 3 ay şiddetli baş ağrısı çektim. Emzirdiğim için ilaç kullanamadım. Doktorumun önerisiyle 3 tl su ve kahve tükettim. Sonrasında baş ağrılarım hafifledi ancak 2 ay kadar da kulaklarımda basınç hissi oluşmaya ve tıkanıp açılmaya ve uğuldamaya başladı. Sol kulağım halen uğulduyor ve ara ara damarlarda ağrı ve kaşınma hissi oluyor. 18 Haziranda bir Algoloji ve anestezi Prof.u tarafından “Kan Yaması” işlemi yapıldı. Ancak bu işlemin baş ağrıları eğer max 1 ayda geçmez ise vakit kaybetmeden yapılması gerektiğini belirtti. Beni kimse yönlendirmediği için kan yamasını çok geçilmeli yaptırmış oldum o baş ağrısını aylarca çektim ve o süre zarfında iç kulağımdaki Hücreler olumsuz etkilenmiş. Demem o ki arkadaşlar 1 ay içinde geçmezse siz siz olun gidin hemen kan yaması yaptırın kendinize eziyet etmeyin bebişinizin tadını alın🤲

Hayırlı günler arkadaşlar 8,5 ay önce epidural+spinal kombine anestezi yöntemiyle ikinci çocuğumu doğurdum. Ancak epidural delikten beyin omurilik sıvısı kaçağı oluştu ve 3 ay şiddetli baş ağrısı çektim. Emzirdiğim için ilaç kullanamadım. Doktorumun önerisiyle 3 tl su ve kahve tükettim. Sonrasında baş ağrılarım hafifledi ancak 2 ay kadar da kulaklarımda basınç hissi oluşmaya ve tıkanıp açılmaya ve uğuldamaya başladı. Sol kulağım halen uğulduyor ve ara ara damarlarda ağrı ve kaşınma hissi oluyor. 18 Haziranda bir Algoloji ve anestezi Prof.u tarafından “Kan Yaması” işlemi yapıldı. Ancak bu işlemin baş ağrıları eğer max 1 ayda geçmez ise vakit kaybetmeden yapılması gerektiğini belirtti. Beni kimse yönlendirmediği için kan yamasını çok geçilmeli yaptırmış oldum o baş ağrısını aylarca çektim ve o süre zarfında iç kulağımdaki Hücreler olumsuz etkilenmiş. Demem o ki arkadaşlar 1 ay içinde geçmezse siz siz olun gidin hemen kan yaması yaptırın kendinize eziyet etmeyin bebişinizin tadını alın🤲
Aynı benim yaşadığım şeyi yaşamışsınız . Ama benim 1 haftada geçti çok şükür :KK43: çok geçmiş olsun

Arkadaşlar 20 gun once kadar spinal anestezi ile sezeryan doğum yaptim basta 10 senedir baş ağrısı cektigimi belirttim . Isterseniz sizi uyutalim dediler ama kabul etmedim. Ameliyat basarili gecti. Bebek ve ben iyiyiz ancak
Doğumdan beri 4 ya da 5 kez baş ağrısı cekiyorum ama korkunç..:KK43:
Boyle bir bas ağrısı olamaz. Anlıyorum eskisi gibi olan baş ağrılarından degil bu.
Günde 2 tane kahve iç dediler. Dolorex te içiyorum bana mısın demiyor çocukla zor ilgileniyorum ağrı tuttu mu :KK43:
Bu ne zaman geçer napmam lazim 2 ayrı doktor da kahve iç dedi ama cok lanet biseymis keşke genel anestezi olsaydım diyorum. Neyime güvendim de bu şekilde oldum bilmiyorum ve midem de bulanıyor baş ağrıyınca:KK43:
Benzer durumu yaşayan var mı internette biraz baktım olan biseymis ve genelde genç hastalarda oluyormus bütün günüm mahvoluyor ağrı tutunca lütfen yardım edin tecrübeli arkadaslar
Bol su ic.

Ben de spinal oldum bas agrim olmadi ama cok su tuketirim zaten.

Çok teşekkür ederim🤲Vallahi ben halen çekiyorum arkadaşım😔sol kulağım uğul uğul bakalım ne zaman bitecek🙁Rabbim tez zamanda şifa versin bana ve benim gibi olanlara... Ne hayaller ile doğum yaptık neler geldi başımıza....

