Aile Planlaması Spiral-Rahim içi Araç (RIA) Genel Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Zamanında bende cıkartmıştım benim 1 hafta sürdü öle ara ara leke gelmişti cnm endişe etme
Çok teşekkür ederim, içimi rahatlattınız. Bir de benim adet zamanımda çıkarılmadı, enfeksiyon olmuş spiral idrar torbasına yaklaşmış hemen cıkarıyorum dedi doktor öyle çıkarıldı. 3 antibiyotik iğne 1 kutu antibiyotık hap 6 fıtıl vs verdi

Çok teşekkür ederim, içimi rahatlattınız. Bir de benim adet zamanımda çıkarılmadı, enfeksiyon olmuş spiral idrar torbasına yaklaşmış hemen cıkarıyorum dedi doktor öyle çıkarıldı. 3 antibiyotik iğne 1 kutu antibiyotık hap 6 fıtıl vs verdi
Enfeksiyon yapıyor malesef bende 1 ay kullandım taktırırkrn bayıldım kaydı kimyasal gebelik yasadım cıkartırkem yemyeşil akıntıyla cıktı fitil anbiyotik derken zor toparladım geçmiş olsun inş tez vakitte geçer cnm bir daha mi tövbe taktırırsam özele söktürdüm hiçbiri anlamadım devlete taktırıdm bayıldım bakan olmamız yerde kalmışım öyle zor atlattm

Kızlar uzun süredir kimse yazmamiş ama belki görürsünüz yada ayni şeyi yaşayan vardır. 9 ay önce sezeryan oldum 3. Ayin bitiminde spiral taktırdım ağrilarim oluyor ayakta kızımı bir süre kucağimda tutsam sancilaniyorum. hala sezeryan dikişlerim ağriyor o yüzden kestiremiyorum spiraldenmi diye:KK43: Bel ağrisi kasıklarda ağri idrarim gelince ağrı oluyor doktora gittim ilaç kullandim ama yok geçmiyor spiral yaparmı böyle ağrılar 6 ay oldu taktiralı

Kızlar uzun süredir kimse yazmamiş ama belki görürsünüz yada ayni şeyi yaşayan vardır. 9 ay önce sezeryan oldum 3. Ayin bitiminde spiral taktırdım ağrilarim oluyor ayakta kızımı bir süre kucağimda tutsam sancilaniyorum. hala sezeryan dikişlerim ağriyor o yüzden kestiremiyorum spiraldenmi diye:KK43: Bel ağrisi kasıklarda ağri idrarim gelince ağrı oluyor doktora gittim ilaç kullandim ama yok geçmiyor spiral yaparmı böyle ağrılar 6 ay oldu taktiralı
Benim kızım da 9 aylık. Ben 40'ı çıkınca direkt taktırdım spiral. Ağrılar uzun süre devam etti. Ama şimdi ara ara kasığıma ve bacağıma vuruyor. Yani nadiren de olsa arada hissettiriyor. Ama dayanılmayacak gibi değil. Taktırdıktan 6 ay sonra 12-13 günlük bir gecikmem oldu baya korktum. 6.ay kontrollerinizi yaptırdınız mı? Ben bu bahaneyle baktırdım, hala duruyor spiral kayma vs. yok. Her yıl da gerekli kontrolleri yaptırın mutlaka, enfeksiyon, iltihap, kayma vb. riskler var maalesef. Sezeryan dikişlerinizin ağrıması neden ki acaba, benim ağrı yok, sadece göbekte uyuşukluk var..

