Tekrarlayan düşük yapanlar gelin tecrübelermizi paylaşalım

Merhaba arkadaslar ben 31 yasinda 3 yillik evliyim 2 yilda 5 kez dusugum oldu hepsi biyokimyasal gebelikti bhcg en fazla 300 lu degerlere kadar yukselip sonra kendiliginden dustu hicbirinde kese gorulmedi su an halen dusuk yapiyorum psikolojim ise berbat halde kanimda pihtilasma oldugu tesbit edildi ve son 3 gebeligimde farkli dozlarda clexane kullanfim ona ragmen dustuler.bugun ise bir tup bebek merkezine basvurdum bana tup bebek adayi olmadigimi denemem gerektigini cogu zaman bu tur dusuklerinin sebebinin bulunamadigi soylendi.arkadaslar gercekten cok umutsuz ve zor durumdayim benim gibi durumda olup dogum yapanlar var mi umuda ihtiyacim var lutfen cevaplarinizi bekliyorum

Merhaba arkadaslar ben 31 yasinda 3 yillik evliyim 2 yilda 5 kez dusugum oldu hepsi biyokimyasal gebelikti bhcg en fazla 300 lu degerlere kadar yukselip sonra kendiliginden dustu hicbirinde kese gorulmedi su an halen dusuk yapiyorum psikolojim ise berbat halde kanimda pihtilasma oldugu tesbit edildi ve son 3 gebeligimde farkli dozlarda clexane kullanfim ona ragmen dustuler.bugun ise bir tup bebek merkezine basvurdum bana tup bebek adayi olmadigimi denemem gerektigini cogu zaman bu tur dusuklerinin sebebinin bulunamadigi soylendi.arkadaslar gercekten cok umutsuz ve zor durumdayim benim gibi durumda olup dogum yapanlar var mi umuda ihtiyacim var lutfen cevaplarinizi bekliyorum

Merhaba arkadaşım

Öncelikle geçmiş olsun, seni çok iyi anlıyorum, belkı tesellı olmaz ama en azından kımyasal gebelıkler yasadıgın ıcın vucudun bu dusuklerden sonra daha kolay toparlanmıstır, kese olustugunda dusuk daha zor oluyor

Kan pıhtılasması ıcın kullandıgın ılac ya da ıgne yeterlı mı gelmıyor acaba. Bu 5 dusugun bazıları kan pıhtılasması nedenıyle dusmemıs olabılır, genetık olarak saglıklı olmayan embrıyoyu vucut atıyor, ben de 1 kımyasal bır bos gebelık yasadım ve benım de dusugum devam edıyor su anda.Doktorunu degıstırmenı tavsıye ederım. Kan pıhtılasman belkı de daha ılerı sevıyede ve daha yuksek doz gerekıyor. Tup bebek ıcın aday degılsın demekle haklılar aslında, senın hamıle kalmak gıbı bır sorunun yok cunku, senın sorunun vucudun bu gebelıklerı devam ettırmıyor, aslında bır yonden sanslısın hamıle kalmakta zorlanmadıgın ıcın, bence kan pıhtılasmasından farklı bır sorun yoksa farklı bır doktorla sorunun cozulur dıye dusunuyorum

Oncelikle yorumlarin icin cok tesekkurler arkadasim.Son 3 gebelikte clexane coraspin kullandim birinde clexane 0.4 2×1,birinde 0.4 1×1 ,sonuncuda 0.2 1×1 yani hep farkli dozlarda gittigim doktorlara gelince 5 dr degistirdim son dusugumden onceki tedaviyi hacettepede riskli gebeliklerle ilgilenen sinan beksac a gittim, tup bebek tedavisi ile ilgilenen hakan yarali ile dun gorustum ama sonuc ayni iste gercekten artik pihtilasmaylailgili olmadigini dusunur oldum cunku tedavi almadigim gebeliklerimde ayni surede sonlandi 1 gun bile fazla uzatmadi gebeliklerimi aldigim tedaviler buda hic fayda gormedigimin kaniti ve sebeblerin ayni oldugunu dusunduruyor.resmen tip bile bu konuda caresiz sebep de belli degil cozumde.kac gundur perisan haldeyim dunya durdu sanki hic cocugum olmicak korkusundan alamiyorum kendimi rahimde desidualizasyon sorunu diye birsey oluyormus super fertil kadinlarda rahim daha duyarli olup defektli embriyoyu atiyormus bir de boyle bir teori var sayet boyle olursa bunun tanisida tedaviside yokmus.dusuk sonrasinda korunmadan devam etmemi onerdi son gittigim dr. Nasil bir surec bekliyor beni bilmiyorum daha kac dusuk ve daha kac hayal kirikligi

