Teflon Tencere Hangisi İyi?

cem'i seçenekler arasına koyma bile çok berbat bir teflon çabuk çizlmesiyle kalmıyor dışıda altta ki ateş ve kenara dökülen yemekte bile leke kalıyor.. Tüm kullananlarda da aynı sonuçları gördüm. Doğrusu benim çeyizimde de var ama bana aldığım ürünlerin yanında hediye olarak verildi.. Tefal kırmızı noktalılar bence çok güzel ben yedek olarak tefalden alıcağım..

ben ısrarla JUMBO derim..
tüm takımım Jumbo benim.sağlam para verip aldım ama inanılmaz memnunum..
teflon tencerede tavada en önemli şey kullanmadan önce sütle kaynatmak,uzun ömürlü olmasını sağlamak adına..

Eternity alma hangsini alırsan al eternity beni mafetti simdi çöpe attım 2 yıl oldu alalı.Sakın sakın...

arkadaşlar bütün teflonlarda tefal dahil 200C den sonra sağlığa zararlı kansorojen madde açığa çıkıyor.
yani her yemek pişirdiğinizde yiyeceğe geçiyor.bu yüzden A.B.D ve avrupa ülkelerinde kullanımı yasaklanmış vede üretilmiyormuş.şuanda türkiyede sadece esse mağazalarında ve sanırım sanal ortamdada satılan bi yanmaz yapışmaz seramik cam karışımlı bi malzemeden yapılmış tavalar var.450c ye kadar sağlığa zararlı hiçbirşey oluşturmayan tavalar bunlar.(zaten 450 c yi evde geçmek imkansız)biz evimizdede bundanve demir döküm tava kullanıyoruz.kendimede bu tavadan alıcam.adı green peas gibi bir adı var.şiddetle tavsiye ederim.
essenin teflonlari
hakkinda bi bilgim yoktu sagol paylasim icin..

valla iyi oldu buraya baktığım bende tefallere bi bakayım bari herkes memnun baksana hihoyyyt

yazılanları okuyunca bende bi sorun var diye düşündüm.3 senelik evliyim ve çeyiz olarak tefal tencere ve tavalarını aldım,ama hiç memnun kalmadım.kızartma yaptığım tavayı attım bile.diğerlerinin de içleri kötü,çizildi. diyelim ki bu benim hatam, ama dışları da berbat durumda,rengi gitti bozuldu çok kötü görünüyo. ama ben baştan beri hep bulaşık makinasında yıkadım,belki de ondan olmuştur.
yeni bir teflon set almak istiyorum ama ne alcam şimdi bende bilmiyoum???

Kizlar essede teflon diil ama ismini tam olarak bilmedigim kaplamali tencerelerde indirim var, gorunusu teflona benziyo kalitesi nasil acaba?

Ben Tefal'in ütüsünü, blender'ını falan asla beğenmem Tefal'i de hiç sevmem ama bence teflonda Tefal çok kaliteli. Bence de Tefal. Bir de demir döküm tavalar da bence mutlaka incelenmeli. Ben öyle alacağım ileride.

hmm essede var sanirim greenpan olarak gordum az once nette oyleyse yapismaz oldugu icin bunlardan almak daha mantikli sanirim..

hmm essede var sanirim greenpan olarak gordum az once nette oyleyse yapismaz oldugu icin bunlardan almak daha mantikli sanirim..

evet canım esse'de ben de görmüştüm.Satıcı elemana danıştım fakat o da birşey bilmiyormuş fazla.Birde esse 'de dışı beyaz olandan yoktu yanlış hatırlamıyorsam

evet canım esse'de ben de görmüştüm.Satıcı elemana danıştım fakat o da birşey bilmiyormuş fazla.Birde esse 'de dışı beyaz olandan yoktu yanlış hatırlamıyorsam
Beyaz ben de gormedim canim sanirsam ama fiyat olarak da fazla pahali diil bunlar..Kullanan arkadaslar var mi acaba..:sm_confused:

Tefalden bende ablamda hiç memnun kalmadık, okadar para veriyorsun kulpları falan hep bozuldu, teflonu kalktı, cemin özel bir serisi var platinium diye 1 senedir onu kullanıyorum canavar gibi tek bi çizik yok, tabanı falan kalın petekli dokusu var çok sağlam, bundan sonra pilavlarda onu kullanacağım, diğer yemeklerimi dökme demir tencerelerden alıp pişirmeyi düşünüyorum.

X