Taşındık ama kaynanamlar zırt pırt bizde

Alemin akıllısı bı sensin bı ben cahilim yahu anlaman kıt mı arkadaşım sadece orta yolu bulmak istiyorum hepsi bu ha bunun orta yolu yoksa bunu de geç ne uzatiyorsun bu kadar dert edip destan yazmış bide😂
Estağfurullah tabii ben sizin kadar akıllı olamam. Bir de üstelik biraz önce yazdığınız gibi üniversitede flört eden arkadaşlarıyla içen zina yapan dediğiniz tayfadanım. Cahilsiniz ve meydan okuyorsunuz, sizi tanımam etmem konunuz biterse de heralde 10-15 dakika sonra çıkar gider aklımdan. Yazık size. Sadece kayınvalide kayınpederiniz değil eltileriniz de hakikaten uyanıklarmış bu arada anlamışlar neyin ne olduğunu.

Benim eşin ailesi gelip kalmadılar ama ilk çocuğum doğduğunda ne zaman aileme gitsem arkamdan; evlendi artık, evli kadın ailesinin evine sık sık gidemez, soyadı değişti diye konuştuklarını duydum. O hiddetle gidip yüzleşip siz kimsiniz, kocamın anne babası dışında sıfatınız ne ki benim nereye gidip gitmeyeceğime karışıyorsunuz diye bir güzel hadlerini bildirecek cesarete sahibim. Sizin gibi hem kocama hem kayınvalide kayınpederime yalakalık yapmadım. Arkalarından konuşup önlerinde kıvırmadım. Kocam da kocam demedim, beni babamın evine gönderirler de demedim.
Üstelik 6 ay sadece eşim gitti geldi kendilerine. Çocuğu da keyfim yerindeyse gönderdim canım istemeyince de göndermedim evlerine.

Kayınvalide kayınpeder 6 ay sonra kapıma geldiler biz ettik sen etme hatalıydık dediler. 16 senelik evliyim, bugün bir yanlışlarını göreyim yine sorarım hesabını.

aslında bir eltimle pek de iyi değildim bana (bayramda kayınvalidem şehir dışındayken ) kayınvalidem yok diye sevinme o yoksa ben varım demişti (benden sadece 1 yaş büyük hepimiz aynı yaşlardayız eltiler olarak ,en büyük kaynım eşimden 4 yaş büyük)

eltim birgün bana yemeğe gelecek olan kayınvalidemleri arayıp, ona yemeğe gitmeyin benim evim daha geniş yemeklerini de alsın hepiniz bize gelin bizde yiyelim demiş ,beni aramış buna ikna etmeye çalışmışlardı...
eşim üstüme titriyor, beni sık arıyor ,hediyeler alıyor diye (hediye alırken abisiyle karşılaşmışlar awm de oradan haberi olmuş,kayınvalidem söylemiş erhan karısının çok üstüne düşüyor diye ) aman iyiki evlendin sanki birtek sende koca var demişti durduk yere :KK70:

ameliyat oldum geçmiş olsuna aradı sadece, (aynı sokaktaydık) ne yapıyorsun dedi yatıyorum dedim aman ne yata yata bi tarafını büyütüyorsun kalk tembellik yapma dedi :KK70:
böyle olduğu için uzak durdum ben mesafeli durduğum için doğumuma bile gelmedi hayırlı olsunda demedi kızımı doğduktan 2 sene sonra gördü düşünün :KK70:ama kimse ona niye böyle yapıyorsun da demedi

birgün annesi eşimi arayıp karın eltisini arasın hal hatır sorsun, bu gerginlik bitsin, sen küçüksün onlar büyük siz arayın,sen evlendikten sonra bu sorunlar oldu demiş
eşimde niye karım arıyor ne münasebet ,hatalı olan kimse o adım atsın, evin en küçüğü benim diye mi karımı eziyorsun arattır diyerek demiş
eşim böyle dedi diye kayınvalidem kayınlarım hepsi bize küstü :KK70:eşim nasıl böyle dermiş hanımköylüymüş

bayramda babasına gittik orada karşılaşınca herkesin içinde sürekli fısır fısır konuşurken bi anda yakaladım, bu gerginliğe gerek yok varsa benimde kabahatim özür dilerim ,biz hepimiz bu ailenin geliniyiz ,aynı şartlardayız ikimizde aynı taraftayız boşuna herkes de üzülmesin dedim
bana iyi madem özür diliyorsun büyük olarak affetmek de bana düşer dedi :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:

hiç sorun değil ben kendime yakışanı yaptım içimde rahat zamana bıraktım neredeyse 8 yıl olacak evleneli 35 yaşımdayım şimdi bana bunları diyen eltim beni öyle seviyor ki ,o elti seni nasıl seviyor diyeceksiniz... zamanla gördü neyin ne olduğunu , özür diledi seni tanıyamamışım meğer dedi haksızlık ettim dedi dolduruşa geldim senin hakkında şöyle böyle söyledi kayınvalidem dedi, e dolduruşa gelmeseydin ? seninde hakkında söylediler birdaha kimsenin dolduruşuna gelme dedim konuyu kapattık tüm bunları derken eşimde şahit yanımdaydı ...

