Tecrübeli annelerden yeni anne olacaklara tavsiye ve öneriler..

Uyku seti almak yerine parça parça satılan setlerden alınabilr. English home da böyle satılıyor mesela. çünkü yorgan gereksiz, yorgan yerine uyku tulumu kullanılıyor.

Tecrübeli annelere sorularım olacak

1-eylülde doğumum olacak az kaldı bebeğime aldıklarım bir tane battaniye,,3 tane kısa kollu zıbın,bir tane hastane çıkışı,birtane ayaklı üst takım başka bişey almadım..eksiklikleirmi söylerseniz sevinirim
2-kısacası bana ve bebeğime hastanede lazım olacak şeykler nelerdir
3-bebeğime park beşik aldım ve yatakda aldım..üstüne çarşaf örttüm..yastık vss bişey almadım neler alayım yatağına..yastık ve üstüne örtmek için neler lazım ?yastığını nasıl alayım
4-bebeğiniz için kullandığınz banyo ve temizlik ürünleri nelerdir..ben sabamed almak istiyorum..atını psleyince silmek için ne kullanıyosunuz
5-yeni doğan bebeği nasıl yatıyorsunuz,,hep sabitmi yatırıyorsunuz merak ediyorum..birde uyku düzeni ayarlaması konusunda bilgi istiyorum

teşekkür edeirm....

uyku problemi için doktorumuz uyumadan önce banyo yaptırmamızın bebeğin uyumasına yardımcı olacağını söylemişti. yurtdışında çok kullanılan bebek boyun simidinden aldık, uyumadan önce banyo küvetini doldurup içine bırakıyoruz kendi başına yüzüyor, tüm enerjisini harcıyor sonrada mışıl mışıl uyuyor. uyku problemini bu şekilde çözdük, tüm annelere tavsiye ederim.
http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/swimava-boyun-simidi-amp-yikanabilir-bebek-bezi-61147616

Son düzenleme:
benim doğumuma daha var ve ilk defa anne olcam,allah kısmet ederse araştırmalarımda ve dinlediğim doktorların tavsiyesiyesini paylaşmak istedim.anne sütü için bol bol su içmek gerektiğini ve emzirirken ona dokunmak bile sütü artırdığını söylüyorlar.zaten başta sütüm azaldı,sütüm yok denirse beyin uyarıldığı için otomatikmen süt azalıp kesiliyormuş.bebeği severek,isteyerek emzirmeyi öneriyorlar bunlar kanıtlanmış bilgilerdir...

Günlerdir her mesajı en başından, parça parça okuyarak bitirdim, herkesin eline emeğine sağlık çok güzel bilgilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşmışsınız, kitap gibi olmuş :) Bizim de yaklaşık 3 hafta kaldı bebeğimizin gelmesine dilerim okuduklarımdan yola çıkarak benim de yazacak tavsiyelerim olur, sevgilerimle...

miadın dolmasından bir gün sonra genel anestezi- sezaryen ile 13 temmuzda bebeğim dünyaya geldi.

doğumdan hemen sonra yaşağım bi problemi yazmak istiyorum.
sezaryenden çıkınca hemen kızımı emzirdim. ağrım çok olmadı, yalnız hareket ederken zorlandım.
istirahat etmek gerek. mutlaka kendi anneniz ya da ablanız kardeşiniz refakatçi kalsın yanınızda.
ben herkesi gönderdim, eşim de uyudu. kendim kalktım sürekli. neyse..
taburcu olacağım zaman hemşire geldi bebek bakımı hakkında beni bilgilendirdi. ve bazı sorular sordu.
mesela altını ıslatıp ıslatmadığını, kaka yapıp yapmadığını.. emmesini..
ben de hop hop yapıştırdım cevapları.. emiyor, altını ıslatıyor kaka yapıyor..
taburcu olup eve gidince bebeğimi susturamadık. annem kardeşim, babam..
zor bela sabah oldu.. 11 çocuk doğurmuş, 8ini kendi tek başına köyde doğurmuş yengem geldi.
kızım çığlık çığlığa ağlıyordu.. kucağına aldı, bi baktı.. ve bu çocuk aç dedi.:KK53:
olur mu öyle şey dedim, emiyor, kaka yapıyor.. yok kızım, aç dedi..
göğsünü sık bakalım süt geliyor mu dedi.. sıktım, sıktım, sıktım.. bir damla süt yok:KK43:
ben üç gündür çocuğumu emzirdiğimi sanıyorum.. oysa tek damla süt yok..
hemen hastaneyi aradım, mama tavsiyesi aldım, nasıl yapacağımı öğrendim.
hazırlayıp verdim ve üç günden sonra bebeğimin kursağına bi şeyler gitti..
ama o zamanki üzüntümü anlatamam, dünyam başıma yıkıldı.
üç gün boyunca boğuşarak 15er dakika göğsümü verdim, sonra çay kaşığıyla mama..
doğum yapalı 6 gün olmuştu ve sütüm geldi. mamayı bıraktım..
sonradan öğrendimki, ilk iki gün bebek midesinde olanlarla yani stokla kendini tolere edebiliyormuş..
yaptığı kaka da anne karnında bağırsaklarında olan (koyu yeşil) kaka imiş.. (aslında sarı olmalı)

