Taşındık ama kaynanamlar zırt pırt bizde

Ya telefonda kaynanam dedi gelcez bir ay kalcaz bende lafın gelişi diyor diye gelin dedim ne diyim ki gelmeyin diyemedim napsam bilemedim ya off yaşım 20 sonradan afedersiniz bokunu cikarsinlar istemiyor zaten eşime aşırı düşkün kaynanam dediğim gibi işe bile uğurlamaya kalkıyor resmen böyle yaşamak istediğinden çok eminim ama ben geldiklerinde biraz daha kalın demedigim için kalmiyolar yoksa gitmezler bence

Ah ahh aslinda bu yaşlarda üniye gidilme, flört edilmeli, "acaba beni beğeniyormu" heyecanlari olmali. Istediği saatte yatip kalkma, alkol aliniyorsa sarhoş olma, arkadaşlar ile gülme kahkaha atma, beraber ağlamalar,..

Ama ne oldu. Hasta bir kp'ere bakma, daha 40larinda olan kvdeye hizmet etmek. Çok yazik. Bundan bir 5-10 yil sonra kendine ne yaptiğini yeni fark edersin fakat geç olur. Ne kadar toy ve cahildim dersin. 1-2 ayada bebek yaparsin tabi. Tüm gençliğin koca bir hiç olur. Ah ah, çok üzüldüm haline.

Bende diyorum ki hani hastayım ya odamda yatcagima geçiyim içerde TV karşısına sıkıldım diyim kaynanamın yerine uzaniyim o tek kişilik kanepede otursun şimdi odama çekilince onlar yine içerde rahat yine gitmezler 😂
ee tabikide git içerde uzan sana yazdıgım gibi utandırman gerek .git uzat senin evin sonuctaaa misafirliğe gelmemıslerkı zaten ordan cıkmıyorlar

Varsın saf oluyum onlar gibi edepsiz olmaktan iyidir
Devam et sen bu kafada güzel bacım, kimse sana al koca insanları gerizekalı de tartış demiyor. Ama kızacağım kişi kayınvaliden ve kayınpederinken sen diline eltilerini dolamışsın. Yakında buraya eltilerinle başka konu açarsın. Aha da yazıyorum.

Benim annem benden daha çok hiç sesini çıkarmaz biz kötü olmayalım olsun Allah görsün onlar büyük falan der yıllarca herkesi alttan aldı hâlâ da öyle ve bana yansıttı hep yaşadıklarını acaba gittikçe anneme mi dönüyorum hani insanın doğduğu ev kaderidir derler annem gibi olmaya başladım sanırım ama annem gibi de degilim o hamileyken bile kaynanasinin temizliğini yapardı yada doğum yapar yine ona hizmet etmeye giderdi ben öyle değilim zaten babam annemin hiç arkasında durmadi hep onlar büyük diyip susturdu kızdı benim eşim öyle değil ama bende öyle bı evde büyüdüğüm için sanırım olmasi gereken o diye düşünüyorum
Günün sonunda kullanılmışlık hissi ve keşke şurada tepkimi koysaydım üzüntüsü kalıyor. Kimse aferin demiyor, bir kere sesiniz çıksın sizin içinde geçimsiz diyecekler. Siz kv dem çok iyi diyorsunuz çünkü şimdiye kadar hep suyuna gittiniz bir kere tepki gösterin sizden kötüsü olmayacak.

Sizin evinizde hizmet var, çocuk gürültüsü yok tabiki size gelmek isterler. Tamam eltileriniz fena gitmiyorlar kızlarına niye gitmiyorlar yada görümceleriniz neden anne/baba bize de gelin çocuklarda sizi özledi demiyorlar.

Fikrini söylemek, kv ve kb ile birlikte yaşamak istememek çirkeflik değildir.
Siz de söyleyin. Geliyorsunuz, gidiyorsunuz, başımın üstünde yeriniz var ama ben bu kadar bir arada olmak, neredeyse birlikte yaşamak istemiyorum. Maddi desteğe de ihtiyacınızın olmadığını söyleyin. Zaten gelen tepkilere göre işler şekillenir.
Hiç bir şeye ses çıkarmadan olmuyor bu işler.

