Sürekli emmek isteyen bebegim

nicksiz123

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2015
559
312
30
herkese merhaba,oncelikle gozyaslari icin bildiriyorum asiri bunaldim..oglum 21 aylik 11 bucun kilo civari boyu 88 cm..gelisim acisindan cok zayifta degil kiloluda..ama asla yemek yemiyor belki gunde bir yumurtanin yrisi zar zor belko bir kase corba sanliysam biraz yogurt vesaire..bundan yaklasik 2 ay oncesine kadar kusuyordu da yediklerini ilk disi 1 yasindayken çıktığı icin yemek yemeyi gec ogrendi bu sebepten cigneyemedigi seyi direk cikartma ne bilim en ufak birseyde kusmaya meyil ediyor...doktor reflu dedi ilacta fayda etmeyince zamana biraktim
Simdi biraz daha iyiyiz cok sukur.Gel gelelim asil konuya memeden kesmek istiyorum
Belki biraz olsun yemek yer yemege yonelir gece uykulari duzene girer sutumde cok olmadigi icin goguslerim aciyor en onemlisi de bir ortama girdigimiz de cocuklar dahi olsa asla oynamiyor surkeli dibimde meme de meme baska derdi yok yemek yemeye gidiyoruz meme tuvalete gidiyorum meme kafayi memeye takmis durumdayiz..bunu bi aydir bir suryle gunde bire dusurdum oyle oyaladim anlattim..artik tamamen kesmek istiyorum bugun oglum
Biraz da rahatsiz oldugu icin aglama
Krizine girdi emzirmedigim icin..esim geldi,cocuga eziyet ettigimi daha kucuk oldugunu iste böyle kesilir mi sana inanmiyorum cocuk aci cekiyor resmen biseyelr zirvaladi o kadar zoruma gitti ki..zaten herseyle tek basima mucadele eden bir insanim esim is dolayisiyla evde olmuyor ailem de destek cikmiyor..kaynanama kalsa 3 ysina kadar emzirmeliyim ama kendi kizi bebegini sutten 20 aylikken keseceginde yardima bile geldi...suan resmen bir vurgun yemis gibiyim oturdum dakikalardie agliyorum
Anneligimi sorguluyorum ben ne yapiyorum diye..Nolur bana bir akil verin yahu

Merhaba. Durumunuzu anlayabiliyorum. Bebeginizde alerji var muhtemelen. Benim bebegim de 16 aydır alerjik. Doktordan yana biz de pek şanslı degiliz. Ne yazık ki sorunun kaynağını araştırmak yerine reflü deyip gecebiliyorlar. Benim bebeğim kusmazdi ama durmaksizin ağzına mide sıvısı gelir geri yutardi. Uykudayken boğulur gibi olurdu. Sağolsun bir doktor kakasinda da kan gorunce inek sütü alerjisi dedi ipin ucunu verdi elimize. Arastirdik çocuk alerji uzmanlarina, çocuk gastroenteroloji uzmanlarina gittik. Testler temiz çıktı fakat belirtiler alerji gösterdiği için deneme yanılma yöntemiyle alerji yapan besinleri keşfetmeye calistik. Diyetle beraber bebegimin rahatsızlıkları belirgin azaldı ama tamamen bitmedi çünkü kesfedemedigimiz besinler hala alerjiye sebep oluyordu. Bebeğim büyüdükçe rahatladı. Son 3 aydır asi detoksu yapiyoruz, yüzde 80 oranında iyileşme gördük şükürler olsun.

Bunları şunun için yazdim. Doktorlarin olur öyle bebeklik reflusu 6 aydan sonra geçer dedikleri şeyin altından alerji çıktı bizde. İnanamayacaginiz kadar çok yazı okudum bebegimle sabahladigim uzun gecelerde. Şunu ogrendim, nasıl ki biz midemizi rahatsız eden yiyeceği anlar ve onu yemekten kaciniriz, bebekler de alerji yapan kendilerini rahatsız eden yiyecekleri anlayıp onlardan kaciniyor. Hatta bu sebeple annesini emmeyen bebekler var. Tahmin ediyorum bebeginizin bir şeylere alerjisi var ve rahatsız oldugu için yemeyi reddediyor. Karnı doymadigi için de meme diye pesinizden ayrılmıyor.

