sprial taktirdim dolmuşta bayılacaktım

esmaelif999

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2024
27
2
29
Dün saat 3 gibi sprial taktırdım adetimin 2 günüydü ilk defa taktiriyordum hafif ağrılar oldu takarken neyse eve gitmek için dolmuşa bindim allahım karim ağrısı mide bulantısı bayılacaktım nerdeyse kulaklarım kapandı ayakta geldim birde. Şöför fren yapmasın mı. Offf. Kendimi eve zor attim yattım 2saat gelir gelmez taktiracak olanlar ilk yarim saat kalabiliyorsa 1 saat gitmesin eve benim tecrubemsizligime denk geldi. Yatarken sağdan sola zor döndüm sanki batıyor gibiydi. Gece uyudum kendimden geçmişim sabah kalktım agrım yoktu yürüdükçe ağrı yaptı yine. Sanırım pişman oldum nerden de taktırdım diye 10 gun sonra kontrole gidicem eğer dayanılmaz hale gelirse aldırmayı düşünüyorum. Eşime anlattım niye taktirdin ozaman demeye başladı ben nerden bileyim böyle zor olduğunu. Kızlar siz siz olun bu yazdıklarımı göz önüne getirerek taktirin. Soruma gelince cikartirkende ağrı ağrıyı yasayacakmiyim oda takarken gibi zor oluyor mu? Tecrübeli hanımlar bisey yazsin bundan sonra napmaliyim ben psikolojim alt-üst oldu. :KK43:( kadın olmak ne zor yarabbim keşke erkek olsaydım.

Gecmis olsun. Aslında başka korunma yöntemleri var.
Onlardan birini deneyin.
Spiral bana göre riskli .
Etraftan duyduğum kadarı ile.

Gecmis olsun. Aslında başka korunma yöntemleri var.
Onlardan birini deneyin.
Spiral bana göre riskli .
Etraftan duyduğum kadarı ile.
Teşekkür ederim çok kötü oldum bakalım bugün fazla agrım olmadi gunden güne yapacaz. Başka yöntem ne varki? Kondom takmiyor eşim sevmiyorum dokunamıyorum diyor bu durumda korunma işi bana kalıyor .

Dün saat 3 gibi sprial taktırdım adetimin 2 günüydü ilk defa taktiriyordum hafif ağrılar oldu takarken neyse eve gitmek için dolmuşa bindim allahım karim ağrısı mide bulantısı bayılacaktım nerdeyse kulaklarım kapandı ayakta geldim birde. Şöför fren yapmasın mı. Offf. Kendimi eve zor attim yattım 2saat gelir gelmez taktiracak olanlar ilk yarim saat kalabiliyorsa 1 saat gitmesin eve benim tecrubemsizligime denk geldi. Yatarken sağdan sola zor döndüm sanki batıyor gibiydi. Gece uyudum kendimden geçmişim sabah kalktım agrım yoktu yürüdükçe ağrı yaptı yine. Sanırım pişman oldum nerden de taktırdım diye 10 gun sonra kontrole gidicem eğer dayanılmaz hale gelirse aldırmayı düşünüyorum. Eşime anlattım niye taktirdin ozaman demeye başladı ben nerden bileyim böyle zor olduğunu. Kızlar siz siz olun bu yazdıklarımı göz önüne getirerek taktirin. Soruma gelince cikartirkende ağrı ağrıyı yasayacakmiyim oda takarken gibi zor oluyor mu? Tecrübeli hanımlar bisey yazsin bundan sonra napmaliyim ben psikolojim alt-üst oldu. :KK43:( kadın olmak ne zor yarabbim keşke erkek olsaydım.
Hormonal şeylere sikintiniz yoksa kolatli implantlar var 3 sene kaliyor diye biliyorum. Aylık iğneler var saglik ocaklarinda siz eczaneden aliyorsunuz yapıyorlar diye biliyorum ama once bir sağlık ocagindaki hemsireyle konusun hic yaptirmadim çünkü.
Bir de aslında su spirallerde bile şekil şekil spiraller var at nalı gibi spiral var onlar rahimle daha uyumluymus. Şuan durum nasil?
Zamanla alisabilir vücut vok sıkıntı degilse biraz kalsin vücutta en kötü cikarttirirsiniz. ?