Ah ahh aslinda bu yaşlarda üniye gidilme, flört edilmeli, "acaba beni beğeniyormu" heyecanlari olmali. Istediği saatte yatip kalkma, alkol aliniyorsa sarhoş olma, arkadaşlar ile gülme kahkaha atma, beraber ağlamalar,..

Ama ne oldu. Hasta bir kp'ere bakma, daha 40larinda olan kvdeye hizmet etmek. Çok yazik. Bundan bir 5-10 yil sonra kendine ne yaptiğini yeni fark edersin fakat geç olur. Ne kadar toy ve cahildim dersin. 1-2 ayada bebek yaparsin tabi. Tüm gençliğin koca bir hiç olur. Ah ah, çok üzüldüm haline.
Yoo iyi ki de evlenmişim ayrıca zaten 40 yaşında değiller çok yaşlılar taşındık taşinali da hep bizde kalmadılar zaten eşim sırf benim için şehre taşındı sırf rahat ediyim diye iyi ki de evlenmişim sizin mutluluktan anladiginiz zina yapıp içip dolanmaksa ben almiyim aslında bende erken evlenmek istemedim ama ailem sevdiğim insanı hiç istemedi bende onu bırakmak istemedim yoksa bende bu yaşta evlat acısı maddi zorluklar yaşamak istemezdim isterdim sözlü kalalım nişanlilik dönemini yaşayalım 22 li yaşlarda evleniyim ama ailem silip atcaksin diyince bende eşimi silmek istemedim çünkü seviyorum

Onlarin huzurunun yerinde olduğunu yada iyi yaptıklarını nerden biliyorsun ki tanımadan etmeden anlamıyor musunuz diyorum ki eltilerim ben geldim geleli sürekli beni disladilar ben başka şehirde geldim o yüzden öyle diyorum kaynanamla ilişkisinden banane ayrıca anlamadiginiz şu zaten eltilerimle aynı sokakta kaliyolar niye gidip onda kalsın bilip bilmeden yorum yapcaginiza önce bı sorun 😂 ben şehirde kalıyorum ondan dolayı

Şehirde olunca ne oluyor? 1950de yaşamiyoruz. Taxi var, eşinde onlari birakabilir. Adamlar bal gibi evine çöktüler işte. Niye? Sen muhteşemsin diye değil, seni kullanabildiklerinden dolayi. Iyi bir 'gelin' olmak zaten hayat gayesi olmamali. O iyi bir kvdemi? Niye gelip sizin eve çöküyor?

Kocasina gayet kendisi bakabilir. Niye sana baktiriyor? Madem dert elektrik gaz, evde daha fazla insan kaldiğinda daha fazla harcaniyor.

Elltilerin eş ailesi ile fazla irtibatta olmak istemiyorlar, ve haklilar. Ayni sokaktalar ama kv'den onlardan bekliyormuydu hep yaninda olmalarini? Hayir, senden bekliyordu aşağda kalmani. Sen gençsin, senin hamurunu istediği gibi yoğurabilceğini düşünüyor ve yapiyorda.

Günün sonunda kullanılmışlık hissi ve keşke şurada tepkimi koysaydım üzüntüsü kalıyor. Kimse aferin demiyor, bir kere sesiniz çıksın sizin içinde geçimsiz diyecekler. Siz kv dem çok iyi diyorsunuz çünkü şimdiye kadar hep suyuna gittiniz bir kere tepki gösterin sizden kötüsü olmayacak.

