SÜT ALERJİSİ DİYETİ HUZURSUZLUĞU NE KADAR SÜREDE YOK EDER ?

Bu süreçte bir çok şeyin belirtisi birbirine giriyor. 50 günlük bebeğiniz 8.hafta atağı yaşıyor olabilir. Şu an benimki bunu yaşıyor mesela ve sizinki gibi asla uyumuyor. 8.atak haftasını da bi araştırın derim. Alerji bizde uykusuzluk yapmadı. Sadece karın ağrısı olduğu için (doktor bunu karnının sertliğinden anladı) çok huysuzdu
ama süt ve süt ürünlerini kesince rahatladı cilte geçmeyen kuruluk sivilce geçti gaz sancısı kusması biraz rahatladı bence tesadüf değil bu

Bu süreçte bir çok şeyin belirtisi birbirine giriyor. 50 günlük bebeğiniz 8.hafta atağı yaşıyor olabilir. Şu an benimki bunu yaşıyor mesela ve sizinki gibi asla uyumuyor. 8.atak haftasını da bi araştırın derim. Alerji bizde uykusuzluk yapmadı. Sadece karın ağrısı olduğu için (doktor bunu karnının sertliğinden anladı) çok huysu

Yediklerinize tamamen dikkat etmeniz gerekiyor, ben makarna, bisküvi, hatta içinde eser miktarda tereyağı-peynir-süt tozu yazan herhangi bir ürün bile yememiştim faydasını da gördüm. Yumurta veya yumurta bulunan birşey yiyorsanız o da kakayı mukuslu yapar.. ben 5. Aydan sonra ufak ufak yemeye başlamıştım o şekilde aştık..
Makarna da ne var

Kaka da mukus hemen geçmiyor geçmesi 3 ayı bulabiliyor öncelikle
Huzursuzluk içinde en az 15 gün hatta vücut 1 ay sonra yiyeceği atıyormuş benim doktorum öyle söyledi. Çoklu besin bizimkisi aslında ama doktorum sadece sürt ürünleri ve yumurta diyeti yaptırıyor diğerlerini yavaş yavaş deneyerek ilerliyorum
Bizde kaka da kan vardı
Mukus ise bazen oluyor bazen olmuyor ki ben çok katı diyet yaptım
Doktorla ilerleyin takviye almanız lazım
Merhaba benim kızım da 4 aylık. Bir çok şeyi kesmeme rağmen kakada kan geçmiyor. Doktor muhtemelem coklu besin alerjisi dedi ve çocuk gastroenterolojiye yönlendirdi. Sizin hangi besinlere karşı vardı ve kakada kan ne zaman bitti

izlediğim çoğu doktor videosunda huzursuzluk ve uykusuugun daha önemli bir etken olduğunu belirtti. 50 günlük çocuk sabah 8 den akşam 1 e 1 saat uyumuyor uykusuzluktan geberiyor sadece 10 dkika gözlerini açıyor ve etrafa bakıyor ne yaparsanız yapın geri uyumuyor bu normal bir durum hiç değil bu uyku sorunu da değil bu bildiğiniz rahatsızlık en büyük derdi olan bebekler bile günde 2 saat 3 saat uyur en azından uyanmaya yakınken sakladığınızda uyanır. ünlü bir doktor alerjide huzursuzluk ve uykusuzluk önemli dedi :)
Merhabalar siizn sonuç ne oldu acaba benim oğlumda şuan aynı durumda çok huzursuz uykusu deseniz yarım yamalak 2,5 aylık.

Merhabalar siizn sonuç ne oldu acaba benim oğlumda şuan aynı durumda çok huzursuz uykusu deseniz yarım yamalak 2,5 aylık.
merhaba sadece uykusuzluk yeterli değil. Çok gazı var mı bildiğiniz böyle kıpkırmızı oluyor ağlamaktan. kusması var mı ? kakası köpük köpük mü yada mukuslu böyle sümük gibi mi ?

benim gece uykuları idareydi bazen sancısı oluyordu uyumuyordu ama gündüz uykusu neredeyse yoktu eğer bu belirtiler varsa size yardımcı olurum. Şükür atlattık o günleri

Merhaba benim kızım da 4 aylık. Bir çok şeyi kesmeme rağmen kakada kan geçmiyor. Doktor muhtemelem coklu besin alerjisi dedi ve çocuk gastroenterolojiye yönlendirdi. Sizin hangi besinlere karşı vardı ve kakada kan ne zaman bitti
benimkinde hiç kakada kan olmadı şükür çünkü çok erken farkketim. Ben sizin yerinizde olsam her gün yediklerimi yazardım liste tutardım sonra hangi besinler diye bakardım. ama alerjik besinler fıstık ceviz süt ve süt ürünleri yumurta domates balık patlıcan. sizde takip edin ne yiyince çocukta huzursuzluk kanlı bez var ona göre anlarsınız

benim gece uykuları idareydi bazen sancısı oluyordu uyumuyordu ama gündüz uykusu neredeyse yoktu eğer bu belirtiler varsa size yardımcı olurum. Şükür atlattık o günleri
Aynı benimde gece uykusu fena değil ama gündüz uyutmak çok Zor uyusada uyanır hemen. Ne zaman geçti sizin tam olarak.

Merhaba benim kızım da 4 aylık. Bir çok şeyi kesmeme rağmen kakada kan geçmiyor. Doktor muhtemelem coklu besin alerjisi dedi ve çocuk gastroenterolojiye yönlendirdi. Sizin hangi besinlere karşı vardı ve kakada kan ne zaman bit

Aynı benimde gece uykusu fena değil ama gündüz uyutmak çok Zor uyusada uyanır hemen. Ne zaman geçti sizin tam olarak.
ben 2 buçuk ayda sütten kesmek durumunda kaldım ağır enfeksiyondan şuan ek gıdaya gececez 5 aylık oldu ufak ufak tadım yaptırıyorum şuan bir sorun yok gibi

mama verdim bir süre sonra toz hassasiyeti oluştu ona da dikkat ettim ufak ufak tadım yapıyorum belki bir kaç şeye vardır ama şu anlık iyi gibi
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Umarım günden güne daha da iyi olur bebeğiniz🙏

X