Suni sancı

Amacim seni korkutmak vs degil sadece kendi tecrubemle konusucam.

Bu kiloyla dogumun zor olur. Normal diye diretme dogum esnasinda bebek oksijensiz kalabilir bu durum ölüme kadar varabiliyor. Bebegin saglikli dogarsa bile (insallah)
Kendin zorlanirsn çunku kilosu çok.
Bende ilk bebegim ultrason 3 kl 950 demisti dogacagi gun 3 kl 900 dogdu yani benimki az farkla dogru olcmus. Dogumum inanilmasiz zor oldu iç dis dikis. 15 gunde anca ayaklandim desem dogru olur. Bebegim ztn dogumdan 2 gun sonra kaybettik. Suan hamileyim ve sezeryan olucam. Çunku benim dogumum zor oldugu icin sezeryan daha iyidr diye dusunuyorum. Ama benim dogumum zor oldu diye senin oyle olucak degil illa ama bu kilosuyla zorlanabilrsn. Benim fikrim riske atmadan sezeryan olman. Her ne dogum olursada doktorunla iyice konus normal olursa boyle durum olmaz dimi diye

Amacim seni korkutmak vs degil sadece kendi tecrubemle konusucam.

Bu kiloyla dogumun zor olur. Normal diye diretme dogum esnasinda bebek oksijensiz kalabilir bu durum ölüme kadar varabiliyor. Bebegin saglikli dogarsa bile (insallah)
Kendin zorlanirsn çunku kilosu çok.
Bende ilk bebegim ultrason 3 kl 950 demisti dogacagi gun 3 kl 900 dogdu yani benimki az farkla dogru olcmus. Dogumum inanilmasiz zor oldu iç dis dikis. 15 gunde anca ayaklandim desem dogru olur. Bebegim ztn dogumdan 2 gun sonra kaybettik. Suan hamileyim ve sezeryan olucam. Çunku benim dogumum zor oldugu icin sezeryan daha iyidr diye dusunuyorum. Ama benim dogumum zor oldu diye senin oyle olucak degil illa ama bu kilosuyla zorlanabilrsn. Benim fikrim riske atmadan sezeryan olman. Her ne dogum olursada doktorunla iyice konus normal olursa boyle durum olmaz dimi diye
Öncelikle başınız sağolsun. Allah bebeğinizi de sağlıkla kucağınıza aldirsin. Doktorum 4u bile riskli görürken kaynana eşimi 5 kusur doğurmuş olmasını anlatıp duruyor. Aman ne bakıyon doktora yağ gibi kaydı geldi benim diyip durması da cabası. Cinnetlik gerçekten.

Doktorum da aslında söyledi sonunun sezeryana gitme ihtimali yüksek diye ama denemek istedi. Umarım sıkıntılı bir süreç olmaz benim için de. Teşekkürler yorum için
İlk gebeliğimde doktorum bebeğin kafası yukarıda ve kilosu var diye sezeryanı önerdi doğum yapacağım gün zaten sezeryan yanlısı bir doktordu ve ben ameliyat olmak istemiyorum diye ağladım sonra ben ısrar edince tamam bir deneyelim dedi 40+6 günlüktüm,ama düğünden önceki ilk adet tarihinden hesaplandığı için onun bir geçerliliği yoktu bende neyse üç gibi suni sancı verildi ve inanın beş gibi iki saatlik bir sürede doğdu normal doğum gibisi yok inanın ikincide normal oldu ama üçüncü maalesef sezeryan ama çok gerekmedikçe asla kesinlikle tavsiye etmiyorum

Kesinlikle gerekmedikçe sezeryan olmayın derim ilk iki normal üçüncü sezeryan oldum yedi yıl geçti hâlâ pişmanlığı içimdedir,önceden iki normal doğum sonrası yine dümdüz bir karnım vardı sonrasında eski kilomu bırakın beş kilo daha zayıf olduğum halde şişkin bir karın bırakıyor size ayrıca orada oluşan sallanan iğrenç bir deri parçası sırf bunun için ameliyat olmak istiyorum kıyafetlerden bile belli oluyor düşünün,sırf çocuğun kilosunu büyük hesapladıklarından o kadar normal doğamayacak gibide değilmiş ama bazı doktorların işine geliyor ayrıca sezeryanın iyileşme süreci çok daha uzun normal doğum ile kıyaslanamaz bile siz iki doğum arası fark yok diyenlere asla kulak asmayın inanın bir sezeryan yerine şimdiki aklımla üç normal doğum yapmayı yeğlerim

