Sürekli rahatsızlık veren komşuyla nasıl başa çıkılır?

Yeni taşındıgım evde bir senelik kiracıyım ama Allah bir alt komşu verdi iki güne bir kapıma baskına geliyor ayak seslerimizden bile rahatsıs oluyormuş evde misafir bile agırlayamaz oldum gece yatıyoruz evde hiç ses olmadıgı halde tavana vurup duruyor komşulara sordum bu ev yirmi yıldır kirada o alt komşu her gelenle kavga eder evden kacırır geleni dedi 20 yıldır her sene bir kiracı degiştirir o ev dedi komsularım hatta bizden önce yaşlı bir teyze oturuyormuş kadının kimsesi yokmuş onun kapısına baskın gelib namaz kılma birdaha sen yatıb kalktıkca ses geliyor rahatsıs oluyorum demiş ortalık pahalı bizimde çıkma imkanı yok geçen ev sahibini bile aramış ev sahibininde işine geliyor altakini bahane edib çıkarıyor cünkü eski kiracıya fazla zam yapma hakkı yok yeniye istediği fiyata verecek şaştım kaldım ses olmadıgı halde sorun çıkarıyor ne yapmak gerek bilemedim
O çirkefleştikçe sen ondan daha çirkef ol bazılarına diş göstermeyince tepene çıkıyor benim yan komşum da olur olmadık konuşuyordu eşim kapısına dayandı bağırdı çağırdı bir senedir sesi yok

Bir daha kapınıza geldiğinde elinde kanıt olmadan bu şekilde kapıya gelirse haneye tecavüzden hakkınızda işlem başlatacağız deyin. Evde kamera var biz gürültü yapmadığımızı kanıtlayabiliyoruz o yüzden siz de kanıtlayın hukuki yollardan halledelim deyin emin olun geri adım atar. Ev sahibinizle iş birliği yapmış olabilirler ama böyle insanlar sakin insan görünce saldırırlar. Hemen evin girişini gören bir yere kamera taktırın ona da gösterin her dakika kapıya geldiğinizi kayıt altına alıyoruz iftiralarınız yüzünden diye üstüne gidin. Sakın çıkmayın bir senelik kiracıysanız.

Yeni taşındıgım evde bir senelik kiracıyım ama Allah bir alt komşu verdi iki güne bir kapıma baskına geliyor ayak seslerimizden bile rahatsıs oluyormuş evde misafir bile agırlayamaz oldum gece yatıyoruz evde hiç ses olmadıgı halde tavana vurup duruyor komşulara sordum bu ev yirmi yıldır kirada o alt komşu her gelenle kavga eder evden kacırır geleni dedi 20 yıldır her sene bir kiracı degiştirir o ev dedi komsularım hatta bizden önce yaşlı bir teyze oturuyormuş kadının kimsesi yokmuş onun kapısına baskın gelib namaz kılma birdaha sen yatıb kalktıkca ses geliyor rahatsıs oluyorum demiş ortalık pahalı bizimde çıkma imkanı yok geçen ev sahibini bile aramış ev sahibininde işine geliyor altakini bahane edib çıkarıyor cünkü eski kiracıya fazla zam yapma hakkı yok yeniye istediği fiyata verecek şaştım kaldım ses olmadıgı halde sorun çıkarıyor ne yapmak gerek bilemedim
Z ve P harfi askere mi gitti noldu bu nasıl bir yazım şekli ya gerçekten öyle mi olmusssssss
Sizde ses yapın o zaman dinsizin hakkından imansız gelir

Of allah kolaylık versin ya bizim de duvarlar çok ince üst katta oyun bağımlısı 30 yaşında bi çocuk var. Gece 2-3 vurdulu kırdılı ne kadar oyun varsa oynuyor. Aklımı oynatıcam bazen gecenin bir yarısı oyundaki çatışma sesine zıplayarak uyanıyorum. Yemin ederim birkaç aya ülkede savaş çıksa üst komşu oyun oynuyordur diye dönüp öbür tarafıma yatarım. Allah kolaylık versin tekrar :KK43:

Of allah kolaylık versin ya bizim de duvarlar çok ince üst katta oyun bağımlısı 30 yaşında bi çocuk var. Gece 2-3 vurdulu kırdılı ne kadar oyun varsa oynuyor. Aklımı oynatıcam bazen gecenin bir yarısı oyundaki çatışma sesine zıplayarak uyanıyorum. Yemin ederim birkaç aya ülkede savaş çıksa üst komşu oyun oynuyordur diye dönüp öbür tarafıma yatarım. Allah kolaylık versin tekrar :KK43:
Sizde gidip uğraşmıyormusunuz rahatsıs oluyoruz diye çünkü bizimki bir öksürük sesine misafirin sesine bile uğraşır evimde misafirin sesi var diye polis bile çağırdı kapıya

Sizede Allah kolaylık versin sizinkide zormuş

Doğru aslında Tesskür ederim tavsiyeniz için ev sahibimizi aramışlar ev sahibi keşife gelicem kimi haklı görürsem ondan yana olurum diyor bende diyim onlarında sesi geliyor diye
Ahahaha sesin keşfimi olur?
Ay çok ilginç insanlarla karşı karşıyasınız, dikkat edin.