Hormonal şeylere sikintiniz yoksa kolatli implantlar var 3 sene kaliyor diye biliyorum. Aylık iğneler var saglik ocaklarinda siz eczaneden aliyorsunuz yapıyorlar diye biliyorum ama once bir sağlık ocagindaki hemsireyle konusun hic yaptirmadim çünkü.
Bir de aslında su spirallerde bile şekil şekil spiraller var at nalı gibi spiral var onlar rahimle daha uyumluymus. Şuan durum nasil?
Zamanla alisabilir vücut vok sıkıntı degilse biraz kalsin vücutta en kötü cikarttirirsiniz. ?
Hafif ağrılarım var o günkü gibi değilim çok şükür. Haftaya cuma kontrolüm var bakalım ne diyecekler. Ilk 2 gun fena acı çektim öyle böyle değil yürüyemedim nerdeyse. Bilmiyorum ben sezaryen doğum yaptım ondan mi yoksa bunyem mi kaldırmadı anlamadım. Bakalım zaman ne gösterecek

Hafif ağrılarım var o günkü gibi değilim çok şükür. Haftaya cuma kontrolüm var bakalım ne diyecekler. Ilk 2 gun fena acı çektim öyle böyle değil yürüyemedim nerdeyse. Bilmiyorum ben sezaryen doğum yaptım ondan mi yoksa bunyem mi kaldırmadı anlamadım. Bakalım zaman ne gösterecek
Baska spiral turleri de var hormonlu spirallerde cok sorun yasamiyorlarmis onunda deneyebilirsiniz. At nalı seklinde bir spiral var oda rahimle uyum sagliyormus ama her doktorda var mi bilemem bana da aile planlamasindaki doktor soylemisti. Valla kadin olmak zor . Erkek korunsun diyoruz onda da adamlar korunmasiz istiyorlar ben de arayıştayim cocuk istemiyorum

Hormonlusu daha iyiymis daha uyumluymus sorunsuzmus ama hormonlu psikolojimi altust eder biliyorum hormonsuz lazim bana.
Hormonlusunu adet döneminde aşırı kanaması olanlara öneriyorlarmış. En azından benim doktorum öyle söylemişti.

Bence bu şahsi bir durum. Ben de spiral taktırdım doğumdan 2 ay sonra ve nerdeyse hiçbir sorun yaşamadım, ara kanamalar ve adet dönemi kanama miktarının artması dışında.
Aslında çok güzel bir yöntem ama adetli iken zaten aşağısı hassas nasıl takıyorlar korkunç geliyor bana

Ben bir buçuk yıl önce taktırdım. İlk dört gün kasığımdan bacağıma ağrı geldi çok zor yürüdüm. Doktorun odasından çıkınca baş dönmesi bende de oldu, tansiyonum düştü sanırım. Eşim koridorda bekliyordu, beni öyle görünce çok korktu.

Tam uyum sağlaması dört ayı bulur demişti doktor. Gerçekten de ilk dört ay kanamalarım çok düzensiz oldu. Sonra düzene girdi ama bu kez miktarı aşırı arttı ve adetlerim çok sancılı geçmeye başladı.
Bir yıldan sonra kanama miktarım da normale döndü ve adet sancım da bitti.

Başka korunma yöntemi de kullanmıyoruz. Ben kendi isteğimle taktırdım, kondom hiç sevmiyorum. Hormonlu yöntemler de tüm dengemi bozuyor. Bu şekilde çok rahatım ve ilişkiden daha çok zevk alıyorum :olamaz:

Aslında çok güzel bir yöntem ama adetli iken zaten aşağısı hassas nasıl takıyorlar korkunç geliyor bana
Bana adetliyken takılmadı. Eskiden adetli olmak gerekiyormuş sanırım ama şu anda gebelik testi ve usgye bakılıp takılıyor. Gebelik sonrası direkt der olduğum için direkt en fazla koruyuculuğu (hiçbir yöntemin %100 olmadığını biliyorum) ve pratik olan yöntemi seçmek benim için şarttı. Ki açıkçası evet bir acı oluyor ama dayanılmayacak kadar bir acı değildi benim için

Bana adetliyken takılmadı. Eskiden adetli olmak gerekiyormuş sanırım ama şu anda gebelik testi ve usgye bakılıp takılıyor. Gebelik sonrası direkt der olduğum için direkt en fazla koruyuculuğu (hiçbir yöntemin %100 olmadığını biliyorum) ve pratik olan yöntemi seçmek benim için şarttı. Ki açıkçası evet bir acı oluyor ama dayanılmayacak kadar bir acı değildi benim için
Ben vajinal doğum yapmadığım için spiral takmayı hep çatı muayenesi gibi düşündüğüm için hep korktum sizce o kadar acı oluyor mu bir de kayma oluyor o da bir risk gerçi kaymayanın kaymıyor senelerce kullanıyorlar

X