Tedirginlik

Elma_armut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
212
156
Merhabalar, benim aklıma takılan birkaç soru vardı ama cevaplarını internette çok standart bulduğum için buraya da sormak istedim. Bu ay bebek çalışmalarına başladık eşimle ve değerlendirdik değerli günleri. Ben günde 2 bardak filtre kahve 3 bardağa yakında siyah çay içerim genellikle ama kafeinin zararı malum bebeğe. Eee şimdi hamile miyim değil miyim belli bile değil bu yüzden kendimi kısıtlamakta istemiyorum. Köfte falan yerrken içinin iyice pişmiş olmadığını gördüğümde aşırı tedirgin oluyorum. Halbuki daha bebek var mı belli bile değil. bu süreçte nelere daha fazla nelere daha az dikkat etmem gerektiği konusunda yardımlarınızı bekliyorum yoksa soru işaretleriyle yaşamaktan sıkıntılı bir sürece gireceğimi düşünüyorum...

Bu şekilde bir olasılığı pozitif şekilde düşünüp kendinize eziyet etmeyin bence. İnşallah sağlıkla vaktinde hamile kalırsınız ve o zaman dikkat etmeye başlarsınız. Ama bu dikkat etme olayını takıntı,stres,korku haline getirmeyin. Aksi halde gebeliğiniz de sıkıntılı geçebilir.

Teşekkür ederim cevabınız için fakat elimde olmayan sebeplerden dolayı takılıyorum. Gebelik sürecinde de aynısı olacağım kesin :KK43:

X