Taşındık ama kaynanamlar zırt pırt bizde

Önceden kaynanamla altlı üstlü oturuyorduk şimdi taşındik arada 40 dakka mesafe var kaynanam kötü biri değildir ama daha taşinali 4 ay anca oldu kayinbabam ameliyat oldu bir ay bizde kaldı kızları olmasına rağmen onlara gitmedi bizim evde çocuk yok rahatmıs neyse hastalık dedim bir ay olmadan yine çıkıp geldiler bir haftadır kalıyorlar aramızda da şehirler yok yada yıllardır gorusmedigimiz aramadigimiz falan da yok kızları var onlarda degil her geldiklerinde bende kalıyorlar ve ben kısa zaman önce çok zor tramvalardan geçtim hâlâ da etkisindeyim eşimle baş başa olmak bana iyi geliyordu ama sürekli kaynanamlar bize gelip kalarak nefes aldirmiyolar kızlarıyla da aynı yerde oturuyoruz gidip onlarda da kalalım bunlar yeni evliler demiyolar gelme sebepleri de kışın doğalgaz elektrik parası fazla gelirmiş eşime maddi destek olcaklarmis ne alaka ordan para gonderilmiyormu yada geldin diyelim haftalarca mi kalmak gerek ben saygısızlık etmem hizmetimi de yaparım ama gerçekten çok zor bı süreçten geçtim kafa dinlememe fırsat verilmiyor onlar evdeler diye doğru düzgün eşimle yan yana bile gelemiyoruz örnek veriyim eşim beni görmek için işten geldi sarilcakti tam annesi uğurlamak için kapıda bekledi resmen sanki onun bı eşi yok sanki o bekarmis gibi. Zaten kendi de şunu söyledi diğer çocukları aramam onları karilarina bıraktım naparlarsa yapsınlar ama eşimin yeri onda ayriymis onu merak ediyormuş falan resmen eşimi paylaşmak istemiyor istiyor ki eski günlerde ki gibi aynı evin içinde olsunlar falan bende grip oldum hâlâ bizdeler yarın yataktan çıkmayı düşünmüyorum zaten halim de yok kendi evimde misafir gibiyim uzanamiyorum çünkü kaynanam da Kayinbabamda oturduğumuz odada akşama kadar uzaniyolar onların yanında da uzanamiyorum haliyle ve ben şunu seziyorum ben desem ki gitmeyin beraber yaşayalım kaynanam muradına ericek çünkü eşime hâlâ 10 yaşında çocuk gibi bekar gibi davranıyor eğer böyle sürekli kalmaya devam ederlerse benim çocuğum olunca evin içinden çıkmazlar çünkü alıştılar gibi düşünüyorum onların rahatlari yerinde burda başka gelinleri de var onlar çirkef olunca onlardan yüz bulmuyorlar zırt pırt da rahatsız edip her gün her gün naptınız ne ettiniz diyemiyolar haliyle yanlış anlamayın ben ailesini hiç istemiyorum demiyorum ama daha taşinali yeni olmuş durmadan bizde kalmaya başlamaları ve sadece bizde kalıp diğerlerinde kalmamaları benim canımı sıkıyor sonuçta bizimde bı özel hayatımız var en basitinden eşimle uzanıp da TV karşısında keyif yapamaz olduk kendi evimizde yabancı gibi sarilamiyoruz bile iki üç gün bende üç gün diğerlerinde kalsalar zaten problem yok sıkıntı gelip gitmek istememelerinde hatta kaynanam kıyafetlerimi burda birakiyim gelirken tasimiyim bile dedi resmen yerini ayarlıyor 🙄 dedim ya ben kalın kalın desem bidaha kendi evine donmuycek ve biz daha iki üç senelik evliyiz asıl olay şu şimdi iyice yüz bulup sonra evimden gitmek bilmezlerse ben böyle bişey istemiyorum tabiki anne baba ama zaten yatalak değiller hasta değiller gidip tabiki hal hatır sorcaksin ama ben sürekli aynı evin içinde olmak istemiyorum daha dün bir bugün iki taşinali gelip haftalarca kalmaya başladılar çünkü dediğim gibi kaynanam eşimle sürekli beraber olmak istiyor napsam bilemedim benim halimden anlayan biri bu gidişatın çiğ gibi buyumemesi için ne yapabileceğimi söyleyebilir mi amacım onları kırmak yada istememek falan değil sadece bir tek bizde sürekli kalmaları kendi evimde misafir gibi olmak rahat edememek kalacak çocukları varken sadece bizde kalmaları canımı sıkıyor hepsi bu napcagimi bilemedim eşime dedim o da bişey demiyor haklısın diyor
allahım bu tarz insanlardan gerçekten nefret ediyorum. ne işin var evli insanların evinde. lütfen annesi babası diye duyar kasmayın kadınların da anneleri babaları var onlar niye zırt pırt gelip kızımın yeri ayrı ona düşkünüm diye kalmıyorlar aylarca. tüm damat anneleri bu kadar görgüsüz olmak zorunda mı anlamıyorum. sen de hiç tasalanma kuzum kimsenin hizmetçisi değilsin. annen kabul ediyorsa eğer gıcıklıgına anneni de kalmaya çağır. ya da onlar gidince anneni kalmaya çağır gelsin kalsın. DOĞALGAZA ELEKTRİĞE EŞLİK EDERİM der o da. eşiniz de görsün kaynanayla kalmak (kalmaya çalışmak) zırt pırt gelmek nasıl görsün. biraz edep yahuu !

