Süt ve Çoklu Gıda Alerjisi Bilgi ve Paylaşım TopiğimizTopiğimiz

Insallah yolundsdir hersey
Biz kan ilaci kullanmiyr
Dr ek gida da yavas ilerletiyr
Ya duzelmiyor sadece kan yok isteaman ya
Kvlerdeyim onu ye bunu ye bunaltiolar
Dokunuyor diyrm anlamiyolar

Bu arada benim gittiğim prof sadece yeşil yada mukuslu kaka olunca diyet yaptirmiyor

Bugün doktoruma gittik bana eğer böyle yaparsan çocuğa zarar verirsin şuana kadar zarar vermişsin zaten süt ürünleri ve yumurta dışında herşeyi yiyeceksin dedi diğerlerine de tepki veriyor dedim inanmadı olmaz falan dedi :deli:

İyi akşamlar. 6,5 aylık bebeğim var ve alerjimiz var. Anne sütü alıyor yoğurt tüketiyorum ama geri süt ürünleri hazır gıdalar tüketmiyorum. Katı bı diyet yapmadım. Ek gıdalara da başladık. Merak ettiğim sizler kaçıncı ayda yoğurt denemeleri yaptırdınız bebeginize? Acaba tattirmalimiyim.? Hangi ayda deneniyor? Eskiden bir yasa kadar di ama şimdi sanki erken denemeler oluyor?erken deneyen varsa kaçıncı ayda?

Merhaba Arkadaşlar öncelikle Rabbim cümle bebeklere acil şifalar versin içinden benimkinidr ayırmasın kızım 1 yaşında yalnızca progamin as yumurta sarısı ve tavuk tüketebiliyoruz testlede sabit olup herşeye alerjisi çıktı ek gıdaya gecemiyorum minnacık ne denesem pişik oluyor hemen kesiyorum bu süreci atlatan varmı ne zamana kadar sebze meyve süt baklagil turunçgil ve herşeye var olan alerjisi geçmeye başlar 1 aylık anlamıştım halen mama ile yola devam yemeyi ögrenemicek

Bugün doktoruma gittik bana eğer böyle yaparsan çocuğa zarar verirsin şuana kadar zarar vermişsin zaten süt ürünleri ve yumurta dışında herşeyi yiyeceksin dedi diğerlerine de tepki veriyor dedim inanmadı olmaz falan dedi :deli:
Merhabalarr :)
Nasil simdi bebeginiz
Gecti mi yada azaldi mi alerjiniz
Benim kizimin da nerdeyse herseye alerjisi var
Testlerde negatif cikiyor ama sikayetlerimiz diyet yapmazsam tekrar basliyor

Merhabalarr :)
Nasil simdi bebeginiz
Gecti mi yada azaldi mi alerjiniz
Benim kizimin da nerdeyse herseye alerjisi var
Testlerde negatif cikiyor ama sikayetlerimiz diyet yapmazsam tekrar basliyor

Süt urunleri ve yumurta dışında herşeyi yiyorum bence bu biraz dönemsel bende kızım duzelmiyor diye dusunuyordum altı aylık olana kadar ağlama krizleri devam.etti çok zordu ama şuan cok sukur iyi ek.gidaya geçince daha iyi oldu sanki nisan ayina kadar devam edicem Nisan ayında diyeti acicaz sütlü kek ile

Benim malesef aynen devam ediyor kızamık aşısından sonra yumurta tavuk hindi bunlarada alerjimiz yükseldi pişik ve bulantı yaptı kestik sadece mama ile besleniyor elma pişirip verdim anında pişik yaptı bilmiyorum nasıl nezaman geçicek rabbim hepimize şifa ile yardım etsin

Benim malesef aynen devam ediyor kızamık aşısından sonra yumurta tavuk hindi bunlarada alerjimiz yükseldi pişik ve bulantı yaptı kestik sadece mama ile besleniyor elma pişirip verdim anında pişik yaptı bilmiyorum nasıl nezaman geçicek rabbim hepimize şifa ile yardım etsin
Bugun dr dan geldik kemik yaşını ölçmek için film çekildi ve kemikleri cok zayif dedi dr

Kalsiyum eksikligi yüzunden 5 aydir diyet yapiyorum

Kalsiyum baska alerji olmayan hangi gidadan alabilirim
Gercekten zor ne yiyecegini şasiriyor insan
Rabbim beterinden esirgesin

Bugun dr dan geldik kemik yaşını ölçmek için film çekildi ve kemikleri cok zayif dedi dr

Bebeklerimiz aynı gün doğmuslar geçmiş olsun öncelikle. Bildiğim kadarıyla yeşil sebzelerde de kalsiyum var hatta bazılarında daha çok kalsiyum var diye biliyorum

Bizde de var mıdır diye merak ettim neden kemiklerine bakma gereği duyuldu özel bir nedeni var miydi . Brokoli ıspanak kalsiyum olan besinlerden dikkatimi çekti bir de susam ve badem . Yemeklerine badem rendelemeyi deneyebilirsiniz.

