Aile Planlaması Spiral-Rahim içi Araç (RIA) Genel Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
4 mayısta taktırdım. normalde az regl oluyordum. 10 mayıstan beri epey sancılı ve yoğun bir şekilde reglim. bugun ayın 24ü ve hala devam ediyor...ya ne zaman bitecek bu!!!

abaen bu meretten çok korkuyorum..
acıyormu ciddi arkadaşlar..
ılk doğumum sezeryan idi..
ama bu aletten çok korkuyorum ben acıdığı söyleniyor bi türlü cesaret edemedim..boshayallersmile

abaen bu meretten çok korkuyorum..
acıyormu ciddi arkadaşlar..
İlk doğumum sezeryan idi..
ama bu aletten çok korkuyorum ben acıdığı söyleniyor bi türlü cesaret edemedim..boshayallersmile

takarken bişey hissetmiyosun anlamıyosun acımıyor merak etme
ben taktırdım 6 ay önce hiç kanamam durmadı geçen hafta çıkartmak zorunda kaldık çıkardıktan sonra herşey normale döndü
yani bana hiç iyi gelmedi malesef

selam arkadaşlar ben ocakta taktırdım o zamandan beni 35 günde bir oluyordum ama 49 gün oldu adet olmayalı .doğum öncesi 40 günde bir olurdum düzensizdi ama şimdi hamilelikten korkuyorum böyle adeti geciken oldu mu

selam arkadaşlar ben ocakta taktırdım o zamandan beni 35 günde bir oluyordum ama 49 gün oldu adet olmayalı .doğum öncesi 40 günde bir olurdum düzensizdi ama şimdi hamilelikten korkuyorum böyle adeti geciken oldu mu

canım bende de 2 senedir var..adetlerim düzenli sorun yok çok şükür yalnızca adetimin bitmesi 10 günü buluyo ..nadirde olsa hamile kalanları duyuyoruz bence dr git canım...

canım bende de 2 senedir var..adetlerim düzenli sorun yok çok şükür yalnızca adetimin bitmesi 10 günü buluyo ..nadirde olsa hamile kalanları duyuyoruz bence dr git canım...

arkadaşlar bu msj yazdıktan sonra bişey oldu bana...adetim bittiğinden beri lekelerim geçmiyo hatta baya kırmızı geliyo ağrı acı yok ama kaydımı biliyorum dr gitmeye korkuyorum bikaç gün daha beklicem 2 sene sonra böyle bişeyle karşılaşan varmı:çok üzgünüm: aranızda

Ben de 2 ay 10 gün önce doğum yaptım.Ve 11 gün önce de spiral taktırmak için kadın anasağlığına gittim.Öncelikli olarak Plano test yaptılar.Negatif çıkınca 15 gün içinde ilişkiye girme 15 gün sonra tekrar gel bir daha test yapalım o zamanda negatif çıkarsa takarız dediler.Ve 11. gün unutarak ilişkiye girdik.Şımdi testi yaptırıp negatif çıktığında zaten sorun olmaz diye hamile değilim diye doktora söylemesem mi ilişkiye girdiğimi ?

Bende spıral taktırmayı dusunuyorum ya her ay korku yasamaktansa en ıyı cozum bu arastırdım ıgne de kullandım 1 kez 3 aylıktan ama hayatımın hatasydı sakın denemeyın derım cunku ben butun yan etkılerını yasadım 3 ayda 9 kılo aldım alıngan ve asırı asabı oldum ıstahım bı fılı yıyecek kadar acıldı tavsıye etmıyorum en ıyısı rıa

kızlar 5 ay once dogum yaptım su an 3.adetımı gordum ve bıttı.
sprıal taktırmak ıstıyorum ama adetlıyken mı takılıyo bıtınce mı?
bı de ana cocuk saglıgı merkezlerı takıyormu ucret hakkında bılgısı olan war mı?
tşk.

adetliyken takılıyor çünkü o günlerde rahim ağzı açık olduğu için daha kolay oluyor,,sağlık ocaklarında ücretsiz takılıyor taktırabilirsin,eğer imkanın varsa özelde bir jinekolog,a taktır derim.....

Spiral taktırmama rağmen hamile kalmaktan korktuğum için,ilişki sırasında prezervatif kullandırtıyorum eşime.Yinede hamile kalırmıyım. ???

Spiral taktırmama rağmen hamile kalmaktan korktuğum için,ilişki sırasında prezervatif kullandırtıyorum eşime.Yinede hamile kalırmıyım. ???

Hiçbirşeyin %100 garantisi yok. Ama en güvenli yöntem prezarvatifmiş.Ben spiral kullandım.her ay kontrole gidiyordum.Acaba kaydı mı,yerinde duruyor mu diye. Paranoyak gibi olmuştum. Sonra ek korunma yöntemi prezarvatif kullanmaya başladık.Daha sonra olursa olsun bebeğimiz diye düşündüğümüz bir dönemde sadece spiralle korunmayı denedik. Bir sene korudu.Hiç sorun olmadı.Sonra kesin bebek istedik spirali çıkarttırdım. 2. ayında hamile kaldım:):teytey:

sprailmi lanet birşey .doğumdan 40 gün sonra taktırdım heray 10 gün arayla 8-9 gün oluyorum 6 ay olacak düzelir dediler yok düzelecek gibi değil birde iğrenc bir sızı .yok yok ben bu ay çıkarttıracağım karar verdim.

O halde spiral ile korunuyor olmama rağmen,prezervatif kullandığım durumda da,herhangi bir yırtılma söz konusu olmaz ise hamile kalmam değilmi.

X