Evet o kadar zor geldi. Benim anam babam salondaki üçlü koltuğa tv kumandasına gelip 1 ay çömse senin zoruna gitmeyecek sanki. Diyecek...
onu da diyemezmiş eşinin ailesiymiş saygısızlık yapamazmış öyle dedi
ve bunu söyleyenlere de hayatında hiç mi sevgi görmedin kocan seni kapı önüne koyar baba evine yollar diyor :)

Şu anda çok sabırlısınız. Ama yakında sabrınızı tüketirler. Saygısızlık yapamam, ben bişey diyemem filan... Onlar size saygı duyuyor mu sizce? Ayrıca herkesi anlatmışsınız da eşinizin tutumundan hiç bahsetmemişsiniz. Size haklısın diyormuş, eee haklıysam gönder ananları,haklısın demek çözüm mü??? Zart zurt gelmesinler, burada uzun uzun kalmayı adet edindiler, böyle düzen olmaz diyeceksinşz. Açık açık konuşacaksınız utanma filan olmayacak. Ya eşiniz ya siz... Bunlar başka türlü düşmez yakanızdan. Çok var bu türlerden bunların cinsi böyle kovmadan gitmiyolar... hatta önce anlamazlığa vurur, yine ararlar geliyoruz diye. Siz ısrarla reddedince de küserler alınırlar kırılırlar güya... dugu sömürüsü yaparlar. O yöntem de tutmadı mı ancak o zaman düşerler. Bi süre mücadele vermen 3- 5 kez tavrını koyman lazım. Tek seferle de olmaz. bilin yani.
Ben bunun sabır olduğunu düşünmüyorum ya. Bu başka bir şey, bu kızcağızda korku var, terk edilme , babaevine yollanma, eltilerinin işittiği lafları işitme korkusu, vs.
Birsürü kişi oldukça mantıklı yorum yapmış. Al karşına konuş denilmiş bir bahane bulmuş, eşine söyle denilmiş, kendin söyle denilmiş ya açık açık kov bile denilmiş. Hiçbirini kabul etmemiş. Üstelik yorum yapanlara hakaret ediyor.
Evet kayınvalide kayınpeder eş gerçekten çok sorunlu. Ama sorunun büyüğü konu sahibinde bence. Hepimiz çeşitli sorunlar yaşıyoruz ailemizle, etrafımızla. Ama çözülmesi için uğraşmak, bir şeyler denemek gerekmez mi? Sabır boyun eğmek değil ki. Düzelmesi için en makul çarelere bakılır ama bazen de kavga çıkması gerekir bence. Konu sahibi ak dediğimize kara diyor. O kadar onaylanma beğenilme ihtiyacı var ki, sanırım özgüveni ve özsaygısı eksik. Uzman hanımlar daha iyi anlayacaktır psikolojisini.

