Tecrübeli annelerden yeni anne olacaklara tavsiye ve öneriler..

lansinoh manuel göğüs pompası kullanmıştım ve memnundum, tavsiye edebilirim, elektriklileri hakkında bilgim yok. lansinohun göğüs çatlak kremide var ama bende işe yaramamıştı, mustela diye de bir krem var. ondan da pek memnun kaldığımı söyleyemem. zamanla kendi kendine geçti göğüs ucu çatlaklarım, bu süre zarfında silikon göğüs uçlarıyla emzirdim kızımı. pişik içinse bepanten, bizde işe yarıyor.

Çok teşekkür ederim.ben de lansinoh manuel göğüs pompası düşünüyordum. bişey soracam; kullanımı zor olmadı mı? püf noktası var mı? beceremem diye korkuyorum.

Çok teşekkür ederim.ben de lansinoh manuel göğüs pompası düşünüyordum. bişey soracam; kullanımı zor olmadı mı? püf noktası var mı? beceremem diye korkuyorum.

zor değil canım endişelenme. altta sütün dolduğu bir hazne var biberon şeklinde. dik otur pompanın göğsüne yetişebilecek şekilde altına küçük bir yastık koy rahat edersin.ben ılık suyla ıslattığım yumuşak bir havluyla göğüslerimi siliyordum sonra sağmaya başlıyordum. sağma koluna bastırarak göğsünü sağma haznesinin içine tam olarak oturt ve yavaşça bırak, göğsünün içeri nasıl çekildiğini göreceksin zaten. küçük ama önemli bir detay; sağma koluna hızlı basma, yavaş hareket et gayet kolay sağarsın. (ılık su, süt kanallarını harekete geçirir böylelikle sağma işlemi kolaylaşır, nemlendiği içinde göğüs ucunu çatlatmaz. ben tamamen göğüslerim yarayken bile acısız sağabiliyordum bu şekilde) :KK34:

zor değil canım endişelenme. altta sütün dolduğu bir hazne var biberon şeklinde. dik otur pompanın göğsüne yetişebilecek şekilde altına küçük bir yastık koy rahat edersin.ben ılık suyla ıslattığım yumuşak bir havluyla göğüslerimi siliyordum sonra sağmaya başlıyordum. sağma koluna bastırarak göğsünü sağma haznesinin içine tam olarak oturt ve yavaşça bırak, göğsünün içeri nasıl çekildiğini göreceksin zaten. küçük ama önemli bir detay; sağma koluna hızlı basma, yavaş hareket et gayet kolay sağarsın. (ılık su, süt kanallarını harekete geçirir böylelikle sağma işlemi kolaylaşır, nemlendiği içinde göğüs ucunu çatlatmaz. ben tamamen göğüslerim yarayken bile acısız sağabiliyordum bu şekilde) :KK34:

Çok sağol gerçekten çok faydalı oldu yazdıkların. o zaman elektrikli olanlara o kadar para vermeye gerek yok sanırım. seninkinin markası neydi?

Çok sağol gerçekten çok faydalı oldu yazdıkların. o zaman elektrikli olanlara o kadar para vermeye gerek yok sanırım. seninkinin markası neydi?

lansinoh manuel göğüs pompası canım. bu şekilde arat nette çıkar karşına. ben adanada eczaneden 25 tl ye almıştım.

Merhaba anneler ve anne adayları, benim de size bir sorum olcak. Emzirme sütyeni ve atleti alcam, malum nasipse doğuma az kaldı, ama beden konusunda kararsızım. Doğumdan sonra göğüsler çok mu büyüyor. Benim hamile kalmadan önce 90 dı hala 90 hiç büyümedi, doğumdan sonra tahmini kaç beden büyür, kaç beden çamaşır almalıyım yardımcı olurmusunuz. Birde kız annelerinin daha çok erkek annelerinin daha az büyüyor göğüsleri demişlerdi bu doğru mu, doğruysa erkek annesi olcam inşaallah, sizce durum ne olur :)))