kayınvalidemin neler yaptığını anlatsam asla inanmazsınız dava niye açmadın dersiniz
asıl sizin yaşadıklarınız birşey değil :KK70: benim kayınvallidem eltimin boşanmasına sebep oldu size o kadar diyeyim,
sizin bu derdiniz devede kulak yani ,bakın kayınvalidem öyle şeyler yaptı ki senelerdir yüzünü görmedim eşim annem gelsin bize diyemiyor bile, o baba evine yollar seni eşin dediğiniz eşim :KK70: arayıp özür dilese affedermisin dedi sanırım kayınvalide ağzımı yokluyor hayır dedim eşime, aramasın zaten engelli arasa da ulaşamaz bana dedim benim için herşey bu kadar net yani

sizin de bu noktaya gelmenizi istemediğim için tecrübelerime dayanarak yol gösterdim ama siz bana neler dediniz enteresan yani :KK70:
Kiz seninkilerde az degilmis😐😂 bence is este bitiyor neyse ki yanindaymis o.. elti isleri zor ya, kiskanclar bi kere..zaten genelde elti varsa bi elti kendi halindedir diger elti onu kiskanir😐😂 yazisiz bir kuraldir bu

Eski konularınızı silince, yaşanmamış olmuyorlar.
Eşinizin ilgisiz olduğunu, eşinizden şikayetlerinizi okuruz diye mi sildiniz?
Alıntı yapmışlar, yine okunuyor yalnız. :)

Buradaki yorumculara verip veriştirmeniz, sizin acınası hayatınızı daha çekilir kılmayacak.

Tüh ya ben de kiskaniyordum o esten neden bende yok diye.

Kiz seninkilerde az degilmis😐😂 bence is este bitiyor neyse ki yanindaymis o.. elti isleri zor ya, kiskanclar bi kere..zaten genelde elti varsa bi elti kendi halindedir diger elti onu kiskanir😐😂 yazisiz bir kuraldir bu
yaaa neler neler var anlatsam ... gerçekten önemli olan eşin duruşu doğru...
dengeyi kuran, evliliğin düzgün gitmesini sağlayan o köprü kesinlikle eş .

Sizde yaşadıklarımı daha doğru düzgün bilmeden üstüme sanki saldırır gibi konusacak kadar basitsiniz. Burda konu açtım çözüm bulmak için insan gibi öneride bulunanlara insan gibi cevap verdim zaten
Seni sikayet ettim yonetime canim, konularini silmissin ve bu site kurallarina aykiri😐😂

bu konuda idddaa ettiğin gibi mükemmel seni çok seven bir kocanın olmadığı ortaya çıkınca mahçup olursun belki demiştim ama...
Kudurup durdugunuzu bu kadar belli etmeyin çok şükür eşimle çok iyiyiz bu size neden bu kadar dert oldu anlamadim

Kudurup durdugunuzu bu kadar belli etmeyin çok şükür eşimle çok iyiyiz bu size neden bu kadar dert oldu anlamadim
Cidden cok kudurduk😂😐😐😐 cidden bunu inanarak
Mi
Yazdin🙄😐😂 gelip dert yanan sensin kocanla olan konularin apacik ortada daha kudurun yaziyorsun. Ben olsam boylw bi yorum yaparken yerin dibine girerdim kendimle celistigin icin.. ama iste😂😐

Ayy evet buradaki bütün kadınlar"kayınailem zırt pırt gelip bizimle kalmıyor" diye kudurdular. Şu anda herkes seni kıskanıyor cici kıs.

Ben cahilsem sende aptalın tekisin eşimi nerden tanıyorsun ki iyi biri olsa gam yemiycem diyosun o da benim aileme çok saygılıdır bana da çok iyidir o yüzden dedim zaten iyiki evlenmisim diye yoksa şunu da diyebilirdi onlar benim ailem kalcaklar gitmiycekler diyip kavga cikarabilirdi ama emin ol bidaha böyle bişey yasanmiycak kış olduğu için böyle oldu ben konuscam dedi
Uuu beybiiii.

Onlar benim ailem diyip kavga çıkaracak adam sıfatlılarla evlenmemeyi tercih ediyoruz zaten.

Bunu yapmaması normal olanı. O cümleleri kurmaması onu iyi eş sıfatına sokmaz. Eş olmanın normali o cümleyi kurmamasıdır zaten.

Tüh ya ben de kiskaniyordum o esten neden bende yok diye.

Telefondan kafasını kaldırmayan, 1 buçuk ayda bir cinsel ilişkiye girerse giren, anasını danasını karısının tepesine dikip full hizmet gördüren kocayı kim kıskanmaz? Beyaz atlı bir pirems adeta, hayallerdeki erkekk.