İlk gebeliğimde doktorum bebeğin kafası yukarıda ve kilosu var diye sezeryanı önerdi doğum yapacağım gün zaten sezeryan yanlısı bir doktordu ve ben ameliyat olmak istemiyorum diye ağladım sonra ben ısrar edince tamam bir deneyelim dedi 40+6 günlüktüm,ama düğünden önceki ilk adet tarihinden hesaplandığı için onun bir geçerliliği yoktu bende neyse üç gibi suni sancı verildi ve inanın beş gibi iki saatlik bir sürede doğdu normal doğum gibisi yok inanın ikincide normal oldu ama üçüncü maalesef sezeryan ama çok gerekmedikçe asla kesinlikle tavsiye etmiyorum
Böyle hikayeler bana umut veriyor. İnşallah benimde böyle hızlı olur 🤲

Böyle hikayeler bana umut veriyor. İnşallah benimde böyle hızlı olur 🤲
Hurmanın normal doğumu kolaylaştırdığını okumuştum ikinci doğumumda hastaneye gittiğim an 10 cm açılmam vardı direkt doğuma aldılar çok güzeldi, umarım suni sancıya bile gerek kalmadan kendi sancınızla doğum yaparsınız adet sancısının kesik kesik olup biraz daha fazlasıydı inanın doğum sancısı olduğunu bile anlamadığım için hastaneye zor yetiştik eşimin sayesinde yoksa evde tek başıma doğuracaktım 😀

Hurmanın normal doğumu kolaylaştırdığını okumuştum ikinci doğumumda hastaneye gittiğim an 10 cm açılmam vardı direkt doğuma aldılar çok güzeldi, umarım suni sancıya bile gerek kalmadan kendi sancınızla doğum yaparsınız adet sancısının kesik kesik olup biraz daha fazlasıydı inanın doğum sancısı olduğunu bile anlamadığım için hastaneye zor yetiştik eşimin sayesinde yoksa evde tek başıma doğuracaktım 😀
Ay darısı başıma ya. Doktor bugün alttan muayene de etti o sırada rahim agzima biraz müdahale etti doğumu başlatmaya yardımcı olsun diye. Belki o sayede suniye gerek kalmaz beklemedeyiz bakalım

Miadını kilodan dolayı bekleyemeyecegimizi söyledi doktor. Sezeryanla dogum yapmak istiyor olsaydım da aynı tarihte alacakmış. 2 santim de olsa açılmam var ama bunun sürece etkisi nolur bilmem. Güzel dilekler için çok teşekkürler. Haberdar edicem 💕
2 cm açıklık son aya girmiş tüm hamilelerde oluyor ben suni sancı almıştım ama bana hiç öyle aşırı ağrı yapmadı doktor hamilelerin yarısına etki etmediğini söylemişti bilmiyorum ne kadar doğru ben isteğimle sezaryene aldırmıştım kendimi pişman değilim sağlıkla kucağınıza alın en önemlisi o

Ay darısı başıma ya. Doktor bugün alttan muayene de etti o sırada rahim agzima biraz müdahale etti doğumu başlatmaya yardımcı olsun diye. Belki o sayede suniye gerek kalmaz beklemedeyiz bakalım
Muayenede hiç kan gelmedi mi benim kan gelmişti 36+7 de bebek aşağı inmiş demişti doktor

Kızlar merhaba. Bugün doktor kontrolum vardı. 38+3 haftalık hamileyim. Bebişin kilosu 3900 olmuş ve doktorum 4 kilodan sonrasina sezeryan öneriyor. Ben normalde normal doğum istediğim için de daha fazla beklemeyelim salı gel suni sancıyla başlatalım dedi. Sabah 7de hastaneye yatış olcak. Sizlerden süreç ile alakalı tecrubelerinizi dinlemek istiyorum. Beni neler bekliyor? İşlemler nasıl ilerliyor? Şimdiden teşekkürler.
Ben olsam kendi vaktini bekler normal doğum yapardim.
Cevremde 4 kilo ile dogan o kadar cok bebek var

Muayenede hiç kan gelmedi mi benim kan gelmişti 36+7 de bebek aşağı inmiş demişti doktor
Muayenede gelmedi ama az önce camasirda açık renk leke gördüm sadece ona da olur demişti doktor. Bizimki de asagda su an baya. Sürekli vajinaya doğru baskı yapıyor can acıtıyor.

