Süt nasıl arttırılır

bhr2558

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mart 2024
11
2
32
Merhabalar. Kadınlar kulübünde yeniyim.Bebegim neredeyse iki aylık. Sütüm çok çok azaldı.Kakasi hep mukuslu. Doktor süt ve süt ürünleri,yumurta asla yeme dedi. Aylardır yemiyorum. Hala mukuslu. Sadece helva yiyebiliyorum. Özellikle sabahları hiç sütüm olmuyor.Ne olur yardımınıza ihtiyacım var. Sütünün artması gerek.Ne yapabilirim?? Çok ağlıyor memeden süt gelmeyince.

Sürekli emzirin memeler uyarılmaşınki üretim olsun. Aklınızdan sürekli sütüm yeterli bebeğimi doyurabiliyorum şükürler olsun diye geçirin. Kuru dut alın aktardan 2-3 ymk kaşığı kuru dutu 2 su bardağı su da kısık ateşte 10 dk haşlayın. Sonra bu suyu içip dutları yiyin. Bol su içip elinizden geldiğince de uyku düzeninize dikkat etmeye çalışın

Sürekli emzirin memeler uyarılmaşınki üretim olsun. Aklınızdan sürekli sütüm yeterli bebeğimi doyurabiliyorum şükürler olsun diye geçirin. Kuru dut alın aktardan 2-3 ymk kaşığı kuru dutu 2 su bardağı su da kısık ateşte 10 dk haşlayın. Sonra bu suyu içip dutları yiyin. Bol su içip elinizden geldiğince de uyku düzeninize dikkat etmeye çalışın
Uyku mümkün değil. Malum küçük sık sık uyanıp ağlıyor. Bazen mama veriyorum doymasina rağmen yine meme istiyor çünkü memede bir tek uyuyor. Aksi mümkün değil uyumuyor. Ağlamaktan patlıyor. Memeden süt gelmeyince daha çok ağlıyor. Mamayla doydugu halde nasıl uyutabilirim. Salliyorum da ona rağmen uykuya geçmiyor memesiz

Sagmaktan da korkuyorum. Sagdiktan sonra memede bı şey kalmıyor. O da hemen uyanıyor. Memede bı şey bulamayınca ağlamaya başlıyor. Asla uyumuyor memesiz. Mama veriyorum,doyuyor hatta kusuyor doymaktan yine de meme istiyor. Memesiz nasıl uyutabilirim şaşırdım kaldım. Sallama rağmen uyumuyo

Ayy inanın dut yoyorum. Suyunu içmek hiç aklıma gelmedi. Hep dokuyordum. Çok emiyor zaten. Hep emiyor. Hep emdiği için sütüm yok. Olmayınca da boş memeyi çekiyor. Süt gelmeyince çığlık çığlığa ağlıyor. Mama veriyorum. Doymasina rağmen illa meme istiyor. Çünkü bir tek memede uyuyor. Sallamama rağmen asla bağımsız uyumuyor. Meme de boş olunca çırpınıp duruyor. Savaş vere vere bı hal oluyor

Merhabalar. Kadınlar kulübünde yeniyim.Bebegim neredeyse iki aylık. Sütüm çok çok azaldı.Kakasi hep mukuslu. Doktor süt ve süt ürünleri,yumurta asla yeme dedi. Aylardır yemiyorum. Hala mukuslu. Sadece helva yiyebiliyorum. Özellikle sabahları hiç sütüm olmuyor.Ne olur yardımınıza ihtiyacım var. Sütünün artması gerek.Ne yapabilirim?? Çok ağlıyor memeden süt gelmeyince.
Dereotu, marul, yeşil biber, protein, meyve,incir, hurma bunlar sütü arttırır. Bebiş 3 aylığı geçti ise nane ve maydanoz da ekle. Diyetisyen söylemişti. Gaz yaparsa yediklerine kimyon at diye eklemişti.

bol bool su
Dereotu
Soğanlı bulgur pilavı
Boza
Tahin-pekmez
Tahin helvası
Kuru meyveler incir hurma , dut kurusu vs
ve tabi ne kadar mümkün olmasa da uyku 😊 Süt ürünleri tüketmeniz yasakmış ama bana peynir üzerine çörek otu at demişti doktorum oda süt yapıyor
Ne kadar az stres yapar kafanıza takmazsanız o kadar çok süt oluyor , göğüsünüze sıcak su torbasıyla sıcak kompleks yapabilirsiniz ve en önemlisi emzirirken ten teması mama takviyesi verıyorsanız da göğüsünüze emzirir pozisyonda alıp verin 😊