Yok ki böyle bir kocanız, kudurun!:KK45:

Eşime dedim ama sıktın artık dedi dün akşamda bu sabahta diyince galiba hep konu annem dedi annesine o hasta siz kahvaltı yapın falan demiş o da biz zaten kahvaltı pek yapmak istemiyoruz ben bakarım ona demiş ama ben akşama gidin kızınıza demeyi düşünüyordum of napsam bilemedim eşimde işe giderken bana sarıldı falan problem yok aramızda zaten aramız açılsın istemem sadece anlasınlar çok kaldiklarini

Kışları artık size gelirler.
Eşiniz tavrını koyamaz ama siz koyabilirsiniz. Açıkca söyleyin
İsterken küssün isteyen ağlasın.
Evet aranız bir müddet kötü olur ama sonra herkes alişır. Bu ne yahu !!!
Bakin eşi zaten babasina bir ay bakilmasina ve surekli onlarda olmasina ragmen, karisi biraz ses cikariyor diye siktin artik demis.
Bunun daha otesi buyuk kavga. Hele kv'ye bisey derse direkt bosanma...

Gercekten bu yasta okul okunmali, sosyal beceriler olusmali, karakter ve kisilik tarzi oturmali, ekonomik ozgurluk ele alinmali, sonra evet yine evlilik cokca tanima biraz da şans ama sansin kotu gelirse de kendine guvenecegin dayanaklarin olur.

Konu sahibi "baba evine birakilma" gibi soylemleri olacak kadar kendini gelistirememis, olgunlasamamis bir yapida henuz.
Yapacak birsey yok ya susup oturacak, ya da onun tabiriyle baba evine postalanacak. O da bunu bildigi icin ancak ağlanir baska da bisey yapamaz.

Ben saygısızlık yapamam eltilerim özel alanını falan korumuyor bildiğin saygisizlar kayinbabasina herşeyi geçtim büyüğüne siz gerizekalisiniz diye bağıran saygisizdir benim için zaten belirttiğim gibi ben onları istemiyorum demiyorum sadece bu kadar uzun kalmalarına anlam veremedim acaba birlikte mi yaşamak istiyorlar benden bunu mu teklir
Şu anda çok sabırlısınız. Ama yakında sabrınızı tüketirler. Saygısızlık yapamam, ben bişey diyemem filan... Onlar size saygı duyuyor mu sizce? Ayrıca herkesi anlatmışsınız da eşinizin tutumundan hiç bahsetmemişsiniz. Size haklısın diyormuş, eee haklıysam gönder ananları,haklısın demek çözüm mü??? Zart zurt gelmesinler, burada uzun uzun kalmayı adet edindiler, böyle düzen olmaz diyeceksinşz. Açık açık konuşacaksınız utanma filan olmayacak. Ya eşiniz ya siz... Bunlar başka türlü düşmez yakanızdan. Çok var bu türlerden bunların cinsi böyle kovmadan gitmiyolar... hatta önce anlamazlığa vurur, yine ararlar geliyoruz diye. Siz ısrarla reddedince de küserler alınırlar kırılırlar güya... dugu sömürüsü yaparlar. O yöntem de tutmadı mı ancak o zaman düşerler. Bi süre mücadele vermen 3- 5 kez tavrını koyman lazım. Tek seferle de olmaz. bilin yani.

Şu anda çok sabırlısınız. Ama yakında sabrınızı tüketirler. Saygısızlık yapamam, ben bişey diyemem filan... Onlar size saygı duyuyor mu sizce? Ayrıca herkesi anlatmışsınız da eşinizin tutumundan hiç bahsetmemişsiniz. Size haklısın diyormuş, eee haklıysam gönder ananları,haklısın demek çözüm mü??? Zart zurt gelmesinler, burada uzun uzun kalmayı adet edindiler, böyle düzen olmaz diyeceksinşz. Açık açık konuşacaksınız utanma filan olmayacak. Ya eşiniz ya siz... Bunlar başka türlü düşmez yakanızdan. Çok var bu türlerden bunların cinsi böyle kovmadan gitmiyolar... hatta önce anlamazlığa vurur, yine ararlar geliyoruz diye. Siz ısrarla reddedince de küserler alınırlar kırılırlar güya... dugu sömürüsü yaparlar. O yöntem de tutmadı mı ancak o zaman düşerler. Bi süre mücadele vermen 3- 5 kez tavrını koyman lazım. Tek seferle de olmaz. bilin yani.
eşi ailen burdayken seninle olamam konusunda haklısın diyor çözüm olarakda birlikte olabilmek için annesini ablasına yollamış
yani aslında eşi hak vermiyor hatta konu sahibine üfff sıktın, ailem bu kadar mı zor geldi falan demiş maalesef

eşi ailen burdayken seninle olamam konusunda haklısın diyor çözüm olarakda birlikte olabilmek için annesini ablasına yollamış
yani aslında eşi hak vermiyor hatta konu sahibine üfff sıktın, ailem bu kadar mı zor geldi falan demiş maalesef
Evet o kadar zor geldi. Benim anam babam salondaki üçlü koltuğa tv kumandasına gelip 1 ay çömse senin zoruna gitmeyecek sanki. Diyecek...

X