Sürekli tutunarak yürüme isteği

ikimavisannesi

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2023
39
1
42
Merhaba ,
Bebegim 4 Nisan da 1 yasina girecek daha öncede otizm mi acaba diye konu açmıştım ellerini ayaklarini çeviriyor diye o hareketleri geçti fakat goz temasi hala kısıtlı gibi şuanda genetik testi yaptırdık genetikle alakalı bisey çıkmadı,dediği kelimeler Şuanda baba,aba,mama ama bunlarida bilinçli olarak söylemiyor. Emeklemeye başladı fakat bir ayağını emeklerken örümcek yürür gibi kırıyor diğer ayağını emekler gibi yapiyor emekleme çok çok az emeklemek çok istemiyor koltuk kenarlarını tutunarak kalkıyor bütun evi duvarlara kapılara tutunarak geziyor ama hiç durmuyor hic bir şekilde oyuncak koyuyorum önüne biraz bakıyor tekrar kalkıyor tutunarak yürümeye kaç kere kafasını çarptı hiç durmadan yurumek istiyor ,mama sandalyesinde sinirlenince kafasini geri geri vuruyor sandalyesine yani ne yapacağımı şaşırdım bu şekilde durumlar yaşayan var mı aranızda...cevap verirseniz sevinirim

Çocuğu artık rahatmı bıraksanız? Gelişimi gayet normal. 2yaşında kızım var kafasını geçtim her yerini her yere vuruyor 1kere ayağını kırdı. Çocuk yani bu tabikide gezemek keşfetmek isteyecek sinirlenince çoğu bebek kafasını vurur. Çocuğu rahat bırakın.

Tabikide düşer vurur ama halen bilinçli anne baba demesi yok goz temasi kısıtlı ve dediğim tarzda emeklemesi var 1 yaş çocuk gibi değil.Sinirlenince kafasini geri geri surekli vurmasi düşündürüyor yoksa düşe kalka büyüyecek tabikide

Her cocuk 1 yasinda bilincli anne baba demez ki ya daha 1 yasini doldurmamis bile. Goz temasinin az olmasi disinda soylediginiz her sey normal. Adiyla seslenince bakiyor mu?

Merhaba ,
Bebegim 4 Nisan da 1 yasina girecek daha öncede otizm mi acaba diye konu açmıştım ellerini ayaklarini çeviriyor diye o hareketleri geçti fakat goz temasi hala kısıtlı gibi şuanda genetik testi yaptırdık genetikle alakalı bisey çıkmadı,dediği kelimeler Şuanda baba,aba,mama ama bunlarida bilinçli olarak söylemiyor. Emeklemeye başladı fakat bir ayağını emeklerken örümcek yürür gibi kırıyor diğer ayağını emekler gibi yapiyor emekleme çok çok az emeklemek çok istemiyor koltuk kenarlarını tutunarak kalkıyor bütun evi duvarlara kapılara tutunarak geziyor ama hiç durmuyor hic bir şekilde oyuncak koyuyorum önüne biraz bakıyor tekrar kalkıyor tutunarak yürümeye kaç kere kafasını çarptı hiç durmadan yurumek istiyor ,mama sandalyesinde sinirlenince kafasini geri geri vuruyor sandalyesine yani ne yapacağımı şaşırdım bu şekilde durumlar yaşayan var mı aranızda...cevap verirseniz sevinirim
Bence önce siz tedavi olun böyle yapa yapa sağlam çocuğunda psikolojisi gidicek

1 yaş çocuğuna göre anlattıkların normal . 18 aya kadar yürüyebilir çocuklar normal . Emekleme zaten bir gelişim basamağı değil . Dil gelişiminde de 18 aya kadar ilk kelimelerin çıkması beklenir . Evet bazı çocuklar çok ileride olabilir ama sizin çocuğunuz ileride değil demek ki . Bunu kabullenip bir doktora danissaniz daha iyi bilgi verir tabı ki

1 yaşında tutunarak yürüyebilir🤔 normal geldi bana, 2-3 yaşında hala emekleyen bebekler var??

Evet bakıyor ama şuan kafasini surekli geri geri vurması ve surekli hiç durmadan uyanır uyanmaz tutunarak her yeri geziyor ve oyuncaklara merakı yok hiperaktif gibi 1 yaş çocuk gibi değilde 8 aylik gibi birde sosyal gülümseme yok yabancılara karşı daha öncede tekrarlayan hareketleri adına bakmama gibi şeyleri olduğu için herseyi düşündürüyor beni bu yuzden böyle yazınca saçma gelebilir falan annelik iç güdüsü biseyler eksik diyor 😔

X