10 ay ønce spinal anestezi ile dogum yaptim
Daha hastanedeni ilk gunumde sirtima tam iki kurek kemiğimin arasına bıçak saplanmış gibi bir ağrıyla karşılaştım
Bebeğimi eözirmek için bile doğrulamıyordum
Geçer dediler
GEÇMEDİ GEÇMEDİ
10 aydır sırtımda bi bıçalka geziyorum sanki derin nefes alınca inanılmaz batıyo
Hapşırmak 🤦🏻‍♀️ Sanki ölüm gibi
Hapşırınca sanki o bıçak içerde bi dönüyo
Gece sagdan sola dönemiyorum uyayamıyorum
Tam 10 ay geçti bu ağrı geçmedi
Ben @didem_fitness yani bir fitness eğitmeniyim doğumdan önce hiçbir ağrım yada sakatlığım yoktu hatta öyle ki 140kilo halteri kaldırabilecek güçteydim
Hamileyken bile spor yaptım hiç ağrım yoktu
Şimdi bu spinal anestezi beni kitledi 😞
Nefes bile alamıyorum ağrıdan
Masaj, akapunktur, ve fizyoterapi fayda etmedi
Ömrümün sonuna kadar bu ağrıyı çekmekten çok korkuyorum
Umarım bigün geçer

10 ay ønce spinal anestezi ile dogum yaptim
Daha hastanedeni ilk gunumde sirtima tam iki kurek kemiğimin arasına bıçak saplanmış gibi bir ağrıyla karşılaştım
Bebeğimi eözirmek için bile doğrulamıyordum
Geçer dediler
GEÇMEDİ GEÇMEDİ
10 aydır sırtımda bi bıçalka geziyorum sanki derin nefes alınca inanılmaz batıyo
Hapşırmak 🤦🏻‍♀️ Sanki ölüm gibi
Hapşırınca sanki o bıçak içerde bi dönüyo
Gece sagdan sola dönemiyorum uyayamıyorum
Tam 10 ay geçti bu ağrı geçmedi
Ben @didem_fitness yani bir fitness eğitmeniyim doğumdan önce hiçbir ağrım yada sakatlığım yoktu hatta öyle ki 140kilo halteri kaldırabilecek güçteydim
Hamileyken bile spor yaptım hiç ağrım yoktu
Şimdi bu spinal anestezi beni kitledi 😞
Nefes bile alamıyorum ağrıdan
Masaj, akapunktur, ve fizyoterapi fayda etmedi
Ömrümün sonuna kadar bu ağrıyı çekmekten çok korkuyorum
Umarım bigün geçer
Sizi çok seviyorum takip ediyorum rabbim şafi ismiyle şifa versin ins Allah bir an önce geçer rabbim eşinize evlatlariniza bağışlasın :KK68: :KK68: :KK68:

B

Bu yasadiginiz kesinlikle migren degil,anestezi sonrasi bekledigimiz bir yan etki.Ve adı post spinal bas agrisi.Spinal anestezi komplikasyonu.Herkeste olacak diye birsey yok ama oluncada oluyor iste,dogumdan sorna cok basinizi oynatmamaniz gerekidi o gun boyunca.Gunde en az 3 litre su cay kahve kola bitter cikolata kafein iceren hersey bolca tuketmelisiniz.Birde ağrıyı cok siddetli hissettginizde sert bir zemine sirt ustu yastiksiz yatin bir muddet kesildiğini göreceksiniz,ama haliyle ayaga kalkinca tekrar baslar.biraz zaman alıyor ama gececek, gecmis olsun
Merhaba bendede şiddetli sırt ağrısı var acaba geçici bir durum mu :KK43:

Merhaba, kac gun surdu acaba bas agriniz, benm bugun 11.gundu hala agriyir. Ozellikle tuvalete gidip ikinirsam basliyor
Benim.migrenim var o anlamda ceken bilir dedim ama 3 sezaryen oldum hic bas agrisi cekmedim.. cok geçmiş olsun kafeinli içecekler iyi gelir diyorlar, ben hastanedeyken cok icerdim normalde sevmem ama bas agrisindan iyidir derdim. Neskafe, kola deneyin. Artik geçmiş olmasi lazim 11 gün oldu diyorsunuz.

Benim.migrenim var o anlamda ceken bilir dedim ama 3 sezaryen oldum hic bas agrisi cekmedim.. cok geçmiş olsun kafeinli içecekler iyi gelir diyorlar, ben hastanedeyken cok icerdim normalde sevmem ama bas agrisindan iyidir derdim. Neskafe, kola deneyin. Artik geçmiş olmasi lazim 11 gün oldu diyorsunuz.
Aynen bende endiseleniyorum bugun agrimadi. bi kac gun daha bekleyim bakalim eger yine olursa gidicem hastaneye

Merhaba sabnaz acaba durumun düzeldimi.bende 4 ay önce doğum yaptım spinal ile 2.ci doğumum ilk hafta baş ağrısı çektim ama o geçti ama sol kulağımda uğultu sağda çınlama böyle birşeyle karşılaştım ve hala geçmedi doktora gittim MR çekildi yok diyor gözle görülür bir sorun.geçiçi mi diyorum belli olmaz git gel ilaç veriyorlar çok rahatız edici bir durum.

13 yıl önce oldunuz bel ağrısı kaldı mı.. 18 gün kaldı dogumuma 2 sezeryani genel anestezi oldum. Ama zor uyaniyorum korku birakti uyanamazsam diye. Spinal düşünüyorum bunu bel ağrısı kalıyor yapma diyor lar. Siz de kaldı mi

X