Taşındık ama kaynanamlar zırt pırt bizde

Sizde annemi gördüm. Annem “ben ne diyeceğim o anlamıyor mu? Herşeyi demek mi lazım (hiçbir şey diyemez, yüzünü bile asmaz ama karşısındaki herşeyi anlasın bekler)”. Babaanneme yıllarca annem baktı, yengem 1 gece evinde misafir etmedi yeri geldi laf sokup durdu, anneme gelince söylemediğini bırakmayan halalarım yengemin yanında mum gibiler. amcam kv desine verdiği değerin çeyreğini bile annesine vermedi. Yengem konu sahibinin deyimiyle çirkef olduğu için annem içten içe mutlu oluyor çünkü ben o kadar iyiyim ama onlar kötülük yapıyor X onların hakkından geliyor diye yıllarca kendini avuttu. Şimdi evleneli 40 yılı aşmış, annemin bir sürü hastalığı var diyor ki hiç X kendini ezdirmedi ki hiç çökmedi. Sende ezdirmeseydin diyorum ama kötülük çıkmasın dedim, onlar doğruyu anlamıyorlar mı? Falan filan diye kendini savunuyor.

6-7 yıldır eşimin ailesi bir konu hakkında sürekli konuşuyorlar ve defalarca uyardım ama bile isteye yine yapıyorlar rahatsız olduğumu anladılar ya. Geçen gün eşimin halası da aynı mevzuyu dile getirince bir patladım kadın korktu. Şimdi ben çirkef mi oluyorum size göre. Sizde eltilerinizin ne yaşadığını biliyor musunuz da bu kadar iddialı konuşuyorsunuz

allasen ?

sırf en sevilen gelin sizmişsiniz gibi göstermek için kalmalarına izin veriyorsunuz katlanıyorsunuz bunca şeye

sizin kayınbaba kayınvalide etrafında böyle pervane olmanıza fır dönmenize bu ne yapıyor böyle ya ,şaşırmış bu gelin diyerek bakmışlardır o bakışı yanlış anlamışsınız siz

herkesin en çok sizi sevmeleri işlerine gelir kurtuldular sizin sayenizde :KK70:
gerçekten hiçbirşeyin farkında bile değilsiniz
Bir ara kv dem eltimle çok iyiydi Allah ım dedim şükürler olsun ikide bir oraya gidiyorda bende rahat ediyorum diye düşünürken eltim uyanık çıktı çabuk ayaklarını kesti 😢

Bir ara kv dem eltimle çok iyiydi Allah ım dedim şükürler olsun ikide bir oraya gidiyorda bende rahat ediyorum diye düşünürken eltim uyanık çıktı çabuk ayaklarını kesti 😢
biz 3 eltiyiz :KK70: birlikte aynı anda telde görüntülü görüşüyoruz benim kayınvalide problemli bu sitede birçok kişi öğrendi artık bunu hepimiz illallah ettik yani elini uzatan kolunu kaptırıyor ,hoş ben senelerdir görüşmüyorum da kendisiyle ben kurtuldum darısı diğer eltilerimin başına ...

konuşurken birbirimize ayy en çok seni sevsin inşallah diye takılıyoruz :KK70: hatta bir eltim bana şey demişti seninle evlenince erhan ben çok mutlu olmuştum hadi bu sefer kurtulduk inşallah diye düşünmüştüm (kayınvalidemden )yine mi olmadı yaaa demişti :KK70:
kayınvalide hepimize huni taktırdı kendi kendimize artık böyle gülüp geçiyoruz :KK70:

ben fitne fesatmıyım bilmem de
bakın en çok sevilen benim, en iyi gelin benim, en çok benim, bakın benim demek için olmadığım rollere bürünmüyorum en azından, benden daha dik duran tavrını koruyan kendisini ezdirmeyene edepsiz çirkef demiyorum ... siz insalara fitne fesat edepsiz çirkef falan demeyi seviyorsunuz eltilerinizin sizden neden uzak durduğu neden öyle baktıkları şimdi anlaşıldı :KK70:
deminden beri bu durumdan kurtulmanız için ne yapmanız gerektiğini söyleyen ben havaya konuşmuşum :KK70: neyse o bilmezse halik bilir demişler