Açılma 2 santim varmış şu an. Sezeryan da istemiyorum bilemedim.
Şu an açilman varsa ve devam ediyorsa biraz bekle derim suni sanci yapan arkadaşlarim çok zorlanmişdi.Yani normalden gelen sanciyla farkli ilaçla geldigi için aşiri oluyor ve maalesef istemsiz yirtilma dikiş filan atilma olayi oluyor.Umarim saglicakla kucagina alirsin.

Şu an açilman varsa ve devam ediyorsa biraz bekle derim suni sanci yapan arkadaşlarim çok zorlanmişdi.Yani normalden gelen sanciyla farkli ilaçla geldigi için aşiri oluyor ve maalesef istemsiz yirtilma dikiş filan atilma olayi oluyor.Umarim saglicakla kucagina alirsin.
Çok tesekkurler. Açılma çok az sadece 2 santim. Geçen hafta gittigimde 1 santimdi ama az once de yazdığım gibi bugün doktor alttan muayene sırasında rahim ağzını biraz kurcaladi. Tek umudum bu işlemin işe yaraması ve suni sanciya gerek kalmaması. Bekledikçe kilo sınırını aşıyor bizim tosbik buda olayı sezeryana sürüklüyor.

40+5 te suyum geldiği , sancılarımın az olduğu ve 2 cm açılmam olduğu için suni sancı verdiler. Suni sancıya 4 saat dayanabildim çok zordu sonra epidural yaptılar 27 saat sancı vermeye devam ettiler açılmam 27 saatin sonunda oldu ve 45 dakikada kızım normal doğum ile dünyaya geldi 🤲🏻 .

Önemli olan sağlıkla gelmesi o kilo da sanırım cesaret edemezdim ama avrupada yaşıyorum burada 4.5 a kadar normal yaptırıyorlar ama çok fazla olumsuz şey yaşayanda oluyor . Benim bebeğim 3.210 du .
Sizin için duam inşallah açılmanız çoook hızlı olsun benimki olmasın 🥹

40+5 te suyum geldiği , sancılarımın az olduğu ve 2 cm açılmam olduğu için suni sancı verdiler. Suni sancıya 4 saat dayanabildim çok zordu sonra epidural yaptılar 27 saat sancı vermeye devam ettiler açılmam 27 saatin sonunda oldu ve 45 dakikada kızım normal doğum ile dünyaya geldi 🤲🏻 .

Önemli olan sağlıkla gelmesi o kilo da sanırım cesaret edemezdim ama avrupada yaşıyorum burada 4.5 a kadar normal yaptırıyorlar ama çok fazla olumsuz şey yaşayanda oluyor . Benim bebeğim 3.210 du .
Sizin için duam inşallah açılmanız çoook hızlı olsun benimki olmasın 🥹
27 saat baya ciddi bir süre çok geçmiş olsun. Kilosu beni de korkutuyor ama hiç ameliyat olmamış biri olarak sezeryan korkum da var. Bakalım çıktık bir yola 🤣

Çok tesekkurler. Açılma çok az sadece 2 santim. Geçen hafta gittigimde 1 santimdi ama az once de yazdığım gibi bugün doktor alttan muayene sırasında rahim ağzını biraz kurcaladi. Tek umudum bu işlemin işe yaraması ve suni sanciya gerek kalmaması. Bekledikçe kilo sınırını aşıyor bizim tosbik buda olayı sezeryana sürüklüyor.
Benimde açilmam olmadi 1santimdi suyum gitti çocugun kilosu falan çok ola bilir filan dediler sancidan bitiyodum ama dogum kanalina girmedi biturlu suyum gidiyordu azar azar.Sezeryan oldum ama çocuk 3.275gram oldu yani belkide onu dogura bilirdim suni sanciyla filan ama gozumu çok korkuttular ilk çoçukdu diye travma alir falan filan dediler ama oyle olan yakinlarim dogurmustu yani suniyle ama suni sanci normalden daha çok zorluyor sıkıntisi o.Inşallah hakkinda hayirlisi olur kendisi gelir.

X