Benim kızım da 9 aylık. Ben 40'ı çıkınca direkt taktırdım spiral. Ağrılar uzun süre devam etti. Ama şimdi ara ara kasığıma ve bacağıma vuruyor. Yani nadiren de olsa arada hissettiriyor. Ama dayanılmayacak gibi değil. Taktırdıktan 6 ay sonra 12-13 günlük bir gecikmem oldu baya korktum. 6.ay kontrollerinizi yaptırdınız mı? Ben bu bahaneyle baktırdım, hala duruyor spiral kayma vs. yok. Her yıl da gerekli kontrolleri yaptırın mutlaka, enfeksiyon, iltihap, kayma vb. riskler var maalesef. Sezeryan dikişlerinizin ağrıması neden ki acaba, benim ağrı yok, sadece göbekte uyuşukluk var..
Biliyorum canım şubat annelerinden seni. Evet dayanilmayacak kadar değil ama arada oluyor ağrı maalesef. Sezeryan dikişlerim ilk zamanlar uyuşuktu benimde keşke öyle kalsaydı,sonra uyuşukluk geçti dokununca ağrı başladı aci hissi yani;(

Biliyorum canım şubat annelerinden seni. Evet dayanilmayacak kadar değil ama arada oluyor ağrı maalesef. Sezeryan dikişlerim ilk zamanlar uyuşuktu benimde keşke öyle kalsaydı,sonra uyuşukluk geçti dokununca ağrı başladı aci hissi yani;(
hadi yaa çok geçmiş olsun bir uğramakta fayda var doktora canım ya :KK43: umarım bir an önce geçer ağrıların.. :KK43:

Ben taktıralı 3 hafta falan oldu. Adetli olmaya gerek yok. Doğum yapalı 3 ay oldu adet olmadım daha fazla bekleyemedim. Takıyorlar zaten adet olmadan da. Kendimi çok sıktım ayağa kalktığım gibi yere yığıldım. Bu taktıracakları korkutmasın emin olun doğum kadar acı değil. Ben kendimi çok sıktım ve açtım da. Kesinlikle serbest olun ve tok gidin.

Selam kızlar

Ben de bugün hatta yarım saat önce spiral taktırdım. Hormonsuz bakırlı olandan.
Kızım 1,5 yaşında, sezaryen ile doğum yaptım.
Bugün adetimin ikinci günü. Üniversite hastanesinde kadın Doğum asistanı arkadaşım taktı. Takarken acımadı ama şimdi şiddetli bir kasık ağrısı var, ağrı bacağıma vuruyor. Arkadaşım normal dedi, bugün ağrın olur.
Taktıktan sonra ultrasonla da baktı yerinde, sorun yok. 1 ay sonra kontrol ederiz dedi.

Bir şey sormayacağım sadece tecrübemi paylaşmak istedim

Selam kızlar

Ben de bugün hatta yarım saat önce spiral taktırdım. Hormonsuz bakırlı olandan.
Kızım 1,5 yaşında, sezaryen ile doğum yaptım.
Bugün adetimin ikinci günü. Üniversite hastanesinde kadın Doğum asistanı arkadaşım taktı. Takarken acımadı ama şimdi şiddetli bir kasık ağrısı var, ağrı bacağıma vuruyor. Arkadaşım normal dedi, bugün ağrın olur.
Taktıktan sonra ultrasonla da baktı yerinde, sorun yok. 1 ay sonra kontrol ederiz dedi.

Bir şey sormayacağım sadece tecrübemi paylaşmak istedim
Merabalar bende taktirmak istiyorum normalde adetiniz sancılı geciyormuydu spiral takınca sancı biter mi merak ediuorum

Merabalar bende taktirmak istiyorum normalde adetiniz sancılı geciyormuydu spiral takınca sancı biter mi merak ediuorum

Normalde ben adet sancısı nedir bilmem. Bu ay spirali taktırınca 2-3 gün adet sancısı gibi sancı çektim. Şimdi diğer adetimi bekliyorum. Ağrılı olacak mı merak ediyorum

bende 15 aralıkta adet oldum geri cekılme yöntemı kullandık ayın 26sında (doğurgan döneme denk geliyor dıye) ocagın 10unda adet olmam lazım ama sırtımda ve kasıklarımda şiddetlı ağrı var midem de kötü bişey varmıs gibi hıssedıyorm neden olabilir?ayrıca gögsümde mavı damarlar gözükmeye başladı neden olabilir