evet harika çözüm yolunuzu gördüm sırf eşiniz sizinle birlikte olmak için ailesini ablasına yolladı

aynen böyle devam edin orta yolu bu... :KK70:
Daha tanımadığınız insanların dik durduğu için çirkef olduğunu falan düşünüyorsunuz konu hakkında orta yol nasıl bulurum gibisinden fikir almak istedim haddiniz olmadan eşime laf ediyorsunuz benim yaşadığım sıkıntıları yaşamış olsaydınız eşiniz sizi çoktan baba evine postalamisti eşim her zorlukta benim yanımda olduğu için ailesini de kırmadan bı yol bulmak istiyorum haliyle benim yaşım küçük olabilir belki ama buyuklerime hadi gidin gelmeyin diyecek kadar da kendini ebedi genç kalacak sanan cahil biri degilim en azından fikir usulünce verilir asagliyarak laf çarpıtarak değil benim yaşadıklarımı ben biliyorum eşimi de ben tanıyorum emin olun sırf ilişki için benimle vakit geçirecek bı erkek değil beni seven sayan daima yanımda olan biri siz demek ki sadece o iş için görülen biri olmuşsunuz ki eşimin sadece bu yüzden göndereceğini düşünüyorsunuz birlikte dediysem baş başa kalmak istemekten bahsediyorum her neyse yaşımı sormussunuz insanın yaşı değil yasadiklaridir onu büyüten ben sadece napcagimi bilemediğim için yazmıştım bebeğimi kaybettim aylar önce o yüzden etkisinden de çikamadim pek sağlıklı düşünemiyor olabilirim eşimi de çok seviyorum onu da incitmek istemem ama zaten bidaha böyle olmuycagini belirtti umarım öyle olur

biz 3 eltiyiz :KK70: birlikte aynı anda telde görüntülü görüşüyoruz benim kayınvalide problemli bu sitede birçok kişi öğrendi artık bunu hepimiz illallah ettik yani elini uzatan kolunu kaptırıyor ,hoş ben senelerdir görüşmüyorum da kendisiyle ben kurtuldum darısı diğer eltilerimin başına ...

konuşurken birbirimize ayy en çok seni sevsin inşallah diye takılıyoruz :KK70: hatta bir eltim bana şey demişti seninle evlenince erhan ben çok mutlu olmuştum hadi bu sefer kurtulduk inşallah diye düşünmüştüm (kayınvalidemden )yine mi olmadı yaaa demişti :KK70:
kayınvalide hepimize huni taktırdı kendi kendimize artık böyle gülüp geçiyoruz :KK70:
İyi bari eltilerinizle iyimissiniz benim eltilerim benden çok büyük bide gurbetteyim tavırları çok soğuktu yine de adım attım ama olmadı işte hep bı soguklardi

Daha tanımadığınız insanların dik durduğu için çirkef olduğunu falan düşünüyorsunuz konu hakkında orta yol nasıl bulurum gibisinden fikir almak istedim haddiniz olmadan eşime laf ediyorsunuz benim yaşadığım sıkıntıları yaşamış olsaydınız eşiniz sizi çoktan baba evine postalamisti eşim her zorlukta benim yanımda olduğu için ailesini de kırmadan bı yol bulmak istiyorum haliyle benim yaşım küçük olabilir belki ama buyuklerime hadi gidin gelmeyin diyecek kadar da kendini ebedi genç kalacak sanan cahil biri degilim en azından fikir usulünce verilir asagliyarak laf çarpıtarak değil benim yaşadıklarımı ben biliyorum eşimi de ben tanıyorum emin olun sırf ilişki için benimle vakit geçirecek bı erkek değil beni seven sayan daima yanımda olan biri siz demek ki sadece o iş için görülen biri olmuşsunuz ki eşimin sadece bu yüzden göndereceğini düşünüyorsunuz birlikte dediysem baş başa kalmak istemekten bahsediyorum her neyse yaşımı sormussunuz insanın yaşı değil yasadiklaridir onu büyüten ben sadece napcagimi bilemediğim için yazmıştım bebeğimi kaybettim aylar önce o yüzden etkisinden de çikamadim pek sağlıklı düşünemiyor olabilirim eşimi de çok seviyorum onu da incitmek istemem ama zaten bidaha böyle olmuycagini belirtti umarım öyle olur
ben insanların çirkef olduğunu değil olmadığını düşünüyorum siz herkesi çirkef olarak itham ediyorsunuz yanlış yazdınız sanırım
eşiniz hakkında ben ne konuşucam ne münasebet