Oncelikle yorumlarin icin cok tesekkurler arkadasim.Son 3 gebelikte clexane coraspin kullandim birinde clexane 0.4 2×1,birinde 0.4 1×1 ,sonuncuda 0.2 1×1 yani hep farkli dozlarda gittigim doktorlara gelince 5 dr degistirdim son dusugumden onceki tedaviyi hacettepede riskli gebeliklerle ilgilenen sinan beksac a gittim, tup bebek tedavisi ile ilgilenen hakan yarali ile dun gorustum ama sonuc ayni iste gercekten artik pihtilasmaylailgili olmadigini dusunur oldum cunku tedavi almadigim gebeliklerimde ayni surede sonlandi 1 gun bile fazla uzatmadi gebeliklerimi aldigim tedaviler buda hic fayda gormedigimin kaniti ve sebeblerin ayni oldugunu dusunduruyor.resmen tip bile bu konuda caresiz sebep de belli degil cozumde.kac gundur perisan haldeyim dunya durdu sanki hic cocugum olmicak korkusundan alamiyorum kendimi rahimde desidualizasyon sorunu diye birsey oluyormus super fertil kadinlarda rahim daha duyarli olup defektli embriyoyu atiyormus bir de boyle bir teori var sayet boyle olursa bunun tanisida tedaviside yokmus.dusuk sonrasinda korunmadan devam etmemi onerdi son gittigim dr. Nasil bir surec bekliyor beni bilmiyorum daha kac dusuk ve daha kac hayal kirikligi

Tekrar Merhaba

Öncelikle farklı dozlarda ılac kullanmana ragmen ben de kanpıhtılasmasından olmadıgını dusundum bu yazdıklarından, genelde benım okudugum kan pıhtılasmadı gebelıgın ılerleyen safhalarında dusuge neden oluyor, senın daha kese olusmadıgı ıcın acaba bagısık sıstemın mı gebelıklerı reddedıyor, rahımde bı bozukluk olsa o da gebelıgın ılerleyen safhalarında sorun yaratır, bence vucut savunmaya gecıyo gıbı sende, bır de genetık bozukluk varmı sprerm ve yumurtada buna bakıldımı, genelde 3 dusukten sonra genetık test yaptırmak lazımmıs,bence ruh saglıgın ıcın bır sure ara ver derım ben, hıcbırsey senın ruh saglıgından onemlı degıl, aynı yastayız ben de 2 dusuk yasadım bırı kımyasal bırı bos gebelık, bos gebelık daha zor benım ıcın cunku kese ve yolk kesesı vardı, bana da bır sorun yok denemeye devam edın dedı doktor

Esimede banada kromozom analizi yapildi normal cikti hsg cektirdim rahimde anatomik bir sorun yok tupler acik son gebelikte prednol de kullandim prednol bagisikligi zayiflatip reddi azaltiyor oda olmadi eaimin spermiyogrami normal tiroid fonksiyonlarim normal pihtilasma disinda elle tutulur hicbirsey yok kendimde enfeksiyon doktoruyum meslegim geregide hicbirsey atlanmadi kendimde surekli okuyorum ama sonuc ayni

Esimede banada kromozom analizi yapildi normal cikti hsg cektirdim rahimde anatomik bir sorun yok tupler acik son gebelikte prednol de kullandim prednol bagisikligi zayiflatip reddi azaltiyor oda olmadi eaimin spermiyogrami normal tiroid fonksiyonlarim normal pihtilasma disinda elle tutulur hicbirsey yok kendimde enfeksiyon doktoruyum meslegim geregide hicbirsey atlanmadi kendimde surekli okuyorum ama sonuc ayni

Ben de bılmıs bılmır konusuyorum burda, sen kendın de doktormuşsun:KK1: Sız karı koca tum testlerı yaptırmıssınız zaten, doktorlar 3 dusukten once arastırmıyorlar, benım de 1 kımyasal bır bos gebelık ama doktorum kımyasalı dusukten saymıyorum dıyor bana, bana sadece kan testı yapıldı dusuk yaptıgım gun ve onlıne sonuclardan baktıgımda tıroıd ve pıhtılasma ıle ılgılı degerlere bakıldıgını gordum, demekkı 3den dusuk gebelıklerde sadece buna bakılıyor, bız de esımle genetık testı yaptırsak mı dıye dusunuyoduk ama bır kez daha deneyım eger yıne dusuk olursa doktora danısarak sızın yaptırdıgınız testlerı yaptırırız dıye dusunuyorum

