Tek seferde 500 gr verdiren yoğurt kürü

Gereksiz06

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2017
6.039
8.251
Merhaba kilo vermek isteyen hanımlar. Bir suredir kilo verme surecindeyim, iki ileri bir geri ugrasa ugrasa 3 kilo anca verebildim, 5 kilo daha fazlam var. Bu sureci hizlandirmak adina diyete ek kürler karışımlar arastirirken bir yoğurt kürüne rastladim. Ama bu bildiğimiz "limonlu biberli" yoğurt kürü değil.
Forumu baya gezdim şimdi yazacağım kürden bahsedene ben rastlamadim. Gelelim tarife;
1 çay kaşığı toz zencefil
1 çay kaşığı toz zerdeçal
1 çay kaşığı toz tarçın
4 yemek kaşığı yoğurt (ev yogurdu light yogurt farketmez)
Tamamini karıştırıp aksam yemeginden 2-3 saat sonra bu karışımı yiyoruz, yatana kadar "mutlaka" 3-4 bardak su içip baska hicbisey yeyip içmiyoruz.
Bu tarifi Instagram'da bir beslenme uzmaninin cok iddiali bahsetmesinden sonra denedim, fayda gördün mü derseniz, bahsedilen kadar cok olmasa da gördüm. Şöyle ki her yapan, tek seferde bile yani ertesi gün 300-500 gr arası verdigini yazmış.
Tabi tum gün hamur işi tatli yeyip bu kürü uygulamak fayda vermeyecektir, diyete ek olarak metabolizmayi uyarmak adına bu tarz seyleri denemek gerekir.
Buraya yazdim ki sizler de deneyin, fayda gören görmeyen buraya yazarsa sevinirim.
Bu zorlu kilo verme yolculuğunda herkese başarı ve sabır diliyorum :)

X