siz dediniz benimle birlilte olabilmek için ablasına gönderiyor diye siz anlattığınız için bulduğunuz çözüm bu mu genelde böyle erkekler evliliği şöyle görür dedim ki beni haklı çıkardınız eşiniz ailemden bu kadar mı rahatsız oluyorsun kalmalarını bu kadar mı istemiyorsun tarzında tüm emeklerinizi hiç edecek şekilde baskı kurmuş zaten :KK70:

tecrübem var hanımefendi tecrübem kocan seni baba evine yollar falan dediniz ya güldüm :KK70:

ayrıca size burada hiç kimse kayınvalidenize birdaha gelmeyin şeklinde konuşun demedi hatta dedik ki kırmadan dökmeden bağırmadan planımız var müsait değiliz diye arayıp gelmek istediklerinde erteleyin dedik :KK70:

Sizde annemi gördüm. Annem “ben ne diyeceğim o anlamıyor mu? Herşeyi demek mi lazım (hiçbir şey diyemez, yüzünü bile asmaz ama karşısındaki herşeyi anlasın bekler)”. Babaanneme yıllarca annem baktı, yengem 1 gece evinde misafir etmedi yeri geldi laf sokup durdu, anneme gelince söylemediğini bırakmayan halalarım yengemin yanında mum gibiler. amcam kv desine verdiği değerin çeyreğini bile annesine vermedi. Yengem konu sahibinin deyimiyle çirkef olduğu için annem içten içe mutlu oluyor çünkü ben o kadar iyiyim ama onlar kötülük yapıyor X onların hakkından geliyor diye yıllarca kendini avuttu. Şimdi evleneli 40 yılı aşmış, annemin bir sürü hastalığı var diyor ki hiç X kendini ezdirmedi ki hiç çökmedi. Sende ezdirmeseydin diyorum ama kötülük çıkmasın dedim, onlar doğruyu anlamıyorlar mı? Falan filan diye kendini savunuyor.

6-7 yıldır eşimin ailesi bir konu hakkında sürekli konuşuyorlar ve defalarca uyardım ama bile isteye yine yapıyorlar rahatsız olduğumu anladılar ya. Geçen gün eşimin halası da aynı mevzuyu dile getirince bir patladım kadın korktu. Şimdi ben çirkef mi oluyorum size göre. Sizde eltilerinizin ne yaşadığını biliyor musunuz da bu kadar iddialı konuşuyorsunuz
Benim annem benden daha çok hiç sesini çıkarmaz biz kötü olmayalım olsun Allah görsün onlar büyük falan der yıllarca herkesi alttan aldı hâlâ da öyle ve bana yansıttı hep yaşadıklarını acaba gittikçe anneme mi dönüyorum hani insanın doğduğu ev kaderidir derler annem gibi olmaya başladım sanırım ama annem gibi de degilim o hamileyken bile kaynanasinin temizliğini yapardı yada doğum yapar yine ona hizmet etmeye giderdi ben öyle değilim zaten babam annemin hiç arkasında durmadi hep onlar büyük diyip susturdu kızdı benim eşim öyle değil ama bende öyle bı evde büyüdüğüm için sanırım olmasi gereken o diye düşünüyorum

Canım eşinle mutlaka konuş samimi bir şekilde güzel bir dille anlat. Hem o ne düşünüyor iyice öğren. Ben kim olursa olsun 3 günden fazla yatılı misafir istemem. Bakılacak bir durum olursa başım üstüne. Ama o durumda bile kardeşler yardımlaşmali. Tek bir kişiye bu yük bindirilemez. Evde yatılı misafir olduğunda eşim birlikte olmak istemiyor mesela. Aylarca kalsalar aylarca karı koca hayatı da biter. Niye anlayışsız bu insanlar ya offff.