netice-i kelam; yeni anne olacaklar, doğumdan hemen önce humana still çay (gerçekten çok etkili)için, bol sıvı tüketin.
ve sütünüzü kontrol edin.. bebeğiniz benim kızım gibi aç kalmasın.. :KK25:

sütüm gelmeyince bir kez komposto içtim, gelince onu da bıraktım. sadece süt, meyve suyu..
tatlı ye sütün bol olsun derler.. kendinizi kaptırmayın.. ne kadar su, o kadar süt.. yemenize hamileymiş gibi dikkat edin.
hamilelikte almadığınız kiloyu, lohusalıkta almayın.. :nazar:

miadın dolmasından bir gün sonra genel anestezi- sezaryen ile 13 temmuzda bebeğim dünyaya geldi.

doğumdan hemen sonra yaşağım bi problemi yazmak istiyorum.
sezaryenden çıkınca hemen kızımı emzirdim. ağrım çok olmadı, yalnız hareket ederken zorlandım.
istirahat etmek gerek. mutlaka kendi anneniz ya da ablanız kardeşiniz refakatçi kalsın yanınızda.
ben herkesi gönderdim, eşim de uyudu. kendim kalktım sürekli. neyse..
taburcu olacağım zaman hemşire geldi bebek bakımı hakkında beni bilgilendirdi. ve bazı sorular sordu.
mesela altını ıslatıp ıslatmadığını, kaka yapıp yapmadığını.. emmesini..
ben de hop hop yapıştırdım cevapları.. emiyor, altını ıslatıyor kaka yapıyor..
taburcu olup eve gidince bebeğimi susturamadık. annem kardeşim, babam..
zor bela sabah oldu.. 11 çocuk doğurmuş, 8ini kendi tek başına köyde doğurmuş yengem geldi.
kızım çığlık çığlığa ağlıyordu.. kucağına aldı, bi baktı.. ve bu çocuk aç dedi.:KK53:
olur mu öyle şey dedim, emiyor, kaka yapıyor.. yok kızım, aç dedi..
göğsünü sık bakalım süt geliyor mu dedi.. sıktım, sıktım, sıktım.. bir damla süt yok:KK43:
ben üç gündür çocuğumu emzirdiğimi sanıyorum.. oysa tek damla süt yok..
hemen hastaneyi aradım, mama tavsiyesi aldım, nasıl yapacağımı öğrendim.
hazırlayıp verdim ve üç günden sonra bebeğimin kursağına bi şeyler gitti..
ama o zamanki üzüntümü anlatamam, dünyam başıma yıkıldı.
üç gün boyunca boğuşarak 15er dakika göğsümü verdim, sonra çay kaşığıyla mama..
doğum yapalı 6 gün olmuştu ve sütüm geldi. mamayı bıraktım..
sonradan öğrendimki, ilk iki gün bebek midesinde olanlarla yani stokla kendini tolere edebiliyormuş..
yaptığı kaka da anne karnında bağırsaklarında olan (koyu yeşil) kaka imiş.. (aslında sarı olmalı)

netice-i kelam; yeni anne olacaklar, doğumdan hemen önce humana still çay (gerçekten çok etkili)için, bol sıvı tüketin.
ve sütünüzü kontrol edin.. bebeğiniz benim kızım gibi aç kalmasın.. :KK25:

sütüm gelmeyince bir kez komposto içtim, gelince onu da bıraktım. sadece süt, meyve suyu..
tatlı ye sütün bol olsun derler.. kendinizi kaptırmayın.. ne kadar su, o kadar süt.. yemenize hamileymiş gibi dikkat edin.
hamilelikte almadığınız kiloyu, lohusalıkta almayın.. :nazar:

canım öncelikle allah analı babalı büyütsün tavsiyelerin için çok sağol aklımın bi köşesinde olucak mutlaka:KK42:

slm tecrübeli anneler size bir sorum olacaktı içinizde kullananlar varsa ve yorumlarını esirgemezse çok memnun kalırım...ben şubatta doğuma annemin yanına gidiecem bikaç ay orada kaldıktan sonra nisan başı gibi bulunduğum şehire dönecem sonra yazın tayin durumu var ben bu yüzden bebeğe beşik yatak almıcam bi şekilde idare edecem yatak almıyacağım için ve taşıması rahat olduğu için aşağıdaki ürünü almak istiyorum ama hiç yakından görmedim fotodandan pek çözemedim...sizde işime yararmı 0-6 aymış tam beni idare edecek bir dönem diye düşünüyorum yorum lütfeeenn

slm tecrübeli anneler size bir sorum olacaktı içinizde kullananlar varsa ve yorumlarını esirgemezse çok memnun kalırım...ben şubatta doğuma annemin yanına gidiecem bikaç ay orada kaldıktan sonra nisan başı gibi bulunduğum şehire dönecem sonra yazın tayin durumu var ben bu yüzden bebeğe beşik yatak almıcam bi şekilde idare edecem yatak almıyacağım için ve taşıması rahat olduğu için aşağıdaki ürünü almak istiyorum ama hiç yakından görmedim fotodandan pek çözemedim...sizde işime yararmı 0-6 aymış tam beni idare edecek bir dönem diye düşünüyorum yorum lütfeeenn

normal tahta yataklara benzettim ben ama yine de fotodan bilemicem...ben park yataklardan kullanıyorum kurulumu kolay portatif şehir değiştirceğim zaman katlayıp yanımda götürebiliyorum hemde beşik oluyor tavsiye ederim.

canım benim bildiğim o bebek kusmasın kusarsa da genzine kaçmasın diye kullanılan yan yatırma yastığı.yani senin anlattığın gibi yatak olarak işini görmez o.zaten bi iki ay sonra kendi kendine dönmeye başlıyolar o yastık kullanışlı olmuyo.sana yine en uygunu park yatak olur.bende kulllanıyorum nereye yatılı gitsem katlayıp arabanın arkasına atıp götürüyorum.

normal tahta yataklara benzettim ben ama yine de fotodan bilemicem...ben park yataklardan kullanıyorum kurulumu kolay portatif şehir değiştirceğim zaman katlayıp yanımda götürebiliyorum hemde beşik oluyor tavsiye ederim.

canım benim bildiğim o bebek kusmasın kusarsa da genzine kaçmasın diye kullanılan yan yatırma yastığı.yani senin anlattığın gibi yatak olarak işini görmez o.zaten bi iki ay sonra kendi kendine dönmeye başlıyolar o yastık kullanışlı olmuyo.sana yine en uygunu park yatak olur.bende kulllanıyorum nereye yatılı gitsem katlayıp arabanın arkasına atıp götürüyorum.

anladım kızlar saolun bulunduğum şehir dolayısıyla yakından görme imkanım yok o yüzden fikrinizi alıyım dedim...park yatak düşündüm evet ama annemin evi hiç müsait diil koyacak yer yok hadi yerim oldu park yatağı katladım getirdim onun içine konulan yatağı nasıl getirecem uçakla gelip gidiyorum otobüsle 18 saat yolculuk yapamam o da sıkıntı geldi yani.neyse doğuma kadar bir çözüm buluruz inş saolun tekrardan

canım ben de yatağını taşımıyorum gittiğim yerde annem normal bi yorganı katlıyo oluyo sana döşek :))

kızlar bi şey soracağım
ben sezeryanla doğum yaptım annem evde küçük torunu oldugu için
kayınvalidem küçük çocukları oldugu için gelemediler
ilk birkaç gün yardımla yattım kalktım bebeğimi kucagıma verdiler ben alamıyordum
ananem geldi sağolsun yardımcı oldu öellikle gece uyumadıgında gazını çıkarma konusunda
onun dışında hareket etmem gerek diye kendimi zorlamadan yemeği de yaptım kahvaltıyı da hazırladım
ananemin bana en büyük yardımı gece emzirip gazını çıkaramayıp bitkin düştüğümde görevi devralıp bana sen uyu demesiydi
bugün 8. gün ananem yarın gidecek
ne dersiniz kızlar başedebilir miyim bebeğime tek başıma bakabilir miyim
bi de anneme göre lohusa yalnız kalmamalı
eşim 8 de gidip 5te geliyor

canım çok rahat yaparsın kendine güven.ev işlerini boşver bebişinle ilgilen bol bol.lohusalıkta depresyon olabileceği için yalnız kalmamak doğru ama hepimizin maalesef yakını olmayabiliyor yanında.arkadaşların falan varsa çağırabilirsin gündüzleri.yoksa da kendini iyi hissetmen önemli.hiç korkma.