Ben bunun sabır olduğunu düşünmüyorum ya. Bu başka bir şey, bu kızcağızda korku var, terk edilme , babaevine yollanma, eltilerinin işittiği lafları işitme korkusu, vs.
Birsürü kişi oldukça mantıklı yorum yapmış. Al karşına konuş denilmiş bir bahane bulmuş, eşine söyle denilmiş, kendin söyle denilmiş ya açık açık kov bile denilmiş. Hiçbirini kabul etmemiş. Üstelik yorum yapanlara hakaret ediyor.
Evet kayınvalide kayınpeder eş gerçekten çok sorunlu. Ama sorunun büyüğü konu sahibinde bence. Hepimiz çeşitli sorunlar yaşıyoruz ailemizle, etrafımızla. Ama çözülmesi için uğraşmak, bir şeyler denemek gerekmez mi? Sabır boyun eğmek değil ki. Düzelmesi için en makul çarelere bakılır ama bazen de kavga çıkması gerekir bence. Konu sahibi ak dediğimize kara diyor. O kadar onaylanma beğenilme ihtiyacı var ki, sanırım özgüveni ve özsaygısı eksik. Uzman hanımlar daha iyi anlayacaktır psikolojisini.
Korkuyorsa bişey diyemez, bu düzen de böyle bi ömür sürer. Konu sahibi okuyosundur bunu bil ki, bu tipler arsız olur yüzsüz olur. Kendileri anlasın gitsin filan diye yazmışsın. Boş yere bekleme kendi kendine bişey düzelmez. Bu tipleri kovarak zor yollarsın evinden. Sen zannediyo musun ki, senin rahatsızlığının farkında değiller. Her şeyin bal gibi farkındalar da senin evin otel gibi. Yemek yok temzlik yok. Yan gel yat yeri. Kapıdan kovsan bacadan girer bunlar. O yüzden bunlar gibi çirkef olcaksın, evet gerekirse kovacaksın ve gerekecek. Bunlara gücün ve eş desteğin yoksa çekeceğin çile var. Kk da benzer konuları okursan neyle karşı karşıya kaldığını anlarsın.

Yok Allahtan eşim bana hak veriyor bende ilk dile getirdigimde korkmuştum hani ailemi istemiyorsun gibisinden konuşur beni anlamaz diye ama bugün artık ablanda kalsınlar görür dedim tamam dedi bişey demedi zaten gelmeden önce bazen istemiyorsan gelmesinler der de nasıl istemiyorum diyim ki kaynanam telefon açıyor gelcez diyor hiç soran yok gelelim mi diye
Kendi evimde misafir gibi hissettigimden dolayi uzun sure kalmalarini istemiyorum demek zor degil.
40 dakika mesafede oturuyorlarsa hafta 1 onlar gelir haftada 1 de siz gidersiniz gerci bana gore o bile fazla. Ama oglunu gormek istiyormuş ya indan diyorum.
Diger gelinler belki careyi cirkeflikte bulmuslardir.
Okurken benim icim daraldi yemin ederim.
Senin annen baban gelip haftalarca kalsa esin ne kadar rahat edebilir.
Tek kaynana olsa hadi yine iyi bir de kayin peder var. Ne dusa girebilirsin rahat rahat ne de esinle yakinlasabilirsin.
Hayir bir de siz de kalip faturalara yardim edelim ayagina kendileri fatira derdinden kurtuluyor.
Biran once artik tavrinizi belli etmelisiniz yoksa evlilliginiz zarar gorecek benden soylemesi.

onu da diyemezmiş eşinin ailesiymiş saygısızlık yapamazmış öyle dedi
ve bunu söyleyenlere de hayatında hiç mi sevgi görmedin kocan seni kapı önüne koyar baba evine yollar diyor :)
Valla beybitom kocam beni yollasa da nereye gideceğime ben karar veririm. Ayrıca böyle bi evde zaten kalmam, kendim giderim. Özgürlük önemli.

Eşim ne desin ki bir haftalık gelmişler gidin biz yatcaz mi?? Zaten o yapması gerekeni yapiyor ben belirttigimde söylerim ablamlara giderler dedi daha ne desin ki defolun evimden mi? Onların anlamasi gerek düşünüp akıl etmesi gerek
Esine de toz kondurmuyorsun. Birisine bir sey anlatmanin yolu sadece defolun demek mi? Annesiyle arasi cok iyiyse "anne sizi cok seviyoruz ama biz yeni evliyiz. Siz boyle uzun uzun biz de kaldiginizda bizim ozel hayatimiz kalmiyor,esim babamdan dolayi rahat edemiyor." diyebilir. Siz istiyorsunuz ki biz bir sey demeyelim onlar anlasin gitsin. O kapasitede insanlar olsa zaten gei0 haftalarca kalmazlar.