Önceden kaynanamla altlı üstlü oturuyorduk şimdi taşındik arada 40 dakka mesafe var kaynanam kötü biri değildir ama daha taşinali 4 ay anca oldu kayinbabam ameliyat oldu bir ay bizde kaldı kızları olmasına rağmen onlara gitmedi bizim evde çocuk yok rahatmıs neyse hastalık dedim bir ay olmadan yine çıkıp geldiler bir haftadır kalıyorlar aramızda da şehirler yok yada yıllardır gorusmedigimiz aramadigimiz falan da yok kızları var onlarda degil her geldiklerinde bende kalıyorlar ve ben kısa zaman önce çok zor tramvalardan geçtim hâlâ da etkisindeyim eşimle baş başa olmak bana iyi geliyordu ama sürekli kaynanamlar bize gelip kalarak nefes aldirmiyolar kızlarıyla da aynı yerde oturuyoruz gidip onlarda da kalalım bunlar yeni evliler demiyolar gelme sebepleri de kışın doğalgaz elektrik parası fazla gelirmiş eşime maddi destek olcaklarmis ne alaka ordan para gonderilmiyormu yada geldin diyelim haftalarca mi kalmak gerek ben saygısızlık etmem hizmetimi de yaparım ama gerçekten çok zor bı süreçten geçtim kafa dinlememe fırsat verilmiyor onlar evdeler diye doğru düzgün eşimle yan yana bile gelemiyoruz örnek veriyim eşim beni görmek için işten geldi sarilcakti tam annesi uğurlamak için kapıda bekledi resmen sanki onun bı eşi yok sanki o bekarmis gibi. Zaten kendi de şunu söyledi diğer çocukları aramam onları karilarina bıraktım naparlarsa yapsınlar ama eşimin yeri onda ayriymis onu merak ediyormuş falan resmen eşimi paylaşmak istemiyor istiyor ki eski günlerde ki gibi aynı evin içinde olsunlar falan bende grip oldum hâlâ bizdeler yarın yataktan çıkmayı düşünmüyorum zaten halim de yok kendi evimde misafir gibiyim uzanamiyorum çünkü kaynanam da Kayinbabamda oturduğumuz odada akşama kadar uzaniyolar onların yanında da uzanamiyorum haliyle ve ben şunu seziyorum ben desem ki gitmeyin beraber yaşayalım kaynanam muradına ericek çünkü eşime hâlâ 10 yaşında çocuk gibi bekar gibi davranıyor eğer böyle sürekli kalmaya devam ederlerse benim çocuğum olunca evin içinden çıkmazlar çünkü alıştılar gibi düşünüyorum onların rahatlari yerinde burda başka gelinleri de var onlar çirkef olunca onlardan yüz bulmuyorlar zırt pırt da rahatsız edip her gün her gün naptınız ne ettiniz diyemiyolar haliyle yanlış anlamayın ben ailesini hiç istemiyorum demiyorum ama daha taşinali yeni olmuş durmadan bizde kalmaya başlamaları ve sadece bizde kalıp diğerlerinde kalmamaları benim canımı sıkıyor sonuçta bizimde bı özel hayatımız var en basitinden eşimle uzanıp da TV karşısında keyif yapamaz olduk kendi evimizde yabancı gibi sarilamiyoruz bile iki üç gün bende üç gün diğerlerinde kalsalar zaten problem yok sıkıntı gelip gitmek istememelerinde hatta kaynanam kıyafetlerimi burda birakiyim gelirken tasimiyim bile dedi resmen yerini ayarlıyor 🙄 dedim ya ben kalın kalın desem bidaha kendi evine donmuycek ve biz daha iki üç senelik evliyiz asıl olay şu şimdi iyice yüz bulup sonra evimden gitmek bilmezlerse ben böyle bişey istemiyorum tabiki anne baba ama zaten yatalak değiller hasta değiller gidip tabiki hal hatır sorcaksin ama ben sürekli aynı evin içinde olmak istemiyorum daha dün bir bugün iki taşinali gelip haftalarca kalmaya başladılar çünkü dediğim gibi kaynanam eşimle sürekli beraber olmak istiyor napsam bilemedim benim halimden anlayan biri bu gidişatın çiğ gibi buyumemesi için ne yapabileceğimi söyleyebilir mi amacım onları kırmak yada istememek falan değil sadece bir tek bizde sürekli kalmaları kendi evimde misafir gibi olmak rahat edememek kalacak çocukları varken sadece bizde kalmaları canımı sıkıyor hepsi bu napcagimi bilemedim eşime dedim o da bişey demiyor haklısın diyor
Sessiz kaldığınız sürece böyle devam eder çekilecek gibi değil bide yeni evlisiniz.esinizle konuşmayı deneseniz uygun bir dille