Bizde de var mıdır diye merak ettim neden kemiklerine bakma gereği duyuldu özel bir nedeni var miydi . Brokoli ıspanak kalsiyum olan besinlerden dikkatimi çekti bir de susam ve badem . Yemeklerine badem rendelemeyi deneyebilirsiniz.
Goguslerinde şişlik ve sertlik vardi
Bu yuzden endokrin doktoru istedi bilekten cekilen bir filmle kemik gelisimi ölculuyor

Ek gidayi halen yemek istemiyor maalesef
Ben yerim onada gecer en azindan

Sen emziriyosan senin aldıgın kalsiyum takfiyesi onuda besler ayrıca progamin as kullanmıyormuydunuz içinde bebek için gerekli bütün vitaminler var mamasının ögününü arttırın gerekirse yada mamadan siz için sütünüzdende ona geçsin 15 aylıgız daha yenebildiginiz hiçbir şey yok artık 2 yaşa kitlendik gecicek Rabbim şifamızı versin biran önce

Arkadaşlar yanlış bilgilendirme yapmayayım doktorumuza sordum ceviz ve kuruyemiş rendeliyorum diye hayır sakin verme çiğneyemez akciğerlerine kaçar dedi 3 yaşından önce onermiyorum dedi

Uzun zaman olmuş topik açılalı ama bir şey sormak istiyorum. Bebeğimde alerji olabileceğini düşünüyorum ben de. Doktorumuz pek bir şeyden anlamıyor ve yurt dışında olduğum için iyi bir doktor da bulamıyorum. Kendim araştırarak, bitmek bilmeyen gaz sancıları, geçmeyen pişik, hırıltılı nefes, karında gurultu, kakada mukus gibi şeylerin alerjiden olabileceğini öğrendim. Şimdi sıkı bir diyet yapıp çocuğumun rahatlayıp rahatlamayacağını görmek istiyorum. Bir yazıda, buğday da alerji yapabilir diye okudum. Ekmekte buğday unundan yapılan bir şey ama okuduğum çoğu yerde anneler ekmek yediğini söylüyor. Ekmek, makarna tüketmekte sıkıntı yok muydu sizlerde?

Uzun zaman olmuş topik açılalı ama bir şey sormak istiyorum. Bebeğimde alerji olabileceğini düşünüyorum ben de. Doktorumuz pek bir şeyden anlamıyor ve yurt dışında olduğum için iyi bir doktor da bulamıyorum. Kendim araştırarak, bitmek bilmeyen gaz sancıları, geçmeyen pişik, hırıltılı nefes, karında gurultu, kakada mukus gibi şeylerin alerjiden olabileceğini öğrendim. Şimdi sıkı bir diyet yapıp çocuğumun rahatlayıp rahatlamayacağını görmek istiyorum. Bir yazıda, buğday da alerji yapabilir diye okudum. Ekmekte buğday unundan yapılan bir şey ama okuduğum çoğu yerde anneler ekmek yediğini söylüyor. Ekmek, makarna tüketmekte sıkıntı yok muydu sizlerde?
Öncelikle gecmis olsun
Ben bugday yiyorum mesela diyetimde bugdayi cikartmadik
Ilk önce süt ve süt ürünlerini
Paketli gidalari
Dana etini
Yumurta akını
Ve susamı ( tahin helva gibi )
Bulari 15 gün yemeyin ama kücücük bir parca bile yemeyin ( emziriyorsunuz galiba )
Eger ek gida alıyorsa bebege de vermeyin
Bebeginiz mamayla besleniyorsa maalesef mamalarin icin de de inek sütü var.o yuzden alerji maması tüketmeniz gerekiyor .bu diyeti uyguladiktan sonra düzelme varsa diyete devam edersiniz
Umarım yardimci olabilmişimdir

Öncelikle gecmis olsun
Ben bugday yiyorum mesela diyetimde bugdayi cikartmadik
Ilk önce süt ve süt ürünlerini
Paketli gidalari
Dana etini
Yumurta akını
Ve susamı ( tahin helva gibi )
Bulari 15 gün yemeyin ama kücücük bir parca bile yemeyin ( emziriyorsunuz galiba )
Eger ek gida alıyorsa bebege de vermeyin
Bebeginiz mamayla besleniyorsa maalesef mamalarin icin de de inek sütü var.o yuzden alerji maması tüketmeniz gerekiyor .bu diyeti uyguladiktan sonra düzelme varsa diyete devam edersiniz
Umarım yardimci olabilmişimdir
Çok teşekkür ederiz gerçekten cevabınız için. 3.5 aylık daha bebeğim ve sadece emziriyorum. Yeni başladım diyete, azıcık bile olsa yemeden devam etmeyi düşünüyorum bu saydıklarınızı. Inşallah düzelir yavrum, canı yanmaz daha fazla. O zaman ekmek yiyebilirim :) makarna falan da yiyordunuz değil mi?

X