Bır doktorun hıkayesını okumustum, onda da pıhtılasma problemı varmıs ama bebeklerı buyukken kaybetmıs hep, hatta 2 kez de ölü doğum yapmış, en sonunda 11. denemede bebegı olmus, sızın en azında bebegın kalp atısları duyulmadan dusuk olmus, ben psıkolojık olarak cok zayıf bırı oldugum ıcın bebegımı buyukken kaybetsem uzun sure kendıme gelemem, bu durumda benım onerım bu dusukten sonrakı adette bır kez daha denemenız, yıne tabı bu kullandıgınız bagısıklık ıcın olan ılacı ve kan pıhtılasması ıcın olan ılacı kullanmaya devam ederek, belkı bu 5 dusugun hepsı pıhtılasmadan olmamıstır, ben de dun okumustum bazı kadınlarda yanı super dogurganlarda vucut kalıtesız embrıyoyu da kabul edıyomıus fakat sonra dusuk oluyomus, acaba bızler bu gruba mı gırıyoruz, tabı sadece bır arastırma ama ınsan caresız kalınca her ıhtımal aklına gelıyor

Estagfirullah oncelikle cok sagol bilgi ve tecrubelerini paylastigin icin sana nacizane tavsiyem tum testlerini (esinin ve senin kromozom analizin ,senin trombofili pihtilasma icin olan lari en kisa surede yaptirman farkli haftalardaki dusuklerde yada farkli sebeplerle olan tekrarlayan gebeliklerde sonuclar daha yuz guldurucu geliyor bana seninde oyle olur insallah rabbim herkese cesit cesit sebep veriyor iste o istedigi zaman veriyor bunlar hep bahane tedavi verip gebeligi saglayan dr lar ise sadece vesile oluyor oyle mucizeler var ki hic cocugun olmaz denilenlerin bile olmus cocuklari.bende cok ciddi boyutlarda stres var oda etkiliyordur mutlaka yumurta kalitemi bakalim bhcg sifirlasin obur aya tekrar denicem banada dun gorustugum tup bebek merkezindaki dr ara vermeden denememi ara vererek zaman kaybetmememi soyledi belki saglikli embriyoya denk gelir diye.

Merhaba arkadaslar bende durumumu paylaşmak istedim aynı durumda olan varsa Yada bilgi ve önerileri..sat 4 Şubat bugün itibariyle hala 4haftalik gözüküyor ve kese haftada 1mm büyüyor iki ayrı Dr gittim ilki artık kurtaj olmalısın ilaçlarında bırak dedi(pihtilasma iğnesi aspirin vitamin)digeri kürtaja gerek yok bekle kendiliğinden düşer bir hafta sonra bakalım düşmezse ilaçla düşürelim dedi.ben ilaçları bıraktığımdan kanama başladı ve sancılı devam ediyor bu normalmi ve ağrı kesici falan kullanamazmiyim acaba..bu arada bir yılda üçüncü düşüğüm😥diğer ikisi kurtaj olmuştum bunda olmak istemiyorum.bu kadar yavas büyüyen hamilelik geçiren varmi aranızda ve sonucu?psikoloji falan kalmadi artık Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.😔

Merhaba arkadaslar bende durumumu paylaşmak istedim aynı durumda olan varsa Yada bilgi ve önerileri..sat 4 Şubat bugün itibariyle hala 4haftalik gözüküyor ve kese haftada 1mm büyüyor iki ayrı Dr gittim ilki artık kurtaj olmalısın ilaçlarında bırak dedi(pihtilasma iğnesi aspirin vitamin)digeri kürtaja gerek yok bekle kendiliğinden düşer bir hafta sonra bakalım düşmezse ilaçla düşürelim dedi.ben ilaçları bıraktığımdan kanama başladı ve sancılı devam ediyor bu normalmi ve ağrı kesici falan kullanamazmiyim acaba..bu arada bir yılda üçüncü düşüğüm😥diğer ikisi kurtaj olmuştum bunda olmak istemiyorum.bu kadar yavas büyüyen hamilelik geçiren varmi aranızda ve sonucu?psikoloji falan kalmadi artık Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.😔

Gecmıs olsun canım

Kan pıhtılasması mı vardı sende, dıger bebeklerını kac haftalık kaydettin,düşük kendılıgınden basladıgı ıcın 1 hafta 10 gun sonra gıttıgınde parca kalmadıysa kurtaj yapmaz doktor, agrın olması cok normal, benım de cok vardı ama agrı kesıcı almadım ben