İyi bari eltilerinizle iyimissiniz benim eltilerim benden çok büyük bide gurbetteyim tavırları çok soğuktu yine de adım attım ama olmadı işte hep bı soguklardi
aslında bir eltimle pek de iyi değildim bana (bayramda kayınvalidem şehir dışındayken ) kayınvalidem yok diye sevinme o yoksa ben varım demişti (benden sadece 1 yaş büyük hepimiz aynı yaşlardayız eltiler olarak ,en büyük kaynım eşimden 4 yaş büyük)

eltim birgün bana yemeğe gelecek olan kayınvalidemleri arayıp, ona yemeğe gitmeyin benim evim daha geniş yemeklerini de alsın hepiniz bize gelin bizde yiyelim demiş ,beni aramış buna ikna etmeye çalışmışlardı...
eşim üstüme titriyor, beni sık arıyor ,hediyeler alıyor diye (hediye alırken abisiyle karşılaşmışlar awm de oradan haberi olmuş,kayınvalidem söylemiş erhan karısının çok üstüne düşüyor diye ) aman iyiki evlendin sanki birtek sende koca var demişti durduk yere :KK70:

ameliyat oldum geçmiş olsuna aradı sadece, (aynı sokaktaydık) ne yapıyorsun dedi yatıyorum dedim aman ne yata yata bi tarafını büyütüyorsun kalk tembellik yapma dedi :KK70:
böyle olduğu için uzak durdum ben mesafeli durduğum için doğumuma bile gelmedi hayırlı olsunda demedi kızımı doğduktan 2 sene sonra gördü düşünün :KK70:ama kimse ona niye böyle yapıyorsun da demedi

birgün annesi eşimi arayıp karın eltisini arasın hal hatır sorsun, bu gerginlik bitsin, sen küçüksün onlar büyük siz arayın,sen evlendikten sonra bu sorunlar oldu demiş
eşimde niye karım arıyor ne münasebet ,hatalı olan kimse o adım atsın, evin en küçüğü benim diye mi karımı eziyorsun arattır diyerek demiş
eşim böyle dedi diye kayınvalidem kayınlarım hepsi bize küstü :KK70:eşim nasıl böyle dermiş hanımköylüymüş

bayramda babasına gittik orada karşılaşınca herkesin içinde sürekli fısır fısır konuşurken bi anda yakaladım, bu gerginliğe gerek yok varsa benimde kabahatim özür dilerim ,biz hepimiz bu ailenin geliniyiz ,aynı şartlardayız ikimizde aynı taraftayız boşuna herkes de üzülmesin dedim
bana iyi madem özür diliyorsun büyük olarak affetmek de bana düşer dedi :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:

hiç sorun değil ben kendime yakışanı yaptım içimde rahat zamana bıraktım neredeyse 8 yıl olacak evleneli 35 yaşımdayım şimdi bana bunları diyen eltim beni öyle seviyor ki ,o elti seni nasıl seviyor diyeceksiniz... zamanla gördü neyin ne olduğunu , özür diledi seni tanıyamamışım meğer dedi haksızlık ettim dedi dolduruşa geldim senin hakkında şöyle böyle söyledi kayınvalidem dedi, e dolduruşa gelmeseydin ? seninde hakkında söylediler birdaha kimsenin dolduruşuna gelme dedim konuyu kapattık tüm bunları derken eşimde şahit yanımdaydı ...

