Bebeğim mutlu ama kakası mukuslu

Benim kızım da tam olarak sizin bebeğinizle aynı durumda bize süt alerjisi dedi doktor son bi kaç haftadır kakası yeşil mukuslu ve ben pizza yedikten sonra d kan gördüm kakasında. Doktor bi kaç güne düzelir merak etme dedi. Yediklerime genel olarak dikkat ediyorum ama geçen pizza yedikten sonra kakada kan gördüm bi kaç gündür de hala mukus şekilde kahverengi kan devam ediyor. Bakalım ne zaman toparlayacak bekliyorum. Normalde benim kızımı benim çikolata pasta tahin fıstık bisküviler vs yemem etkilemiyordu sadece yoğurt ve peynir onu da arada yiyip kontrol et demişti doktor. Bi kaç hafta önce kahvaltıda bi parça peynir yedim ertesi gün kakasında 1 damar kan gördüm aradan biraz zaman geçti bi kaç kaşık yoğurt yedim aynı şekilde. Bunların üstünden baya geçmişti pizza yedim yine kan gördük kakada ama bu sefer bi kaç gün sürdü çünkü içerisinde sucuk da vardı ben bilmiyordum sucuğun da yasak olduğunu doktor sucuk salam işlenmiş et de kesinlikle yasak dedi daha sonrasında. Ama bebeğim bahsettiğiniz gibi mutlu kilo alımı normal kakasını vs normal yapıyor genel durumu iyi ben süt ürünü bazı süt ürünlerini daha doğrusu yemediğim sürece kakası da normaldi
Bir de ben diyet yaparken yumurtsya yüklendim 2 tane haşlanmış yumurta yiyordum tok tutması için sanırım o yüzden kan gördüm. Dediğim gibi miktarı da önemli tükettiklerimizin bu tarz bebeklerdr

Merhabalar ben de dün bir profesöre gittim alerji uzmanı durumu anlattım. Öncelikle yeşil kaka için söylüuyorum büyüklerimizin dediği gibi üşütüyo o yüzden böyle yeşil oluyor durumundan yola çıkarak ve ayaklarını sıcak tutarak bir haftadır çözdüm. Yani yeşil kaka gerçekten üşütme kaynaklı olabiliyormuş. Ben kendimce 4 gün süt ürünü tüketmiyerek diyet yaptım aadece yumurta tavuk yedim süt ürünü işlenmiş paketli gıda yemedim ama dana etini yedim. Hafif kan oldu yine damar şeklinde. Sonra kestim diyeti 4 gün her şeyi yedim hiç kan görmedim. Bunun üzerine de dün doktora durumu anlattım. Çocuğun şikayeti kaka hsrici olmadığı için şimdilik diyet yapma ama her yediğini bir hafta not al dedi. Kaka durumunu da sabah akşam her seferinde yazmamı istedi. Bugün 6. Gün hala kan görmedim hafif mukus var ama eskiye nazaran çok daha az. Eğer doktorun dediği gibi 1 hafta kanama olmazsa ek gıdaya başlatacakmış. Ne kadar erken başlanırsa o kadar hızlı alışır alerjin besinlere bağırsakları dedi. Bu arada hiçbir şeyi abartmadan yedi dedi. Ben deneme amaçlı 2 kase yoğurt çorbası yediğimde baya 1 cmlik alanda kan görmüştüm sonra öyle hiç görmedim. Tükettiklerimizin miktarı da etkiliyormuş kan olması durumunu. Bir de probiyotiğini değiştirdi biogaiya yerine başka bir şey verdi. Şimdilik takipteyim siz de süt ürünlerini bir tık azaltarak ve tükettiklerinizin miktarını küçülterek beslenmeyi deneyin bir bakalım. Diyet çok zor çünkü psikolojik yoruyor. Aşırı alerjik olmamaları büyük şans ama yine de bir doktora götürün derim. Ayaklaeı sıcak tutmayı ihmal etmeyin 🌸

Merhaba her mukuslu kaka için doktor alerjik diyemeyiz dedi. Hafif saçdan kalın şeklinde uzayan mukus mu yoksa bildiğimiz grip olunca çıkan löpcük sümük şeklinde mukus mu var? Takip etmeniz lazım önce mukula başlayıp sonra kan da olabilir ya da hiç olmayıp sadece mukusla da devam edebilir. Sadece mukusla devam ederse alerjik demiyor direk doktorlar
Ya böyle ince uzayan az bir parça yani kaka tamamen mukus değil. Kan hiç olmadı. Mukus da her zaman olmuyor. Takip ettim yediklerimi ama bulamadım. Değişkenlik gösteriyor yani. Daha iki buçuk aylık bebeğim.

Bebeğinizin kaka durumu daha sonra ne oldu, düzeldi mi?
Merhaba bebeğim şuan 18 aylık. 5.5 aylıkken doktor bizi ek gıdaya başlattı ve benden abur cubur kesmemi kesemediğim yerde az tüketmemi istedi . Bu tarz şeylerde kan mukus yspabilirmiş kakada. Gerçekten de kesince düzeldi. Cips çikolata falan yemedim yersem de bitirmiyordum. Çocuğun alerjik durumu yoktu çünlü. Ek gıda zamanı da bir şeye alerjisi çıkmadı

X