Tesekkur ederim ozka82🙏
Evet kan pihtilasmasi vardı diğer ikisinide 8 haftalikken kaybettim kalpleri durdu😔 insaAllah dediğiniz gibi olur cok sagolun💐

herkese merhaba öncelikle bu durumda olan herkese allah yardım etsin çok zor durum

ben 24 yaşındayım 1 buçuk yıllık evliyim.geçen sene ilk gebeliğimde bebeğim 6 haftalıktı kalbi durdu ve hep kanamam vardı en sonunda düşük yapıp kürtaj oldum. ikinci gebeliğim ondan 2 ay sonra oldu 10 haftalığa kadar normal dendi ama malesef bebek gelişmedi ve bir gece düştü mayıs ayında. onda da kürtaj oldum. aradan 1 sene geçti şubat ayında hamile kaldım oda 8 haftalık olması gerekirken 6 haftalık olduğu çıktı yani gelişimi durmuş. hafta sonu düşük yaptım ve salı günü kürtaj oldum. :KK5::KK5: (bu 3. gebeliğimde kan sulandırıcı iğne ve aspirin kullandım) ama kullanmaya başladığımda 5. haftanın sonlarındaydım herhalde etki etmedi diyorum yada başka bir sorun var. arkadaşlar ben 2. düşüğüm olduğunda üni. hastanesinde eşimle benden genetik test için kan alındı mayıs ayında çıkıcak. ama bu testler çıkana kadar malesef hamile kaldım. ve oda hüsran oldu işte.

benim hamilelik adına herşey güzel başlayıp ve malesef kötü bitiyor. bebek gelişiyor. ama en fazla 6 haftaya kadar. şimdi yine bir doç dr. randevu aldım.

eşim ile bana genetik normal ayrıca benden genetik faktör testi yapıldı(mayıs ayında çıkıcak)
protein s-c testi bana yapıldı o çıkmıştır 25 nisanda gidicem.
mikrobiyoloji
biyokimya
bu testler yapıldı bunların hepsi doktora gittiğimde çıkmış olur. yani bu testlerden başka testler de istiyecem bu sefer. 6 ay gibi kadın doğum hapı kullanmak istiyorum riske atmamak için kışa doğru kısmet olursa herşey belli olur.

bu çok yıpratan bir durum. genelde arka arkaya gebelik kaybı olanlar hep kimyasal veya dış gebelikte geçiriyorlar. benim her şey normal giderken birden ya kalbi duruyor yada gelişimi. ne yapmam lazım inanın bilmiyorum. artık cesaret edemiyorum bile gebeliğe. allah bu durumda olanların yardımcısı olsun sağlıklı bir evlat nasip etsin. :KK5:

Cok gecmis olsun Rabbim tekrar yaşatmasın sizi en iyi anlayanlardan biriyim aynı durumdayız..hatta ben suan sancılar içerisindeyim üçüncü dusuk yapıyorum kurtaj olmak istemedim evde dayandığım kadar artık cok zor kanama cok fazla sancı keza oyle doğal yoldan insaAllah atar kısmet diyorum artık.Allahim hepimizin yardımcısı olsun😔

Cok gecmis olsun Rabbim tekrar yaşatmasın sizi en iyi anlayanlardan biriyim aynı durumdayız..hatta ben suan sancılar içerisindeyim üçüncü dusuk yapıyorum kurtaj olmak istemedim evde dayandığım kadar artık cok zor kanama cok fazla sancı keza oyle doğal yoldan insaAllah atar kısmet diyorum artık.Allahim hepimizin yardımcısı olsun😔

geçmiş olsun bende geçen cuma gittim bana yatış verdi hastaneye ama ben istemedim ilkinde 5 gün yattım psikolojim bozulmuştu. bunu evde düşürdüm ağrı çok oluyor. ama ben sıcak suyla banyo yaptım öyle düşürdüm. ama tabi tam düşmemiş parça kalmıştı içinde. mecburen oldum kürtaj enfeksiyon kapmamak için şimdi kanamam devam ediyor ama 1 hafta normal zaten çok değil. zaten seninde 3. imiş nedir bu bizim çektiğimiz bilmiyorum. siz test filan yaptırdınızmı.

banyo öneririm dayanabildiğin kadar sıcak su ile. işte düşük riski olmayınca kolay düşmüyor ben kürtaj olurken rahmim bile kapalıydı. çok canım yandı o yüzden. allah yardımcınız olsun birdaha aynı acılar yaşamayız inşallah.