Sizin evinizde hizmet var, çocuk gürültüsü yok tabiki size gelmek isterler. Tamam eltileriniz fena gitmiyorlar kızlarına niye gitmiyorlar yada görümceleriniz neden anne/baba bize de gelin çocuklarda sizi özledi demiyorlar.
Diyolar ama onlar gitse de bı gün kaliyolar rahat edemiyolarmis orda

😂😂 Valla bı görsen telefonda da biri aradığında diyor ki burda odadayiz TV var yatak da var diyo resmen buldu beş yıldızlı oteli kahvaltı yemek ayağına da geliyor ama bugün hiç yataktan cikmiycam otel sandılar iyice evi🙄
Aa niye öyle diyorsunuz ayol terbiyesizlik olur siz eltileriniz gibi terbiyesiz değil ahlak abidesi biricik cici gelinsiniz hiç yakışır mı 🙄

Aa niye öyle diyorsunuz ayol terbiyesizlik olur siz eltileriniz gibi terbiyesiz değil ahlak abidesi biricik cici gelinsiniz hiç yakışır mı 🙄
Offf ben öyle bişey mi dedim amma boş yaptınız ya aynen öyleyim ben ahlak abidesi biricik gelinim 😏😂

Offf ben öyle bişey mi dedim amma boş yaptınız ya aynen öyleyim ben ahlak abidesi biricik gelinim 😏😂
Kendiniz diyorsunuz ben son gelinim üstüme düşüyorlar diye. Başkalarına pislik atmaktan vazgeçin. Daha çok küçüksünüz toysunuz. Ama dünya kaç bucak görürsünüz. Bir kötü lafınıza bakar. Yiyorsa söyleyin kayınvalidenize her zaman gelip uzun kalmanızı istemiyorum diye. Hadi söyleyin 😃😃😃

Kendiniz diyorsunuz ben son gelinim üstüme düşüyorlar diye. Başkalarına pislik atmaktan vazgeçin. Daha çok küçüksünüz toysunuz. Ama dünya kaç bucak görürsünüz. Bir kötü lafınıza bakar. Yiyorsa söyleyin kayınvalidenize her zaman gelip uzun kalmanızı istemiyorum diye. Hadi söyleyin 😃😃😃
Ben koltukta yatıyorum oda ayağmin ucunda soyliyimi he soyliyimi😂😂

Öff abartmayın be ne çirkef Kaynanalar var sizde çok kalmasını yanlış buldum diye konuyu abartmayın ayrıca akılsız da sensin boşver eltilerimin edepsiz hallerine Şahit olmadığın için böyle konuşuyorsun kaynanam hiç bişey demedigi halde eltimin bağırdığina kaç kere Şahit oldum ben öyle olamam sadece orta yolu bulmak istiyorum hepsi bu
Halinizden cok memnunsaniz size kaynananizla mutluluklr dilerim bayan. Burd millete cemkirebiliyor ama utanmasa tepenize şeyapacak kaynananiza saygidan sevgiden ödün veremiorsaniz oturun koyun koyuna Mustehak size