Önceden kaynanamla altlı üstlü oturuyorduk şimdi taşındik arada 40 dakka mesafe var kaynanam kötü biri değildir ama daha taşinali 4 ay anca oldu kayinbabam ameliyat oldu bir ay bizde kaldı kızları olmasına rağmen onlara gitmedi bizim evde çocuk yok rahatmıs neyse hastalık dedim bir ay olmadan yine çıkıp geldiler bir haftadır kalıyorlar aramızda da şehirler yok yada yıllardır gorusmedigimiz aramadigimiz falan da yok kızları var onlarda degil her geldiklerinde bende kalıyorlar ve ben kısa zaman önce çok zor tramvalardan geçtim hâlâ da etkisindeyim eşimle baş başa olmak bana iyi geliyordu ama sürekli kaynanamlar bize gelip kalarak nefes aldirmiyolar kızlarıyla da aynı yerde oturuyoruz gidip onlarda da kalalım bunlar yeni evliler demiyolar gelme sebepleri de kışın doğalgaz elektrik parası fazla gelirmiş eşime maddi destek olcaklarmis ne alaka ordan para gonderilmiyormu yada geldin diyelim haftalarca mi kalmak gerek ben saygısızlık etmem hizmetimi de yaparım ama gerçekten çok zor bı süreçten geçtim kafa dinlememe fırsat verilmiyor onlar evdeler diye doğru düzgün eşimle yan yana bile gelemiyoruz örnek veriyim eşim beni görmek için işten geldi sarilcakti tam annesi uğurlamak için kapıda bekledi resmen sanki onun bı eşi yok sanki o bekarmis gibi. Zaten kendi de şunu söyledi diğer çocukları aramam onları karilarina bıraktım naparlarsa yapsınlar ama eşimin yeri onda ayriymis onu merak ediyormuş falan resmen eşimi paylaşmak istemiyor istiyor ki eski günlerde ki gibi aynı evin içinde olsunlar falan bende grip oldum hâlâ bizdeler yarın yataktan çıkmayı düşünmüyorum zaten halim de yok kendi evimde misafir gibiyim uzanamiyorum çünkü kaynanam da Kayinbabamda oturduğumuz odada akşama kadar uzaniyolar onların yanında da uzanamiyorum haliyle ve ben şunu seziyorum ben desem ki gitmeyin beraber yaşayalım kaynanam muradına ericek çünkü eşime hâlâ 10 yaşında çocuk gibi bekar gibi davranıyor eğer böyle sürekli kalmaya devam ederlerse benim çocuğum olunca evin içinden çıkmazlar çünkü alıştılar gibi düşünüyorum onların rahatlari yerinde burda başka gelinleri de var onlar çirkef olunca onlardan yüz bulmuyorlar zırt pırt da rahatsız edip her gün her gün naptınız ne ettiniz diyemiyolar haliyle yanlış anlamayın ben ailesini hiç istemiyorum demiyorum ama daha taşinali yeni olmuş durmadan bizde kalmaya başlamaları ve sadece bizde kalıp diğerlerinde kalmamaları benim canımı sıkıyor sonuçta bizimde bı özel hayatımız var en basitinden eşimle uzanıp da TV karşısında keyif yapamaz olduk kendi evimizde yabancı gibi sarilamiyoruz bile iki üç gün bende üç gün diğerlerinde kalsalar zaten problem yok sıkıntı gelip gitmek istememelerinde hatta kaynanam kıyafetlerimi burda birakiyim gelirken tasimiyim bile dedi resmen yerini ayarlıyor 🙄 dedim ya ben kalın kalın desem bidaha kendi evine donmuycek ve biz daha iki üç senelik evliyiz asıl olay şu şimdi iyice yüz bulup sonra evimden gitmek bilmezlerse ben böyle bişey istemiyorum tabiki anne baba ama zaten yatalak değiller hasta değiller gidip tabiki hal hatır sorcaksin ama ben sürekli aynı evin içinde olmak istemiyorum daha dün bir bugün iki taşinali gelip haftalarca kalmaya başladılar çünkü dediğim gibi kaynanam eşimle sürekli beraber olmak istiyor napsam bilemedim benim halimden anlayan biri bu gidişatın çiğ gibi buyumemesi için ne yapabileceğimi söyleyebilir mi amacım onları kırmak yada istememek falan değil sadece bir tek bizde sürekli kalmaları kendi evimde misafir gibi olmak rahat edememek kalacak çocukları varken sadece bizde kalmaları canımı sıkıyor hepsi bu napcagimi bilemedim eşime dedim o da bişey demiyor haklısın diyor
Bu arada size bişey diyeyim. Kızında kalsın, hep bizde kalmasın demşsin. Kızında kalamaz. Çünkü orda damat var. Kızının yuvasının huzurunu bozmak istemezler, maazallah dul kalıverir ortada sonra. Ama sizin aranız bozulsa öyle mi? Ne de olsa el kızısın. Damat der ki ananı babanı yolla yoksa ben topunuzu birden yollayacam der. Damadın olduğu yerde bunlar öyle rahat ve uzun uzun yayılamazlar. Belli ki diğer gelinlere de senden önce bi bezdirmiş ve kovulmuşlar. Artık resti çekmiş diğerleri. Burda da en zayıf halka siz kaldınız.