Merhaba anneler ve anne adayları, benim de size bir sorum olcak. Emzirme sütyeni ve atleti alcam, malum nasipse doğuma az kaldı, ama beden konusunda kararsızım. Doğumdan sonra göğüsler çok mu büyüyor. Benim hamile kalmadan önce 90 dı hala 90 hiç büyümedi, doğumdan sonra tahmini kaç beden büyür, kaç beden çamaşır almalıyım yardımcı olurmusunuz. Birde kız annelerinin daha çok erkek annelerinin daha az büyüyor göğüsleri demişlerdi bu doğru mu, doğruysa erkek annesi olcam inşaallah, sizce durum ne olur :)))

doğumdan önce son kullandığın sütyen ölçüsünün bir büyüğünü alabilirsin. benim hamilelik öncesi 80, hamilelik 90, emzirme 95 oldu. atletler daha kullanışlı bence. sütyenin üstüne kışın normal atlet giyince memeyi çıkarmak o kadar pratik olmuyor. atlet giymesen de göbeğin üşür. zaten lohusalıkta çok hassas oluyor insan. ben yazın doğum yaptıgım halde atlet kullandım hep. hala da kullanıyorum.

Mrb tecrübeli anneler. çok güzel bir topik olmuş elinize sağlık.
Ben göğüs pompası almayı düşünüyorum da elektrikli mi manuel mi alayım karar veremedim. bir de marka önerirseniz sevinirim.
ayrıca göğüs pedi, göğüs çatlağı için krem ve pişik kremi önerileriniz var mı?
şimdiden teşekkürler...

.......................

Son düzenleme:
Mrb tecrübeli anneler. çok güzel bir topik olmuş elinize sağlık.
Ben göğüs pompası almayı düşünüyorum da elektrikli mi manuel mi alayım karar veremedim. bir de marka önerirseniz sevinirim.
ayrıca göğüs pedi, göğüs çatlağı için krem ve pişik kremi önerileriniz var mı?
şimdiden teşekkürler...

ben avent manuel almıştım, gayet güzel ve acıtmıyor. fakat manueller bir yere kadar idare edıyor bence. aylar ilerledikçe hem sütü artırmak hem de depo yapmak için daha fazla sağılıyor. bu yüzden ben sonradan medela mini elektrikli aldım. memnunum ama biraz gürültülü. en baştan elektrikli alsaydım avent alırdım. manueller pek işlevsel değil ve çok vakit kaybettiriyor bana göre. göğüs pedi kesinlikle lansinoh. kraft jelli kullandım, çok kalın. dışardan belli oluyor ve rahatsız ediyor. çatlak olmadı, doğru emzirmek en önemli çatlak engelleyici. ama ilk günlerdeki hassasiyet için lansinoh ve lanomere kullandım. ikisi de bitmedi oldugu gibi duruyor. pişik kreminden önce pişik önleyici krem daha önemli. sebamed kullandım. zaman zaman bepanthen ve kantaron yağı da kullandım dönüşümlü. bezini sık değiştirmek ve altını temizledikten sonra kuru halde bezlemek önemli pişiği önlemek için. pişik için desitin kremi çok öneriyorlar ama ihtiyaç duymadım.

doğumdan önce son kullandığın sütyen ölçüsünün bir büyüğünü alabilirsin. benim hamilelik öncesi 80, hamilelik 90, emzirme 95 oldu. atletler daha kullanışlı bence. sütyenin üstüne kışın normal atlet giyince memeyi çıkarmak o kadar pratik olmuyor. atlet giymesen de göbeğin üşür. zaten lohusalıkta çok hassas oluyor insan. ben yazın doğum yaptıgım halde atlet kullandım hep. hala da kullanıyorum.

O zaman sadece emzirme atleti alayım ben ve bir beden büyük olsun, cevabın için teşekkür ederim..