Arkadaşlar bana da bi yardimci okun lütfen catlicam burda :KK43:
Iki tane peşpeşe den sonra 6 aydır spiral kullanıyorum ve 22gun önce doğum yapalı ilk adeti gördüm 10 gün önce leke gibi kanamam oldu bende kuruluk var tahristen büyük ihtimalle diye düşünüyorum ve iki gündür kahverengi leke geliyor çok az sabah akşam falan o derece az ama ben gebe olduğumu hep kahverengi lekeden anlardim..
Sorum şu spiral takiliyken adet bi görüp bi görmediğiniz oldu mu normal mi bu durum kan da verdim ama sonuca kadar deki olurum Bebeklerim çok küçük biri 2 yaşında biri 9 aylık lütfen olmasın lütfen... :KK43:(

Slm arkadaşlar bayadır yazan olmamış bende 3.5 senedir spiral vardı 10 mayısta çıkartırdım
bebek istediğim için 5 haziranda adet olmam gerekirken hala olmadım test yaptım ama negatif psikolojim bozuldu resmen sizinde başınıza geldimi böyle bi şey

23 subatta sezeryanla dogum yaptim gecen ayin4unde adet oldum ozamana kadar esimle aramizda iliski olmadi 40dan snra olk gecen ay adet olmustuk bu ay da 10u gbi adet olmam lazmdi ama olamadim geri cekilne yontemiyle esim dikkat etti ama kirkuyorum adet gecikince bisi varmidir diye sprail twktirmak istiyorum ama adetli olmadan taktirablrmiyim ki adetliyken gitmek istemyorum cok kanamam oluyor benim

23 subatta sezeryanla dogum yaptim gecen ayin4unde adet oldum ozamana kadar esimle aramizda iliski olmadi 40dan snra olk gecen ay adet olmustuk bu ay da 10u gbi adet olmam lazmdi ama olamadim geri cekilne yontemiyle esim dikkat etti ama kirkuyorum adet gecikince bisi varmidir diye sprail twktirmak istiyorum ama adetli olmadan taktirablrmiyim ki adetliyken gitmek istemyorum cok kanamam oluyor benim
Geri çekilme yöntemiyle hamile kalmis olabilirsiniz
Fakat yeni doğum yaptığınız için adetiniz düzene girmemiş de olabilir
Rahim ağzı açık olduğu için ve hamile olmamanız kesin olduğu için 2 . Ya da 3. Günü takarlar spirali genelde
Bence bir test yapın hamile değilseniz hemen doktorla gorusun

Slm arkadaşlar bayadır yazan olmamış bende 3.5 senedir spiral vardı 10 mayısta çıkartırdım
bebek istediğim için 5 haziranda adet olmam gerekirken hala olmadım test yaptım ama negatif psikolojim bozuldu resmen sizinde başınıza geldimi böyle bi şey
Merak ettim son durum Ne?

Ben 2 ay önce bakır spiral taktırdım.
O günden beri regl olduğumda kanamam çok uzun sürüyor. Normalde 4-5 gün olan kanamam bazen 10 gün sürüyor. Bir de kahverengi lekelenmem var sürekli. Hamile değilim test yaptırdım. İlk bi kaç ay doktor normal dedi fakat bu uzun kanama beni çok yordu. Aynısını yaşayan var mı?

Ben 2 ay önce bakır spiral taktırdım.
O günden beri regl olduğumda kanamam çok uzun sürüyor. Normalde 4-5 gün olan kanamam bazen 10 gün sürüyor. Bir de kahverengi lekelenmem var sürekli. Hamile değilim test yaptırdım. İlk bi kaç ay doktor normal dedi fakat bu uzun kanama beni çok yordu. Aynısını yaşayan var mı?
Eğer çok uzun sürerse cikarttirmaniz gerekebilir
Çok kanama kansızlık ve halsizlik yapabilir

X