sprial taktirdim dolmuşta bayılacaktım

*spiral
Tansiyonunuz oynamıştır. Spiral güvenli bir yöntem değil pek. Kazası çoktur haberiniz olsun.
Aslında bununla ilgili bilinen bazı yanlışlar da var. Şöyle ki, öncelikle hiçbir yöntemin koruyuculuğu %100 değil zaten, o yüzden az ihtimal de olsa her korunma yönteminde gebelik riski var. Ancak spiralli ilgili benim şahsi fikrim yıllık kontrollerin yapılmaması, toplum sağlığı merkezlerinde usg olmadan düzgün takılmaması ve koruyuculuğu 10 denilse de 7.yılda yenilenmemesi gibi faktörler.

Tüm bunlara rağmen olana da çare yok zaten 😅😅

Ben vajinal doğum yapmadığım için spiral takmayı hep çatı muayenesi gibi düşündüğüm için hep korktum sizce o kadar acı oluyor mu bir de kayma oluyor o da bir risk gerçi kaymayanın kaymıyor senelerce kullanıyorlar
Ben de sezaryen doğum yaptım, vajinal doğum acısı ya da çatı muayenesini bilmiyorum 😅😅 riskleri ile ilgili düşüncelerimi de bir üste yazdım

Dün saat 3 gibi sprial taktırdım adetimin 2 günüydü ilk defa taktiriyordum hafif ağrılar oldu takarken neyse eve gitmek için dolmuşa bindim allahım karim ağrısı mide bulantısı bayılacaktım nerdeyse kulaklarım kapandı ayakta geldim birde. Şöför fren yapmasın mı. Offf. Kendimi eve zor attim yattım 2saat gelir gelmez taktiracak olanlar ilk yarim saat kalabiliyorsa 1 saat gitmesin eve benim tecrubemsizligime denk geldi. Yatarken sağdan sola zor döndüm sanki batıyor gibiydi. Gece uyudum kendimden geçmişim sabah kalktım agrım yoktu yürüdükçe ağrı yaptı yine. Sanırım pişman oldum nerden de taktırdım diye 10 gun sonra kontrole gidicem eğer dayanılmaz hale gelirse aldırmayı düşünüyorum. Eşime anlattım niye taktirdin ozaman demeye başladı ben nerden bileyim böyle zor olduğunu. Kızlar siz siz olun bu yazdıklarımı göz önüne getirerek taktirin. Soruma gelince cikartirkende ağrı ağrıyı yasayacakmiyim oda takarken gibi zor oluyor mu? Tecrübeli hanımlar bisey yazsin bundan sonra napmaliyim ben psikolojim alt-üst oldu. :KK43:( kadın olmak ne zor yarabbim keşke erkek olsaydım.
Takilirken ve sonraki 2 3 falan agrim olmustu hemde bayagi... 10 sene tertemiz kullandim. Cikartirken hicbirsey anlamadim... korkmayin kizlar...

Hafif ağrılarım var o günkü gibi değilim çok şükür. Haftaya cuma kontrolüm var bakalım ne diyecekler. Ilk 2 gun fena acı çektim öyle böyle değil yürüyemedim nerdeyse. Bilmiyorum ben sezaryen doğum yaptım ondan mi yoksa bunyem mi kaldırmadı anlamadım. Bakalım zaman ne gösterecek
Merhaba . Aynı durum bende de oldu . Adetliyken taktırdım doktor bir sonraki adet bitince gel demişti onu bekliyorum henüz 10 gün var . Ara ara sancı ve ağrı oluyor sizde de oldu mu ? Kontrole gittiniz mi kayma vs olmuş mu ?

X