Size tavsiyem zor ama sütten kesmeyin. Yediği her şeyle rahatsız olurken bir de sütten kesmek travma yaratabilir. Sutunuzu artırmak için karbonhidrattan uzak durup su ve yesillik, taze sebze meyve tuketin. Adaçayı gibi sütü azaltan şeylerden uzak durun. Bebeginizin de yemek yemesi gerekiyor elbette. Bizim kulturumuzde bebeğe bir çorba dayatması var nedense. İçinde salça baharat olan çorbaları bir bebegin midesi nasıl kaldirsin? Benim araştırarak ve tecrübe ederek öğrendiğim şudur. En güvenli sebzeleri çok az zeytinyağı ile damakta ezilecek yumusaklikta haslayin. Suyunu çekince bir iki dakika yağında çevirin ve altını kapatıp doğal tuz ekleyin. Doğal tuzlar yemekte ve banyo suyunda vücudun toksin yükünü azaltmaya yardımcı. Bu da alerjileri hafifletiyor. Hasladiginiz tek çeşit sebzeyi nohut büyüklüğünde parçalayip bebegin önüne koyun. Önce oynar, minciklar, bir iki tadına bakar sonra yer. Belki üç gün sürer belki bir hafta sürer ama yer. Dikkat etmeniz gereken bunu ona oyun gibi sunmak, elinizde kaşıkla yemek yedirme hazırlığı yaptığınız hissini verirseniz reddeder çünkü yemek yeme çocuğun canını yakan bir eyleme dönüşmüş durumda. Siz müdahale etmeyin, kendi yesin oynasın. Hatta evinizin biraz kirlenmesine göz yumup ulaşacağı bir yere oyun alanına güvenli bir yiyecek koyup kendi haline birakabirsiniz. Merak edip oynar bir süre sonra da yer. Bir ay sürse de yer sonunda.

Güvenli yiyecekler, kabak, kabugu mutlaka soyulmuş havuç, pazi, pismis elma, mantar, zeytin, çok az soğan ve sarimsak oldu bizim için. En çok alerji yapan besinler süt ürünleri, yumurta, gluten, fıstık başta olmak üzere kuruyemisler, domates ve mercimek gibi kırmızı renkliler, baklagiller, inek eti, tropikal meyveler, karabiber, tarçın gibi bazı baharatlar, az bilinse de ıspanak ve patates. Her bir sebzeyi bir hafta denemeden başka sebzeye geçmeyin ki neyin dokundugundan emin olun. Bebeğiniz yemeye iyice alismadan karışım yemekler vermemeye dikkat edin.

Son olarak araştirarak ulastigim ve çok memnun kalinmis bir doktor fügen çullu çok uğraş, imkânınız varsa kendisine muayene de olabirsiniz. Allah yardımcınız olsun

Eklemeyi unutmusum. İnstagramda @alerjikanne, @organik_anne, @glutensizdunyacom, @dromersaltan, @drsepit, @bktkaptan hesaplarını incelemenizi tavsiye ederim. Özellikle alerjik anne hesabını en eski gönderilerde başlayarak okumanızı tavsiye ederim. Blogunda daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz. Alerjik bebeği reflü gibi yanlış tanilarla oyalanmis, 4 yaşında kullandığı antibiyotik sebebiyle ozafagus artrezisi gelişmiş ve şu an 6 yasinda yanlis hatirlamiyorsam sadece kabak, muz ve fındık yiyebilen bir cocugun annesi. Ben onların hikayesinden çok şey öğrendim. Mutlaka bir bakin.

Eklemeyi unutmusum. İnstagramda @alerjikanne, @organik_anne, @glutensizdunyacom, @dromersaltan, @drsepit, @bktkaptan hesaplarını incelemenizi tavsiye ederim. Özellikle alerjik anne hesabını en eski gönderilerde başlayarak okumanızı tavsiye ederim. Blogunda daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz. Alerjik bebeği reflü gibi yanlış tanilarla oyalanmis, 4 yaşında kullandığı antibiyotik sebebiyle ozafagus artrezisi gelişmiş ve şu an 6 yasinda yanlis hatirlamiyorsam sadece kabak, muz ve fındık yiyebilen bir cocugun annesi. Ben onların hikayesinden çok şey öğrendim. Mutlaka bir bakin.

X