Taşındık ama kaynanamlar zırt pırt bizde

Halinizden cok memnunsaniz size kaynananizla mutluluklr dilerim bayan. Burd millete cemkirebiliyor ama utanmasa tepenize şeyapacak kaynananiza saygidan sevgiden ödün veremiorsaniz oturun koyun koyuna Mustehak size
Fazlası müstehak hatta. Ne dediği belli değil ben çözemedim. Buraya neden konu açmış onu da anlamadım şaşkınlıkla izliyorum. Allahtan çok güzel yorumlar var hayat dersi almalık ☺️

Eltiden tüyo ogren .. daha genç ve yeni evlisin. Insanin kendi evinde misafir gibi olmasi cok yorucu inan..
Ama ne dicem şimdi ben uzaniyodum daha mutfağa gidip bulaşık topluycam dedi yok ben topluycam dedi kalktı şimdi mutfakta ne diyim ki ben şimdi gidin mi diyim off 😟

Yüzüne git mi diyim olur mu öyle şey ben eşime açıkca konuşmuştum zaten o da bana hak verdi bidaha gelcek olurlarsa ablanda kalsınlar bu sefer der geçerim açık olurum yani
Eşin veya kayınvalidenler çocuk soruyordur mutlaka yalnız kalamıyoruz ki nasıl yapalım dicen bak nasıl dumur oluyorlar. Her ortamda utanmadan yapıştır bu cevabı bir süre sonra onların etrafındakiler tembih etmeye başlayacak gitmeyin onların evine diye. Kocan dahil. Annesi sizde kalırken utanıyorum yapamam duyarlar vs de yanaşma bak nasıl yolluyor anasını

Yoo iyi ki de evlenmişim ayrıca zaten 40 yaşında değiller çok yaşlılar taşındık taşinali da hep bizde kalmadılar zaten eşim sırf benim için şehre taşındı sırf rahat ediyim diye iyi ki de evlenmişim sizin mutluluktan anladiginiz zina yapıp içip dolanmaksa ben almiyim aslında bende erken evlenmek istemedim ama ailem sevdiğim insanı hiç istemedi bende onu bırakmak istemedim yoksa bende bu yaşta evlat acısı maddi zorluklar yaşamak istemezdim isterdim sözlü kalalım nişanlilik dönemini yaşayalım 22 li yaşlarda evleniyim ama ailem silip atcaksin diyince bende eşimi silmek istemedim çünkü seviyorum
İyi gelinliğiniz bitti peygamberlik mi başladı şimdi zinaymış içmekmiş, size ne hanımefendi?

İyi gelinliğiniz bitti peygamberlik mi başladı şimdi zinaymış içmekmiş, size ne hanımefendi?
O bana öyle akıl verdiği için dedim ne alaka peygamberlikle herşeye burnunuzu sokmayın da cevap verip durmayın açtığım konya bana verilen cevap yok içme yaşıydi bilmem ne dediği için öyle dedim evlilik benim tercihim burda evlenmesemiydim diye bı konu açmadım ben

Yoo iyi ki de evlenmişim ayrıca zaten 40 yaşında değiller çok yaşlılar taşındık taşinali da hep bizde kalmadılar zaten eşim sırf benim için şehre taşındı sırf rahat ediyim diye iyi ki de evlenmişim sizin mutluluktan anladiginiz zina yapıp içip dolanmaksa ben almiyim aslında bende erken evlenmek istemedim ama ailem sevdiğim insanı hiç istemedi bende onu bırakmak istemedim yoksa bende bu yaşta evlat acısı maddi zorluklar yaşamak istemezdim isterdim sözlü kalalım nişanlilik dönemini yaşayalım 22 li yaşlarda evleniyim ama ailem silip atcaksin diyince bende eşimi silmek istemedim çünkü seviyorum

Cok cahilsin kizim. Yorumlarindan cehalet akiyor hakaret olarak soylemiyorum senin daha gozun acilmamis. En guzel yaslarini okumak gezmekle gecirecegine burda kv konusu aciyorsun bir don de haline bak. Kendi ailene karsi geldigin adam da bisey olsa gam yemeyecegim. Ayrica zinadan ickiden sanane araya sokusturmussun ne alaka? Yazik valla uzuluyorum boyle genc kizlara.

Eşin veya kayınvalidenler çocuk soruyordur mutlaka yalnız kalamıyoruz ki nasıl yapalım dicen bak nasıl dumur oluyorlar. Her ortamda utanmadan yapıştır bu cevabı bir süre sonra onların etrafındakiler tembih etmeye başlayacak gitmeyin onların evine diye. Kocan dahil. Annesi sizde kalırken utanıyorum yapamam duyarlar vs de yanaşma bak nasıl yolluyor anasını
Ben çocuğumu kaybettim zaten düşünmüyorum da bu sene onlarda konusunu açmıyor çünkü biliyolar kayıp yaşadığımi

Hanfendi biz evcil hayvan değiliz ki diş gösterdiğimizde bizi barınağa yollasınlar. Baba evine yollamak ne demek ya? Siz bu bakış açınızı değiştirmedikçe daha çok ezilirsiniz.