• Beğen
Reactions: nzg
Sizde gidip uğraşmıyormusunuz rahatsıs oluyoruz diye çünkü bizimki bir öksürük sesine misafirin sesine bile uğraşır evimde misafirin sesi var diye polis bile çağırdı kapıya
Yok valla annesiyle annem 20 yillik komsuydu, anneler şehir dışına taşınınca biz bize kaldık. Şimdi ayıp olur diye bir şey diyemiyorum, yakında evleneceğini biliyorum o vakte kadar sabrediyorum herhalde evlenince yine aynıları olursa eşine tatlı dille söylerim. Onca yıllık hatırları var diye bir şey diyemiyorum, bazen yazın çok sesli müzik açınca mesaj atıyorum "aaa saat kaçmış? 3 olmuş :)" diyorum ama dediğim gibi bizimkilerin eski dostluğu olduğundan bu şekilde yazabiliyorum.

• Beğen
çok özür dilerim ama namaz olayına hala gülüyorum 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Kesinlikle ve kesinlikle hakkında suç duyurusunda bulunacaksınız. Şahitlerde varmış. Ya temiz bir dayak ya da suç duyurusu. Siz bilirsiniz.

• Komik
ozaman sende onun kapısına dayan çünkü bizim
de yanda bi komşumuz var seni anlıyorum

Yapmışsınız 🙃
Var mı ses seda ?
Evet hala aynı bu sabahda gelmişler kapıya ben yoktum eşim yatıyormuş bir buçuk yasında kızım var oda evde geziniyormuş kızımın ayak sesinden rahatsıs olmuşlar bidaha yatak odasına girmeyin yatak odasında uyudugumuz için ayak sesleriniz bile rahatsız ediyor bizi demişler eşime

çok özür dilerim ama namaz olayına hala gülüyorum 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Kesinlikle ve kesinlikle hakkında suç duyurusunda bulunacaksınız. Şahitlerde varmış. Ya temiz bir dayak ya da suç duyurusu. Siz bilirsiniz.
Aynen bende çok sasırıyorum sabahda gelmişler bizim yattıhımız saatlerde bidaha yatak odasına girmeyin yatak odasına girdiniz zaman ayak sesleriniz bile bizi rahatsız ediyor demiş şok vaziyetteyim yani

Nefret ediyorum bizim alt komşuda ruh hastası gibi.
Bizim duymadığımız sesleri duyup üst komşumuza mesaj atıyormuş sessiz olun diye.
Valla ben de arkadaşımı ağırlamak istemiyorum hemen tak tak vuruyorlar ya, zaten yüz göz olmuyoruz konuşmuyoruz ama gecenin bir saati vurunca ne tepki vereceğimi şaşıyorum. Vuran komşunun kızları.

Allah sabır versin size de, napsanız polise mi gitseniz acaba bi tabi apartmandakilerle konuşsanız da şahitlik yaparlarsa (hiç sanmıyorum:KK43:)
Keşke baştan deselermiş size de yani ya da ev sahibinin bu durumdan haberi yok mu ya
Sizdede varmış bak aynı dert ben ikinci katta oturuyorum bizede sürekli ses gelir kapı acıp örtme sesleri felan bazen gece eve biri girdi sanıp kalkıp bakıyorum 😁 yani o derece sesler geliyor alt kattan üstten ama bir günde kimsenin duvarınada vurmam kimseylede kavga etmem müstakil evde oturmuyoruzki sonuçta apartman dairesi bazı insanlara rahatlık batıyor dert arıyorlar galiba

Ev sahibi ile komşu bir olabilir mi? Ona da bahane hazırmış ondan dedim. Tabi saçma bir düşünce ama her şey mümkün🙂
Aynen bende düsündüm onu cünkü eve oturdumuz gün başladı kadın kavgaya ama bşy yapamıyorzki sonuçta sözleşmemiz bitince yine ev sahibinin dediği olucak

Sizdede varmış bak aynı dert ben ikinci katta oturuyorum bizede sürekli ses gelir kapı acıp örtme sesleri felan bazen gece eve biri girdi sanıp kalkıp bakıyorum 😁 yani o derece sesler geliyor alt kattan üstten ama bir günde kimsenin duvarınada vurmam kimseylede kavga etmem müstakil evde oturmuyoruzki sonuçta apartman dairesi bazı insanlara rahatlık batıyor dert arıyorlar galiba
Çok rahatsız olan yalıtım yaptırsın daha mantıklı yani. Üst komşunun çocukları var, koşuyor zıplıyor çocuk bunlar dur demekle durmaz ki.
Art niyet arıyorum artık yani apartmanda bir çocuğa bile tahammül edemeyen insan evini en üst kattan alsın bari. Ki yapıların da yalıtımı belli zaten. Çoğu bina bu şekilde ne yazıkki. Biraz hoşgörü olması gerek insanlarda.

Ay kabus gibi resmen insan evinde rahat edemezse nerde edecek yahu? Kavga etseniz olmaz hakliyken haksız duruma düşersiniz. Acaba gürültü yapmadıginiz zamanda kapınıza sessiz olun flan diye geldiğinde ses kaydı vs mi alsanız polise mi gitseniz bilemedim ki. Kadın bana pek normal gelmedi açıkçası.
Çok zor bir durum Allah yardımcınız olsun. İnşallah tez zamanda bir çözüm bulursunuz bu duruma.
Saolun çok teşkkür ederim aynen hiç arahatmız yok gözümü korkutmak icin eşim evde yoktu gece 12 de kocasını kapıma bile göndermiş sesiz olun diye gelmiş sözde korktum acmadım geçen ben gittim kapılarına anlasalım uzatmayalım diye çocuklar uyuyordu ses yapamadık niye vurdun dedim çocukların uyumadı eşinde yeni cıkmıstı ben takıp ettim sizi yalan söyleme diyor eşimin işe ne zaman gittini takip ediyormuş şaştım kaldım savcışıkta şikayetim var ama beş ay oldu savcılkda bşy yapamdı hala

X