Bende sonradan işlerin cigrigindan çıkmasından korkuyorum zaten ama napcagimi iyi biliyorum kayinbabam yok TV'nin sesini kıs yada başka bişey diyip duruyor gecicem içeri uzancam kanepeye alcam elime kumandayı hiç bişey de diyemezler hastayım zaten derlerse evimde uzaniyorum ne var bunda der geçerim ben sanmıyorum zaten bidaha böyle geleceklerini taşınmayı düşünüyorlar şehire gidip gelmesi zor oluyor diye taşınmayın bizde kalın hep desem istedikleri asil bu da diyemem kusura bakmasinlar garip olan kendi öz babam söyle beraber yaşayın diyor kalsınlar sizde onlar yaşlı diyor hay Allah'ım ya kendi öz babam bunu istiyor Allah'tan eşim kabul etmiyor eşimde uysa ben bitmistim zaten
İhtimallere bel bağlamayın. Siz kesin ve net olmadığınız için sizin eviniz hakkında böyle rahat düşünüyorlar. Taşınmayın burada kalın dersem havada kaparlar diyorsunuz. Bunu hissettirmeyin. Bırakın işler çığırından çıksın bir şeyler kopacaksa da kopsun. Evinizle evliliğinizle ilgili konuda sözü siz söyleyin. Hepimize çemkiriyorsunuz ama çoğumuz sizden büyüğüz ve evlilik tecrübemiz var.
Ya nedir bu "yok beni kötü bilmesinler, yok üç günlük dünya, yok onlar benim büyüğüm, ben küçüklüğümü bilip büyüklerime saygı gösteririm, ben eltilerim gibi saygısız değilim..." İki seçenek var; ya böyle devam edersiniz hem kendiniz hem evliliğiniz yıpranır ya da kesin ve net konuşursunuz. Size göre kötü olursunuz büyüklerinizi kırarsınız ama sonrasında rahat bir nefes alırsınız. Üçüncü ihtimal yok. Unutmayın siz de neticede onların oğullarının eşisiniz. Dün yoktunuz bugün varsınız, Allah korusun eşinizle ayrılmaya falan karar verirseniz yine yok olursunuz onlar için. Bir sebepten oğullarıyla anlaşmazlık yaşarlarsa size de yansır. Kendinizi bu kadar ayrıcalıklı dokunulmaz görmeyin
Konu açıp soru soruyorsunuz cevaplara da kıymet verin. Çok çocukça ve cahilce cevaplar veriyorsunuz.

Ramazan geliyor kalicilar hazırlıklı ol.. bunun çözümü varsa bana öğretsinler. Esin anam babam diyip sizin yanınızda duymuyorsa cok sorun haberin olsun. .. benim herif anam icin esimi boşarım diyen cinsten ... ana bulunmaz es bulunur diyen zihniyetten. ..

İhtimallere bel bağlamayın. Siz kesin ve net olmadığınız için sizin eviniz hakkında böyle rahat düşünüyorlar. Taşınmayın burada kalın dersem havada kaparlar diyorsunuz. Bunu hissettirmeyin. Bırakın işler çığırından çıksın bir şeyler kopacaksa da kopsun. Evinizle evliliğinizle ilgili konuda sözü siz söyleyin. Hepimize çemkiriyorsunuz ama çoğumuz sizden büyüğüz ve evlilik tecrübemiz var.
Ya nedir bu "yok beni kötü bilmesinler, yok üç günlük dünya, yok onlar benim büyüğüm, ben küçüklüğümü bilip büyüklerime saygı gösteririm, ben eltilerim gibi saygısız değilim..." İki seçenek var; ya böyle devam edersiniz hem kendiniz hem evliliğiniz yıpranır ya da kesin ve net konuşursunuz. Size göre kötü olursunuz büyüklerinizi kırarsınız ama sonrasında rahat bir nefes alırsınız. Üçüncü ihtimal yok. Unutmayın siz de neticede onların oğullarının eşisiniz. Dün yoktunuz bugün varsınız, Allah korusun eşinizle ayrılmaya falan karar verirseniz yine yok olursunuz onlar için. Bir sebepten oğullarıyla anlaşmazlık yaşarlarsa size de yansır. Kendinizi bu kadar ayrıcalıklı dokunulmaz görmeyin
Konu açıp soru soruyorsunuz cevaplara da kıymet verin. Çok çocukça ve cahilce cevaplar veriyorsunuz.
Alemin akıllısı bı sensin bı ben cahilim yahu anlaman kıt mı arkadaşım sadece orta yolu bulmak istiyorum hepsi bu ha bunun orta yolu yoksa bunu de geç ne uzatiyorsun bu kadar dert edip destan yazmış bide😂

Ramazan geliyor kalicilar hazırlıklı ol.. bunun çözümü varsa bana öğretsinler. Esin anam babam diyip sizin yanınızda duymuyorsa cok sorun haberin olsun. .. benim herif anam icin esimi boşarım diyen cinsten ... ana bulunmaz es bulunur diyen zihniyetten. ..
Yok eşime açık açık dedim zaten kış olduğu için böyle oldu bİde babam para veriyor bana o yüzden böyle oldu bidaha olmaz dedi bakalım

X