Lafa bak. Sanki defolu malı dükkana iade ediyorlar. Baba evine yollamakmış.
öyle düşünmesi normal ,biz kendisinin yaşındayken evlenme derdinde değildik haliyle kayınvalide sorunumuz yoktu, derdimiz okumak kendi ayaklarımızın üstünde durmaktı ... karşısındaki insanın okumuş ve iş hayatına atılmış kendi başına yaşayabilecek kadar güçlü olabileceğini bile aklına getiremedi o yüzden...

biz koca tarafınan kapı önüne atılmamak baba evine yollanamamak kadar garantiye almışız kendimizi öyle sevmişiz kendisinin dünyası koca elti ve kayınvalideyle sınırlı.

20 yaşında 2 senelik evli
gözünü açmış bir anda kaynanayla yaşamaya başlamış öyle ezilmiş ki hali hazırda eziliyor kendi evinde misafir gibi, eşi üff sıktın diyor ailem bu kadar mı zor geldi sana diyor benim kocam bir kere bile böyle cümle kullanmadı mesela ,belkide seni baba evine göndeririz diye tehtit de etmişlerdir, insan bildiği ve öğrendiği şeyi karşısına sunar. bana da o yüzden öyle dedi konu sahibi, benim aklıma bile gelmez birine kocan seni baba evine yollar demek

kimse beni baba evine gönderemeyecek kadar okudum en azından ya da öyle birinin kütüğüne girmedim en azından çok şükür .

Ama ne dicem şimdi ben uzaniyodum daha mutfağa gidip bulaşık topluycam dedi yok ben topluycam dedi kalktı şimdi mutfakta ne diyim ki ben şimdi gidin mi diyim off 😟
gerçekten inanılır gibi değil

diyeceksiniz ki ben evimin düzenine karışılmasından hoşlanmam rahatsız olurum lütfen oturun ben gerekeni yaparım ben dururken zaten size iş yapmak mı düşer diyeceksiniz
onlara evin sahibi benim demenin siz misafirsiniz demenin yolu budur .

Cok cahilsin kizim. Yorumlarindan cehalet akiyor hakaret olarak soylemiyorum senin daha gozun acilmamis. En guzel yaslarini okumak gezmekle gecirecegine burda kv konusu aciyorsun bir don de haline bak. Kendi ailene karsi geldigin adam da bisey olsa gam yemeyecegim. Ayrica zinadan ickiden sanane araya sokusturmussun ne alaka? Yazik valla uzuluyorum boyle genc kizlara.
Ben cahilsem sende aptalın tekisin eşimi nerden tanıyorsun ki iyi biri olsa gam yemiycem diyosun o da benim aileme çok saygılıdır bana da çok iyidir o yüzden dedim zaten iyiki evlenmisim diye yoksa şunu da diyebilirdi onlar benim ailem kalcaklar gitmiycekler diyip kavga cikarabilirdi ama emin ol bidaha böyle bişey yasanmiycak kış olduğu için böyle oldu ben konuscam dedi

gerçekten inanılır gibi değil

diyeceksiniz ki ben evimin düzenine karışılmasından hoşlanmam rahatsız olurum lütfen oturun ben gerekeni yaparım ben dururken zaten size iş yapmak mı düşer diyeceksiniz
onlara evin sahibi benim demenin siz misafirsiniz demenin yolu budur .
E bütün işi ben yapsam da bu sefer de rahat edip gitmiycekler yine aynı şey napcagimi şaştım 😐

Ben cahilsem sende aptalın tekisin eşimi nerden tanıyorsun ki iyi biri olsa gam yemiycem diyosun o da benim aileme çok saygılıdır bana da çok iyidir o yüzden dedim zaten iyiki evlenmisim diye yoksa şunu da diyebilirdi onlar benim ailem kalcaklar gitmiycekler diyip kavga cikarabilirdi ama emin ol bidaha böyle bişey yasanmiycak kış olduğu için böyle oldu ben konuscam dedi

Sen beni guldurdun allah da seni guldursun kucuk kiz

öyle düşünmesi normal ,biz kendisinin yaşındayken evlenme derdinde değildik haliyle kayınvalide sorunumuz yoktu, derdimiz okumak kendi ayaklarımızın üstünde durmaktı ... karşısındaki insanın okumuş ve iş hayatına atılmış kendi başına yaşayabilecek kadar güçlü olabileceğini bile aklına getiremedi o yüzden...

biz koca tarafınan kapı önüne atılmamak baba evine yollanamamak kadar garantiye almışız kendimizi öyle sevmişiz kendisinin dünyası koca elti ve kayınvalideyle sınırlı.