Tecrubeli anneler bilgileriniz icin cok tesekurler.
Size sormak istedigim bir konu var. Yeni dogacak olan bebeginize aldiginiz kiyafetler sizin de bildiginiz gibi yikanir utulenir.
Kac derecede kec kez yikadiniz. Benim sevgili annem 60 derecede 2 kez yikayip sonra utulememiz gerektigini soyluyor da:KK53:
Hani o esyalarin agzi burnu kayar diyorum.

60 derece fazla gerçekten. kıyafetlerin üstünde yazar kaç derecede yıkanması gerektiği. ona göre yıkarsanız severek aldığınız kıyafetler heba olmaz. ben bir kere yıkadım, 1 kere de fazladan durulattım. sonra da ütülemiştim.

60 derece fazla gerçekten. kıyafetlerin üstünde yazar kaç derecede yıkanması gerektiği. ona göre yıkarsanız severek aldığınız kıyafetler heba olmaz. ben bir kere yıkadım, 1 kere de fazladan durulattım. sonra da ütülemiştim.

Ah benim annem iste boyle bir kadin :) temizlikle ilgili hastaliklari var dedigin gibi ben normal sicaklikta yikayim.
Hayir bende merak ettim herkes mi boyle yapiyor?

Ah benim annem iste boyle bir kadin :) temizlikle ilgili hastaliklari var dedigin gibi ben normal sicaklikta yikayim.
Hayir bende merak ettim herkes mi boyle yapiyor?

:) olur öyle pimpiriklikleri annelerin. sen etiketlere göre yıka bence de. zaten ilk zamanlar çabucak büyüyecek, bir sürü kıyafet masrafınız olacak. elindekileri ne kadar uzun kullansan kardır.

Bende yenibir anne adayiyim :) gunlerdir topigi okuyorum anca bitti. Herkese cok tesekkurler, bende umarim buraya tecrubelerimi yazarim :)
Tum topigi okudugumda cogu kisinin emzirme ve meme ucunda olusan catlaklarla ilgili sıkıntısı var sanirim.
Ben abimin esinden biliyorum cok zor bir durum o zaman ogrenmistim bu topictede kimse yazmamis.
Ayva cekirdegini biraz ezip gül suyunda 1gece bekletin sabaha kremsi bir kivami oluyor.göğüs uçlariniza surun cabuk iyilesiyor.

millet size bir soru geliyor :KK1:

dr browns cam şişe biberonlarıyla uyumlu göğüs pompası hangisi bilen varmı ?

ya da tüm biberonlarla uyumlu göğüs pompası hangisi ?

güzel soru dimi :KK1:

Merhaba tecrübeli anneler size bir sorum olacak.
Ben bugün lansinoh göğüs ucu kremi aldım da orjinal olup olmadığından emin değilim.
Bendeki krem katı ve sürülmesi biraz zor.çünkü kaygan değil yapışkan.kullananlar cevap yazabilirler mi?

Ben bugün lansinoh göğüs ucu kremi aldım da orjinal olup olmadığından emin değilim.
Bendeki krem katı ve sürülmesi biraz zor.çünkü kaygan değil yapışkan.kullananlar cevap yazabilirler mi?

Evet krem biraz kati macun gibi, iki parmaginin arasinda biraz isit o zaman gayet kolay surulebilir bir kivama gelecektir.

selam herkese
benimde 2.3 aylık bebeğim var
aklıma gelen tecrübeleriyazım

bebeği sürekli aynı yöne yatırmayın bi sağ bi sol değiştirin ..sırtına küçük yask koyun destek olsun
anne sütü için
boza dereoto tahinhelvası ve incir
bide still tee çay

ayaklı tulum ilk 1.5 ay giyiyor. sonra çabuk büyüdüğü için ayaklarını kasıyor
içine ben hep c&a dan beyaz çıtçıtlı body aldım. kafadan geçirmeden giyildiği için çok rahat

aklıma gelenler bunlar şimdilik:)

lansinoh pahalı ama parasını çıkaran bi krem..
kıvamı gerçekten koyu ve yapışkan..
ama sık emzirme aralarında bile sürdüğümde tesiri kuvvetliydi.
kesinlikle tavsiye ediyorum.. :nazar:

X