kayınvalidemin neler yaptığını anlatsam asla inanmazsınız dava niye açmadın dersiniz
asıl sizin yaşadıklarınız birşey değil :KK70: benim kayınvallidem eltimin boşanmasına sebep oldu size o kadar diyeyim,
sizin bu derdiniz devede kulak yani ,bakın kayınvalidem öyle şeyler yaptı ki senelerdir yüzünü görmedim eşim annem gelsin bize diyemiyor bile, o baba evine yollar seni eşin dediğiniz eşim :KK70: arayıp özür dilese affedermisin dedi sanırım kayınvalide ağzımı yokluyor hayır dedim eşime, aramasın zaten engelli arasa da ulaşamaz bana dedim benim için herşey bu kadar net yani

sizin de bu noktaya gelmenizi istemediğim için tecrübelerime dayanarak yol gösterdim ama siz bana neler dediniz enteresan yani :KK70:

Son düzenleme:
aslında bir eltimle pek de iyi değildim bana (bayramda kayınvalidem şehir dışındayken ) kayınvalidem yok diye sevinme o yoksa ben varım demişti (benden sadece 1 yaş büyük hepimi aynı yaşlardayız eltiler olarak en büyük kaynım eşimden 4 yaş büyük)
bana yemeğe gelecek olan kayınvalidemleri arayıp ona yemeğe gitmeyin benim evim daha geniş yemeklerini de alsın hepiniz bize gelin bizde yiyelim demiş beni aramış buna ikna etmeye çalışmışlardı
eşim üstüme titriyor beni sık arıyor hediyeler alıyor diye (bir hediye alırken abisiyle karşılaşmışlar awm de oradan haberi olmuş) aman iyiki evlendin sanki sende bir koca var demişti durduk yere :KK70:
ameliyat oldum geçmiş olsuna aradı sadece (aynı sokaktaydık) ne yapıyorsun dedi yatıyorum dedim aman ne yata yata bi tarafını büyütüyorsun kalk tembellik yapma dedi :KK70:
böyle olduğu için uzak durdum ben mesafeli durduğum için doğumuma bile gelmedi hayırlı olsunda demedi kızımı doğduktan 2 sene sonra gördü düşünün :KK70:
birgün annesi eşimi arayıp karın eltisini arasın hal hatır sorsun bu gerginlik bitsin sen küçüksün onlar büyük siz arayın demiş
eşimde niye karım arıyor ne münasebet hatalı olan kimse o adım atsın evin en küçüğü benim diye mi karımı eziyorsun arattır diyerek demiş
eşim böyle dedi diye kayınvalidem kayınlarım hepsi bize küstü :KK70:
bayramda karşılaşınca herkesin içinde sürekli fısır fısır konuşurken bi anda yakaladım bu gerginliğe gerek yok varsa benimde kabahatim özür dilerim biz hepimiz bu ailenin geliniyiz aynı şartlardayız ikimizde aynı taraftayız boşuna herkes de üzülmesin dedim
bana iyi madem özür diliyorsun büyük olarak affetmek de bana düşer dedi :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:

hiç sorun değil ben kendime yakışanı yaptım içimde rahat zamana bıraktım neredeyse 8 yıl olacak evleneli 35 yaşımdayım şimdi bana bunları diyen eltim beni öyle seviyor ki o elti seni nasıl seviyor diyeceksiniz... zamanla gördü hanyayı konyayı özür diledi benden seni tanıyamamışım meğer dedi haksızlık ettim dedi dolduruşa geldim senin hakkında şöyle böyle söyledi kayınvalidem dedi, e dolduruşa gelmeseydin ? seninde hakkında söylediler birdaha kimsenin dolduruşuna gelme dedim konuyu kapattık