Sagmaktan da korkuyorum. Sagdiktan sonra memede bı şey kalmıyor. O da hemen uyanıyor. Memede bı şey bulamayınca ağlamaya başlıyor. Asla uyumuyor memesiz. Mama veriyorum,doyuyor hatta kusuyor doymaktan yine de meme istiyor. Memesiz nasıl uyutabilirim şaşırdım kaldım. Sallama rağmen uyumuyo
Aglayacak bebek bu, 1 haftada herhangi birseye alışıyor bu bebeler, benim abimler geldiler benim bebe kucağa alıştı çünkü dayısı kiyamayip kucagina aliyordu, ben biraz gaddarim almam kolay kolay, abimler gidince 1 hafta aglaya aglaya, kavga dövüş eski duzenimize döndük, 1 uykusunda emzirin 1 uykusunda emzirmeyin, yaniniza alin, saçını oksayarak uyutmaya çalışın, ağlayacak, aglarken yorulup uyuyacak. Ben cok nadir sallıyorum beşiğini, normalde salonda azıcık bağırtırım, yuzunu gozunu ovuşturur, bağırır, mizirdanir, hemen yatak odasina cikarsak uyumasi yarim saat 45 dakika, eger salonda biraz mızırdanırsa, emziririm beşiğine koyarim 10 dakikada uyur. Siz nasil alistirirsaniz bebeler onu ister. Ama maalesef biraz iradeli olmalisiniz.

Sağmaktan korkmayin, sağdıkça, bebek emdikçe meme uyarılacak, bırakın bebeginiz memenizi ellesin, mıncırsın, benim ki kafa atardı akfhjsksk 🤣 6.5 aylık oldu hala eliyle vura vura emer 🤣

o
Ayy inanın dut yoyorum. Suyunu içmek hiç aklıma gelmedi. Hep dokuyordum. Çok emiyor zaten. Hep emiyor. Hep emdiği için sütüm yok. Olmayınca da boş memeyi çekiyor. Süt gelmeyince çığlık çığlığa ağlıyor. Mama veriyorum. Doymasina rağmen illa meme istiyor. Çünkü bir tek memede uyuyor. Sallamama rağmen asla bağımsız uyumuyor. Meme de boş olunca çırpınıp duruyor. Savaş vere vere bı hal oluyor
Şimdi öyle düşünmüyoruz bebeğin hep emmesi demek orayı oldukça uyarması bu da sütünüzü çoğaltacak demek. Bebekler sadece doymak , beslenmek için emmezler bunu unutmayın. Bol bol ten tene temas yapın. Üstünüzü çıkarın onuda bezle bırakın. Ten tene değerek gözlerine bakarak (uygun oda sıcaklığında hasta da etmeyelim😅) besleyin. Burnu tıkalı olabilir mutlaka gün içerisinde açın. Sütünüz geliyordur lütfen öncelikle yetersiz olma kodunu beyninizden silin çünkü bu iş beyinde bitiyor. Bebeğiniz sizinle uyumak istiyor sizinde uykuya ihtiyacınız var gün içerisindeki bir uykusunda onu koynunuzda yatırmak ikinizede iyi gelecektir. Siz de uykunuzu almış olursunuz. Kahvaltılarınızı geceden hazırlayın. Sabah hazırlamakla vakit kaybetmezsiniz. Evin köşelerine suyunuzu koyun ve biraz kuruyemiş acıkıp yemeğe ulaşamadığınızda besleyici atıştırmalık olsun size. Siz ne kadar stres olursanız bebekte o kadar stres olup uykuya direnecektir. Uyku için de kaşlarının arası ve gözlerine nazikçe elinizle sevin kaşlarından göz kapaklarına doğru kapanıyormuş hissiyle rahatça uykuya geçebilir. Karanlık bir odada uyumak isteyebilir. Black out perdelerle kapatabilirsiniz. Burun temizliğini güzel yapın nefes önemli. D vitamininş de sabah erken saatlerde verin melatonin baskılayıp uykuyu bozmasın

Görünce yazmak istedim. Benim bebeğimde mukuslu kaka var pişik ve kan geldi. Alerji doktoruna gidene kadar süt ürünlerini kestim mukus gitmedi. Doktora danıştım neden mukus gitmedi diye mukus normal dedi. Yani sadece mukus için lütfen süt urunlwrini kesmeyin. Sütünüz bundan da azalmıştır. Zira benimki de azaldı .

Ağlama nedeni uykuya geçme olabilir. Anneler genelde bunu yanlış anlıyor. meme emmek ister emerken ağlar. Gazı da olabilir. Ama uykuya geçmek için destek olun sallayın ninniler söyleyin. Bir ayı geçmiş emzikte başlayabilirsiniz. Gazı varsa bacaklarına bakın kendine çekiyor mu. Sütünüz yetmese asla ama asla kusmaz ve kilo almaz..sizin bebiş size bir şey anlatmak istiyor

Bol bol su düzenli sağım yapın incir badem hurma kuruyemişler sütün kalitesini ve kendisini artırıyor bulgur pilavı helva komposto yeşillik aslında sağlıklı olan birçok şey sütü artırıyor

X