2013ocak annelerinden sonra yeni adreslerimizden biri de burası olacak sanırım:)
benım 68günüm kaldı ve ilk hamileliğim ama dün 40günlük bebği olan bır arkadaşımın tavsiyesini yazayım:
ne fırsat bulursan uyu,yat dinlen..
en azından hamıleyken uyumuştum dersin 40gündür uyku yok bana dedi
Keşke şimdiki uykular doğumdan sonraya kar etse arkadaşlar:)​

Merhaba ben merak ediyorum henüz kullanmaya başlamadım, göbek vs bölgelerde oluşacak çatlakları önlemeye yarar güzel bir krem önerir misiniz?

CANIM BEN gebeliğimin başından beri lierac kullanıyorum. üstelik bir kutusu 75 tl. 2 kutu kullandım şu an. sonuç olarak çatlıyacagın varsa catlıyorsun.

ben catladım. şu an vazelinpure kullanıyorum. eczanelerde satılıyor ve fıyatı da 5 tl. daha ıyı nemlendıyor bence.

CANIM BEN gebeliğimin başından beri lierac kullanıyorum. üstelik bir kutusu 75 tl. 2 kutu kullandım şu an. sonuç olarak çatlıyacagın varsa catlıyorsun.

ben catladım. şu an vazelinpure kullanıyorum. eczanelerde satılıyor ve fıyatı da 5 tl. daha ıyı nemlendıyor bence.

ben de lıerac kullanıyorum 9kılo aldım daha çatlamadım ama 68gunum var ne olur bılemeyeceğim
lierac dışında her duştan sonrada bebe yağı kullanıyorum,çatlamada krem kadar kılo alımı da onemlı bence, ıstediğini sür 20kılo ve üstü alınca çatlamayacak vücüt 1000de 1dir heralde
bu arada dermeczne diye bıyerden alıyorum ben kargoyla 40civarına gelıyor

Mrb tecrübeli anneler. çok güzel bir topik olmuş elinize sağlık.
Ben göğüs pompası almayı düşünüyorum da elektrikli mi manuel mi alayım karar veremedim. bir de marka önerirseniz sevinirim.
ayrıca göğüs pedi, göğüs çatlağı için krem ve pişik kremi önerileriniz var mı?
şimdiden teşekkürler...

Mrb tecrübeli anneler. çok güzel bir topik olmuş elinize sağlık.
Ben göğüs pompası almayı düşünüyorum da elektrikli mi manuel mi alayım karar veremedim. bir de marka önerirseniz sevinirim.
ayrıca göğüs pedi, göğüs çatlağı için krem ve pişik kremi önerileriniz var mı?
şimdiden teşekkürler...

lansinoh manuel göğüs pompası kullanmıştım ve memnundum, tavsiye edebilirim, elektriklileri hakkında bilgim yok. lansinohun göğüs çatlak kremide var ama bende işe yaramamıştı, mustela diye de bir krem var. ondan da pek memnun kaldığımı söyleyemem. zamanla kendi kendine geçti göğüs ucu çatlaklarım, bu süre zarfında silikon göğüs uçlarıyla emzirdim kızımı. pişik içinse bepanten, bizde işe yarıyor.

hamilelik çatlalarından bahsetmişsiniz. kesinlikle bünye meselesi diyorum başka da bir şey demiyorum kızlar :KK31: benim kadar krem süren kimse olmamıştır sanırım. 7. ayıma gelene kadar ne çatlak vardı ne başka bir şey, ne zaman ki 8 e yaklaştım çatlaklar başladı. ne yaptıysam önünü alamadım. neticede şuan harita gibiyim. hamilelik boyunca da 13 kilo aldım, fazla da değil. olacağı varsa oluyor yani kasmayın kendinizi, hamileliğinizin ve bebişinizin keyfini çıkarın :KK16:

X