Ya telefonda kaynanam dedi gelcez bir ay kalcaz bende lafın gelişi diyor diye gelin dedim ne diyim ki gelmeyin diyemedim napsam bilemedim ya off yaşım 20 sonradan afedersiniz bokunu cikarsinlar istemiyor zaten eşime aşırı düşkün kaynanam dediğim gibi işe bile uğurlamaya kalkıyor resmen böyle yaşamak istediğinden çok eminim ama ben geldiklerinde biraz daha kalın demedigim için kalmiyolar yoksa gitmezler bence
Daha 20 yaşındasın. Çok gençsin ve tecrübesizsin. Seni de hayat eğitir elbet... Ayrıca kaynana çok sevdiğinden değil, oğlu laf edemesin kalmalarına diye yağlayıp ballıyo. Köyde soba yakmak var bi de sizde rahat etmek var sonuçta. Niye sizin eş, en sevdiği oğlu biliyo musunuz? Diğerleri kovdu bi bu kaldı evine çökebileceği de ondan. Yağlıyo ballıyo ki o da işini biliyo çakal.

Eşime dedim ama sıktın artık dedi dün akşamda bu sabahta diyince galiba hep konu annem dedi annesine o hasta siz kahvaltı yapın falan demiş o da biz zaten kahvaltı pek yapmak istemiyoruz ben bakarım ona demiş ama ben akşama gidin kızınıza demeyi düşünüyordum of napsam bilemedim eşimde işe giderken bana sarıldı falan problem yok aramızda zaten aramız açılsın istemem sadece anlasınlar çok kaldiklarini
Anlıyolar da safa yatıyolar yavrum. Sen de şunu bi anla. Hangi gelin rahatsız olmaz ki bu durumdan. Kaynanan senn kadar saf mı? Feleğin çemberinden geçmiştir o. 'Ben bakarım ona biz de kahvaltı yapmıycaz' ayyy yesinler. 'Bak ben ne kadar iyyim annelik yapıyorum gör oğlum, eğer laf ederse bize, söyletme' demenin hal dili. Sen de anlayacaksın sadece biraz zaman lazım😉

Vallaha yanlış anlamayin ama sizde benim gibi susarsaniz evliliginizin ilerki döneminde benim gibi patlak verirsiniz hakkinizi savunun
Evet bence de baştan mesafeyi koymaliyim aslında bakılınca pek bişey yok gelip biraz kaliyolar gibi gözüküyor ama resmen yari zamanlı aynı evde yaşıyoruz gibi olmaya başladı

Zamlar yüzünden sizde kalıyorlar bence başka açıklaması olamaz bu ne böyle her gün her gün gelinir mi ya 😂😂😂

Kocanız ve kayınlarınızda sandığınız kadar iyi değil bence ağzınız açık onlar çok iyi diyip diyip durmuşsunuz kocanız sizle hiç mi sevişmek istemiyor belki çocuk yapacaksınız kayınlarınız gelmediği günleri ayarlayıp hesaplayıp mı çocuk yapacaksınız bu ne saçmaşıktır böyle kendinizi bu kadar ezdirmeyin değerinizi bilin yazıktır günahtır bu ne ya okurken baygınlık geldi

X