Test yaptırdık ikinci düşükten sonra ama ayrıntılı bisi degildi ama pihtilasma çıkmıştı zaten üçüncüye hamile oldugumu öğrenir öğrenmez igne ilaç başlamıştık.ama bu da olmadı maalesef başka bisi var demekki😔benim diğer iki düşüğüm kürtajla oldu ama anestezi ile hic bişey hatırlamıyorum acısı ağrısıda olmadı ama bu farklı tabi banyo önerin icinde teşekkürler 🙏

Test yaptırdık ikinci düşükten sonra ama ayrıntılı bisi degildi ama pihtilasma çıkmıştı zaten üçüncüye hamile oldugumu öğrenir öğrenmez igne ilaç başlamıştık.ama bu da olmadı maalesef başka bisi var demekki😔benim diğer iki düşüğüm kürtajla oldu ama anestezi ile hic bişey hatırlamıyorum acısı ağrısıda olmadı ama bu farklı tabi banyo önerin icinde teşekkürler 🙏

benim genetik testim yapıldı eşimle ban ama çıkmadan hamile kaldım pıhtılaşma olup olmadığını bilmiyorum mayıs ayında alıcaz. nasıl düştümü peki. ben 3 düşükte de anestesiz kürtaj oldum. doktorum bu acılara dayandıysan doğumu sen çabuk yaparsın diye beni avutmuştu. devlette anestezi yapmıyorlar. allah düşmanımın başına vermesin nasıl bir acı tarif bile edemem. ama şükür iyiyim rabbim birdaha aynı acıları göstermesin. ben şimdilik 6 ay gibi bir korunma sürecine giricem doğum kontrol hapı ile. doktora kalsa testler çıktıktan sonra deneyin yine diyor. ama cesaretim kalmadı o yüzden anca toplarım kışa doğru hem test sonuçlarıda çıkar. o yüzden ilk önce bir doktora gidip öyle hamile kalmayı düşünüyorum. yine herşey allahtan ama bu sefer şansa bırakmıycam belki olur diye olması beni yıprattı. sanada tavsiyem pıhtılaşmanda varmış mutlaka iğne dozu yetersiz gelmiş olabilir. birde eşimede baktırıcam ben sperm testleri filan. hiç bakılmadı ayrıca kendime hsg de çektiricem. bütün herşeyi elemek istiyorum birşey çıkmaz ise allahtan der yolumuza bakarız. ama kafamda soru işareti kalmasın

Bugün uç gun oldu buyuk kucuk cok parça dustu ama hepsi pihti oldugundan tabi anlamak güç Pazartesi ultrason baktircam eğer parça kalmışsa ilaçla hallolur sanırım..Rabbim tekrarını yaşatmasın canım seninde o sekilde kurtaj olmana üzüldüm😔ama ben bu üçüncüde devletteki Dr a daha cok güvendim cunku kürtajdan yana olmadı hic gebelik kucuk kendi gider agrisinada dayan biraz dedi.onu dinledim insaAllah iki gündür çektiğim ağrı sancı herseyi bitirmiştir.bende senin söylediğin testleri esim de bende yaptircaz ama ben biraz toparlanmak istiyorum.sonra hayirlisiyla evlatlarımızı alırız kucağımıza insaAllah tabi O nasip ederse..benim bi kızım var 9yasinda senin varmi cocuğun yoksa ilkmi olacak..

Canım yeni farkettim kusura bakma yeni evlisin ilk cocuğun olcak sanırım bu..ama hem daha cok gencsin hemde yeni evlisiniz acele etme derim bu kadar stres yapma yani başka nedenlerin yoksa bekle vücudun dinlensin insaAllah gönlümüze göre olur

Canım yeni farkettim kusura bakma yeni evlisin ilk cocuğun olcak sanırım bu..ama hem daha cok gencsin hemde yeni evlisiniz acele etme derim bu kadar stres yapma yani başka nedenlerin yoksa bekle vücudun dinlensin insaAllah gönlümüze göre olur

allah evladını sana bağışlasın ne güzel bir evladın var. 2 sene olucak ağustosta evleneli yenide sayılmam :) evet bu 3. idi ama yaşayan çocuğum yok hepsi düştü. zaten dinlenmek istiyorum ilk 2 düşük 1 sene önce olmuştu. dinlendim denedim ama yine olmadı aslında bu kısmet dinlenmekle alakası yok galiba.

Arkadaslar ben bir ay once kurtaj
Oldum. Ama erkek arkadasima dustu dedim. Dustugune inanmadi doktora gidicez dedi. Doktora gittigimde muayene esnasinda kurtaji veya dusugu anlar mi doktor. Acil yardim lutfen.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X