20 yaşında 2 senelik evli
gözünü açmış bir anda kaynanayla yaşamaya başlamış öyle ezilmiş ki hali hazırda eziliyor kendi evinde misafir gibi, eşi üff sıktın diyor ailem bu kadar mı zor geldi sana diyor benim kocam bir kere bile böyle cümle kullanmadı mesela ,belkide seni baba evine göndeririz diye tehtit de etmişlerdir, insan bildiği ve öğrendiği şeyi karşısına sunar. bana da o yüzden öyle dedi konu sahibi, benim aklıma bile gelmez birine kocan seni baba evine yollar demek

kimse beni baba evine gönderemeyecek kadar okudum en azından ya da öyle birinin kütüğüne girmedim en azından çok şükür .
Sizin mesajlarınızı çok beğeniyorum. Benim yaptığım çıkarım okumamıl olsanız bile kendinizi bu denli ezdirmezdiniz bence.

20 yaşımı düşünüyorum da, kimse durduk yere bana "höt" diyemezdi, beni kullanamazlardı. Bir de ben y kuşağıyım yani, günümüz gençliğine göre daha kapalı yetiştik. Konu sahibi Z kuşağı, bilişim çağında bir gencin hala böyle düşünebiliyor olması çok üzücü.

Ayyy sanki kutuplarda yaşıyoruz.Soba,klima,dogalgaz bir ton ısınma aracı var. Bariz enayisiniz. Ben ilk gelinim. 1 2 ayda kvnin yüzünü görüyorum ya da görmüyorum. Ha bu arada evime 2 kez geldiler.Aramızda mesafe var. Sizin gibi vıcık vıcık ilişkiler kursaydım bende dert yanıyor olurdum.Her kvnin hayali kuzusunun hep yanında olmasıdır. Yahu 20 yaşında ne bu koşa koşa evlendin. Git paranı kazan, üniversite oku. Kv sorunu yaşamak için çok küçüksün.Erken yaşlanırsın. Ha yerinde olsam şunu yapardım. Kocamın ailesi ile aynı evde olacagıma, kendi annemlerle aynı evde olurdum. Evi bırak onlara git.Anacı kocan anasının koynunda uyusun. Kusura bakma sert yazdım ama her kış gelirler evine.
Diger eltilerine çamur atma.Dogruyu yapıyorlar.
Ha benimde eltim olsa isterse kvnin evinden çıkmasın. O onun sorunu. Gram kıskanmam. İnşallah iyi anlaşırlar. Kvnin hayali anakız olmaktı.Tabiki lafta böyle İnşallah elimle bunu başarır.

Kimse size laf anlatmak zorunda değil. Konu açtığınız ana başlık bir derdim var başlığı. Ne yapabilirim diye sormuşsunuz. Her söylenilene karşı çıktığınız yetmiyor gibi bir de hakaret de ediyorsunuz. Devam edin. Bu şekilde devam edin. Kimse sizin komplekslerinizle uğraşamaz. Bugün 1 ay kalan yarın 3 ay kalır sonra e biz beraber yaşayalım diyebilir.
Eşiniz sizi baba evine yollar diye korkuyorsunuz gerçekten acınacak haldesiniz.

Kimse size laf anlatmak zorunda değil. Konu açtığınız ana başlık bir derdim var başlığı. Ne yapabilirim diye sormuşsunuz. Her söylenilene karşı çıktığınız yetmiyor gibi bir de hakaret de ediyorsunuz. Devam edin. Bu şekilde devam edin. Kimse sizin komplekslerinizle uğraşamaz. Bugün 1 ay kalan yarın 3 ay kalır sonra e biz beraber yaşayalım diyebilir.
Eşiniz sizi baba evine yollar diye korkuyorsunuz gerçekten acınacak haldesiniz.
Sizde yaşadıklarımı daha doğru düzgün bilmeden üstüme sanki saldırır gibi konusacak kadar basitsiniz. Burda konu açtım çözüm bulmak için insan gibi öneride bulunanlara insan gibi cevap verdim zaten

E bütün işi ben yapsam da bu sefer de rahat edip gitmiycekler yine aynı şey napcagimi şaştım 😐
kendi evinizin işini yapmak ayrı onlara sınırsız ve sonsuz hizmet hürmet etmek ayrı
faturanıza yardım etsinler diye evde kalmalarına ses ederseniz üstünüzde hak iddaa ederler ne münasebet eşinize sen artık evli barklı adamsın ailenden para almak doğru değil genç olan biziz onlara yük olmayalım yatılı kalmaya da gerek yok haftasonu kahvaltıya gideriz ramazan geliyor iftara çağırırız gideriz havalar ısınsın piknik yaparız ev üstüne ev olmaz demeniz gerekiyor

kayınvalide kalktığında ayağa ben yapayım dediğinde aa ne münasebet dersiniz sadece yemekten sonra kendi tabağını kaldırırsa kaldırsın misafir gibi
bir misafir nasılsa o kadar olmalı
asla saygısızlık yapmayın tabiiki ama mesafe ve sınırlar bunlar çok değerlidir
işim var dediğinizde ne işi diye bile soramamalı sizin kişisel alanlarınız var evlisiniz artık onun çocuğuyla evli olmanız ona herşeyi yapma hakkını vermez

X