kayınvalidemin neler yaptığını anlatsam asla inanmazsınız dava niye açmadın dersiniz
asıl sizin yaşadıklarınız birşey değil :KK70: benim kayınvallidem eltimin boşanmasına sebep oldu size o kadar diyeyim
sizin bu derdiniz devede kulak yani bakın kayınvalidem öyle şeyler yaptı ki senelerdir yüzünü görmedim eşim annem gelsin bize diyemiyor bile o baba evine yollar seni eşin dediğiniz eşim :KK70: arayıp özür dilese affedermisin dedi sanırım kayınvalide ağzımı yokluyor hayır edim eşime aramasın zaten engelli arasa da ulaşamaz bana dedim benim için herşey bu kadar net yani

sizin de bu noktaya gelmenizi istemediğim için tecrübelerime dayanarak yol gösterdim ama siz bana neler dediniz enteresan yani :KK70:
Ben yaşadıklarım çok derken kaynana konusunda demedim ki zaten maddi manevi sıkıntılar yaşadım genç yaşta onu demek istedim eltinizden özür dilemissiniz benimde eltim bekliyordur özür ama hiç bir kabahatim yok sadece diğer eltim kapıya geldi ona kahve yaptım bu kadarcik şey için bir sene konuşmadi tavşan daga küsmüş dağın haberi yok yani yok yere olayları büyüttü ölümden döndüm ya sen moralini bozma bize gel hiç bişey demedi o yüzden hiç umrumda değil valla varsın iyi olmayalım ne hali varsa görsün yaşadıklarımı ben biliyorum işte belki anlatsam siz benimki devede kulak dersiniz ama imtihan yeri işte bı problemler oluyor hep böyle buraya yazınca mevzu farklı anlaşılıyor da hani yüz yüze olmadığımız için mesajla kaba bı uslubunuz var gibi duruyor o yuzden dedim öyle elbette yaşınızda dolayı yasanmisliklariniz vardır ama bende yaşıma göre dönüp bakiyorumda baya şey yaşamışım diyorum

Ya telefonda kaynanam dedi gelcez bir ay kalcaz bende lafın gelişi diyor diye gelin dedim ne diyim ki gelmeyin diyemedim napsam bilemedim ya off yaşım 20 sonradan afedersiniz bokunu cikarsinlar istemiyor zaten eşime aşırı düşkün kaynanam dediğim gibi işe bile uğurlamaya kalkıyor resmen böyle yaşamak istediğinden çok eminim ama ben geldiklerinde biraz daha kalın demedigim için kalmiyolar yoksa gitmezler bence
Ah cnm daha cok kucuksun ablası .şimdiden biraz bu durumu düzeltmen lazım.ne demek sabah uğurlamaya kalkmakta ayıp ama artk evli oğlu .bi sabah ugurlarken onun yanında sarıl öp aşkım kocam de utansın da yapmasın birdaha.evinize varsa cevreniz arkdslarınızı davet edin onlar evdeyken misafirliğe felan gidin yani anlasın sizinde bir aile oldugunuzu bir hayatınız oldugunu.utandırman lazm ki anlasn yanlarındada kocana cok mesafe koyma baska türlü cıkamassın içinden

yaşınız kaç konu sahibi
çok toy düşünceleriniz var merak ettim
20 yaşındaymış daha. Okuyorum okuyorum da bu arkadaşın bizden bişey almaya niyeti yok. 30 yaşına geldiğinde de bir konu açacak yanlış yaptım çok yüz verdim diye. Ömür gidecek tecrübe kazanmış olacak bir yerde 😐

Ah cnm daha cok kucuksun ablası .şimdiden biraz bu durumu düzeltmen lazım.ne demek sabah uğurlamaya kalkmakta ayıp ama artk evli oğlu .bi sabah ugurlarken onun yanında sarıl öp aşkım kocam de utansın da yapmasın birdaha.evinize varsa cevreniz arkdslarınızı davet edin onlar evdeyken misafirliğe felan gidin yani anlasın sizinde bir aile oldugunuzu bir hayatınız oldugunu.utandırman lazm ki anlasn yanlarındada kocana cok mesafe koyma baska türlü cıkamassın iiçin

Ah cnm daha cok kucuksun ablası .şimdiden biraz bu durumu düzeltmen lazım.ne demek sabah uğurlamaya kalkmakta ayıp ama artk evli oğlu .bi sabah ugurlarken onun yanında sarıl öp aşkım kocam de utansın da yapmasın birdaha.evinize varsa cevreniz arkdslarınızı davet edin onlar evdeyken misafirliğe felan gidin yani anlasın sizinde bir aile oldugunuzu bir hayatınız oldugunu.utandırman lazm ki anlasn yanlarındada kocana cok mesafe koyma baska türlü cıkamassın içinden
Bende diyorum ki hani hastayım ya odamda yatcagima geçiyim içerde TV karşısına sıkıldım diyim kaynanamın yerine uzaniyim o tek kişilik kanepede otursun şimdi odama çekilince onlar yine içerde rahat yine gitmezler 😂

Ben yaşadıklarım çok derken kaynana konusunda demedim ki zaten maddi manevi sıkıntılar yaşadım genç yaşta onu demek istedim eltinizden özür dilemissiniz benimde eltim bekliyordur özür ama hiç bir kabahatim yok sadece diğer eltim kapıya geldi ona kahve yaptım bu kadarcik şey için bir sene konuşmadi tavşan daga küsmüş dağın haberi yok yani yok yere olayları büyüttü ölümden döndüm ya sen moralini bozma bize gel hiç bişey demedi o yüzden hiç umrumda değil valla varsın iyi olmayalım ne hali varsa görsün yaşadıklarımı ben biliyorum işte belki anlatsam siz benimki devede kulak dersiniz ama imtihan yeri işte bı problemler oluyor hep böyle buraya yazınca mevzu farklı anlaşılıyor da hani yüz yüze olmadığımız için mesajla kaba bı uslubunuz var gibi duruyor o yuzden dedim öyle elbette yaşınızda dolayı yasanmisliklariniz vardır ama bende yaşıma göre dönüp bakiyorumda baya şey yaşamışım diyorum
size özür dileyin demedim yanlış anlaşılma olmasın, anlattım gördünüz benimde suçum yoktu ama bazen karşınızdaki sussun diye konu kapansın diye de özür diler insan, hani; yaw tamam sensin,yeterki sus tamam sen haklısın der gibi de özür dilenir
ya da bilmeden farkında olmadan belki yanlışım olmuştur benimde, amacıyla konu kapansın uzamasın diye de özür diler insan ,ben o yüzden özür diledim ona rağmen bana nasıl karşılık verdi anlamında anlattım ...

aile ilişkileri politik olmayı gerektirir sizin izlediğiniz yol da yol değil eşinizi sevdiğiniz için bazı şeyleri göremiyorsunuz siz bana hiç sevilmediğimi ima ettiniz bir önceki yorumda belkide siz gerçek sevginin saygının ne olduğunu bilmiyorsunuzdur bu olamaz mı ? kayınvalide ve eşiniz sizi asla saymıyor farkında değilsiniz bunun hatta toy düşündüğünüzü söyledim emeklerinizin boşa gideceğini söyledim size atın koyun kapıya birdaha gelmesinler öyle konuşun demiyoruz asla öyle denmez zaten ama siz bu insanlarla orta yolu eşiniz yüzünden bulamazsınız eşiniz sizi suçlar senin yüzünden ailem gelmiyor artık diye size öyle söyleyeyim yaşayıp göreceksiniz zaten ben demiştim diyeceğim böyle konu çok açıldı hep aynı şeyleri yazıyoruz siz ilk kez konu açıyorsunuz ama bu konunuzun aynısını 94848949843 kere okuduk biz hersey tecrübeyle sabit

X